IHSA Sectional - Elmwood/Brimfield

October 27, 2018


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Girls

All Teams


Qualifying - Teams:  5  Individuals:  7

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   YEAR    Qualifier

    1      1    317  Emma Argo             Eureka                                 17:27.00  5:49/M    Sr    TM        
    2  (< 5)    368  Katelyn Robbins       Liberty                                17:50.02  5:57/M    Sr    IND       
    3      2    318  Alexi Fogo            Eureka                                 18:04.60  6:01/M    So    TM        
    4  (< 5)    274  Payne Turney          Clinton                                18:11.42  6:04/M    Jr    IND       
    5      3    371  Maya Stovall          Macomb                                 18:14.93  6:05/M    Sr    IND       
    6      4    401  Caroline Jachino      Pleasant Plains                        18:14.96  6:05/M    Jr    TM        
    7      5    452  Caroline Gwaltney     Williamsville                          18:15.57  6:05/M    Jr    TM        
    8      6    446  Lizzy Freidinger      Tremont                                18:17.46  6:06/M    Jr    IND       
    9      7    362  Breena Shreeves       Knoxville                              18:23.51  6:08/M    Jr    IND       
   10      8    431  Savanah Beavers       Stanford (Olympia)                     18:34.31  6:11/M    So    TM        
   11      9    359  Bailey Harris         Knoxville                              18:37.63  6:12/M    Fr    IND       
   12     10    302  Cate Atkins           El Paso (E.P.-Gridley)                 18:40.54  6:13/M    Sr    TM        
   13     11    319  Tessa Wiegand         Eureka                                 18:47.50  6:16/M    Sr    TM        
   14     12    295  Ruby Slightom         El Paso (E.P.-Gridley)                 18:47.84  6:16/M    Fr    TM        
   15  (< 5)    355  Kirsten Huffman       Jacksonville (Routt)                   18:57.12  6:19/M    Jr    IND       
   16     13    451  Tressa Scheuermann    Tremont                                18:58.54  6:19/M    Jr              
   17     14    443  Payton Wille          Stanford (Olympia)                     19:02.11  6:21/M    Sr    TM        
   18     15    303  Sophi Allen           El Paso (E.P.-Gridley)                 19:06.92  6:22/M    Sr    TM        
   19     16    270  Abby Lewis            Bloomington (Central Cath              19:07.44  6:22/M    Sr              
   20     17    402  Bernadette Tournoux   Pleasant Plains                        19:09.97  6:23/M    Sr    TM        
   21  (< 5)    342  Zarra Humphry         Hamilton                               19:10.61  6:23/M    Sr              
   22     18    361  Mackenzie Rader       Knoxville                              19:12.93  6:24/M    Fr              
   23     19    320  Lexi Grober           Eureka                                 19:17.08  6:26/M    Sr    TM        
   24     20    311  Sophie Bedell         Elmwood                                19:17.64  6:26/M    Fr              
   25     21    322  Anna Perry            Eureka                                 19:24.27  6:28/M    Fr    TM        
   26  (< 5)    364  Anna Heffren          Lewistown                              19:26.85  6:29/M    Jr              
   27     22    304  Alexa Perrow          Elmwood                                19:27.63  6:29/M    Sr              
   28     23    403  Brigid Tournoux       Pleasant Plains                        19:29.33  6:30/M    Sr    TM        
   29     24    441  Ellen Springer        Stanford (Olympia)                     19:31.96  6:30/M    So    TM        
   30     25    321  Elle Knapp            Eureka                                 19:33.55  6:31/M    Fr    TM        
   31     26    455  Katherine Walker      Williamsville                          19:37.60  6:32/M    Fr    TM        
   32  (< 5)    427  Tessla Ellis          Riverton                               19:38.07  6:33/M    Jr              
   33     27    268  Kaylie Eckhoff        Bloomington (Central Cath              19:40.95  6:33/M    Fr              
   34     28    454  Audra Koechle         Williamsville                          19:44.53  6:35/M    Sr    TM        
   35  (< 5)    415  Sorin Hilsabeck       Princeville                            19:44.53  6:35/M    Jr              
   36     29    299  Charlene Hamilton     El Paso (E.P.-Gridley)                 19:46.74  6:35/M    Fr    TM        
   37  (< 5)    367  Larissa Neisen        Liberty                                19:47.28  6:36/M    Fr              
   38     30    405  Izzy Dossett          Pleasant Plains                        19:47.55  6:36/M    Fr    TM        
   39     31    453  Lexy Henrikson        Williamsville                          19:47.61  6:36/M    Jr    TM        
   40  (< 5)    365  Carrie Balzer         Liberty                                19:48.57  6:36/M    Jr              
   41  (< 5)    393  Anna Gregory          Monmouth (United)                      19:48.83  6:36/M    Jr              
   42     32    442  Sydnee Usherwood      Stanford (Olympia)                     19:49.96  6:36/M    Jr    TM        
   43     33    404  Madison Utterback     Pleasant Plains                        19:55.77  6:38/M    Sr    TM        
   44     34    432  Mary Grace Cleinmark  Stanford (Olympia)                     19:56.61  6:39/M    Sr    TM        
   45     35    306  Julianna Dunkel       Elmwood                                20:01.60  6:40/M    Jr              
   46     36    439  Maddie Litwiller      Stanford (Olympia)                     20:05.99  6:42/M    So    TM        
   47     37    256  Meridith Bradley      Athens                                 20:07.50  6:42/M    Sr              
   48     38    450  Sara Scheuermann      Tremont                                20:11.52  6:44/M    Fr              
   49  (< 5)    273  Marley Williams       Chillicothe (Illinois Val              20:12.80  6:44/M    Fr              
   50     39    418  Ella Borrowman        Quincy (Notre Dame)                    20:13.85  6:44/M    Sr              
   51     40    374  Khyliegh Diggs        Macomb                                 20:17.89  6:46/M    Fr              
   52     41    372  Olivia Bishop         Macomb                                 20:19.41  6:46/M    So              
   53     42    280  Natalie Garneau       Downs (Tri-Valley)                     20:20.42  6:47/M    So              
   54     43    373  Halle Evans           Macomb                                 20:22.66  6:47/M    Jr              
   55     44    456  Katie Kennedy         Williamsville                          20:28.18  6:49/M    So    TM        
   56     45    358  Olivia Hall           Knoxville                              20:29.33  6:50/M    Sr              
   57     46    444  Stehanie Buck         Tremont                                20:31.99  6:50/M    So              
   58     47    312  Catherine Karn        Elmwood                                20:38.45  6:53/M    Fr              
   59  (< 5)    416  Natalie Giffin        Princeville                            20:38.91  6:53/M    So              
   60     48    261  Morgan Penrod         Athens                                 20:39.91  6:53/M    Sr              
   61     49    272  Anna Zlatic           Bloomington (Central Cath              20:40.49  6:53/M    Fr              
   62     50    327  Jadyn Stephens        Fairbury (Prairie Central              20:43.03  6:54/M    Jr              
   63     51    294  Tori Witzig           El Paso (E.P.-Gridley)                 20:45.42  6:55/M    So    TM        
   64  (< 5)    338  Makenna Hintz         Farmington                             20:45.95  6:55/M    So              
   65     52    266  Kaitlyn Dappen        Bloomington (Central Cath              20:47.21  6:56/M    Jr              
   66  (< 5)    396  Jenna Kesselring      Petersburg (PORTA)                     20:49.87  6:56/M    So              
   67     53    417  Lindsey Ayo           Quincy (Notre Dame)                    20:52.04  6:57/M    Sr              
   68  (< 5)    429  Abigail Bouravnev     Springfield (Lutheran)                 20:59.80  7:00/M    Fr              
   69     54    296  Jenna Kent            El Paso (E.P.-Gridley)                 21:00.00  7:00/M    Fr    TM        
   70     55    305  Sydney Hartwig        Elmwood                                21:02.10  7:01/M    Jr              
   71     56    448  Sahah Leitner         Tremont                                21:03.88  7:01/M    Jr              
   72     57    426  Georgia Wilson        Quincy (Notre Dame)                    21:05.78  7:02/M    So              
   73     58    445  Sarah Finnegan        Tremont                                21:10.71  7:03/M    Jr              
   74     59    437  Hannah Lawless        Stanford (Olympia)                     21:13.93  7:04/M    Sr    TM        
   75  (< 5)    370  Paige Witte           Mackinaw (Deer Creek-M.)               21:16.56  7:05/M    Jr              
   76  (< 5)    385  Sierra Miller         Mendon (Unity)                         21:21.03  7:07/M    Sr              
   77  (< 5)    341  Jaley Huffman         Hamilton                               21:23.03  7:08/M    So              
   78  (< 5)    276  Mady Harper           Delavan                                21:23.11  7:08/M    Jr              
   79     60    420  Erica Frankenhoff     Quincy (Notre Dame)                    21:25.47  7:08/M    Jr              
   80     61    457  Jenna Rademacher      Williamsville                          21:27.57  7:09/M    So    TM        
   81     62    363  Kynlee Stearns        Knoxville                              21:28.96  7:09/M    Fr              
   82     63    307  Greta Inskeep         Elmwood                                21:29.28  7:10/M    Jr              
   83  (< 5)    339  Addy Neal             Farmington                             21:33.89  7:11/M    So              
   84     64    328  Becca Conlisk         Fairbury (Prairie Central              21:35.35  7:12/M    Jr              
   85     65    419  Teresa Drotar         Quincy (Notre Dame)                    21:38.04  7:13/M    Fr              
   86     66    449  Ava Pflederer         Tremont                                21:42.47  7:14/M    So              
   87     67    347  Kalei McDaniel        Havana                                 21:45.87  7:15/M    Fr              
   88     68    262  Reese Woodrum         Athens                                 21:48.21  7:16/M    So              
   89     69    264  Penny Bordewick       Bloomington (Central Cath              21:54.92  7:18/M    Fr              
   90     70    346  Krista Koke           Havana                                 21:59.95  7:20/M    So              
   91     71    323  Nora Robinson         Eureka                                 22:00.15  7:20/M    Jr    TM        
   92  (< 5)    277  Zen Lawrence          Delavan                                22:02.73  7:21/M    Fr              
   93     72    406  Analise Brewer        Pleasant Plains                        22:03.58  7:21/M    So    TM        
   94     73    300  Mya Gramm             El Paso (E.P.-Gridley)                 22:03.98  7:21/M    Jr    TM        
   95  (< 5)    255  Natalee Kern          Abingdon (A.-Avon)                     22:05.80  7:22/M    So              
   96     74    376  Margot Wester         Macomb                                 22:07.70  7:22/M    Fr              
   97  (< 5)    340  Bailey Barber         Hamilton                               22:09.65  7:23/M    Fr              
   98     75    329  Tanya Fehr            Fairbury (Prairie Central              22:10.64  7:23/M    So              
   99     76    348  Emily Bohm            Havana                                 22:12.47  7:24/M    Jr              
  100     77    458  Cristynna McGinley    Williamsville                          22:14.32  7:25/M    Sr    TM        

Qualifying - Teams:  5  Individuals:  7

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   YEAR    Qualifier

  101     78    284  Emmy Tarr             Downs (Tri-Valley)                     22:20.29  7:27/M    So              
  102     79    388  Dayanna Mora Ortiz    Monmouth (M.-Roseville)                22:22.72  7:27/M    Fr              
  103     80    349  Christy Patterson     Havana                                 22:23.73  7:28/M    Jr              
  104     81    257  Taylor Harris         Athens                                 22:25.91  7:28/M    Jr              
  105  (< 5)    428  Elizabeth Eck         Springfield (Lutheran)                 22:26.75  7:29/M    So              
  106     82    375  Sylvia Barclay        Macomb                                 22:29.06  7:30/M    So              
  107     83    309  Ali Wagner            Elmwood                                22:31.91  7:30/M    Sr              
  108     84    271  Sarah Vose            Bloomington (Central Cath              22:39.48  7:33/M    Fr              
  109     85    281  Caitlin McCane        Downs (Tri-Valley)                     22:45.30  7:35/M    So              
  110  (< 5)    275  Mady Brockhouse       Delavan                                22:48.89  7:36/M    Jr              
  111     86    387  Noel Sindani          Monmouth (M.-Roseville)                22:49.07  7:36/M    Jr              
  112  (< 5)    279  Jacie Squires         Delavan                                22:51.33  7:37/M    Fr              
  113     87    267  Sophia Dappen         Bloomington (Central Cath              22:51.68  7:37/M    Fr              
  114     88    356  Ainsley Buster        Knoxville                              22:52.03  7:37/M    So              
  115     89    377  Elizabeth Gottwald    Macomb                                 22:56.46  7:39/M    Fr              
  116     90    357  Brooke Carlson        Knoxville                              22:57.83  7:39/M    Sr              
  117     91    285  Svitlana McBride      Downs (Tri-Valley)                     22:58.63  7:39/M    So              
  118     92    425  Samantha Strieker     Quincy (Notre Dame)                    23:01.26  7:40/M    Jr              
  119     93    260  Corrie Penrod         Athens                                 23:01.87  7:40/M    So              
  120     94    282  Natalie Johnson       Downs (Tri-Valley)                     23:03.37  7:41/M    So              
  121     95    330  Lexi Zimmerman        Fairbury (Prairie Central              23:13.84  7:44/M    So              
  122     96    407  Anna Moore            Pleasant Plains                        23:18.81  7:46/M    Fr    TM        
  123     97    350  Randi Schultz         Havana                                 23:21.52  7:47/M    Fr              
  124  (< 5)    397  Elinor Simmons        Petersburg (PORTA)                     23:22.89  7:47/M    So              
  125     98    391  Reece Putnam          Monmouth (M.-Roseville)                24:00.26  8:00/M    So              
  126     99    389  Grace Murk            Monmouth (M.-Roseville)                24:07.46  8:02/M    Sr              
  127    100    352  Faith Staton          Havana                                 24:37.74  8:12/M    Jr              
  128  (< 5)    369  Kaela Wellman         Liberty                                24:40.37  8:13/M    Sr              
  129    101    283  Charlotte Watson      Downs (Tri-Valley)                     24:48.31  8:16/M    So              
  130  (< 5)    398  Maggie Gibbs          Petersburg (PORTA)                     24:50.66  8:17/M    So              
  131    102    286  Jacey Goff            Downs (Tri-Valley)                     24:52.63  8:17/M    Fr              
  132    103    353  Zoey Lane             Havana                                 24:56.32  8:19/M    So              
  133    104    424  Josie Lewis           Quincy (Notre Dame)                    24:59.36  8:20/M    Fr              
  134    105    331  Anna Hale             Fairbury (Prairie Central              25:21.55  8:27/M    Jr              
  135    106    333  Vivian Walter         Fairbury (Prairie Central              25:57.42  8:39/M    Sr              
  136  (< 5)    399  Alexis Jockisch       Petersburg (PORTA)                     26:50.79  8:57/M    So              
  137    107    332  Heidi Meister         Fairbury (Prairie Central              27:19.23  9:06/M    Jr              
  138    108    392  Heide Gallagher       Monmouth (M.-Roseville)                28:25.07  9:28/M    Jr              

Team Summary Report - Girls

Girls

All Teams


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Eureka                                 54               1   2  11  19  21  25  71         
        Top  5 Times: 1:33:00.45

    2 Pleasant Plains                       107               4  17  23  30  33  72  96         
        Top  5 Times: 1:36:37.58

    3 Stanford (Olympia)                    112               8  14  24  32  34  36  59         
        Top  5 Times: 1:36:54.95

    4 El Paso (E.P.-Gridley)                117              10  12  15  29  51  54  73         
        Top  5 Times: 1:37:07.46

    5 Williamsville                         134               5  26  28  31  44  61  77         
        Top  5 Times: 1:37:53.49

    6 Knoxville                             141               7   9  18  45  62  88  90         
        Top  5 Times: 1:38:12.36

    7 Tremont                               159               6  13  38  46  56  58  66         
        Top  5 Times: 1:39:03.39

    8 Elmwood                               179              20  22  35  47  55  63  83         
        Top  5 Times: 1:40:27.42

    9 Macomb                                201               3  40  41  43  74  82  89         
        Top  5 Times: 1:41:22.59

   10 Bloomington (Central Cath             213              16  27  49  52  69  84  87         
        Top  5 Times: 1:42:11.01

   11 Quincy (Notre Dame)                   274              39  53  57  60  65  92 104         
        Top  5 Times: 1:45:15.18

   12 Athens                                327              37  48  68  81  93                 
        Top  5 Times: 1:48:03.40

   13 Fairbury (Prairie Central             389              50  64  75  95 105 106 107         
        Top  5 Times: 1:53:04.41

   14 Havana                                390              67  70  76  80  97 100 103         
        Top  5 Times: 1:51:43.54

   15 Downs (Tri-Valley)                    390              42  78  85  91  94 101 102         
        Top  5 Times: 1:51:28.01

   16 Monmouth (M.-Roseville)               470              79  86  98  99 108                 
        Top  5 Times: 2:01:44.58

 Inc. Abingdon (A.-Avon)                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Chillicothe (Illinois Val            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Clinton                              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Delavan                              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Farmington                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hamilton                             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jacksonville (Routt)                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lewistown                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Liberty                              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mackinaw (Deer Creek-M.)             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mendon (Unity)                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Monmouth (United)                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Petersburg (PORTA)                   4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Princeville                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Riverton                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Springfield (Lutheran)               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Detail Team Results - Girls

Girls

All Teams

Eureka    Finish Position -     1

  Team Score (places):  54  Team Score (times):   1:33:00.45   Average Time: 18:36.09

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    317  Emma Argo              Sr       1            1       17:27.00     17:27.00     0:00.00
    2    318  Alexi Fogo             So       2            3       18:04.60     35:31.60     0:37.60
    3    319  Tessa Wiegand          Sr      11           14       18:47.50     54:19.10     1:20.50
    4    320  Lexi Grober            Sr      19           33       19:17.08   1:13:36.18     1:50.08
    5    322  Anna Perry             Fr      21           54       19:24.27   1:33:00.45     1:57.27
    6    321  Elle Knapp             Fr      25           79       19:33.55   1:52:34.00     2:06.55
    7    323  Nora Robinson          Jr      71          150       22:00.15   2:14:34.15     4:33.15

Pleasant Plains    Finish Position -     2

  Team Score (places): 107  Team Score (times):   1:36:37.58   Average Time: 19:19.52

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    401  Caroline Jachino       Jr       4            4       18:14.96     18:14.96     0:47.96
    2    402  Bernadette Tournoux    Sr      17           21       19:09.97     37:24.93     1:42.97
    3    403  Brigid Tournoux        Sr      23           44       19:29.33     56:54.26     2:02.33
    4    405  Izzy Dossett           Fr      30           74       19:47.55   1:16:41.81     2:20.55
    5    404  Madison Utterback      Sr      33          107       19:55.77   1:36:37.58     2:28.77
    6    406  Analise Brewer         So      72          179       22:03.58   1:58:41.16     4:36.58
    7    407  Anna Moore             Fr      96          275       23:18.81   2:21:59.97     5:51.81

Stanford (Olympia)    Finish Position -     3

  Team Score (places): 112  Team Score (times):   1:36:54.95   Average Time: 19:22.99

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    431  Savanah Beavers        So       8            8       18:34.31     18:34.31     1:07.31
    2    443  Payton Wille           Sr      14           22       19:02.11     37:36.42     1:35.11
    3    441  Ellen Springer         So      24           46       19:31.96     57:08.38     2:04.96
    4    442  Sydnee Usherwood       Jr      32           78       19:49.96   1:16:58.34     2:22.96
    5    432  Mary Grace Cleinmark   Sr      34          112       19:56.61   1:36:54.95     2:29.61
    6    439  Maddie Litwiller       So      36          148       20:05.99   1:57:00.94     2:38.99
    7    437  Hannah Lawless         Sr      59          207       21:13.93   2:18:14.87     3:46.93

El Paso (E.P.-Gridley)    Finish Position -     4

  Team Score (places): 117  Team Score (times):   1:37:07.46   Average Time: 19:25.49

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    302  Cate Atkins            Sr      10           10       18:40.54     18:40.54     1:13.54
    2    295  Ruby Slightom          Fr      12           22       18:47.84     37:28.38     1:20.84
    3    303  Sophi Allen            Sr      15           37       19:06.92     56:35.30     1:39.92
    4    299  Charlene Hamilton      Fr      29           66       19:46.74   1:16:22.04     2:19.74
    5    294  Tori Witzig            So      51          117       20:45.42   1:37:07.46     3:18.42
    6    296  Jenna Kent             Fr      54          171       21:00.00   1:58:07.46     3:33.00
    7    300  Mya Gramm              Jr      73          244       22:03.98   2:20:11.44     4:36.98

Williamsville    Finish Position -     5

  Team Score (places): 134  Team Score (times):   1:37:53.49   Average Time: 19:34.70

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    452  Caroline Gwaltney      Jr       5            5       18:15.57     18:15.57     0:48.57
    2    455  Katherine Walker       Fr      26           31       19:37.60     37:53.17     2:10.60
    3    454  Audra Koechle          Sr      28           59       19:44.53     57:37.70     2:17.53
    4    453  Lexy Henrikson         Jr      31           90       19:47.61   1:17:25.31     2:20.61
    5    456  Katie Kennedy          So      44          134       20:28.18   1:37:53.49     3:01.18
    6    457  Jenna Rademacher       So      61          195       21:27.57   1:59:21.06     4:00.57
    7    458  Cristynna McGinley     Sr      77          272       22:14.32   2:21:35.38     4:47.32

Knoxville    Finish Position -     6

  Team Score (places): 141  Team Score (times):   1:38:12.36   Average Time: 19:38.47

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    362  Breena Shreeves        Jr       7            7       18:23.51     18:23.51     0:56.51
    2    359  Bailey Harris          Fr       9           16       18:37.63     37:01.14     1:10.63
    3    361  Mackenzie Rader        Fr      18           34       19:12.93     56:14.07     1:45.93
    4    358  Olivia Hall            Sr      45           79       20:29.33   1:16:43.40     3:02.33
    5    363  Kynlee Stearns         Fr      62          141       21:28.96   1:38:12.36     4:01.96
    6    356  Ainsley Buster         So      88          229       22:52.03   2:01:04.39     5:25.03
    7    357  Brooke Carlson         Sr      90          319       22:57.83   2:24:02.22     5:30.83

Tremont    Finish Position -     7

  Team Score (places): 159  Team Score (times):   1:39:03.39   Average Time: 19:48.68

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    446  Lizzy Freidinger       Jr       6            6       18:17.46     18:17.46     0:50.46
    2    451  Tressa Scheuermann     Jr      13           19       18:58.54     37:16.00     1:31.54
    3    450  Sara Scheuermann       Fr      38           57       20:11.52     57:27.52     2:44.52
    4    444  Stehanie Buck          So      46          103       20:31.99   1:17:59.51     3:04.99
    5    448  Sahah Leitner          Jr      56          159       21:03.88   1:39:03.39     3:36.88
    6    445  Sarah Finnegan         Jr      58          217       21:10.71   2:00:14.10     3:43.71
    7    449  Ava Pflederer          So      66          283       21:42.47   2:21:56.57     4:15.47

Elmwood    Finish Position -     8

  Team Score (places): 179  Team Score (times):   1:40:27.42   Average Time: 20:05.48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    311  Sophie Bedell          Fr      20           20       19:17.64     19:17.64     1:50.64
    2    304  Alexa Perrow           Sr      22           42       19:27.63     38:45.27     2:00.63
    3    306  Julianna Dunkel        Jr      35           77       20:01.60     58:46.87     2:34.60
    4    312  Catherine Karn         Fr      47          124       20:38.45   1:19:25.32     3:11.45
    5    305  Sydney Hartwig         Jr      55          179       21:02.10   1:40:27.42     3:35.10
    6    307  Greta Inskeep          Jr      63          242       21:29.28   2:01:56.70     4:02.28
    7    309  Ali Wagner             Sr      83          325       22:31.91   2:24:28.61     5:04.91

Macomb    Finish Position -     9

  Team Score (places): 201  Team Score (times):   1:41:22.59   Average Time: 20:16.52

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    371  Maya Stovall           Sr       3            3       18:14.93     18:14.93     0:47.93
    2    374  Khyliegh Diggs         Fr      40           43       20:17.89     38:32.82     2:50.89
    3    372  Olivia Bishop          So      41           84       20:19.41     58:52.23     2:52.41
    4    373  Halle Evans            Jr      43          127       20:22.66   1:19:14.89     2:55.66
    5    376  Margot Wester          Fr      74          201       22:07.70   1:41:22.59     4:40.70
    6    375  Sylvia Barclay         So      82          283       22:29.06   2:03:51.65     5:02.06
    7    377  Elizabeth Gottwald     Fr      89          372       22:56.46   2:26:48.11     5:29.46

Bloomington (Central Cath    Finish Position -    10

  Team Score (places): 213  Team Score (times):   1:42:11.01   Average Time: 20:26.20

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    270  Abby Lewis             Sr      16           16       19:07.44     19:07.44     1:40.44
    2    268  Kaylie Eckhoff         Fr      27           43       19:40.95     38:48.39     2:13.95
    3    272  Anna Zlatic            Fr      49           92       20:40.49     59:28.88     3:13.49
    4    266  Kaitlyn Dappen         Jr      52          144       20:47.21   1:20:16.09     3:20.21
    5    264  Penny Bordewick        Fr      69          213       21:54.92   1:42:11.01     4:27.92
    6    271  Sarah Vose             Fr      84          297       22:39.48   2:04:50.49     5:12.48
    7    267  Sophia Dappen          Fr      87          384       22:51.68   2:27:42.17     5:24.68

Quincy (Notre Dame)    Finish Position -    11

  Team Score (places): 274  Team Score (times):   1:45:15.18   Average Time: 21:03.04

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    418  Ella Borrowman         Sr      39           39       20:13.85     20:13.85     2:46.85
    2    417  Lindsey Ayo            Sr      53           92       20:52.04     41:05.89     3:25.04
    3    426  Georgia Wilson         So      57          149       21:05.78   1:02:11.67     3:38.78
    4    420  Erica Frankenhoff      Jr      60          209       21:25.47   1:23:37.14     3:58.47
    5    419  Teresa Drotar          Fr      65          274       21:38.04   1:45:15.18     4:11.04
    6    425  Samantha Strieker      Jr      92          366       23:01.26   2:08:16.44     5:34.26
    7    424  Josie Lewis            Fr     104          470       24:59.36   2:33:15.80     7:32.36

Athens    Finish Position -    12

  Team Score (places): 327  Team Score (times):   1:48:03.40   Average Time: 21:36.68

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    256  Meridith Bradley       Sr      37           37       20:07.50     20:07.50     2:40.50
    2    261  Morgan Penrod          Sr      48           85       20:39.91     40:47.41     3:12.91
    3    262  Reese Woodrum          So      68          153       21:48.21   1:02:35.62     4:21.21
    4    257  Taylor Harris          Jr      81          234       22:25.91   1:25:01.53     4:58.91
    5    260  Corrie Penrod          So      93          327       23:01.87   1:48:03.40     5:34.87

Fairbury (Prairie Central    Finish Position -    13

  Team Score (places): 389  Team Score (times):   1:53:04.41   Average Time: 22:36.88

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    327  Jadyn Stephens         Jr      50           50       20:43.03     20:43.03     3:16.03
    2    328  Becca Conlisk          Jr      64          114       21:35.35     42:18.38     4:08.35
    3    329  Tanya Fehr             So      75          189       22:10.64   1:04:29.02     4:43.64
    4    330  Lexi Zimmerman         So      95          284       23:13.84   1:27:42.86     5:46.84
    5    331  Anna Hale              Jr     105          389       25:21.55   1:53:04.41     7:54.55
    6    333  Vivian Walter          Sr     106          495       25:57.42   2:19:01.83     8:30.42
    7    332  Heidi Meister          Jr     107          602       27:19.23   2:46:21.06     9:52.23

Havana    Finish Position -    14

  Team Score (places): 390  Team Score (times):   1:51:43.54   Average Time: 22:20.71

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    347  Kalei McDaniel         Fr      67           67       21:45.87     21:45.87     4:18.87
    2    346  Krista Koke            So      70          137       21:59.95     43:45.82     4:32.95
    3    348  Emily Bohm             Jr      76          213       22:12.47   1:05:58.29     4:45.47
    4    349  Christy Patterson      Jr      80          293       22:23.73   1:28:22.02     4:56.73
    5    350  Randi Schultz          Fr      97          390       23:21.52   1:51:43.54     5:54.52
    6    352  Faith Staton           Jr     100          490       24:37.74   2:16:21.28     7:10.74
    7    353  Zoey Lane              So     103          593       24:56.32   2:41:17.60     7:29.32

Downs (Tri-Valley)    Finish Position -    15

  Team Score (places): 390  Team Score (times):   1:51:28.01   Average Time: 22:17.60

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    280  Natalie Garneau        So      42           42       20:20.42     20:20.42     2:53.42
    2    284  Emmy Tarr              So      78          120       22:20.29     42:40.71     4:53.29
    3    281  Caitlin McCane         So      85          205       22:45.30   1:05:26.01     5:18.30
    4    285  Svitlana McBride       So      91          296       22:58.63   1:28:24.64     5:31.63
    5    282  Natalie Johnson        So      94          390       23:03.37   1:51:28.01     5:36.37
    6    283  Charlotte Watson       So     101          491       24:48.31   2:16:16.32     7:21.31
    7    286  Jacey Goff             Fr     102          593       24:52.63   2:41:08.95     7:25.63

Monmouth (M.-Roseville)    Finish Position -    16

  Team Score (places): 470  Team Score (times):   2:01:44.58   Average Time: 24:20.92

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    388  Dayanna Mora Ortiz     Fr      79           79       22:22.72     22:22.72     4:55.72
    2    387  Noel Sindani           Jr      86          165       22:49.07     45:11.79     5:22.07
    3    391  Reece Putnam           So      98          263       24:00.26   1:09:12.05     6:33.26
    4    389  Grace Murk             Sr      99          362       24:07.46   1:33:19.51     6:40.46
    5    392  Heide Gallagher        Jr     108          470       28:25.07   2:01:44.58    10:58.07

Abingdon (A.-Avon)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    255  Natalee Kern           So   Less Than  5          22:05.80     22:05.80     4:38.80

Chillicothe (Illinois Val    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    273  Marley Williams        Fr   Less Than  5          20:12.80     20:12.80     2:45.80

Clinton    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    274  Payne Turney           Jr   Less Than  5          18:11.42     18:11.42     0:44.42

Delavan    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    276  Mady Harper            Jr   Less Than  5          21:23.11     21:23.11     3:56.11
    2    277  Zen Lawrence           Fr   Less Than  5          22:02.73     43:25.84     4:35.73
    3    275  Mady Brockhouse        Jr   Less Than  5          22:48.89   1:06:14.73     5:21.89
    4    279  Jacie Squires          Fr   Less Than  5          22:51.33   1:29:06.06     5:24.33

Farmington    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    338  Makenna Hintz          So   Less Than  5          20:45.95     20:45.95     3:18.95
    2    339  Addy Neal              So   Less Than  5          21:33.89     42:19.84     4:06.89

Hamilton    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    342  Zarra Humphry          Sr   Less Than  5          19:10.61     19:10.61     1:43.61
    2    341  Jaley Huffman          So   Less Than  5          21:23.03     40:33.64     3:56.03
    3    340  Bailey Barber          Fr   Less Than  5          22:09.65   1:02:43.29     4:42.65

Jacksonville (Routt)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    355  Kirsten Huffman        Jr   Less Than  5          18:57.12     18:57.12     1:30.12

Lewistown    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    364  Anna Heffren           Jr   Less Than  5          19:26.85     19:26.85     1:59.85

Liberty    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    368  Katelyn Robbins        Sr   Less Than  5          17:50.02     17:50.02     0:23.02
    2    367  Larissa Neisen         Fr   Less Than  5          19:47.28     37:37.30     2:20.28
    3    365  Carrie Balzer          Jr   Less Than  5          19:48.57     57:25.87     2:21.57
    4    369  Kaela Wellman          Sr   Less Than  5          24:40.37   1:22:06.24     7:13.37

Mackinaw (Deer Creek-M.)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    370  Paige Witte            Jr   Less Than  5          21:16.56     21:16.56     3:49.56

Mendon (Unity)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    385  Sierra Miller          Sr   Less Than  5          21:21.03     21:21.03     3:54.03

Monmouth (United)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    393  Anna Gregory           Jr   Less Than  5          19:48.83     19:48.83     2:21.83

Petersburg (PORTA)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    396  Jenna Kesselring       So   Less Than  5          20:49.87     20:49.87     3:22.87
    2    397  Elinor Simmons         So   Less Than  5          23:22.89     44:12.76     5:55.89
    3    398  Maggie Gibbs           So   Less Than  5          24:50.66   1:09:03.42     7:23.66
    4    399  Alexis Jockisch        So   Less Than  5          26:50.79   1:35:54.21     9:23.79

Princeville    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    415  Sorin Hilsabeck        Jr   Less Than  5          19:44.53     19:44.53     2:17.53
    2    416  Natalie Giffin         So   Less Than  5          20:38.91     40:23.44     3:11.91

Riverton    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    427  Tessla Ellis           Jr   Less Than  5          19:38.07     19:38.07     2:11.07

Springfield (Lutheran)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 YEAR    Place        Place      Time        Time        Back
    1    429  Abigail Bouravnev      Fr   Less Than  5          20:59.80     20:59.80     3:32.80
    2    428  Elizabeth Eck          So   Less Than  5          22:26.75     43:26.55     4:59.75