Elmwood/Brimfield Invitational

September 29, 2018


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity

All Runners


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   YEAR

    1      1     91  Emma Argo             Eureka High School                      17:51.6  5:57/M    sr
    2      2     80  Cate Atkins           EPG                                     18:20.6  6:07/M    sr
    3      3    165  Maya Stovall          Macomb Sr High                          18:23.9  6:08/M    sr
    4      4     94  Alexi Fogo            Eureka High School                      18:25.3  6:08/M    so
    5      5     42  Claire Wheelwright    Canton                                  18:32.1  6:11/M    so
    6      6    244  Lizzy Freidinger      Tremont                                 18:32.8  6:11/M    jr
    7      7    139  Bailey Harris         Knoxville                               18:42.1  6:14/M    fr
    8      8     39  Eleanor Fournier      Canton                                  18:43.8  6:14/M    so
    9      9    142  Breena Shreeves       Knoxville                               18:44.0  6:15/M    jr
   10     10     52  Abby Lewis            Central Catholic                        18:54.7  6:18/M    sr
   11     11    101  Tessa Wiegand         Eureka High School                      19:01.8  6:20/M    sr
   12     12     95  Lexi Grober           Eureka High School                      19:05.4  6:22/M    sr
   13     13    228  Veronica Hein         St. Teresa High School                  19:07.7  6:22/M    jr
   14     14    249  Tressa Scheuermann    Tremont                                 19:22.3  6:27/M    jr
   15     15      5  Rachel Gomez          Annawan Wethersfield                    19:26.6  6:29/M    sr
   16     16    141  Mackenzie Rader       Knoxville                               19:27.3  6:29/M    fr
   17     17     88  Ruby Slightom         EPG                                     19:28.8  6:29/M    fr
   18  (< 5)    145  Anna Heffren          Lewistown High School                   19:30.9  6:30/M    jr
   19     18     79  Sophi Allen           EPG                                     19:32.0  6:31/M    sr
   20     19     96  Elle Knapp            Eureka High School                      19:32.3  6:31/M    fr
   21     20     99  Anna Perry            Eureka High School                      19:34.2  6:31/M    fr
   22     21     76  Alexa Perrow          Elmwood High School                     19:35.8  6:32/M    sr
   23     22     41  Isabella Kees         Canton                                  19:38.6  6:33/M    so
   24     23      9  Crystal Musgrave      Annawan Wethersfield                    19:39.6  6:33/M    fr
   25     24    157  Khyliegh Diggs        Macomb Sr High                          19:47.8  6:36/M    fr
   26     25     49  Kaylie Eckhoff        Central Catholic                        19:51.7  6:37/M    fr
   27     26    133  Marley Williamson     IVC                                     19:52.8  6:37/M    fr
   28  (< 5)    194  Sorin Hilsabeck       Princeville High School                 19:57.5  6:39/M    jr
   29     27    155  Olivia Bishop         Macomb Sr High                          20:16.4  6:45/M    so
   30  (< 5)    152  Lucy Unzicker         Lwrb                                    20:16.8  6:45/M    jr
   31     28     83  Charlene Hamilton     EPG                                     20:19.0  6:46/M    fr
   32     29      3  Rachel Cook           Annawan Wethersfield                    20:21.1  6:47/M    sr
   33     30     43  Haley Woodcock        Canton                                  20:22.9  6:47/M    sr
   34     31    184  Maryn Bollinger       Orion High School                       20:25.3  6:48/M    so
   35     32    222  Morgan Brummer        St. Teresa High School                  20:26.2  6:49/M    so
   36     33     87  Jenna Kent            EPG                                     20:32.8  6:51/M    fr
   37  (< 5)    216  Abigail Bouravnev     Springfield Lutheran                    20:41.8  6:54/M    fr
   38     34    159  Halle Evans           Macomb Sr High                          20:42.5  6:54/M    jr
   39     35    248  Sara Scheuermann      Tremont                                 20:46.3  6:55/M    fr
   40     36     54  Anna Zlatic           Central Catholic                        20:49.2  6:56/M    fr
   41     37    104  Makenna Hintz         Farmington Central High School          20:51.4  6:57/M    so
   42     38    227  Vanessa Gillespey     St. Teresa High School                  20:53.9  6:58/M    jr
   43  (< 5)    240  Josie Price           Stark County                            20:54.6  6:58/M    jr
   44     39    242  Stephanie Buck        Tremont                                 20:56.6  6:59/M    so
   45     40    143  Kynlee Stearns        Knoxville                               21:00.0  7:00/M    fr
   46     41     50  Isabella Evans        Central Catholic                        21:01.4  7:00/M    fr
   47     42    188  Brooke Norberg        Orion High School                       21:04.0  7:01/M    jr
   48     43     47  Kaitlyn Dappen        Central Catholic                        21:04.8  7:01/M    jr
   49     44    225  Katie Dunscomb        St. Teresa High School                  21:06.2  7:02/M    jr
   50     45    246  Sarah Leitner         Tremont                                 21:12.2  7:04/M    jr
   51     46    243  Sarah Finnegan        Tremont                                 21:14.7  7:05/M    jr
   52  (< 5)      1  Natalee Kern          Abingdon-Avon High                      21:20.1  7:07/M    so
   53  (< 5)    114  Sadie White           Fieldcrest                              21:20.8  7:07/M    sr
   54     47     89  Tori Witzig           EPG                                     21:22.2  7:07/M    so
   55     48    191  Hayley VanDuyne       Orion High School                       21:26.3  7:09/M    fr
   56     49    247  Ava Pfleferer         Tremont                                 21:31.4  7:10/M    so
   57     50     65  Paige Witte           Dee-Mack High School CUSD 701           21:34.8  7:11/M    jr
   58     51    138  Olivia Hall           Knoxville                               21:36.3  7:12/M    sr
   59     52     69  Julie Dunkel          Elmwood High School                     21:39.7  7:13/M    jr
   60     53     63  Marley Thompson       Dee-Mack High School CUSD 701           21:47.4  7:16/M    jr
   61  (< 5)    116  BETHANY BERGSCHNEIDER fRANKLIN H.S.                           21:50.4  7:17/M    so
   62     54    109  Lily Sharum           Farmington Central High School          21:50.4  7:17/M    so
   63     55    100  Nora Robinson         Eureka High School                      21:50.9  7:17/M    jr
   64  (< 5)    234  Lena Becker           Stark County                            21:51.4  7:17/M    so
   65     56    233  Mary Shupenus         St. Teresa High School                  21:51.6  7:17/M    jr
   66     57    202  Carlie Ruckey         ROCKRIDGE CUSD #300                     22:01.0  7:20/M    so
   67     58    119  Emily Bohm            Havana High School                      22:01.2  7:20/M    jr
   68     59     40  Katelyn Goldring      Canton                                  22:03.4  7:21/M    so
   69     60    106  Addyson Neal          Farmington Central High School          22:05.4  7:22/M    so
   70     61    230  Sydney McNamara       St. Teresa High School                  22:05.7  7:22/M    jr
   71     62    122  Kalei McDaniel        Havana High School                      22:06.2  7:22/M    fr
   72     63    123  Christy Patterson     Havana High School                      22:07.1  7:22/M    jr
   73  (< 5)     21  Alicia Backer         Bureau Valley                           22:09.9  7:23/M    jr
   74     64    213  Lexi Shields          Sherrard High School                    22:10.0  7:23/M    sr
   75     65    154  Sylvia Barclay        Macomb Sr High                          22:10.9  7:23/M    so
   76     66    166  Margot Wester         Macomb Sr High                          22:17.5  7:26/M    fr
   77  (< 5)    217  Elizabeth Eck         Springfield Lutheran                    22:21.0  7:27/M    so
   78     67    198  Chey Leaich           ROCKRIDGE CUSD #300                     22:21.9  7:27/M    fr
   79     68     78  Ali Wagner            Elmwood High School                     22:24.9  7:28/M    sr
   80     69     77  Sadie Rumbold         Elmwood High School                     22:26.1  7:29/M    sr
   81     70     53  Sara Vose             Central Catholic                        22:27.4  7:29/M    fr
   82     71     82  Mya Gramm             EPG                                     22:27.5  7:29/M    jr
   83     72     56  Sloane Eggenberger    Dee-Mack High School CUSD 701           22:29.9  7:30/M    jr
   84     73    180  Dayanna Mora          Monmouth Roseville District 238         22:34.0  7:31/M    fr
   85     74    129  lilliAnne Madel       IVC                                     22:36.2  7:32/M    so
   86     75    130  Mandy Moore           IVC                                     22:38.3  7:33/M    so
   87  (> 7)     86  Allison Kelly         EPG                                     22:38.8  7:33/M    jr
   88     76    179  Maggie Huston         Monmouth Roseville District 238         22:40.3  7:33/M    sr
   89     77    170  Bailey Hardin         Mercer County High School               22:40.8  7:33/M    fr
   90     78    135  Ainsley Buster        Knoxville                               22:42.6  7:34/M    so
   91     79     37  Alex Chamberlin       Canton                                  22:44.7  7:35/M    sr
   92     80    131  Katie Tiller          IVC                                     22:51.3  7:37/M    sr
   93     81     48  Sophia Dappen         Central Catholic                        22:52.1  7:37/M    fr
   94     82    134  Kayla Wolf            IVC                                     22:58.7  7:39/M    jr
   95  (< 5)    151  Jadie Knecht          Lwrb                                    23:02.0  7:41/M    jr
   96  (< 5)     25  Carolina Sass         Bureau Valley                           23:02.3  7:41/M    sr
   97     83     68  Trinity Brandt        Elmwood High School                     23:03.2  7:41/M    jr
   98     84     57  Olivia Elkin          Dee-Mack High School CUSD 701           23:04.3  7:41/M    jr
   99  (> 7)     97  Katelyn Knapp         Eureka High School                      23:05.0  7:42/M    so
  100     85    211  Isabella Pappas       Sherrard High School                    23:05.1  7:42/M    so

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   YEAR

  101     86    183  Noel Sindani          Monmouth Roseville District 238         23:06.1  7:42/M    jr
  102     87    160  Elizabeth Gottwald    Macomb Sr High                          23:06.8  7:42/M    fr
  103  (< 5)    241  Trinity Shimmin       Stark County                            23:06.8  7:42/M    so
  104     88    136  Brooke Carlson        Knoxville                               23:07.3  7:42/M    sr
  105     89    189  Izzy Nordstrom        Orion High School                       23:08.8  7:43/M    fr
  106  (< 5)    115  Sydney White          Fieldcrest                              23:10.1  7:43/M    sr
  107     90    171  Olivia Hucke          Mercer County High School               23:19.4  7:46/M    fr
  108     91     34  Alyssa Zarello        Bushnell-Prairie City                   23:23.4  7:48/M    fr
  109  (> 7)     84  Molly Holt            EPG                                     23:24.3  7:48/M    jr
  110     92    125  Randi Schultz         Havana High School                      23:26.6  7:49/M    fr
  111     93    224  Marie Delaney         St. Teresa High School                  23:31.3  7:50/M    jr
  112     94     60  Bridget Huizenga      Dee-Mack High School CUSD 701           23:36.4  7:52/M    so
  113     95    186  Lily Moen             Orion High School                       23:38.5  7:53/M    so
  114     96    168  Sienna Douglas        Mercer County High School               23:42.2  7:54/M    fr
  115     97    212  Lexi Ryan             Sherrard High School                    23:48.2  7:56/M    sr
  116  (< 5)    149  Claire Hartman        Lwrb                                    23:50.1  7:57/M    jr
  117     98    190  Morgan Schroeder      Orion High School                       23:52.3  7:57/M    jr
  118     99     71  Greta Inskeep         Elmwood High School                     23:53.3  7:58/M    jr
  119    100     62  Summer Stahl          Dee-Mack High School CUSD 701           23:55.5  7:58/M    sr
  120  (< 5)    236  Sarah Fairfield       Stark County                            23:56.6  7:59/M    so
  121    101    206  Joelle Gaullaugher    Sherrard High School                    23:58.1  7:59/M    sr
  122    102    197  Joscalyn Hulderson    ROCKRIDGE CUSD #300                     24:00.1  8:00/M    sr
  123    103    174  Tori Speer            Mercer County High School               24:04.3  8:01/M    sr
  124    104    102  Annabelle Easley      Farmington Central High School          24:04.7  8:01/M    so
  125    105    181  Grace Murk            Monmouth Roseville District 238         24:09.3  8:03/M    sr
  126    106    121  Zoey Lane             Havana High School                      24:26.1  8:09/M    so
  127  (< 5)    220  Grace Henderson       Springfield Lutheran                    24:27.2  8:09/M    so
  128  (> 7)    245  Marissa Leitner       Tremont                                 24:33.2  8:11/M    jr
  129    107    105  Melissa McVey         Farmington Central High School          24:34.7  8:11/M    sr
  130  (> 7)     98  Macy Littell          Eureka High School                      24:36.7  8:12/M    sr
  131  (> 7)    232  Emma Reidy            St. Teresa High School                  24:42.2  8:14/M    jr
  132    108    195  Destiny Chard         ROCKRIDGE CUSD #300                     24:45.4  8:15/M    jr
  133    109     61  Hollie Kurland        Dee-Mack High School CUSD 701           24:47.0  8:16/M    jr
  134    110    172  Kristina Partain      Mercer County High School               24:57.3  8:19/M    so
  135  (> 7)    231  Mya Nored             St. Teresa High School                  25:01.1  8:20/M    jr
  136  (< 5)    218  Julie Elmore          Springfield Lutheran                    25:10.3  8:23/M    sr
  137  (> 7)    137  Amy Darkhauh          Knoxville                               25:12.6  8:24/M    sr
  138    111    103  Abby Ferrell          Farmington Central High School          25:16.5  8:25/M    sr
  139    112    127  Faith Staton          Havana High School                      25:18.4  8:26/M    jr
  140    113    196  Peyton Heisch         ROCKRIDGE CUSD #300                     25:22.4  8:27/M    sr
  141  (> 7)     90  Amanda Albertson      Eureka High School                      25:23.4  8:28/M    so
  142    114    173  Jillian Sabel         Mercer County High School               25:26.5  8:29/M    so
  143    115    209  Kassidy Litton        Sherrard High School                    25:36.4  8:32/M    sr
  144    116    177  Bailey Birditt        Monmouth Roseville District 238         25:37.3  8:32/M    sr
  145    117     28  Bree Chapman          Bushnell-Prairie City                   25:41.6  8:34/M    sr
  146  (< 5)    150  Sydney Heston         Lwrb                                    25:42.0  8:34/M    sr
  147    118     30  Sarah Eden            Bushnell-Prairie City                   25:43.5  8:34/M    jr
  148  (> 7)     51  Ana Isaac             Central Catholic                        26:05.4  8:42/M    sr
  149    119      8  Emily McClelland      Annawan Wethersfield                    26:09.7  8:43/M    sr
  150    120     29  Abbey Donaldson       Bushnell-Prairie City                   26:11.7  8:44/M    so
  151  (< 5)    176  Eva Jean Williams     Midwest Central High School             26:12.2  8:44/M    so
  152    121    169  Meg Fowler            Mercer County High School               26:31.8  8:50/M    so
  153    122    126  Rianna Schultz        Havana High School                      27:24.5  9:08/M    jr
  154  (> 7)    164  Willow McIlvaine-NewsaMacomb Sr High                          27:26.2  9:09/M    sr
  155  (< 5)    175  Elizabeth Bridgmon    Midwest Central High School             27:46.9  9:15/M    jr
  156  (< 5)    113  Leah White            Fieldcrest                              28:12.8  9:24/M    sr
  157    123    108  Trista Nichols        Farmington Central High School          28:29.8  9:30/M    so
  158    124      4  Riley Demay           Annawan Wethersfield                    28:45.3  9:35/M    fr
  159    125    178  Heidi Gallagher       Monmouth Roseville District 238         28:50.3  9:37/M    jr
  160  (< 5)    117  LAINEY BERGSCHNEIDER  fRANKLIN H.S.                           28:50.5  9:37/M    jr
  161  (> 7)    158  Laura Dunlap          Macomb Sr High                          29:55.9  9:58/M    sr
  162    126    187  Maggie Nedved         Orion High School                       31:00.6 10:20/M    fr
  163    127    199  Taylor Murley         ROCKRIDGE CUSD #300                     31:02.9 10:21/M    fr
  164  (> 7)    156  Clara Castelli        Macomb Sr High                          31:03.0 10:21/M    sr
  165    128     31  Beka Grout age        Bushnell-Prairie City                   31:26.5 10:29/M    sr
  166  (> 7)    107  Shelbey Nichols       Farmington Central High School          31:27.0 10:29/M    sr
  167  (> 7)     64  Hannah Webb           Dee-Mack High School CUSD 701           31:30.8 10:30/M    sr
  168    129     32  Tessa Kreps           Bushnell-Prairie City                   31:59.2 10:40/M    sr
  169  (< 5)      2  Paige Steele          Abingdon-Avon High                      33:46.6 11:15/M    sr
  170    130    201  Sarah Rogers          ROCKRIDGE CUSD #300                     38:14.9 12:45/M    fr

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity

All Runners


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Eureka High School                     47               1   4  11  12  19  20  55         
        Top  5 Times: 1:33:56.7

    2 EPG                                    98               2  17  18  28  33  47  71         
        Top  5 Times: 1:38:13.3

    3 Knoxville                             123               7   9  16  40  51  78  88         
        Top  5 Times: 1:39:29.9

    4 Canton                                124               5   8  22  30  59  79             
        Top  5 Times: 1:39:21.0

    5 Tremont                               139               6  14  35  39  45  46  49         
        Top  5 Times: 1:40:50.3

    6 Macomb Sr High                        153               3  24  27  34  65  66  87         
        Top  5 Times: 1:41:21.6

    7 Central Catholic                      155              10  25  36  41  43  70  81         
        Top  5 Times: 1:41:42.0

    8 St. Teresa High School                183              13  32  38  44  56  61  93         
        Top  5 Times: 1:43:25.8

    9 Elmwood High School                   293              21  52  68  69  83  99             
        Top  5 Times: 1:49:09.9

   10 Orion High School                     305              31  42  48  89  95  98 126         
        Top  5 Times: 1:49:43.0

   11 Annawan Wethersfield                  310              15  23  29 119 124                 
        Top  5 Times: 1:54:22.4

   12 IVC                                   337              26  74  75  80  82                 
        Top  5 Times: 1:50:57.4

   13 Dee-Mack High School CUSD 701         353              50  53  72  84  94 100 109         
        Top  5 Times: 1:52:33.0

   14 Farmington Central High School        362              37  54  60 104 107 111 123         
        Top  5 Times: 1:53:26.7

   15 Havana High School                    381              58  62  63  92 106 112 122         
        Top  5 Times: 1:54:07.4

   16 ROCKRIDGE CUSD #300                   447              57  67 102 108 113 127 130         
        Top  5 Times: 1:58:31.0

   17 Monmouth Roseville District 238       456              73  76  86 105 116 125             
        Top  5 Times: 1:58:07.2

   18 Sherrard High School                  462              64  85  97 101 115                 
        Top  5 Times: 1:58:38.0

   19 Mercer County High School             476              77  90  96 103 110 114 121         
        Top  5 Times: 1:58:44.2

   20 Bushnell-Prairie City                 574              91 117 118 120 128 129             
        Top  5 Times: 2:12:26.9

 Inc. Abingdon-Avon High                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bureau Valley                        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Fieldcrest                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. fRANKLIN H.S.                        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lewistown High School                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lwrb                                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Midwest Central High School          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Princeville High School              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Springfield Lutheran                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Stark County                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Detail Team Results - Girls

Girls Varsity

All Runners

Eureka High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  47  Team Score (times):    1:33:56.7   Average Time: 18:47.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1     91  Emma Argo              sr       1            1        17:51.6      17:51.6      0:00.0
    2     94  Alexi Fogo             so       4            5        18:25.3      36:17.0      0:33.6
    3    101  Tessa Wiegand          sr      11           16        19:01.8      55:18.9      1:10.2
    4     95  Lexi Grober            sr      12           28        19:05.4    1:14:24.3      1:13.7
    5     96  Elle Knapp             fr      19           47        19:32.3    1:33:56.7      1:40.7
    6     99  Anna Perry             fr      20           67        19:34.2    1:53:30.9      1:42.5
    7    100  Nora Robinson          jr      55          122        21:50.9    2:15:21.9      3:59.2
    8     97  Katelyn Knapp          so   More Than  7           23:05.0    2:38:26.9      5:13.3
    9     98  Macy Littell           sr   More Than  7           24:36.7    3:03:03.7      6:45.1
   10     90  Amanda Albertson       so   More Than  7           25:23.4    3:28:27.2      7:31.8

EPG    Finish Position -     2

  Team Score (places):  98  Team Score (times):    1:38:13.3   Average Time: 19:38.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1     80  Cate Atkins            sr       2            2        18:20.6      18:20.6      0:28.9
    2     88  Ruby Slightom          fr      17           19        19:28.8      37:49.4      1:37.1
    3     79  Sophi Allen            sr      18           37        19:32.0      57:21.4      1:40.3
    4     83  Charlene Hamilton      fr      28           65        20:19.0    1:17:40.5      2:27.3
    5     87  Jenna Kent             fr      33           98        20:32.8    1:38:13.3      2:41.1
    6     89  Tori Witzig            so      47          145        21:22.2    1:59:35.6      3:30.5
    7     82  Mya Gramm              jr      71          216        22:27.5    2:22:03.1      4:35.8
    8     86  Allison Kelly          jr   More Than  7           22:38.8    2:44:42.0      4:47.1
    9     84  Molly Holt             jr   More Than  7           23:24.3    3:08:06.3      5:32.6

Knoxville    Finish Position -     3

  Team Score (places): 123  Team Score (times):    1:39:29.9   Average Time: 19:53.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    139  Bailey Harris          fr       7            7        18:42.1      18:42.1      0:50.4
    2    142  Breena Shreeves        jr       9           16        18:44.0      37:26.1      0:52.3
    3    141  Mackenzie Rader        fr      16           32        19:27.3      56:53.5      1:35.6
    4    143  Kynlee Stearns         fr      40           72        21:00.0    1:17:53.6      3:08.4
    5    138  Olivia Hall            sr      51          123        21:36.3    1:39:29.9      3:44.6
    6    135  Ainsley Buster         so      78          201        22:42.6    2:02:12.6      4:51.0
    7    136  Brooke Carlson         sr      88          289        23:07.3    2:25:19.9      5:15.6
    8    137  Amy Darkhauh           sr   More Than  7           25:12.6    2:50:32.6      7:21.0

Canton    Finish Position -     4

  Team Score (places): 124  Team Score (times):    1:39:21.0   Average Time: 19:52.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1     42  Claire Wheelwright     so       5            5        18:32.1      18:32.1      0:40.4
    2     39  Eleanor Fournier       so       8           13        18:43.8      37:16.0      0:52.1
    3     41  Isabella Kees          so      22           35        19:38.6      56:54.6      1:46.9
    4     43  Haley Woodcock         sr      30           65        20:22.9    1:17:17.5      2:31.2
    5     40  Katelyn Goldring       so      59          124        22:03.4    1:39:21.0      4:11.7
    6     37  Alex Chamberlin        sr      79          203        22:44.7    2:02:05.8      4:53.1

Tremont    Finish Position -     5

  Team Score (places): 139  Team Score (times):    1:40:50.3   Average Time: 20:10.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    244  Lizzy Freidinger       jr       6            6        18:32.8      18:32.8      0:41.1
    2    249  Tressa Scheuermann     jr      14           20        19:22.3      37:55.1      1:30.6
    3    248  Sara Scheuermann       fr      35           55        20:46.3      58:41.4      2:54.6
    4    242  Stephanie Buck         so      39           94        20:56.6    1:19:38.0      3:04.9
    5    246  Sarah Leitner          jr      45          139        21:12.2    1:40:50.3      3:20.6
    6    243  Sarah Finnegan         jr      46          185        21:14.7    2:02:05.0      3:23.0
    7    247  Ava Pfleferer          so      49          234        21:31.4    2:23:36.4      3:39.7
    8    245  Marissa Leitner        jr   More Than  7           24:33.2    2:48:09.7      6:41.6

Macomb Sr High    Finish Position -     6

  Team Score (places): 153  Team Score (times):    1:41:21.6   Average Time: 20:16.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    165  Maya Stovall           sr       3            3        18:23.9      18:23.9      0:32.2
    2    157  Khyliegh Diggs         fr      24           27        19:47.8      38:11.7      1:56.1
    3    155  Olivia Bishop          so      27           54        20:16.4      58:28.2      2:24.7
    4    159  Halle Evans            jr      34           88        20:42.5    1:19:10.7      2:50.8
    5    154  Sylvia Barclay         so      65          153        22:10.9    1:41:21.6      4:19.2
    6    166  Margot Wester          fr      66          219        22:17.5    2:03:39.2      4:25.9
    7    160  Elizabeth Gottwald     fr      87          306        23:06.8    2:26:46.0      5:15.1
    8    164  Willow McIlvaine-Newsadsr   More Than  7           27:26.2    2:54:12.2      9:34.5
    9    158  Laura Dunlap           sr   More Than  7           29:55.9    3:24:08.2     12:04.2
   10    156  Clara Castelli         sr   More Than  7           31:03.0    3:55:11.2     13:11.3

Central Catholic    Finish Position -     7

  Team Score (places): 155  Team Score (times):    1:41:42.0   Average Time: 20:20.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1     52  Abby Lewis             sr      10           10        18:54.7      18:54.7      1:03.0
    2     49  Kaylie Eckhoff         fr      25           35        19:51.7      38:46.5      2:00.1
    3     54  Anna Zlatic            fr      36           71        20:49.2      59:35.8      2:57.5
    4     50  Isabella Evans         fr      41          112        21:01.4    1:20:37.2      3:09.8
    5     47  Kaitlyn Dappen         jr      43          155        21:04.8    1:41:42.0      3:13.1
    6     53  Sara Vose              fr      70          225        22:27.4    2:04:09.4      4:35.7
    7     48  Sophia Dappen          fr      81          306        22:52.1    2:27:01.5      5:00.4
    8     51  Ana Isaac              sr   More Than  7           26:05.4    2:53:07.0      8:13.8

St. Teresa High School    Finish Position -     8

  Team Score (places): 183  Team Score (times):    1:43:25.8   Average Time: 20:41.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    228  Veronica Hein          jr      13           13        19:07.7      19:07.7      1:16.0
    2    222  Morgan Brummer         so      32           45        20:26.2      39:33.9      2:34.5
    3    227  Vanessa Gillespey      jr      38           83        20:53.9    1:00:27.9      3:02.3
    4    225  Katie Dunscomb         jr      44          127        21:06.2    1:21:34.1      3:14.5
    5    233  Mary Shupenus          jr      56          183        21:51.6    1:43:25.8      3:59.9
    6    230  Sydney McNamara        jr      61          244        22:05.7    2:05:31.5      4:14.0
    7    224  Marie Delaney          jr      93          337        23:31.3    2:29:02.9      5:39.6
    8    232  Emma Reidy             jr   More Than  7           24:42.2    2:53:45.1      6:50.6
    9    231  Mya Nored              jr   More Than  7           25:01.1    3:18:46.3      7:09.5

Elmwood High School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 293  Team Score (times):    1:49:09.9   Average Time: 21:49.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1     76  Alexa Perrow           sr      21           21        19:35.8      19:35.8      1:44.1
    2     69  Julie Dunkel           jr      52           73        21:39.7      41:15.6      3:48.1
    3     78  Ali Wagner             sr      68          141        22:24.9    1:03:40.5      4:33.2
    4     77  Sadie Rumbold          sr      69          210        22:26.1    1:26:06.7      4:34.5
    5     68  Trinity Brandt         jr      83          293        23:03.2    1:49:09.9      5:11.5
    6     71  Greta Inskeep          jr      99          392        23:53.3    2:13:03.2      6:01.6

Orion High School    Finish Position -    10

  Team Score (places): 305  Team Score (times):    1:49:43.0   Average Time: 21:56.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    184  Maryn Bollinger        so      31           31        20:25.3      20:25.3      2:33.6
    2    188  Brooke Norberg         jr      42           73        21:04.0      41:29.3      3:12.3
    3    191  Hayley VanDuyne        fr      48          121        21:26.3    1:02:55.6      3:34.6
    4    189  Izzy Nordstrom         fr      89          210        23:08.8    1:26:04.4      5:17.1
    5    186  Lily Moen              so      95          305        23:38.5    1:49:43.0      5:46.8
    6    190  Morgan Schroeder       jr      98          403        23:52.3    2:13:35.3      6:00.7
    7    187  Maggie Nedved          fr     126          529        31:00.6    2:44:36.0     13:08.9

Annawan Wethersfield    Finish Position -    11

  Team Score (places): 310  Team Score (times):    1:54:22.4   Average Time: 22:52.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1      5  Rachel Gomez           sr      15           15        19:26.6      19:26.6      1:34.9
    2      9  Crystal Musgrave       fr      23           38        19:39.6      39:06.2      1:47.9
    3      3  Rachel Cook            sr      29           67        20:21.1      59:27.4      2:29.4
    4      8  Emily McClelland       sr     119          186        26:09.7    1:25:37.1      8:18.0
    5      4  Riley Demay            fr     124          310        28:45.3    1:54:22.4     10:53.6

IVC    Finish Position -    12

  Team Score (places): 337  Team Score (times):    1:50:57.4   Average Time: 22:11.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    133  Marley Williamson      fr      26           26        19:52.8      19:52.8      2:01.1
    2    129  lilliAnne Madel        so      74          100        22:36.2      42:29.0      4:44.5
    3    130  Mandy Moore            so      75          175        22:38.3    1:05:07.3      4:46.6
    4    131  Katie Tiller           sr      80          255        22:51.3    1:27:58.6      4:59.7
    5    134  Kayla Wolf             jr      82          337        22:58.7    1:50:57.4      5:07.1

Dee-Mack High School CUSD 701    Finish Position -    13

  Team Score (places): 353  Team Score (times):    1:52:33.0   Average Time: 22:30.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1     65  Paige Witte            jr      50           50        21:34.8      21:34.8      3:43.1
    2     63  Marley Thompson        jr      53          103        21:47.4      43:22.2      3:55.7
    3     56  Sloane Eggenberger     jr      72          175        22:29.9    1:05:52.2      4:38.2
    4     57  Olivia Elkin           jr      84          259        23:04.3    1:28:56.6      5:12.7
    5     60  Bridget Huizenga       so      94          353        23:36.4    1:52:33.0      5:44.7
    6     62  Summer Stahl           sr     100          453        23:55.5    2:16:28.5      6:03.8
    7     61  Hollie Kurland         jr     109          562        24:47.0    2:41:15.6      6:55.3
    8     64  Hannah Webb            sr   More Than  7           31:30.8    3:12:46.4     13:39.1

Farmington Central High School    Finish Position -    14

  Team Score (places): 362  Team Score (times):    1:53:26.7   Average Time: 22:41.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    104  Makenna Hintz          so      37           37        20:51.4      20:51.4      2:59.7
    2    109  Lily Sharum            so      54           91        21:50.4      42:41.8      3:58.7
    3    106  Addyson Neal           so      60          151        22:05.4    1:04:47.2      4:13.7
    4    102  Annabelle Easley       so     104          255        24:04.7    1:28:52.0      6:13.0
    5    105  Melissa McVey          sr     107          362        24:34.7    1:53:26.7      6:43.0
    6    103  Abby Ferrell           sr     111          473        25:16.5    2:18:43.2      7:24.8
    7    108  Trista Nichols         so     123          596        28:29.8    2:47:13.1     10:38.2
    8    107  Shelbey Nichols        sr   More Than  7           31:27.0    3:18:40.1     13:35.3

Havana High School    Finish Position -    15

  Team Score (places): 381  Team Score (times):    1:54:07.4   Average Time: 22:49.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    119  Emily Bohm             jr      58           58        22:01.2      22:01.2      4:09.5
    2    122  Kalei McDaniel         fr      62          120        22:06.2      44:07.4      4:14.5
    3    123  Christy Patterson      jr      63          183        22:07.1    1:06:14.6      4:15.4
    4    125  Randi Schultz          fr      92          275        23:26.6    1:29:41.2      5:35.0
    5    121  Zoey Lane              so     106          381        24:26.1    1:54:07.4      6:34.4
    6    127  Faith Staton           jr     112          493        25:18.4    2:19:25.9      7:26.8
    7    126  Rianna Schultz         jr     122          615        27:24.5    2:46:50.4      9:32.8

ROCKRIDGE CUSD #300    Finish Position -    16

  Team Score (places): 447  Team Score (times):    1:58:31.0   Average Time: 23:42.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    202  Carlie Ruckey          so      57           57        22:01.0      22:01.0      4:09.4
    2    198  Chey Leaich            fr      67          124        22:21.9      44:22.9      4:30.2
    3    197  Joscalyn Hulderson     sr     102          226        24:00.1    1:08:23.1      6:08.5
    4    195  Destiny Chard          jr     108          334        24:45.4    1:33:08.5      6:53.7
    5    196  Peyton Heisch          sr     113          447        25:22.4    1:58:31.0      7:30.7
    6    199  Taylor Murley          fr     127          574        31:02.9    2:29:33.9     13:11.2
    7    201  Sarah Rogers           fr     130          704        38:14.9    3:07:48.9     20:23.3

Monmouth Roseville District 238    Finish Position -    17

  Team Score (places): 456  Team Score (times):    1:58:07.2   Average Time: 23:37.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    180  Dayanna Mora           fr      73           73        22:34.0      22:34.0      4:42.4
    2    179  Maggie Huston          sr      76          149        22:40.3      45:14.4      4:48.6
    3    183  Noel Sindani           jr      86          235        23:06.1    1:08:20.5      5:14.4
    4    181  Grace Murk             sr     105          340        24:09.3    1:32:29.9      6:17.6
    5    177  Bailey Birditt         sr     116          456        25:37.3    1:58:07.2      7:45.6
    6    178  Heidi Gallagher        jr     125          581        28:50.3    2:26:57.5     10:58.6

Sherrard High School    Finish Position -    18

  Team Score (places): 462  Team Score (times):    1:58:38.0   Average Time: 23:43.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    213  Lexi Shields           sr      64           64        22:10.0      22:10.0      4:18.4
    2    211  Isabella Pappas        so      85          149        23:05.1      45:15.2      5:13.4
    3    212  Lexi Ryan              sr      97          246        23:48.2    1:09:03.4      5:56.6
    4    206  Joelle Gaullaugher     sr     101          347        23:58.1    1:33:01.5      6:06.4
    5    209  Kassidy Litton         sr     115          462        25:36.4    1:58:38.0      7:44.7

Mercer County High School    Finish Position -    19

  Team Score (places): 476  Team Score (times):    1:58:44.2   Average Time: 23:44.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    170  Bailey Hardin          fr      77           77        22:40.8      22:40.8      4:49.1
    2    171  Olivia Hucke           fr      90          167        23:19.4      46:00.2      5:27.7
    3    168  Sienna Douglas         fr      96          263        23:42.2    1:09:42.5      5:50.5
    4    174  Tori Speer             sr     103          366        24:04.3    1:33:46.8      6:12.6
    5    172  Kristina Partain       so     110          476        24:57.3    1:58:44.2      7:05.7
    6    173  Jillian Sabel          so     114          590        25:26.5    2:24:10.7      7:34.8
    7    169  Meg Fowler             so     121          711        26:31.8    2:50:42.5      8:40.1

Bushnell-Prairie City    Finish Position -    20

  Team Score (places): 574  Team Score (times):    2:12:26.9   Average Time: 26:29.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1     34  Alyssa Zarello         fr      91           91        23:23.4      23:23.4      5:31.8
    2     28  Bree Chapman           sr     117          208        25:41.6      49:05.1      7:49.9
    3     30  Sarah Eden             jr     118          326        25:43.5    1:14:48.6      7:51.8
    4     29  Abbey Donaldson        so     120          446        26:11.7    1:41:00.3      8:20.0
    5     31  Beka Grout age         sr     128          574        31:26.5    2:12:26.9     13:34.9
    6     32  Tessa Kreps            sr     129          703        31:59.2    2:44:26.2     14:07.6

Abingdon-Avon High    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1      1  Natalee Kern           so   Less Than  5           21:20.1      21:20.1      3:28.5
    2      2  Paige Steele           sr   Less Than  5           33:46.6      55:06.8     15:55.0

Bureau Valley    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1     21  Alicia Backer          jr   Less Than  5           22:09.9      22:09.9      4:18.2
    2     25  Carolina Sass          sr   Less Than  5           23:02.3      45:12.3      5:10.7

Fieldcrest    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    114  Sadie White            sr   Less Than  5           21:20.8      21:20.8      3:29.1
    2    115  Sydney White           sr   Less Than  5           23:10.1      44:30.9      5:18.5
    3    113  Leah White             sr   Less Than  5           28:12.8    1:12:43.8     10:21.2

fRANKLIN H.S.    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    116  BETHANY BERGSCHNEIDER  so   Less Than  5           21:50.4      21:50.4      3:58.7
    2    117  LAINEY BERGSCHNEIDER   jr   Less Than  5           28:50.5      50:40.9     10:58.8

Lewistown High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    145  Anna Heffren           jr   Less Than  5           19:30.9      19:30.9      1:39.3

Lwrb    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    152  Lucy Unzicker          jr   Less Than  5           20:16.8      20:16.8      2:25.1
    2    151  Jadie Knecht           jr   Less Than  5           23:02.0      43:18.8      5:10.3
    3    149  Claire Hartman         jr   Less Than  5           23:50.1    1:07:08.9      5:58.4
    4    150  Sydney Heston          sr   Less Than  5           25:42.0    1:32:51.0      7:50.3

Midwest Central High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    176  Eva Jean Williams      so   Less Than  5           26:12.2      26:12.2      8:20.6
    2    175  Elizabeth Bridgmon     jr   Less Than  5           27:46.9      53:59.1      9:55.2

Princeville High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    194  Sorin Hilsabeck        jr   Less Than  5           19:57.5      19:57.5      2:05.8

Springfield Lutheran    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    216  Abigail Bouravnev      fr   Less Than  5           20:41.8      20:41.8      2:50.2
    2    217  Elizabeth Eck          so   Less Than  5           22:21.0      43:02.9      4:29.3
    3    220  Grace Henderson        so   Less Than  5           24:27.2    1:07:30.1      6:35.5
    4    218  Julie Elmore           sr   Less Than  5           25:10.3    1:32:40.5      7:18.6

Stark County    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    240  Josie Price            jr   Less Than  5           20:54.6      20:54.6      3:02.9
    2    234  Lena Becker            so   Less Than  5           21:51.4      42:46.0      3:59.7
    3    241  Trinity Shimmin        so   Less Than  5           23:06.8    1:05:52.9      5:15.2
    4    236  Sarah Fairfield        so   Less Than  5           23:56.6    1:29:49.6      6:04.9