St. Joseph's Cross Country Invitational

October 11, 2018


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

4th Grade Girls - Girls

4 5 Grade Girls

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 (< 5) 210 Sophia Ferrera Our Lady of the Assumption 7:31.0 7:31/M 4th  
2 (< 5) 327 Ava Schaffner St John Vianney 7:46.8 7:46/M 4th  
3 1 5 Olivia Chapman Blackhawk Running Club 7:48.7 7:48/M 4th  
4 2 453 Hannah Minning Trinity-St. Luke's Lutheran 7:51.4 7:51/M 4th  
5 (< 5) 299 Abbie Claas St John Vianney 8:19.7 8:19/M 4th  
6 3 433 Emma Martin Trinity-St. Luke's Lutheran 8:20.8 8:20/M 4th  
7 (< 5) 373 Lily Haw St. Paul 8:31.7 8:31/M 4th  
8 (< 5) 37 Lexi Krahn Eastside Lutheran School 8:35.5 8:35/M 4th  
9 4 334 Layla Kohl St. Joseph's 8:36.1 8:36/M 4th  
10 (< 5) 388 Ana Samayoa St. Paul's Lutheran 8:38.9 8:38/M 4th  
11 (< 5) 401 Jade Risseeuw St. William 8:47.0 8:47/M 4th  
12 (< 5) 238 Natalee Lounsbury Our Lady of the Assumption 8:51.9 8:51/M 4th  
13 5 479 Lexie Smulders Trinity-St. Luke's Lutheran 8:58.7 8:58/M 4th  
14 6 333 Alley Jonas St. Joseph's 9:04.7 9:04/M 4th  
15 (< 5) 218 Nina Ha Our Lady of the Assumption 9:05.5 9:05/M 4th  
16 7 30 Kaylee Stortz Blackhawk Running Club 9:23.4 9:23/M 4th  
17 8 338 Autumn Root St. Joseph's 9:26.2 9:26/M 4th  
18 9 26 Carmen Pibal Blackhawk Running Club 9:27.7 9:27/M 4th  
19 10 18 Kennedie Kutz Blackhawk Running Club 9:30.0 9:30/M 4th  
20 11 9 Peyton Gilson Blackhawk Running Club 9:33.1 9:33/M 4th  
21 (< 5) 40 Gretta Schwertfeger Eastside Lutheran School 9:34.9 9:34/M 4th  
22 12 336 Whitney May St. Joseph's 9:42.1 9:42/M 4th  
23 (< 5) 381 Laci Bonow St. Paul's Lutheran 9:43.9 9:43/M 4th  
24 13 422 Taryn Jobke Trinity-St. Luke's Lutheran 9:45.8 9:45/M 4th  
25 14 344 Sophia Ulrich St. Joseph's 9:50.1 9:50/M 4th  
26 15 342 Soraya Strohbusch St. Joseph's 9:50.8 9:50/M 4th  
27 (< 5) 379 Jocelyn Ward St. Paul 9:53.5 9:53/M 4th  
28 (< 5) 400 Olivia Richards St. William 9:55.0 9:55/M 4th  
29 (< 5) 369 Jessica Grulke St. Paul 9:58.6 9:58/M 4th  
30 16 458 Abigail Ozminkowski Trinity-St. Luke's Lutheran 10:01.2 10:01/M 4th  
31 (< 5) 296 Josephine Newman Our Lady of the Assumption 10:05.9 10:05/M 4th  
32 (< 5) 355 Bryana Olver St. Mary 10:13.0 10:13/M 4th  
33 (< 5) 393 Abbie Jelinik St. William 10:20.8 10:20/M 4th  
34 17 27 Rachel Purtell Blackhawk Running Club 10:28.4 10:28/M 4th  
35 (< 5) 374 Grace Hoppenrath St. Paul 10:53.4 10:53/M 4th