IHSA State CC Championships

November 03, 2018


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Team Summary Report - Boys

3A Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Wheaton (W. Warrenville S             116               6  10  11  44  45  53 118         
        Top  5 Times: 1:14:12.02

    2 Arlington Heights (Hersey             156               1  15  22  42  76 149 163         
        Top  5 Times: 1:14:19.38

    3 Naperville (Neuqua Valley             159              14  16  20  40  69  87 135         
        Top  5 Times: 1:14:43.76

    4 Elmhurst (York)                       185               7  21  32  47  78 134 150         
        Top  5 Times: 1:14:56.41

    5 St. Charles (East)                    187              17  18  29  50  73  74  89         
        Top  5 Times: 1:15:09.20

    6 Glen Ellyn (Glenbard West             217               4   5  52  62  94 112 130         
        Top  5 Times: 1:14:56.87

    7 O'Fallon (H.S.)                       264              30  34  49  63  88 115 152         
        Top  5 Times: 1:15:52.05

    8 Downers Grove (North)                 315               3  43  55  95 119 129 156         
        Top  5 Times: 1:16:06.61

    9 Barrington                            318              37  39  68  75  99 101 136         
        Top  5 Times: 1:16:13.53

   10 Oswego (East)                         319              31  58  59  79  92  98 160         
        Top  5 Times: 1:16:16.50

   11 Hinsdale (Central)                    325              23  38  57  90 117 138 154         
        Top  5 Times: 1:16:23.55

   12 Winnetka (New Trier)                  347              46  48  83  84  86 103 104         
        Top  5 Times: 1:16:36.03

   13 Park Ridge (Maine South)              361               2  33  77 124 125 139 148         
        Top  5 Times: 1:16:14.81

   14 Downers Grove (South)                 369              19  60  91  97 102 131 145         
        Top  5 Times: 1:16:40.27

   15 Naperville (North)                    374              24  41  51 116 142 144 167         
        Top  5 Times: 1:16:53.12

   16 Orland Park (Sandburg)                379              54  61  70  81 113 128 153         
        Top  5 Times: 1:16:49.25

   17 Huntley                               391              12  28  66 123 162 166 173         
        Top  5 Times: 1:17:03.85

   18 Rolling Meadows                       395               8  56 107 110 114 141 159         
        Top  5 Times: 1:16:53.99

   19 Mundelein (H.S.)                      409               9  67 105 108 120 127 151         
        Top  5 Times: 1:16:57.24

   20 Edwardsville (H.S.)                   418              13  25 100 122 158 161 168         
        Top  5 Times: 1:17:11.81

   21 LaGrange (Lyons)                      424              27  80  82 109 126 146 175         
        Top  5 Times: 1:17:12.14

   22 Minooka                               439              64  71  72 111 121 143 155         
        Top  5 Times: 1:17:19.85

   23 Lake Zurich                           457              26  35  85 140 171 172 174         
        Top  5 Times: 1:18:23.68

   24 Lockport (Twp.)                       463              36  65  93 132 137 157 165         
        Top  5 Times: 1:17:29.47

   25 Normal (University)                   646              96 106 133 147 164 169 170         
        Top  5 Times: 1:19:18.52

 Inc. Cary (C.-Grove)                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Yorkville (H.S.)                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Berwyn-Cicero (Morton)               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Chicago (Marist)                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Chicago (St. Ignatius Col            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Chicago (Whitney Young)              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Evanston (Twp.)                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Geneva                               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. New Lenox (Lincoln-Way Ce            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Plainfield (South)                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Quincy (Sr.)                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Charles (North)                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Wheaton (North)                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Algonquin (Jacobs)                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Aurora (East)                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Aurora (Waubonsie Valley)            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bolingbrook                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Chicago (Lane)                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Frankfort (Lincoln-Way Ea            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Highland Park                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Joliet (Central)                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Libertyville                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Naperville (Central)                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Normal (Community West)              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Palatine (H.S.)                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Plainfield (East)                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Wheeling                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Detail Team Results - Boys

3A Boys

Wheaton (W. Warrenville S    Finish Position -     1

  Team Score (places): 116  Team Score (times):   1:14:12.02   Average Time: 14:50.40

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2435  William Hauenstein     JR       6            6       14:30.83     14:30.83     0:19.33
    2   2439  Scott Maison           SR      10           16       14:40.53     29:11.36     0:29.03
    3   2436  Jacob Kluckhohn        JR      11           27       14:43.81     43:55.17     0:32.31
    4   2440  Sean Maison            SR      44           71       15:08.40     59:03.57     0:56.90
    5   2441  Jared Peaslee          JR      45          116       15:08.45   1:14:12.02     0:56.95
    6   2444  Ethan Seng             JR      53          169       15:11.21   1:29:23.23     0:59.71
    7   2445  David Zeller           JR     118          287       15:46.55   1:45:09.78     1:35.05

Arlington Heights (Hersey    Finish Position -     2

  Team Score (places): 156  Team Score (times):   1:14:19.38   Average Time: 14:51.88

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2117  Josh Methner           JR       1            1       14:11.50     14:11.50     0:00.00
    2   2122  Max Svienty            JR      15           16       14:46.09     28:57.59     0:34.59
    3   2111  Ryan Buch              SR      22           38       14:55.78     43:53.37     0:44.28
    4   2120  Colin Safford          JR      42           80       15:05.25     58:58.62     0:53.75
    5   2116  Thomas McCarthy        SR      76          156       15:20.76   1:14:19.38     1:09.26
    6   2123  Luis Vazquez           SO     149          305       15:58.40   1:30:17.78     1:46.90
    7   2114  Josh Harden            SR     163          468       16:17.71   1:46:35.49     2:06.21

Naperville (Neuqua Valley    Finish Position -     3

  Team Score (places): 159  Team Score (times):   1:14:43.76   Average Time: 14:56.75

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2315  Michael Madiol         SR      14           14       14:45.86     14:45.86     0:34.36
    2   2313  Chris Keeley           SR      16           30       14:47.83     29:33.69     0:36.33
    3   2307  Nicolas Dovalovsky     SO      20           50       14:50.82     44:24.51     0:39.32
    4   2316  Michael O'Connor       SR      40           90       15:01.38     59:25.89     0:49.88
    5   2312  Matt Jett              SR      69          159       15:17.87   1:14:43.76     1:06.37
    6   2308  Nicholas Drechsler     SR      87          246       15:27.22   1:30:10.98     1:15.72
    7   2319  Spencer Teske          SR     135          381       15:52.25   1:46:03.23     1:40.75

Elmhurst (York)    Finish Position -     4

  Team Score (places): 185  Team Score (times):   1:14:56.41   Average Time: 14:59.28

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2185  Ethan Kern             JR       7            7       14:32.46     14:32.46     0:20.96
    2   2184  Colin Hill             SO      21           28       14:53.62     29:26.08     0:42.12
    3   2186  Daniel Klysh           JR      32           60       14:59.59     44:25.67     0:48.09
    4   2188  Brian Pratt            JR      47          107       15:09.02     59:34.69     0:57.52
    5   2187  Michael Moriarty       JR      78          185       15:21.72   1:14:56.41     1:10.22
    6   2180  Sam Ayers              SO     134          319       15:52.14   1:30:48.55     1:40.64
    7   2193  Will Yasdick           JR     150          469       15:58.89   1:46:47.44     1:47.39

St. Charles (East)    Finish Position -     5

  Team Score (places): 187  Team Score (times):   1:15:09.20   Average Time: 15:01.84

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2424  Bennett Melone         SR      17           17       14:50.33     14:50.33     0:38.83
    2   2421  Aidan King             JR      18           35       14:50.57     29:40.90     0:39.07
    3   2429  Micah Wilson           FR      29           64       14:59.02     44:39.92     0:47.52
    4   2422  Bob Liking             JR      50          114       15:10.30     59:50.22     0:58.80
    5   2425  Charles Murphy         SR      73          187       15:18.98   1:15:09.20     1:07.48
    6   2423  Zack Loomis            SO      74          261       15:20.31   1:30:29.51     1:08.81
    7   2428  Luke Schildmeyer       SO      89          350       15:27.86   1:45:57.37     1:16.36

Glen Ellyn (Glenbard West    Finish Position -     6

  Team Score (places): 217  Team Score (times):   1:14:56.87   Average Time: 14:59.37

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2194  Rory Cavan             SR       4            4       14:29.98     14:29.98     0:18.48
    2   2203  Stephen Moody          SR       5            9       14:30.47     29:00.45     0:18.97
    3   2204  Will O'Brien           SR      52           61       15:10.63     44:11.08     0:59.13
    4   2195  Pierce Cousins         SO      62          123       15:15.41     59:26.49     1:03.91
    5   2205  Ian Repking            SR      94          217       15:30.38   1:14:56.87     1:18.88
    6   2198  William Hohe           SO     112          329       15:40.41   1:30:37.28     1:28.91
    7   2196  Bennett Fate           SR     130          459       15:49.59   1:46:26.87     1:38.09

O'Fallon (H.S.)    Finish Position -     7

  Team Score (places): 264  Team Score (times):   1:15:52.05   Average Time: 15:10.41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2360  Will VanAlstine        SR      30           30       14:59.03     14:59.03     0:47.53
    2   2358  William Ray            JR      34           64       14:59.91     29:58.94     0:48.41
    3   2348  Nick Edwards           SO      49          113       15:10.06     45:09.00     0:58.56
    4   2352  Brenden Krell          SR      63          176       15:15.46   1:00:24.46     1:03.96
    5   2357  Jacob Ramirez          SR      88          264       15:27.59   1:15:52.05     1:16.09
    6   2361  Christopher Wichlac    JR     115          379       15:45.50   1:31:37.55     1:34.00
    7   2359  David Tady             JR     152          531       16:03.39   1:47:40.94     1:51.89

Downers Grove (North)    Finish Position -     8

  Team Score (places): 315  Team Score (times):   1:16:06.61   Average Time: 15:13.32

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2146  Jack Roberts           SR       3            3       14:29.88     14:29.88     0:18.38
    2   2144  Matt Moravec           SR      43           46       15:07.27     29:37.15     0:55.77
    3   2145  Trevor Murphy          SR      55          101       15:12.20     44:49.35     1:00.70
    4   2140  Evan Cummins           SO      95          196       15:30.70   1:00:20.05     1:19.20
    5   2139  Michael Conkright      SR     119          315       15:46.56   1:16:06.61     1:35.06
    6   2148  Karan Shetty           FR     129          444       15:49.35   1:31:55.96     1:37.85
    7   2151  Phillip Tipton         SO     156          600       16:05.78   1:48:01.74     1:54.28

Barrington    Finish Position -     9

  Team Score (places): 318  Team Score (times):   1:16:13.53   Average Time: 15:14.71

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2128  Patrick Furlong        JR      37           37       15:00.97     15:00.97     0:49.47
    2   2137  Greg VanHollen         SR      39           76       15:01.06     30:02.03     0:49.56
    3   2127  Joey Furlong           FR      68          144       15:17.56     45:19.59     1:06.06
    4   2125  Ben Deweerdt           SO      75          219       15:20.56   1:00:40.15     1:09.06
    5   2132  Michael Hendrickson    SR      99          318       15:33.38   1:16:13.53     1:21.88
    6   2135  James Lyon             SR     101          419       15:33.88   1:31:47.41     1:22.38
    7   2124  Aayush Agarwal         SR     136          555       15:52.88   1:47:40.29     1:41.38

Oswego (East)    Finish Position -    10

  Team Score (places): 319  Team Score (times):   1:16:16.50   Average Time: 15:15.30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2385  Luke Wentz             JR      31           31       14:59.51     14:59.51     0:48.01
    2   2376  Herbie Alvarez         JR      58           89       15:12.61     30:12.12     1:01.11
    3   2386  Brad Wiggins           JR      59          148       15:13.59     45:25.71     1:02.09
    4   2377  Nick Bozarth           JR      79          227       15:22.04   1:00:47.75     1:10.54
    5   2382  Maverick Lange         JR      92          319       15:28.75   1:16:16.50     1:17.25
    6   2380  Nick Henz              SO      98          417       15:33.02   1:31:49.52     1:21.52
    7   2387  Lukas Wolf             SR     160          577       16:15.87   1:48:05.39     2:04.37

Hinsdale (Central)    Finish Position -    11

  Team Score (places): 325  Team Score (times):   1:16:23.55   Average Time: 15:16.71

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2210  Matt Kusak             SR      23           23       14:55.78     14:55.78     0:44.28
    2   2214  Piyush Mekla           SO      38           61       15:01.04     29:56.82     0:49.54
    3   2209  Alec Hill              SR      57          118       15:12.60     45:09.42     1:01.10
    4   2213  Carter McCarroll       JR      90          208       15:28.11   1:00:37.53     1:16.61
    5   2208  Keegan Caveney         SR     117          325       15:46.02   1:16:23.55     1:34.52
    6   2216  Will Ricker            SR     138          463       15:55.28   1:32:18.83     1:43.78
    7   2221  Mike Ward              SR     154          617       16:05.10   1:48:23.93     1:53.60

Winnetka (New Trier)    Finish Position -    12

  Team Score (places): 347  Team Score (times):   1:16:36.03   Average Time: 15:19.21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2448  Ford Baker             SR      46           46       15:08.98     15:08.98     0:57.48
    2   2451  Andrew Flynn           SO      48           94       15:09.92     30:18.90     0:58.42
    3   2453  Joey Galindo           SR      83          177       15:24.88     45:43.78     1:13.38
    4   2458  Charlie Siebert        SO      84          261       15:25.23   1:01:09.01     1:13.73
    5   2452  Charlie Forbes         SR      86          347       15:27.02   1:16:36.03     1:15.52
    6   2449  Nick Falk              FR     103          450       15:34.90   1:32:10.93     1:23.40
    7   2450  Jackson Flick          JR     104          554       15:34.95   1:47:45.88     1:23.45

Park Ridge (Maine South)    Finish Position -    13

  Team Score (places): 361  Team Score (times):   1:16:14.81   Average Time: 15:14.96

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2392  Tommy Brady            SR       2            2       14:17.36     14:17.36     0:05.86
    2   2401  Joey Kasch             JR      33           35       14:59.80     29:17.16     0:48.30
    3   2402  Ian Spears             SR      77          112       15:20.83     44:37.99     1:09.33
    4   2403  Austin Tauber          SR     124          236       15:48.21   1:00:26.20     1:36.71
    5   2394  Adam Christopher       JR     125          361       15:48.61   1:16:14.81     1:37.11
    6   2398  Walter Glockner        JR     139          500       15:55.44   1:32:10.25     1:43.94
    7   2393  Luke Burkum            JR     148          648       15:57.97   1:48:08.22     1:46.47

Downers Grove (South)    Finish Position -    14

  Team Score (places): 369  Team Score (times):   1:16:40.27   Average Time: 15:20.05

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2161  Eddie Siuda            SR      19           19       14:50.73     14:50.73     0:39.23
    2   2155  John Heneghan          JR      60           79       15:13.73     30:04.46     1:02.23
    3   2163  Canyon Stage           JR      91          170       15:28.50     45:32.96     1:17.00
    4   2157  John Norris            JR      97          267       15:32.78   1:01:05.74     1:21.28
    5   2165  George Willer          SR     102          369       15:34.53   1:16:40.27     1:23.03
    6   2153  Nick Dziedzic          SR     131          500       15:50.65   1:32:30.92     1:39.15
    7   2164  James Weigel           SR     145          645       15:57.41   1:48:28.33     1:45.91

Naperville (North)    Finish Position -    15

  Team Score (places): 374  Team Score (times):   1:16:53.12   Average Time: 15:22.62

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2320  Jake Allen             JR      24           24       14:56.00     14:56.00     0:44.50
    2   2332  Nick Trattner          SR      41           65       15:04.62     30:00.62     0:53.12
    3   2326  McLean Griffin         SR      51          116       15:10.54     45:11.16     0:59.04
    4   2330  Gabe Ryan              FR     116          232       15:45.69   1:00:56.85     1:34.19
    5   2323  Chase Burrell          SO     142          374       15:56.27   1:16:53.12     1:44.77
    6   2325  Ignacio Gamboa         SR     144          518       15:57.26   1:32:50.38     1:45.76
    7   2329  Tommy Paltzer          SO     167          685       16:23.23   1:49:13.61     2:11.73

Orland Park (Sandburg)    Finish Position -    16

  Team Score (places): 379  Team Score (times):   1:16:49.25   Average Time: 15:21.85

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2367  Will Giblin            JR      54           54       15:11.91     15:11.91     1:00.41
    2   2366  Ben Giblin             JR      61          115       15:14.11     30:26.02     1:02.61
    3   2374  Ismail Tineh           SO      70          185       15:18.09     45:44.11     1:06.59
    4   2371  Sam Rodriguez          JR      81          266       15:23.91   1:01:08.02     1:12.41
    5   2375  Ben Walter             SR     113          379       15:41.23   1:16:49.25     1:29.73
    6   2368  Griffin Lehnhardt      SO     128          507       15:49.15   1:32:38.40     1:37.65
    7   2363  Nico Calderon          SR     153          660       16:04.76   1:48:43.16     1:53.26

Huntley    Finish Position -    17

  Team Score (places): 391  Team Score (times):   1:17:03.85   Average Time: 15:24.77

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2224  Ian Geisler            JR      12           12       14:44.80     14:44.80     0:33.30
    2   2223  Jadon Conroy           SR      28           40       14:58.82     29:43.62     0:47.32
    3   2230  Jeremy Roe             SR      66          106       15:16.11     44:59.73     1:04.61
    4   2232  Chris Simek            SR     123          229       15:47.87   1:00:47.60     1:36.37
    5   2225  Shaaf Iqbal            SR     162          391       16:16.25   1:17:03.85     2:04.75
    6   2228  Jimmy Ozzauto          JR     166          557       16:20.08   1:33:23.93     2:08.58
    7   2226  Brice Klepfer          JR     173          730       17:14.86   1:50:38.79     3:03.36

Rolling Meadows    Finish Position -    18

  Team Score (places): 395  Team Score (times):   1:16:53.99   Average Time: 15:22.80

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2408  Eddie Lennon           SR       8            8       14:38.27     14:38.27     0:26.77
    2   2404  Stephen Barretto       SO      56           64       15:12.42     29:50.69     1:00.92
    3   2414  Matt Schoessling       SR     107          171       15:38.59     45:29.28     1:27.09
    4   2409  Jack Martin            JR     110          281       15:39.57   1:01:08.85     1:28.07
    5   2411  Nate Orlyk             SR     114          395       15:45.14   1:16:53.99     1:33.64
    6   2410  CJ Miller              SR     141          536       15:56.25   1:32:50.24     1:44.75
    7   2412  Royce Piscitello       SR     159          695       16:15.27   1:49:05.51     2:03.77

Mundelein (H.S.)    Finish Position -    19

  Team Score (places): 409  Team Score (times):   1:16:57.24   Average Time: 15:23.45

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2293  Dillon Blake           JR       9            9       14:38.49     14:38.49     0:26.99
    2   2304  Robert St. Clair       SR      67           76       15:17.06     29:55.55     1:05.56
    3   2295  Dario Carrillo         SR     105          181       15:36.06     45:31.61     1:24.56
    4   2292  Aidan Afonso           SR     108          289       15:38.68   1:01:10.29     1:27.18
    5   2300  Matt Olorvida          SR     120          409       15:46.95   1:16:57.24     1:35.45
    6   2303  Carter Schorr          JR     127          536       15:48.89   1:32:46.13     1:37.39
    7   2305  Trevor Werner          JR     151          687       16:03.26   1:48:49.39     1:51.76

Edwardsville (H.S.)    Finish Position -    20

  Team Score (places): 418  Team Score (times):   1:17:11.81   Average Time: 15:26.36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2170  Max Hartmann           SR      13           13       14:45.25     14:45.25     0:33.75
    2   2176  Roland Prenzler        SR      25           38       14:56.58     29:41.83     0:45.08
    3   2179  Zach Walters           JR     100          138       15:33.59     45:15.42     1:22.09
    4   2174  Jack Pifer             JR     122          260       15:47.39   1:01:02.81     1:35.89
    5   2166  Todd Baxter            SR     158          418       16:09.00   1:17:11.81     1:57.50
    6   2169  Henry Gruben           JR     161          579       16:15.92   1:33:27.73     2:04.42
    7   2178  Xander Valdez          JR     168          747       16:32.99   1:50:00.72     2:21.49

LaGrange (Lyons)    Finish Position -    21

  Team Score (places): 424  Team Score (times):   1:17:12.14   Average Time: 15:26.43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2239  Jack Ehlert            JR      27           27       14:57.93     14:57.93     0:46.43
    2   2241  Owen Hays              SO      80          107       15:22.66     30:20.59     1:11.16
    3   2243  Sawyer Madell          SO      82          189       15:24.04     45:44.63     1:12.54
    4   2238  Drew Dilcher           SR     109          298       15:38.87   1:01:23.50     1:27.37
    5   2242  Jessie Lussier         SR     126          424       15:48.64   1:17:12.14     1:37.14
    6   2237  Ryan Bonfiglio         SR     146          570       15:57.56   1:33:09.70     1:46.06
    7   2248  Jocqael Thorpe         SO     175          745       18:01.83   1:51:11.53     3:50.33

Minooka    Finish Position -    22

  Team Score (places): 439  Team Score (times):   1:17:19.85   Average Time: 15:27.97

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2284  Jordan Freese          SR      64           64       15:15.79     15:15.79     1:04.29
    2   2291  Vincent Van Eck        SO      71          135       15:18.36     30:34.15     1:06.86
    3   2285  Jason Hoffman          JR      72          207       15:18.64     45:52.79     1:07.14
    4   2288  Dan Schalk             FR     111          318       15:40.05   1:01:32.84     1:28.55
    5   2282  Mark Dames             SR     121          439       15:47.01   1:17:19.85     1:35.51
    6   2287  Hunter Phillips        JR     143          582       15:57.26   1:33:17.11     1:45.76
    7   2286  Seth Joder             SR     155          737       16:05.35   1:49:22.46     1:53.85

Lake Zurich    Finish Position -    23

  Team Score (places): 457  Team Score (times):   1:18:23.68   Average Time: 15:40.74

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2254  Jack Gilboy            SO      26           26       14:57.24     14:57.24     0:45.74
    2   2259  Jake Myers             SO      35           61       15:00.29     29:57.53     0:48.79
    3   2252  Adam Cupples           JR      85          146       15:26.48     45:24.01     1:14.98
    4   2251  Danny Burns            FR     140          286       15:56.20   1:01:20.21     1:44.70
    5   2255  Sam Guinta             SR     171          457       17:03.47   1:18:23.68     2:51.97
    6   2263  Lukas Troutman         SR     172          629       17:05.06   1:35:28.74     2:53.56
    7   2253  Caleb Engelmann        JR     174          803       17:20.00   1:52:48.74     3:08.50

Lockport (Twp.)    Finish Position -    24

  Team Score (places): 463  Team Score (times):   1:17:29.47   Average Time: 15:29.89

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2276  Marc Schelli           SR      36           36       15:00.55     15:00.55     0:49.05
    2   2275  Donovan Paske          SR      65          101       15:15.80     30:16.35     1:04.30
    3   2269  Jacob Hinchley         JR      93          194       15:29.20     45:45.55     1:17.70
    4   2267  Ross Cronhom           JR     132          326       15:50.77   1:01:36.32     1:39.27
    5   2271  Alexander Kistinger    SR     137          463       15:53.15   1:17:29.47     1:41.65
    6   2268  Brendan Diamond        JR     157          620       16:07.53   1:33:37.00     1:56.03
    7   2274  Aidan Pajeau           JR     165          785       16:19.66   1:49:56.66     2:08.16

Normal (University)    Finish Position -    25

  Team Score (places): 646  Team Score (times):   1:19:18.52   Average Time: 15:51.70

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2347  Cooper Wilken          SR      96           96       15:32.74     15:32.74     1:21.24
    2   2342  Jackson McClure        SR     106          202       15:36.69     31:09.43     1:25.19
    3   2334  Dane Alexander         SR     133          335       15:51.53     47:00.96     1:40.03
    4   2338  Alex Hess              JR     147          482       15:57.92   1:02:58.88     1:46.42
    5   2344  Josh Nepomuceno        SR     164          646       16:19.64   1:19:18.52     2:08.14
    6   2340  Andy Kehias            SO     169          815       16:50.93   1:36:09.45     2:39.43
    7   2346  Sean Supan             SR     170          985       16:56.14   1:53:05.59     2:44.64

Cary (C.-Grove)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2495  Maxum Caesar           JR   Less Than  5          15:22.06     15:22.06     1:10.56

Yorkville (H.S.)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2523  Ivan Wescott           SO   Less Than  5          15:31.16     15:31.16     1:19.66

Berwyn-Cicero (Morton)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2493  Guillermo Ibarra       JR   Less Than  5          14:50.48     14:50.48     0:38.98

Chicago (Marist)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2497  Thomas Leonard         JR   Less Than  5          15:20.62     15:20.62     1:09.12

Chicago (St. Ignatius Col    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2498  Jacob Flynn            JR   Less Than  5          15:24.25     15:24.25     1:12.75
    2   2499  John Walls             SR   Less Than  5          15:37.30     31:01.55     1:25.80

Chicago (Whitney Young)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2501  Sam Rivera             SR   Less Than  5          14:24.86     14:24.86     0:13.36
    2   2500  Charlie Nevins         SR   Less Than  5          14:51.92     29:16.78     0:40.42

Evanston (Twp.)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2502  Max Peterson           JR   Less Than  5          14:56.31     14:56.31     0:44.81

Geneva    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2506  Ryan Kredell           SR   Less Than  5          14:48.33     14:48.33     0:36.83
    2   2504  Ben Calusinski         SO   Less Than  5          15:03.53     29:51.86     0:52.03
    3   2505  Kellen Cesarone        SR   Less Than  5          15:19.29     45:11.15     1:07.79

New Lenox (Lincoln-Way Ce    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2511  Andrew Englert         SR   Less Than  5          15:07.73     15:07.73     0:56.23
    2   2512  Jared Kreis            JR   Less Than  5          15:31.43     30:39.16     1:19.93

Plainfield (South)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2516  Christian Knowlton     SR   Less Than  5          14:44.49     14:44.49     0:32.99
    2   2518  Timmy Wade             SR   Less Than  5          14:54.94     29:39.43     0:43.44
    3   2517  James Sottosanto       SR   Less Than  5          15:46.06     45:25.49     1:34.56

Quincy (Sr.)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2519  Fiker Rosen            FR   Less Than  5          15:31.76     15:31.76     1:20.26

St. Charles (North)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2520  Ryan Arnold            JR   Less Than  5          15:13.33     15:13.33     1:01.83

Wheaton (North)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2521  Connor Zydek           SR   Less Than  5          15:13.52     15:13.52     1:02.02

Algonquin (Jacobs)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2489  Zachary Albrecht       SR   Less Than  5          15:25.95     15:25.95     1:14.45
    2   2490  Mark Lemke             SR   Less Than  5          15:39.98     31:05.93     1:28.48

Aurora (East)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2491  Jesus Nava             SR   Less Than  5          15:14.23     15:14.23     1:02.73

Aurora (Waubonsie Valley)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2492  Wes Beitler            JR   Less Than  5          15:16.59     15:16.59     1:05.09

Bolingbrook    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2494  Tyler Cushing          JR   Less Than  5          14:34.82     14:34.82     0:23.32

Chicago (Lane)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2496  Julian Higueros        SR   Less Than  5          15:05.40     15:05.40     0:53.90

Frankfort (Lincoln-Way Ea    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2503  Brett Gardner          JR   Less Than  5          14:42.34     14:42.34     0:30.84

Highland Park    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2507  Jason Polydoris        SO   Less Than  5          15:50.97     15:50.97     1:39.47

Joliet (Central)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2508  Jay Dworak             SO   Less Than  5          15:17.86     15:17.86     1:06.36

Libertyville    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2509  Will Gordon            JR   Less Than  5          15:13.92     15:13.92     1:02.42

Naperville (Central)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2510  Thomas Shilgalis       SR   Less Than  5          15:11.38     15:11.38     0:59.88

Normal (Community West)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2513  Charlie Wetzel         JR   Less Than  5          14:30.81     14:30.81     0:19.31

Palatine (H.S.)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2514  Richard Jacobo         JR   Less Than  5          14:49.28     14:49.28     0:37.78

Plainfield (East)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2515  Emmanuel Angomas       SR   Less Than  5          15:55.11     15:55.11     1:43.61

Wheeling    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1   2522  Tyler Polak            SR   Less Than  5          15:36.50     15:36.50     1:25.00