St. Joseph's Cross Country Invitational

October 11, 2018


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

4th Grade Boys - Boys

4 5 Grade Boys

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 1 991 Mathias Schmidt Trinity-St. Luke's Lutheran 6:41.4 6:41/M 4th  
2 2 936 Micah Robinson St. Paul 6:42.5 6:42/M 4th  
3 3 656 Connor Luebke Blackhawk Running Club 6:48.0 6:48/M 4th  
4 4 964 Eli Davis St. William 6:53.0 6:53/M 4th  
5 (< 5) 759 Eli Scharrer Eastside Lutheran School 6:53.5 6:53/M 4th  
6 5 951 Alex Betlach St. William 7:01.8 7:01/M 4th  
7 (< 5) 881 Jameson Stafford St. Joseph's 7:02.5 7:02/M 4th  
8 6 971 Max Kruser St. William 7:16.3 7:16/M 4th  
9 7 963 Dailey Conkle St. William 7:18.2 7:18/M 4th  
10 8 915 Matthew Hartwig St. Paul 7:25.9 7:25/M 4th  
11 9 997 Braeden Zastrow Trinity-St. Luke's Lutheran 7:34.0 7:34/M 4th  
12 10 852 Dryden Jones St John Vianney 7:40.1 7:40/M 4th  
13 11 938 Graiden Schwarze St. Paul 7:57.0 7:57/M 4th  
14 (< 5) 699 Ben Berg Eastside Lutheran School 7:57.6 7:57/M 4th  
15 12 992 Eli Schroeder Trinity-St. Luke's Lutheran 7:57.9 7:57/M 4th  
16 13 996 Matthias Yahnke Trinity-St. Luke's Lutheran 7:59.9 7:59/M 4th  
17 (< 5) 899 Nico Caminata St. Matthew Lutheran, Janesville 8:05.0 8:05/M 4th  
18 (< 5) 944 Jagger Oas St. Paul's Lutheran 8:06.0 8:06/M 4th  
19 14 916 Will Hirschfeld St. Paul 8:11.5 8:11/M 4th  
20 (< 5) 872 Levi Huettl St. Joseph's 8:12.9 8:12/M 4th  
21 (< 5) 942 Nicholas Mullen St. Paul's Lutheran 8:25.8 8:25/M 4th  
22 (< 5) 943 Wraith O'Connell St. Paul's Lutheran 8:25.9 8:25/M 4th  
23 (< 5) 898 Brayden Becker St. Matthew Lutheran, Janesville 8:29.2 8:29/M 4th  
24 15 920 Jonathan Koenig St. Paul 8:35.0 8:35/M 4th  
25 16 676 Carter Schroeder Blackhawk Running Club 8:35.9 8:35/M 4th  
26 17 994 Huck Wendorff Trinity-St. Luke's Lutheran 8:51.5 8:51/M 4th  
27 18 524 Logan Crossman Blackhawk Running Club 8:51.5 8:51/M 4th  
28 (< 5) 880 Gavin Nsibirwa St. Joseph's 8:54.9 8:54/M 4th  
29 19 672 Zach Rottmann Blackhawk Running Club 8:57.6 8:57/M 4th  
30 20 685 Nicolas Wipperfurth Blackhawk Running Club 8:58.8 8:58/M 4th  
31 21 855 Louie Lyons St John Vianney 8:59.4 8:59/M 4th  
32 (< 5) 877 Daniel Lewis St. Joseph's 9:01.6 9:01/M 4th  
33 (< 5) 946 Fin Ruthe St. Paul's Lutheran 9:02.0 9:02/M 4th  
34 22 973 Emmet McCue St. William 9:06.0 9:06/M 4th  
35 23 867 Evan Zastrow St John Vianney 9:11.3 9:11/M 4th  
36 24 866 Elliot Wirth St John Vianney 9:35.7 9:35/M 4th  
37 25 565 Jackson Godfrey Blackhawk Running Club 9:41.8 9:41/M 4th  
38 26 492 Aiden Barr Blackhawk Running Club 9:44.0 9:44/M 4th  
39 (> 7) 657 Drew McDonough Blackhawk Running Club 9:45.0 9:45/M 4th  
40 27 850 Sam Johnson St John Vianney 10:08.2 10:08/M 4th  
41 (< 5) 894 Russel Suiter St. Mary 11:42.9 11:42/M 4th  
42 (< 5) 911 Ethan Stout St. Matthew Lutheran, Janesville 11:57.1 11:57/M 4th