Elmwood/Brimfield Invitational

September 29, 2018


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

All Runners


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   YEAR

    1      1    781  Leland Sumer          Tremont                                 15:26.5  5:09/M    jr
    2      2    362  Noah Smith            EPG                                     15:36.8  5:12/M    sr
    3  (< 5)    760  Jackson Stewart       St. Teresa High School                  15:40.1  5:13/M    sr
    4      3    431  Elias Bergman         IVC                                     15:40.2  5:13/M    jr
    5      4    371  Kyle Johnson          Eureka High School                      15:41.8  5:14/M    sr
    6      5    365  Jack Cook             Eureka High School                      15:45.7  5:15/M    jr
    7      6    310  Colby Johnson         Dee-Mack High School CUSD 701           15:58.0  5:19/M    jr
    8      7    331  Luke Hoffmann         Elmwood/Brimfield                       16:10.1  5:23/M    so
    9      8    332  Griff Inskeep         Elmwood/Brimfield                       16:10.2  5:23/M    sr
   10      9    326  Jacob Brown           Elmwood/Brimfield                       16:16.2  5:25/M    sr
   11     10    346  Bo Halvorsen          EPG                                     16:18.9  5:26/M    sr
   12  (< 5)    457  Robbie Hess           Lewistown High School                   16:19.4  5:26/M    sr
   13     11    388  Andrew Cation         Farmington Central High School          16:20.3  5:27/M    sr
   14     12    420  Adam Bohm             Havana High School                      16:21.2  5:27/M    so
   15     13    305  John Blumeyer         Dee-Mack High School CUSD 701           16:21.3  5:27/M    so
   16     14    423  David Snider          Havana High School                      16:22.1  5:27/M    sr
   17     15    330  Thomas Harmon         Elmwood/Brimfield                       16:24.1  5:28/M    fr
   18     16    447  Christian Hensley     Knoxville                               16:24.4  5:28/M    jr
   19     17    413  GRANT MAR5HALL        fRANKLIN H.S.                           16:27.1  5:29/M    so
   20     18    381  Eli Steinbeck         Eureka High School                      16:28.8  5:29/M    sr
   21     19    379  Connor Standish       Eureka High School                      16:28.8  5:29/M    sr
   22     20    422  Jaden Schultz         Havana High School                      16:31.5  5:30/M    jr
   23     21    495  Riley Coulter         Mercer County High School               16:36.6  5:32/M    jr
   24     22    348  Matt Ingalsbe         EPG                                     16:39.2  5:33/M    jr
   25     23    450  Dakoda Keever         Knoxville                               16:42.6  5:34/M    sr
   26     24    751  Zach Fales            Springfield Lutheran                    16:43.3  5:34/M    so
   27     25    433  Collin Eisenbarth     IVC                                     16:44.1  5:35/M    so
   28     26    306  John Carnicle         Dee-Mack High School CUSD 701           16:45.0  5:35/M    sr
   29  (< 5)    759  Tyler Ohl             St. Teresa High School                  16:45.7  5:35/M    jr
   30     27    327  Alex Feller           Elmwood/Brimfield                       16:49.7  5:36/M    jr
   31     28    308  Jacob Henderson       Dee-Mack High School CUSD 701           16:52.2  5:37/M    sr
   32     29    482  Stan Melkumiam        Macomb Sr High                          16:53.8  5:38/M    so
   33     30    411  JAKE GUTZMAN          fRANKLIN H.S.                           16:56.4  5:39/M    fr
   34  (< 5)    252  Austin Earley         Annawan Wethersfield                    16:59.7  5:40/M    jr
   35     31    772  Clayton Brown         Tremont                                 17:00.4  5:40/M    so
   36     32    366  Mitchell Danner       Eureka High School                      17:00.7  5:40/M    so
   37     33    489  Dakota Shepler        Macomb Sr High                          17:01.8  5:40/M    sr
   38     34    491  Kerem Tasdan          Macomb Sr High                          17:02.4  5:41/M    jr
   39     35    369  Alex Heinold          Eureka High School                      17:05.8  5:42/M    sr
   40     36    499  Ryan Monson           Mercer County High School               17:07.1  5:42/M    sr
   41     37    594  Andrew Wampler        Orion High School                       17:08.1  5:43/M    sr
   42     38    302  Josh Vogel            Central Catholic                        17:08.4  5:43/M    so
   43     39    321  Kolin Wilkins         Dee-Mack High School CUSD 701           17:09.1  5:43/M    so
   44     40    323  Thomas Adkins         Elmwood/Brimfield                       17:11.6  5:44/M    jr
   45     41    434  Arthur Harris         IVC                                     17:12.2  5:44/M    sr
   46  (< 5)    582  Carlos Serratos       Monmouth Roseville District 238         17:13.5  5:44/M    jr
   47     42    303  Alex Zlatic           Central Catholic                        17:14.2  5:45/M    sr
   48     43    400  Victor Echeveste      Fieldcrest                              17:14.7  5:45/M    so
   49  (< 5)    428  Lucas Creek           Illini Bluffs                           17:14.9  5:45/M    jr
   50     44    401  Andrew Gochanour      Fieldcrest                              17:15.4  5:45/M    jr
   51     45    778  David Smalley         Tremont                                 17:15.5  5:45/M    sr
   52     46    776  Dalton Petro          Tremont                                 17:17.6  5:46/M    sr
   53     47    403  Ryan Gochanour        Fieldcrest                              17:18.7  5:46/M    jr
   54     48    595  Ryan Wegerer          Orion High School                       17:19.7  5:46/M    sr
   55     49    437  Jacob Quinn           IVC                                     17:20.3  5:47/M    jr
   56     50    319  Tyler Spurlock        Dee-Mack High School CUSD 701           17:23.3  5:48/M    so
   57     51    295  Landyn Cross          Central Catholic                        17:23.7  5:48/M    fr
   58     52    436  Jayden McNaught       IVC                                     17:23.8  5:48/M    fr
   59     53    339  Logan Whitney         Elmwood/Brimfield                       17:24.4  5:48/M    sr
   60     54    734  Jacob Belha           Sherrard High School                    17:25.6  5:48/M    so
   61     55    297  Will Foley            Central Catholic                        17:26.2  5:49/M    so
   62  (< 5)    455  Devin Boggs           Lewistown High School                   17:26.5  5:49/M    jr
   63     56    773  James Getz            Tremont                                 17:28.6  5:49/M    jr
   64     57    593  Trent Scharpman       Orion High School                       17:29.7  5:50/M    sr
   65     58    364  Luke Albertson        Eureka High School                      17:32.8  5:51/M    jr
   66     59    486  Noah Ramos            Macomb Sr High                          17:33.4  5:51/M    so
   67     60    498  Dalton Koenig Plath   Mercer County High School               17:34.1  5:51/M    fr
   68  (< 5)    717  Briar Hilsabeck       Princeville High School                 17:35.7  5:52/M    sr
   69     61    340  Will Bushert          EPG                                     17:36.0  5:52/M    sr
   70     62    576  Collin White          Midwest Central High School             17:38.3  5:53/M    sr
   71     63    316  Ben Sanders           Dee-Mack High School CUSD 701           17:38.6  5:53/M    so
   72     64    765  Riley Down            Stark County                            17:41.4  5:54/M    sr
   73     65    407  Christian Skaggs      Fieldcrest                              17:42.0  5:54/M    so
   74  (< 5)    749  Isaac Jones           South Fulton Co-op                      17:44.6  5:55/M  9th 
   75     66    389  Alex Clark            Farmington Central High School          17:47.5  5:56/M    sr
   76     67    497  Braxton Kellett       Mercer County High School               17:49.4  5:56/M    so
   77  (< 5)    718  Nicholas Miller       Princeville High School                 17:50.3  5:57/M    jr
   78  (> 7)    383  Cade Walder           Eureka High School                      17:51.2  5:57/M    so
   79     68    484  Amir Oden-Shabazz     Macomb Sr High                          17:55.4  5:58/M    fr
   80  (< 5)    282  Devin Suggitt         Bushnell-Prairie City                   17:56.0  5:59/M    fr
   81  (< 5)    580  Kevin Jurado          Monmouth Roseville District 238         17:57.1  5:59/M    sr
   82  (> 7)    322  Dade Wilson           Dee-Mack High School CUSD 701           17:57.2  5:59/M    jr
   83  (> 7)    368  Patrick Donovan       Eureka High School                      17:57.6  5:59/M    sr
   84     69    300  Jack Morgan           Central Catholic                        17:58.1  5:59/M    fr
   85     70    292  Jack Beemsterboer     Central Catholic                        17:58.3  5:59/M    sr
   86     71    743  Dayton Hauger         Sherrard High School                    17:59.3  6:00/M    so
   87     72    454  Cooper Wilt           Knoxville                               17:59.5  6:00/M    sr
   88     73    294  Jacob Bingham         Central Catholic                        18:00.2  6:00/M    jr
   89  (> 7)    374  Matt Nowatney         Eureka High School                      18:00.4  6:00/M    jr
   90     74    766  Dawson Dyken          Stark County                            18:01.4  6:00/M    sr
   91     75    779  Calab Steiner         Tremont                                 18:01.4  6:00/M    fr
   92     76    471  Carl Blome            Macomb Sr High                          18:03.0  6:01/M    fr
   93     77    386  Adian Basalay         Farmington Central High School          18:04.8  6:01/M    so
   94  (< 5)    250  Hunter Mason          Abingdon-Avon High                      18:06.1  6:02/M    so
   95     78    448  Dawson Hensley        Knoxville                               18:07.1  6:02/M    so
   96  (> 7)    307  Garrett Forrest       Dee-Mack High School CUSD 701           18:07.2  6:02/M    jr
   97     79    777  Austin Shafer         Tremont                                 18:07.7  6:02/M    sr
   98  (> 7)    370  Kurtis Hinrichsen     Eureka High School                      18:08.0  6:03/M    sr
   99     80    492  Brooks Wallace        Macomb Sr High                          18:08.3  6:03/M    jr
  100     81    452  Lucas McGuire         Knoxville                               18:08.6  6:03/M    jr

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   YEAR

  101     82    747  Hayden Steagall       Sherrard High School                    18:09.7  6:03/M    fr
  102  (> 7)    382  Ryan Strawn           Eureka High School                      18:10.3  6:03/M    jr
  103  (> 7)    293  Alex Bingham          Central Catholic                        18:11.0  6:04/M    jr
  104     83    356  Zac Nelson            EPG                                     18:13.1  6:04/M    jr
  105     84    405  Logan Schmillen       Fieldcrest                              18:14.2  6:05/M    sr
  106     85    438  Patrick Staley        IVC                                     18:14.3  6:05/M    sr
  107     86    752  Justin Kerwin         Springfield Lutheran                    18:16.9  6:05/M    fr
  108     87    449  Jake Johnson          Knoxville                               18:18.1  6:06/M    jr
  109     88    402  Connor Gochanour      Fieldcrest                              18:20.0  6:07/M    jr
  110  (> 7)    376  Austin Rocke          Eureka High School                      18:22.5  6:07/M    jr
  111     89    769  Alex Welch            Stark County                            18:24.2  6:08/M    fr
  112     90    446  Gunnar Goff           Knoxville                               18:31.7  6:10/M    sr
  113     91    585  Allen Catour          Orion High School                       18:36.1  6:12/M    fr
  114     92    353  Aidan Mann            EPG                                     18:36.8  6:12/M    jr
  115  (> 7)    478  Noah Laprad           Macomb Sr High                          18:37.7  6:12/M    so
  116     93    745  Dylan Russel          Sherrard High School                    18:39.9  6:13/M    fr
  117     94    277  Allen Guenther        Bureau Valley                           18:42.1  6:14/M    jr
  118     95    588  Mason Loete           Orion High School                       18:42.8  6:14/M    sr
  119     96    730  Gabe Rogers           ROCKRIDGE CUSD #300                     18:43.3  6:14/M    sr
  120  (> 7)    782  Zach Voss             Tremont                                 18:47.4  6:16/M    so
  121     97    736  Peyton Bradarich      Sherrard High School                    18:49.1  6:16/M    jr
  122  (< 5)    291  Mason Wood            Canton                                  18:56.8  6:19/M    jr
  123  (< 5)    757  Adrian Caceres        St. Teresa High School                  18:57.7  6:19/M    sr
  124     98    412  TYLER KANGANIS        fRANKLIN H.S.                           18:57.9  6:19/M    fr
  125  (> 7)    373  Cade Knapp            Eureka High School                      19:00.0  6:20/M    jr
  126     99    742  Jacob Hanson          Sherrard High School                    19:01.9  6:20/M    sr
  127  (> 7)    334  Eli McKinty           Elmwood/Brimfield                       19:03.3  6:21/M    jr
  128  (< 5)    581  Joe Rivera            Monmouth Roseville District 238         19:03.7  6:21/M    fr
  129    100    728  Gavyn Marshall        ROCKRIDGE CUSD #300                     19:04.5  6:21/M    sr
  130    101    462  Josh Feucht           Lwrb                                    19:08.9  6:23/M    so
  131    102    735  Noah Bradarich        Sherrard High School                    19:09.8  6:23/M    fr
  132  (> 7)    740  Rhett Frere           Sherrard High School                    19:10.2  6:23/M    jr
  133  (< 5)    290  Charles Wallace       Canton                                  19:10.2  6:23/M    sr
  134  (< 5)    748  Chad Cameron          South Fulton Co-op                      19:12.6  6:24/M    sr
  135    103    344  Brett Endrses         EPG                                     19:14.1  6:25/M    jr
  136    104    584  Luciano Bradley       Orion High School                       19:15.9  6:25/M    so
  137    105    395  Ethan Sweet           Farmington Central High School          19:16.6  6:25/M    sr
  138  (> 7)    732  Kellen Allen          Sherrard High School                    19:17.8  6:26/M    sr
  139    106    276  Trevor Griffin        Bureau Valley                           19:19.6  6:26/M    sr
  140    107    466  Dustin Shawback       Lwrb                                    19:20.2  6:27/M    so
  141    108    724  Daniel Begyn          ROCKRIDGE CUSD #300                     19:21.8  6:27/M    jr
  142  (> 7)    451  Evan Link             Knoxville                               19:24.2  6:28/M    sr
  143  (> 7)    314  John McGowan          Dee-Mack High School CUSD 701           19:28.6  6:29/M    sr
  144    109    463  Michael Grady         Lwrb                                    19:29.3  6:30/M    fr
  145    110    589  Collin Meisenberg     Orion High School                       19:30.3  6:30/M    so
  146    111    461  Kyle Clanin           Lwrb                                    19:33.7  6:31/M    sr
  147  (< 5)    714  Alex Cramer           Princeville High School                 19:36.9  6:32/M    sr
  148  (< 5)    288  John Osborne          Canton                                  19:39.8  6:33/M    sr
  149  (> 7)    733  Ian Ausdal            Sherrard High School                    19:40.3  6:33/M    sr
  150  (> 7)    472  Jalen Carter          Macomb Sr High                          19:40.5  6:33/M    jr
  151  (> 7)    746  Zach Slavish          Sherrard High School                    19:41.5  6:34/M    sr
  152    112    571  Zach Fisher           Midwest Central High School             19:42.2  6:34/M    jr
  153  (> 7)    312  Isaac Jones           Dee-Mack High School CUSD 701           19:45.5  6:35/M    sr
  154    113    415  TAYSON NEELY          fRANKLIN H.S.                           19:47.0  6:36/M    jr
  155  (> 7)    476  Jack Hamer            Macomb Sr High                          19:48.8  6:36/M    fr
  156    114    387  Gabriel Benson        Farmington Central High School          19:52.9  6:37/M    jr
  157    115    573  Andrew Miller         Midwest Central High School             19:52.9  6:37/M    jr
  158  (< 5)    459  Hunter Watson         Lewistown High School                   19:57.6  6:39/M    jr
  159  (> 7)    469  Ryan Ames             Macomb Sr High                          19:58.2  6:39/M    so
  160    116    460  Braiden Blunier       Lwrb                                    19:59.8  6:40/M    so
  161    117    755  Jay McAfee            Springfield Lutheran                    20:02.6  6:41/M    sr
  162  (< 5)    254  Brandon Golden        Annawan Wethersfield                    20:03.2  6:41/M    sr
  163  (> 7)    771  Nathan Booker         Tremont                                 20:08.7  6:43/M    so
  164    118    569  Josh Duncan           Midwest Central High School             20:11.7  6:44/M    sr
  165  (> 7)    587  Cullen Langley        Orion High School                       20:12.1  6:44/M    so
  166  (< 5)    716  Austin Herrmann       Princeville High School                 20:15.5  6:45/M    sr
  167    119    414  ANDREW MCGATH         fRANKLIN H.S.                           20:16.2  6:45/M    jr
  168  (> 7)    377  Jason Schwind         Eureka High School                      20:18.5  6:46/M    sr
  169    120    417  CODEY SMITH           fRANKLIN H.S.                           20:19.7  6:46/M    so
  170  (> 7)    590  Nathan Monzon         Orion High School                       20:25.0  6:48/M    so
  171  (< 5)    596  Noah Anderson         Peoria Christian                        20:29.2  6:50/M    sr
  172  (> 7)    586  Eli Kayser            Orion High School                       20:32.3  6:51/M    so
  173    121    575  Jeremiah Omer         Midwest Central High School             20:33.3  6:51/M    jr
  174  (> 7)    783  Dakota Wilson         Tremont                                 20:35.2  6:52/M    jr
  175  (> 7)    592  Kade Scharpman        Orion High School                       20:41.5  6:54/M    fr
  176  (> 7)    350  Aidan Killian         EPG                                     20:47.5  6:56/M    jr
  177    122    756  Christian Schoeffel   Springfield Lutheran                    20:52.3  6:57/M    fr
  178  (< 5)    599  Tim Powell            Peoria Christian                        20:54.0  6:58/M    sr
  179    123    427  Jacib Waymire         Havana High School                      20:56.4  6:59/M    so
  180    124    763  Colby Carroll         Stark County                            20:57.8  6:59/M    fr
  181    125    764  Caden Daum            Stark County                            20:58.0  6:59/M    so
  182    126    753  Caden Lowery          Springfield Lutheran                    21:00.1  7:00/M    sr
  183  (> 7)    493  Johnson Wu            Macomb Sr High                          21:04.6  7:01/M    jr
  184    127    768  Payton Stahl          Stark County                            21:04.6  7:01/M    fr
  185    128    426  Brandon Tibbs         Havana High School                      21:05.7  7:02/M    sr
  186    129    275  Alexander Glaski      Bureau Valley                           21:08.0  7:03/M    jr
  187    130    281  Tyson Wagner          Bureau Valley                           21:09.0  7:03/M    jr
  188    131    419  Hunter Bennett        Havana High School                      21:11.3  7:04/M    so
  189    132    729  Jack Redlinger        ROCKRIDGE CUSD #300                     21:12.0  7:04/M    fr
  190    133    468  Aaron Thierer         Lwrb                                    21:20.5  7:07/M    so
  191    134    464  Matthew Kirchgessner  Lwrb                                    21:24.4  7:08/M    fr
  192    135    390  Aidan Foshay          Farmington Central High School          21:31.6  7:10/M    fr
  193    136    725  Robert Bickle         ROCKRIDGE CUSD #300                     21:38.2  7:13/M    jr
  194    137    418  KALLEN WATSON         fRANKLIN H.S.                           21:40.9  7:13/M    sr
  195  (> 7)    298  Brandon Hauck         Central Catholic                        21:41.0  7:14/M    so
  196    138    396  Chance Whisenand      Farmington Central High School          21:41.9  7:14/M    sr
  197  (> 7)    393  David Pepple          Farmington Central High School          21:49.3  7:16/M    so
  198  (< 5)    257  Bradyn Jagers         Annawan Wethersfield                    21:58.2  7:19/M    sr
  199  (> 7)    453  Sam Wilder            Knoxville                               21:59.6  7:20/M    jr
  200    139    726  James Edgington       ROCKRIDGE CUSD #300                     22:01.7  7:20/M    so

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   YEAR

  201    140    424  Isaac Snider          Havana High School                      22:02.0  7:21/M    jr
  202    141    496  Trenton Coulter       Mercer County High School               22:05.8  7:22/M    fr
  203  (> 7)    425  Allen Staton          Havana High School                      22:08.2  7:23/M    sr
  204  (> 7)    299  Nick Marshall         Central Catholic                        22:11.2  7:24/M    jr
  205  (> 7)    421  Blake Cagle           Havana High School                      22:12.3  7:24/M    so
  206    142    278  Jeffrey Linley        Bureau Valley                           22:13.5  7:24/M    jr
  207    143    570  Blake Farmer          Midwest Central High School             22:15.4  7:25/M    jr
  208    144    770  Jack Winans           Stark County                            22:22.4  7:27/M    fr
  209    145    754  David Ludwig          Springfield Lutheran                    22:29.4  7:30/M    sr
  210  (> 7)    416  KYLE ROODHOUSE        fRANKLIN H.S.                           22:33.8  7:31/M    so
  211  (> 7)    467  Braiden Steffen       Lwrb                                    22:38.8  7:33/M    so
  212  (> 7)    384  Ben Yost              Eureka High School                      22:57.0  7:39/M    sr
  213  (> 7)    494  Gabe Zahnle           Macomb Sr High                          23:18.3  7:46/M    jr
  214  (> 7)    296  Alex Dixon            Central Catholic                        23:26.7  7:49/M    fr
  215  (< 5)    579  Raymundo Francisco    Monmouth Roseville District 238         23:34.3  7:51/M    fr
  216  (< 5)    750  Adam Prather          South Fulton Co-op                      23:47.4  7:56/M  9th 
  217  (> 7)    762  Brett Browning        Stark County                            24:11.0  8:04/M    so
  218  (> 7)    391  Will Lesones          Farmington Central High School          24:21.3  8:07/M    so
  219  (> 7)    775  John Love             Tremont                                 24:36.4  8:12/M    so
  220  (> 7)    301  Josh Sparks           Central Catholic                        25:07.7  8:22/M    fr
  221  (< 5)    251  Quinton Rakestraw     Abingdon-Avon High                      25:57.0  8:39/M    fr
  222  (> 7)    480  Andrew Lueck          Macomb Sr High                          26:12.3  8:44/M    jr
  223  (> 7)    397  Chase Whisenand       Farmington Central High School          26:17.3  8:46/M    jr
  224  (< 5)    600  Joe Shanklin          Peoria Christian                        28:19.0  9:26/M    so
  225  (> 7)    359  Rudy Sepich           EPG                                     28:48.1  9:36/M    sr
  226  (> 7)    591  Billy Nissen          Orion High School                       28:52.5  9:37/M    so

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

All Runners


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Elmwood/Brimfield                      66               7   8   9  15  27  40  53         
        Top  5 Times: 1:21:50.5

    2 Eureka High School                     78               4   5  18  19  32  35  58         
        Top  5 Times: 1:21:26.1

    3 Dee-Mack High School CUSD 701         112               6  13  26  28  39  50  63         
        Top  5 Times: 1:23:05.7

    4 IVC                                   170               3  25  41  49  52  85             
        Top  5 Times: 1:24:20.8

    5 EPG                                   178               2  10  22  61  83  92 103         
        Top  5 Times: 1:24:24.1

    6 Tremont                               179               1  31  45  46  56  75  79         
        Top  5 Times: 1:24:28.8

    7 Macomb Sr High                        223              29  33  34  59  68  76  80         
        Top  5 Times: 1:26:27.0

    8 Central Catholic                      255              38  42  51  55  69  70  73         
        Top  5 Times: 1:27:10.9

    9 Knoxville                             270              16  23  72  78  81  87  90         
        Top  5 Times: 1:27:22.4

   10 Fieldcrest                            283              43  44  47  65  84  88             
        Top  5 Times: 1:27:45.1

   11 Havana High School                    297              12  14  20 123 128 131 140         
        Top  5 Times: 1:31:17.1

   12 Mercer County High School             325              21  36  60  67 141                 
        Top  5 Times: 1:31:13.2

   13 Orion High School                     328              37  48  57  91  95 104 110         
        Top  5 Times: 1:29:16.6

   14 Farmington Central High School        373              11  66  77 105 114 135 138         
        Top  5 Times: 1:31:22.1

   15 fRANKLIN H.S.                         377              17  30  98 113 119 120 137         
        Top  5 Times: 1:32:24.8

   16 Sherrard High School                  397              54  71  82  93  97  99 102         
        Top  5 Times: 1:31:03.8

   17 Springfield Lutheran                  475              24  86 117 122 126 145             
        Top  5 Times: 1:36:55.3

   18 Stark County                          476              64  74  89 124 125 127 144         
        Top  5 Times: 1:36:03.0

   19 Midwest Central High School           528              62 112 115 118 121 143             
        Top  5 Times: 1:37:58.6

   20 Lwrb                                  544             101 107 109 111 116 133 134         
        Top  5 Times: 1:37:32.1

   21 ROCKRIDGE CUSD #300                   572              96 100 108 132 136 139             
        Top  5 Times: 1:40:00.0

   22 Bureau Valley                         601              94 106 129 130 142                 
        Top  5 Times: 1:42:32.3

 Inc. Abingdon-Avon High                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Annawan Wethersfield                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bushnell-Prairie City                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Canton                               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lewistown High School                3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Monmouth Roseville District 238      4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Princeville High School              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. South Fulton Co-op                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Teresa High School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Illini Bluffs                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Peoria Christian                     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Detail Team Results - Boys

Boys Varsity

All Runners

Elmwood/Brimfield    Finish Position -     1

  Team Score (places):  66  Team Score (times):    1:21:50.5   Average Time: 16:22.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    331  Luke Hoffmann          so       7            7        16:10.1      16:10.1      0:43.6
    2    332  Griff Inskeep          sr       8           15        16:10.2      32:20.3      0:43.6
    3    326  Jacob Brown            sr       9           24        16:16.2      48:36.6      0:49.7
    4    330  Thomas Harmon          fr      15           39        16:24.1    1:05:00.8      0:57.6
    5    327  Alex Feller            jr      27           66        16:49.7    1:21:50.5      1:23.1
    6    323  Thomas Adkins          jr      40          106        17:11.6    1:39:02.1      1:45.1
    7    339  Logan Whitney          sr      53          159        17:24.4    1:56:26.6      1:57.9
    8    334  Eli McKinty            jr   More Than  7           19:03.3    2:15:29.9      3:36.7

Eureka High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  78  Team Score (times):    1:21:26.1   Average Time: 16:17.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    371  Kyle Johnson           sr       4            4        15:41.8      15:41.8      0:15.2
    2    365  Jack Cook              jr       5            9        15:45.7      31:27.5      0:19.2
    3    381  Eli Steinbeck          sr      18           27        16:28.8      47:56.4      1:02.3
    4    379  Connor Standish        sr      19           46        16:28.8    1:04:25.3      1:02.3
    5    366  Mitchell Danner        so      32           78        17:00.7    1:21:26.1      1:34.2
    6    369  Alex Heinold           sr      35          113        17:05.8    1:38:31.9      1:39.3
    7    364  Luke Albertson         jr      58          171        17:32.8    1:56:04.7      2:06.3
    8    383  Cade Walder            so   More Than  7           17:51.2    2:13:56.0      2:24.7
    9    368  Patrick Donovan        sr   More Than  7           17:57.6    2:31:53.7      2:31.1
   10    374  Matt Nowatney          jr   More Than  7           18:00.4    2:49:54.1      2:33.8
   11    370  Kurtis Hinrichsen      sr   More Than  7           18:08.0    3:08:02.1      2:41.4
   12    382  Ryan Strawn            jr   More Than  7           18:10.3    3:26:12.5      2:43.8
   13    376  Austin Rocke           jr   More Than  7           18:22.5    3:44:35.0      2:56.0
   14    373  Cade Knapp             jr   More Than  7           19:00.0    4:03:35.1      3:33.4
   15    377  Jason Schwind          sr   More Than  7           20:18.5    4:23:53.6      4:51.9
   16    384  Ben Yost               sr   More Than  7           22:57.0    4:46:50.7      7:30.5

Dee-Mack High School CUSD 701    Finish Position -     3

  Team Score (places): 112  Team Score (times):    1:23:05.7   Average Time: 16:37.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    310  Colby Johnson          jr       6            6        15:58.0      15:58.0      0:31.4
    2    305  John Blumeyer          so      13           19        16:21.3      32:19.3      0:54.7
    3    306  John Carnicle          sr      26           45        16:45.0      49:04.3      1:18.5
    4    308  Jacob Henderson        sr      28           73        16:52.2    1:05:56.6      1:25.7
    5    321  Kolin Wilkins          so      39          112        17:09.1    1:23:05.7      1:42.5
    6    319  Tyler Spurlock         so      50          162        17:23.3    1:40:29.0      1:56.8
    7    316  Ben Sanders            so      63          225        17:38.6    1:58:07.7      2:12.1
    8    322  Dade Wilson            jr   More Than  7           17:57.2    2:16:04.9      2:30.6
    9    307  Garrett Forrest        jr   More Than  7           18:07.2    2:34:12.2      2:40.7
   10    314  John McGowan           sr   More Than  7           19:28.6    2:53:40.8      4:02.1
   11    312  Isaac Jones            sr   More Than  7           19:45.5    3:13:26.4      4:19.0

IVC    Finish Position -     4

  Team Score (places): 170  Team Score (times):    1:24:20.8   Average Time: 16:52.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    431  Elias Bergman          jr       3            3        15:40.2      15:40.2      0:13.7
    2    433  Collin Eisenbarth      so      25           28        16:44.1      32:24.3      1:17.5
    3    434  Arthur Harris          sr      41           69        17:12.2      49:36.6      1:45.7
    4    437  Jacob Quinn            jr      49          118        17:20.3    1:06:57.0      1:53.8
    5    436  Jayden McNaught        fr      52          170        17:23.8    1:24:20.8      1:57.3
    6    438  Patrick Staley         sr      85          255        18:14.3    1:42:35.1      2:47.7

EPG    Finish Position -     5

  Team Score (places): 178  Team Score (times):    1:24:24.1   Average Time: 16:52.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    362  Noah Smith             sr       2            2        15:36.8      15:36.8      0:10.2
    2    346  Bo Halvorsen           sr      10           12        16:18.9      31:55.7      0:52.4
    3    348  Matt Ingalsbe          jr      22           34        16:39.2      48:34.9      1:12.6
    4    340  Will Bushert           sr      61           95        17:36.0    1:06:10.9      2:09.4
    5    356  Zac Nelson             jr      83          178        18:13.1    1:24:24.1      2:46.5
    6    353  Aidan Mann             jr      92          270        18:36.8    1:43:00.9      3:10.3
    7    344  Brett Endrses          jr     103          373        19:14.1    2:02:15.0      3:47.5
    8    350  Aidan Killian          jr   More Than  7           20:47.5    2:23:02.6      5:21.0
    9    359  Rudy Sepich            sr   More Than  7           28:48.1    2:51:50.7     13:21.6

Tremont    Finish Position -     6

  Team Score (places): 179  Team Score (times):    1:24:28.8   Average Time: 16:53.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    781  Leland Sumer           jr       1            1        15:26.5      15:26.5      0:00.0
    2    772  Clayton Brown          so      31           32        17:00.4      32:27.0      1:33.9
    3    778  David Smalley          sr      45           77        17:15.5      49:42.5      1:49.0
    4    776  Dalton Petro           sr      46          123        17:17.6    1:07:00.2      1:51.1
    5    773  James Getz             jr      56          179        17:28.6    1:24:28.8      2:02.1
    6    779  Calab Steiner          fr      75          254        18:01.4    1:42:30.3      2:34.9
    7    777  Austin Shafer          sr      79          333        18:07.7    2:00:38.0      2:41.2
    8    782  Zach Voss              so   More Than  7           18:47.4    2:19:25.5      3:20.9
    9    771  Nathan Booker          so   More Than  7           20:08.7    2:39:34.3      4:42.2
   10    783  Dakota Wilson          jr   More Than  7           20:35.2    3:00:09.5      5:08.7
   11    775  John Love              so   More Than  7           24:36.4    3:24:45.9      9:09.8

Macomb Sr High    Finish Position -     7

  Team Score (places): 223  Team Score (times):    1:26:27.0   Average Time: 17:17.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    482  Stan Melkumiam         so      29           29        16:53.8      16:53.8      1:27.3
    2    489  Dakota Shepler         sr      33           62        17:01.8      33:55.6      1:35.3
    3    491  Kerem Tasdan           jr      34           96        17:02.4      50:58.1      1:35.8
    4    486  Noah Ramos             so      59          155        17:33.4    1:08:31.5      2:06.9
    5    484  Amir Oden-Shabazz      fr      68          223        17:55.4    1:26:27.0      2:28.9
    6    471  Carl Blome             fr      76          299        18:03.0    1:44:30.1      2:36.5
    7    492  Brooks Wallace         jr      80          379        18:08.3    2:02:38.4      2:41.8
    8    478  Noah Laprad            so   More Than  7           18:37.7    2:21:16.2      3:11.2
    9    472  Jalen Carter           jr   More Than  7           19:40.5    2:40:56.7      4:13.9
   10    476  Jack Hamer             fr   More Than  7           19:48.8    3:00:45.6      4:22.3
   11    469  Ryan Ames              so   More Than  7           19:58.2    3:20:43.8      4:31.7
   12    493  Johnson Wu             jr   More Than  7           21:04.6    3:41:48.5      5:38.1
   13    494  Gabe Zahnle            jr   More Than  7           23:18.3    4:05:06.9      7:51.8
   14    480  Andrew Lueck           jr   More Than  7           26:12.3    4:31:19.2     10:45.8

Central Catholic    Finish Position -     8

  Team Score (places): 255  Team Score (times):    1:27:10.9   Average Time: 17:26.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    302  Josh Vogel             so      38           38        17:08.4      17:08.4      1:41.9
    2    303  Alex Zlatic            sr      42           80        17:14.2      34:22.7      1:47.7
    3    295  Landyn Cross           fr      51          131        17:23.7      51:46.5      1:57.2
    4    297  Will Foley             so      55          186        17:26.2    1:09:12.7      1:59.6
    5    300  Jack Morgan            fr      69          255        17:58.1    1:27:10.9      2:31.6
    6    292  Jack Beemsterboer      sr      70          325        17:58.3    1:45:09.2      2:31.8
    7    294  Jacob Bingham          jr      73          398        18:00.2    2:03:09.5      2:33.6
    8    293  Alex Bingham           jr   More Than  7           18:11.0    2:21:20.5      2:44.5
    9    298  Brandon Hauck          so   More Than  7           21:41.0    2:43:01.6      6:14.4
   10    299  Nick Marshall          jr   More Than  7           22:11.2    3:05:12.8      6:44.7
   11    296  Alex Dixon             fr   More Than  7           23:26.7    3:28:39.6      8:00.2
   12    301  Josh Sparks            fr   More Than  7           25:07.7    3:53:47.4      9:41.2

Knoxville    Finish Position -     9

  Team Score (places): 270  Team Score (times):    1:27:22.4   Average Time: 17:28.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    447  Christian Hensley      jr      16           16        16:24.4      16:24.4      0:57.9
    2    450  Dakoda Keever          sr      23           39        16:42.6      33:07.1      1:16.1
    3    454  Cooper Wilt            sr      72          111        17:59.5      51:06.6      2:32.9
    4    448  Dawson Hensley         so      78          189        18:07.1    1:09:13.7      2:40.5
    5    452  Lucas McGuire          jr      81          270        18:08.6    1:27:22.4      2:42.1
    6    449  Jake Johnson           jr      87          357        18:18.1    1:45:40.5      2:51.6
    7    446  Gunnar Goff            sr      90          447        18:31.7    2:04:12.3      3:05.2
    8    451  Evan Link              sr   More Than  7           19:24.2    2:23:36.6      3:57.7
    9    453  Sam Wilder             jr   More Than  7           21:59.6    2:45:36.2      6:33.1

Fieldcrest    Finish Position -    10

  Team Score (places): 283  Team Score (times):    1:27:45.1   Average Time: 17:33.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    400  Victor Echeveste       so      43           43        17:14.7      17:14.7      1:48.2
    2    401  Andrew Gochanour       jr      44           87        17:15.4      34:30.1      1:48.8
    3    403  Ryan Gochanour         jr      47          134        17:18.7      51:48.8      1:52.2
    4    407  Christian Skaggs       so      65          199        17:42.0    1:09:30.9      2:15.5
    5    405  Logan Schmillen        sr      84          283        18:14.2    1:27:45.1      2:47.7
    6    402  Connor Gochanour       jr      88          371        18:20.0    1:46:05.2      2:53.4

Havana High School    Finish Position -    11

  Team Score (places): 297  Team Score (times):    1:31:17.1   Average Time: 18:15.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    420  Adam Bohm              so      12           12        16:21.2      16:21.2      0:54.6
    2    423  David Snider           sr      14           26        16:22.1      32:43.3      0:55.5
    3    422  Jaden Schultz          jr      20           46        16:31.5      49:14.9      1:05.0
    4    427  Jacib Waymire          so     123          169        20:56.4    1:10:11.3      5:29.9
    5    426  Brandon Tibbs          sr     128          297        21:05.7    1:31:17.1      5:39.1
    6    419  Hunter Bennett         so     131          428        21:11.3    1:52:28.5      5:44.8
    7    424  Isaac Snider           jr     140          568        22:02.0    2:14:30.5      6:35.5
    8    425  Allen Staton           sr   More Than  7           22:08.2    2:36:38.7      6:41.7
    9    421  Blake Cagle            so   More Than  7           22:12.3    2:58:51.0      6:45.7

Mercer County High School    Finish Position -    12

  Team Score (places): 325  Team Score (times):    1:31:13.2   Average Time: 18:14.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    495  Riley Coulter          jr      21           21        16:36.6      16:36.6      1:10.1
    2    499  Ryan Monson            sr      36           57        17:07.1      33:43.7      1:40.5
    3    498  Dalton Koenig Plath    fr      60          117        17:34.1      51:17.9      2:07.6
    4    497  Braxton Kellett        so      67          184        17:49.4    1:09:07.4      2:22.9
    5    496  Trenton Coulter        fr     141          325        22:05.8    1:31:13.2      6:39.2

Orion High School    Finish Position -    13

  Team Score (places): 328  Team Score (times):    1:29:16.6   Average Time: 17:51.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    594  Andrew Wampler         sr      37           37        17:08.1      17:08.1      1:41.6
    2    595  Ryan Wegerer           sr      48           85        17:19.7      34:27.9      1:53.2
    3    593  Trent Scharpman        sr      57          142        17:29.7      51:57.6      2:03.2
    4    585  Allen Catour           fr      91          233        18:36.1    1:10:33.8      3:09.6
    5    588  Mason Loete            sr      95          328        18:42.8    1:29:16.6      3:16.2
    6    584  Luciano Bradley        so     104          432        19:15.9    1:48:32.6      3:49.4
    7    589  Collin Meisenberg      so     110          542        19:30.3    2:08:02.9      4:03.8
    8    587  Cullen Langley         so   More Than  7           20:12.1    2:28:15.0      4:45.5
    9    590  Nathan Monzon          so   More Than  7           20:25.0    2:48:40.0      4:58.4
   10    586  Eli Kayser             so   More Than  7           20:32.3    3:09:12.4      5:05.8
   11    592  Kade Scharpman         fr   More Than  7           20:41.5    3:29:53.9      5:15.0
   12    591  Billy Nissen           so   More Than  7           28:52.5    3:58:46.5     13:26.0

Farmington Central High School    Finish Position -    14

  Team Score (places): 373  Team Score (times):    1:31:22.1   Average Time: 18:16.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    388  Andrew Cation          sr      11           11        16:20.3      16:20.3      0:53.7
    2    389  Alex Clark             sr      66           77        17:47.5      34:07.8      2:20.9
    3    386  Adian Basalay          so      77          154        18:04.8      52:12.6      2:38.2
    4    395  Ethan Sweet            sr     105          259        19:16.6    1:11:29.2      3:50.1
    5    387  Gabriel Benson         jr     114          373        19:52.9    1:31:22.1      4:26.3
    6    390  Aidan Foshay           fr     135          508        21:31.6    1:52:53.8      6:05.1
    7    396  Chance Whisenand       sr     138          646        21:41.9    2:14:35.7      6:15.4
    8    393  David Pepple           so   More Than  7           21:49.3    2:36:25.1      6:22.8
    9    391  Will Lesones           so   More Than  7           24:21.3    3:00:46.4      8:54.7
   10    397  Chase Whisenand        jr   More Than  7           26:17.3    3:27:03.7     10:50.7

fRANKLIN H.S.    Finish Position -    15

  Team Score (places): 377  Team Score (times):    1:32:24.8   Average Time: 18:28.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    413  GRANT MAR5HALL         so      17           17        16:27.1      16:27.1      1:00.6
    2    411  JAKE GUTZMAN           fr      30           47        16:56.4      33:23.6      1:29.9
    3    412  TYLER KANGANIS         fr      98          145        18:57.9      52:21.5      3:31.3
    4    415  TAYSON NEELY           jr     113          258        19:47.0    1:12:08.5      4:20.5
    5    414  ANDREW MCGATH          jr     119          377        20:16.2    1:32:24.8      4:49.7
    6    417  CODEY SMITH            so     120          497        20:19.7    1:52:44.5      4:53.1
    7    418  KALLEN WATSON          sr     137          634        21:40.9    2:14:25.5      6:14.4
    8    416  KYLE ROODHOUSE         so   More Than  7           22:33.8    2:36:59.4      7:07.3

Sherrard High School    Finish Position -    16

  Team Score (places): 397  Team Score (times):    1:31:03.8   Average Time: 18:12.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    734  Jacob Belha            so      54           54        17:25.6      17:25.6      1:59.1
    2    743  Dayton Hauger          so      71          125        17:59.3      35:24.9      2:32.8
    3    747  Hayden Steagall        fr      82          207        18:09.7      53:34.7      2:43.2
    4    745  Dylan Russel           fr      93          300        18:39.9    1:12:14.6      3:13.4
    5    736  Peyton Bradarich       jr      97          397        18:49.1    1:31:03.8      3:22.6
    6    742  Jacob Hanson           sr      99          496        19:01.9    1:50:05.7      3:35.3
    7    735  Noah Bradarich         fr     102          598        19:09.8    2:09:15.5      3:43.2
    8    740  Rhett Frere            jr   More Than  7           19:10.2    2:28:25.8      3:43.7
    9    732  Kellen Allen           sr   More Than  7           19:17.8    2:47:43.6      3:51.2
   10    733  Ian Ausdal             sr   More Than  7           19:40.3    3:07:24.0      4:13.8
   11    746  Zach Slavish           sr   More Than  7           19:41.5    3:27:05.5      4:14.9

Springfield Lutheran    Finish Position -    17

  Team Score (places): 475  Team Score (times):    1:36:55.3   Average Time: 19:23.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    751  Zach Fales             so      24           24        16:43.3      16:43.3      1:16.8
    2    752  Justin Kerwin          fr      86          110        18:16.9      35:00.2      2:50.4
    3    755  Jay McAfee             sr     117          227        20:02.6      55:02.8      4:36.0
    4    756  Christian Schoeffel    fr     122          349        20:52.3    1:15:55.2      5:25.8
    5    753  Caden Lowery           sr     126          475        21:00.1    1:36:55.3      5:33.6
    6    754  David Ludwig           sr     145          620        22:29.4    1:59:24.8      7:02.9

Stark County    Finish Position -    18

  Team Score (places): 476  Team Score (times):    1:36:03.0   Average Time: 19:12.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    765  Riley Down             sr      64           64        17:41.4      17:41.4      2:14.8
    2    766  Dawson Dyken           sr      74          138        18:01.4      35:42.8      2:34.9
    3    769  Alex Welch             fr      89          227        18:24.2      54:07.1      2:57.7
    4    763  Colby Carroll          fr     124          351        20:57.8    1:15:05.0      5:31.3
    5    764  Caden Daum             so     125          476        20:58.0    1:36:03.0      5:31.5
    6    768  Payton Stahl           fr     127          603        21:04.6    1:57:07.7      5:38.1
    7    770  Jack Winans            fr     144          747        22:22.4    2:19:30.1      6:55.8
    8    762  Brett Browning         so   More Than  7           24:11.0    2:43:41.1      8:44.4

Midwest Central High School    Finish Position -    19

  Team Score (places): 528  Team Score (times):    1:37:58.6   Average Time: 19:35.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    576  Collin White           sr      62           62        17:38.3      17:38.3      2:11.8
    2    571  Zach Fisher            jr     112          174        19:42.2      37:20.6      4:15.7
    3    573  Andrew Miller          jr     115          289        19:52.9      57:13.5      4:26.4
    4    569  Josh Duncan            sr     118          407        20:11.7    1:17:25.3      4:45.2
    5    575  Jeremiah Omer          jr     121          528        20:33.3    1:37:58.6      5:06.7
    6    570  Blake Farmer           jr     143          671        22:15.4    2:00:14.0      6:48.9

Lwrb    Finish Position -    20

  Team Score (places): 544  Team Score (times):    1:37:32.1   Average Time: 19:30.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    462  Josh Feucht            so     101          101        19:08.9      19:08.9      3:42.4
    2    466  Dustin Shawback        so     107          208        19:20.2      38:29.2      3:53.7
    3    463  Michael Grady          fr     109          317        19:29.3      57:58.5      4:02.7
    4    461  Kyle Clanin            sr     111          428        19:33.7    1:17:32.3      4:07.2
    5    460  Braiden Blunier        so     116          544        19:59.8    1:37:32.1      4:33.2
    6    468  Aaron Thierer          so     133          677        21:20.5    1:58:52.7      5:54.0
    7    464  Matthew Kirchgessner   fr     134          811        21:24.4    2:20:17.1      5:57.8
    8    467  Braiden Steffen        so   More Than  7           22:38.8    2:42:55.9      7:12.3

ROCKRIDGE CUSD #300    Finish Position -    21

  Team Score (places): 572  Team Score (times):    1:40:00.0   Average Time: 20:00.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    730  Gabe Rogers            sr      96           96        18:43.3      18:43.3      3:16.8
    2    728  Gavyn Marshall         sr     100          196        19:04.5      37:47.9      3:38.0
    3    724  Daniel Begyn           jr     108          304        19:21.8      57:09.7      3:55.2
    4    729  Jack Redlinger         fr     132          436        21:12.0    1:18:21.7      5:45.5
    5    725  Robert Bickle          jr     136          572        21:38.2    1:40:00.0      6:11.7
    6    726  James Edgington        so     139          711        22:01.7    2:02:01.7      6:35.1

Bureau Valley    Finish Position -    22

  Team Score (places): 601  Team Score (times):    1:42:32.3   Average Time: 20:30.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    277  Allen Guenther         jr      94           94        18:42.1      18:42.1      3:15.5
    2    276  Trevor Griffin         sr     106          200        19:19.6      38:01.7      3:53.1
    3    275  Alexander Glaski       jr     129          329        21:08.0      59:09.7      5:41.4
    4    281  Tyson Wagner           jr     130          459        21:09.0    1:20:18.8      5:42.5
    5    278  Jeffrey Linley         jr     142          601        22:13.5    1:42:32.3      6:47.0

Abingdon-Avon High    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    250  Hunter Mason           so   Less Than  5           18:06.1      18:06.1      2:39.6
    2    251  Quinton Rakestraw      fr   Less Than  5           25:57.0      44:03.1     10:30.4

Annawan Wethersfield    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    252  Austin Earley          jr   Less Than  5           16:59.7      16:59.7      1:33.2
    2    254  Brandon Golden         sr   Less Than  5           20:03.2      37:03.0      4:36.7
    3    257  Bradyn Jagers          sr   Less Than  5           21:58.2      59:01.2      6:31.7

Bushnell-Prairie City    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    282  Devin Suggitt          fr   Less Than  5           17:56.0      17:56.0      2:29.4

Canton    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    291  Mason Wood             jr   Less Than  5           18:56.8      18:56.8      3:30.3
    2    290  Charles Wallace        sr   Less Than  5           19:10.2      38:07.1      3:43.7
    3    288  John Osborne           sr   Less Than  5           19:39.8      57:46.9      4:13.2

Lewistown High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    457  Robbie Hess            sr   Less Than  5           16:19.4      16:19.4      0:52.9
    2    455  Devin Boggs            jr   Less Than  5           17:26.5      33:46.0      2:00.0
    3    459  Hunter Watson          jr   Less Than  5           19:57.6      53:43.7      4:31.1

Monmouth Roseville District 238    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    582  Carlos Serratos        jr   Less Than  5           17:13.5      17:13.5      1:46.9
    2    580  Kevin Jurado           sr   Less Than  5           17:57.1      35:10.6      2:30.5
    3    581  Joe Rivera             fr   Less Than  5           19:03.7      54:14.3      3:37.2
    4    579  Raymundo Francisco     fr   Less Than  5           23:34.3    1:17:48.7      8:07.8

Princeville High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    717  Briar Hilsabeck        sr   Less Than  5           17:35.7      17:35.7      2:09.2
    2    718  Nicholas Miller        jr   Less Than  5           17:50.3      35:26.1      2:23.8
    3    714  Alex Cramer            sr   Less Than  5           19:36.9      55:03.0      4:10.4
    4    716  Austin Herrmann        sr   Less Than  5           20:15.5    1:15:18.6      4:49.0

South Fulton Co-op    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    749  Isaac Jones            9th  Less Than  5           17:44.6      17:44.6      2:18.1
    2    748  Chad Cameron           sr   Less Than  5           19:12.6      36:57.2      3:46.0
    3    750  Adam Prather           9th  Less Than  5           23:47.4    1:00:44.7      8:20.9

St. Teresa High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    760  Jackson Stewart        sr   Less Than  5           15:40.1      15:40.1      0:13.5
    2    759  Tyler Ohl              jr   Less Than  5           16:45.7      32:25.8      1:19.1
    3    757  Adrian Caceres         sr   Less Than  5           18:57.7      51:23.5      3:31.1

Illini Bluffs    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    428  Lucas Creek            jr   Less Than  5           17:14.9      17:14.9      1:48.4

Peoria Christian    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    596  Noah Anderson          sr   Less Than  5           20:29.2      20:29.2      5:02.7
    2    599  Tim Powell             sr   Less Than  5           20:54.0      41:23.2      5:27.4
    3    600  Joe Shanklin           so   Less Than  5           28:19.0    1:09:42.3     12:52.5