NLCC Conference Championship

October 13, 2018


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Co-Ed Open

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 50 Jenna Dooley Grayslake Central 21:48.6 7:16/M so  
2 2 41 Ruthie Baldwin Grayslake Central 22:32.2 7:31/M jr  
3 3 56 Maeva Kleinofen Grayslake Central 22:44.1 7:35/M so  
4 4 72 Julia Wasik Grayslake Central 22:47.5 7:36/M sr  
5 5 62 Suhani Peramanu Grayslake Central 23:01.1 7:40/M fr  
6 6 147 Olivia Kuch Wauconda High School 23:15.0 7:45/M sr  
7 7 40 Addy Arteaga Grayslake Central 23:23.9 7:48/M jr  
8 8 46 Nonie Conlon Grayslake Central 23:48.1 7:56/M so  
9 (> 7) 49 Molly Delaney Grayslake Central 23:56.0 7:59/M so  
10 9 93 Tiaunna Dudley Lakes High School 24:06.8 8:02/M so  
11 10 101 Chloe Hoffman Lakes High School 24:26.0 8:09/M so  
12 (> 7) 39 Gillian Agnew Grayslake Central 24:29.9 8:10/M jr  
13 (> 7) 68 Aandal Sridas Grayslake Central 24:31.0 8:10/M sr  
14 11 145 Amanda Krachtus Wauconda High School 24:35.3 8:12/M fr  
15 12 87 Tegan Baker Lakes High School 25:19.7 8:26/M so  
16 13 88 Saoirse Boyd Lakes High School 25:24.4 8:28/M so  
17 14 90 Amber Campbell Lakes High School 25:25.1 8:28/M so  
18 15 114 Josephine Synovic Lakes High School 25:25.9 8:28/M jr  
19 16 108 Lauren Orie Lakes High School 25:33.9 8:31/M so  
20 (> 7) 48 Kate Cruz Grayslake Central 25:36.2 8:32/M sr  
21 (> 7) 111 Jocelyn Rodriguez Lakes High School 25:58.3 8:39/M sr  
22 (> 7) 95 Anna Gardner Lakes High School 26:01.0 8:40/M so  
23 (> 7) 52 Rosie Drevline Grayslake Central 26:05.2 8:42/M sr  
24 17 148 Kayla Llewellyn Wauconda High School 26:55.7 8:58/M sr  
25 (> 7) 106 Sara Lunkenheimer Lakes High School 27:24.1 9:08/M so  
26 (< 5) 13 Gloria Lobodzinski Antioch High School 27:30.1 9:10/M so  
27 (> 7) 109 Julienne Parreno Lakes High School 27:32.4 9:11/M sr  
28 (> 7) 47 Isabella Crothers Grayslake Central 27:38.8 9:13/M so  
29 (< 5) 132 Katya Perez Round Lake 27:59.1 9:20/M jr  
30 (> 7) 66 Tiffany Saxinger Grayslake Central 28:26.8 9:29/M fr  
31 18 142 Rebecca Kholodovsky Wauconda High School 29:15.3 9:45/M jr  
32 19 153 Sydney Rodgers Wauconda High School 29:21.4 9:47/M sr  
33 (< 5) 130 Lina Navarrete Round Lake 29:48.5 9:56/M sr  

Overall Finish List - Boys

Co-Ed Open

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 238 Nathan Sanborn Grayslake Central 19:03.2 6:21/M so  
2 2 227 Cody Medina Grayslake Central 19:16.3 6:25/M sr  
3 3 230 George Palmer Grayslake Central 19:17.4 6:26/M so  
4 4 290 Jacob Jarvis Lakes Community High School 19:37.0 6:32/M jr  
5 5 236 Christopher Purgol Grayslake Central 19:40.3 6:33/M fr  
6 6 286 Ethan Goode Lakes Community High School 19:51.6 6:37/M so  
7 7 351 Cristian Hidrogo Round Lake 19:53.9 6:38/M jr  
8 8 228 Ryan Moran Grayslake Central 19:55.2 6:38/M fr  
9 9 226 Keir Luczak Grayslake Central 20:02.1 6:41/M jr  
10 10 294 Adrian Kupiec Lakes Community High School 20:04.3 6:41/M so  
11 11 161 Jack Bay Antioch High School 20:08.1 6:43/M jr  
12 12 162 Zach Cook Antioch High School 20:10.7 6:43/M sr  
13 13 165 Jack Holston Antioch High School 20:13.1 6:44/M jr  
14 14 363 Arturo Pedroza Round Lake 20:13.5 6:44/M jr  
15 15 231 Justin Parmer Grayslake Central 20:16.4 6:45/M sr  
16 16 367 Tobias Rosalis Round Lake 20:22.6 6:47/M sr  
17 17 379 Emmanuel Velazquez Round Lake 20:25.5 6:48/M jr  
18 (> 7) 232 Nathan Parmer Grayslake Central 20:26.5 6:49/M fr  
19 18 253 Carson Drummer Grayslake North 20:27.7 6:49/M fr  
20 (> 7) 242 Luke Steinbeck Grayslake Central 20:31.4 6:50/M jr  
21 (> 7) 216 Matt Droessler Grayslake Central 20:36.1 6:52/M sr  
22 19 175 Kole Powers Antioch High School 20:38.5 6:53/M jr  
23 20 309 Jayson Seiflow Lakes Community High School 20:39.4 6:53/M so  
24 21 274 Jordi Tellaz Grayslake North 20:40.4 6:53/M fr  
25 (> 7) 240 Atticus Snow Grayslake Central 20:40.8 6:53/M so  
26 22 176 Joey Pyles Antioch High School 20:41.6 6:54/M jr  
27 23 293 Drew Knuettel Lakes Community High School 20:47.1 6:56/M so  
28 24 283 Liam Faustino Lakes Community High School 20:49.1 6:56/M jr  
29 25 205 Blake Sieckowski Grant 20:54.4 6:58/M jr  
30 26 327 Daniel Alfaro Round Lake 20:56.8 6:59/M jr  
31 27 277 Ethan Carr Lakes Community High School 21:08.3 7:03/M fr  
32 28 370 Jose Sanchez Round Lake 21:10.0 7:03/M sr  
33 29 204 Harrison Scalf Grant 21:11.8 7:04/M fr  
34 30 198 Andy Mucha Grant 21:11.9 7:04/M so  
35 (> 7) 213 Calvin Bloede Grayslake Central 21:14.3 7:05/M so  
36 (> 7) 301 Jacob Mueller Lakes Community High School 21:18.0 7:06/M so  
37 (> 7) 284 Daniel Gfesser Lakes Community High School 21:18.1 7:06/M so  
38 31 330 Enrique Antonio Round Lake 21:18.7 7:06/M so  
39 (> 7) 299 Lawson Miller Lakes Community High School 21:24.6 7:08/M fr  
40 (> 7) 343 Kevon Elzey Round Lake 21:29.8 7:10/M sr  
41 (> 7) 235 Nicholas Profenna Grayslake Central 21:29.8 7:10/M so  
42 32 177 Eli Reyes Antioch High School 21:30.4 7:10/M jr  
43 (> 7) 349 Brian Gonzalez Round Lake 21:34.1 7:11/M jr  
44 (> 7) 342 Heriberto Davila Round Lake 21:35.0 7:12/M so  
45 (> 7) 223 Noah Landau Grayslake Central 21:36.0 7:12/M so  
46 (> 7) 350 Gabe Hernandez Round Lake 21:41.9 7:14/M sr  
47 (> 7) 215 Alec Cornelio Grayslake Central 21:46.5 7:15/M so  
48 (> 7) 276 Mitchell Cappel Lakes Community High School 21:51.3 7:17/M fr  
49 33 170 Baily McGrath Antioch High School 21:55.0 7:18/M jr  
50 34 268 William Lytle Grayslake North 21:56.2 7:19/M fr  
51 (> 7) 364 Arturo Perea Round Lake 21:57.6 7:19/M jr  
52 (> 7) 355 Sal Lopez Round Lake 21:57.8 7:19/M fr  
53 (> 7) 360 Louis Ocampo Round Lake 22:02.0 7:21/M fr  
54 35 248 Nick Broege Grayslake North 22:15.2 7:25/M jr  
55 36 202 Trey Romig Grant 22:15.5 7:25/M jr  
56 37 260 Jack Kukis Grayslake North 22:16.6 7:25/M fr  
57 38 209 Joseph Zamora Grant 22:17.7 7:26/M fr  
58 (> 7) 300 Colin Monge Lakes Community High School 22:26.2 7:29/M so  
59 39 254 Camden Ellingsen Grayslake North 22:26.3 7:29/M so  
60 (> 7) 159 Keno Barba Antioch High School 22:30.3 7:30/M fr  
61 (> 7) 338 Jorge Bello Round Lake 22:36.2 7:32/M sr  
62 (> 7) 295 Jack Lindner Lakes Community High School 22:36.6 7:32/M so  
63 (> 7) 296 Riley Menges Lakes Community High School 22:43.3 7:34/M sr  
64 (> 7) 304 Ramon Perez Lakes Community High School 22:43.9 7:34/M fr  
65 (> 7) 334 Adrian Baquera Round Lake 22:52.6 7:37/M so  
66 (> 7) 163 Tyler Davidson Antioch High School 22:57.3 7:39/M so  
67 (> 7) 180 Eddy Tindell Antioch High School 23:04.2 7:41/M fr  
68 (> 7) 306 Jackson Sayre Lakes Community High School 23:06.7 7:42/M fr  
69 (> 7) 326 David Aguilar Round Lake 23:07.7 7:42/M so  
70 (> 7) 183 Alex Wisdom Antioch High School 23:07.9 7:42/M fr  
71 (> 7) 233 Miles Pletcher Grayslake Central 23:16.3 7:45/M jr  
72 (> 7) 279 Cade Empen Lakes Community High School 23:16.4 7:45/M so  
73 40 249 Zach Chamberlain Grayslake North 23:20.0 7:47/M jr  
74 41 199 Carlos Ortegon Grant 23:30.2 7:50/M jr  
75 42 190 Chance Culp Grant 23:39.0 7:53/M fr  
76 (< 5) 384 Nigel Haye Wauconda High School 23:40.1 7:53/M so  
77 (> 7) 288 Ian Halterman Lakes Community High School 23:45.4 7:55/M so  
78 (> 7) 375 Victor Tovar Round Lake 24:19.7 8:06/M sr  
79 (> 7) 359 Sergio Ocadiz Round Lake 24:23.9 8:08/M jr  
80 (> 7) 347 Raul Garcia Round Lake 24:58.5 8:19/M fr  
81 (> 7) 264 Sam Larkin Grayslake North 25:10.8 8:23/M so  
82 (> 7) 373 Saul Torres Round Lake 25:13.0 8:24/M fr  
83 (> 7) 344 Logan Etherington Round Lake 25:27.1 8:29/M fr  
84 (< 5) 389 Mcgwire Landvick Wauconda High School 26:54.6 8:58/M jr  
85 (> 7) 196 Mason Herdegen Grant 32:03.9 10:41/M fr  
86 (> 7) 358 Jesus Mondragon Round Lake 32:49.2 10:56/M so  
87 (> 7) 262 Christopher Lantman Grayslake North 34:09.6 11:23/M fr