St. Joseph's Cross Country Invitational

October 11, 2018


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

6th Grade Boys - Boys

6th 7th 8th Boys

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 1 564 Owen Geiger Blackhawk Running Club 6:03.0 6:03/M 6th  
2 2 659 Michael Molthen Blackhawk Running Club 6:11.8 6:11/M 6th  
3 3 536 Caleb Enger Blackhawk Running Club 6:19.4 6:19/M 6th  
4 (< 5) 760 Easton Wolfram Eastside Lutheran School 6:27.5 6:27/M 6th  
5 (< 5) 947 Aiden Slama St. Paul's Lutheran 6:43.8 6:43/M 6th  
6 (< 5) 841 Ahn Ha Our Lady of the Assumption 6:52.0 6:52/M 6th  
7 (< 5) 886 Jack Dostal St. Mary 6:52.9 6:52/M 6th  
8 4 771 Grant Clark Lake Mills Middle School 6:57.3 6:57/M 6th  
9 5 680 Jake Sukow Blackhawk Running Club 6:57.5 6:57/M 6th  
10 6 776 Braxton Walter Lake Mills Middle School 6:58.6 6:58/M 6th  
11 7 979 Carson Truesdill St. William 6:58.6 6:58/M 6th  
12 8 491 Jett Alexander Blackhawk Running Club 7:03.5 7:03/M 6th  
13 9 633 Ethan Leslie Blackhawk Running Club 7:07.5 7:07/M 6th  
14 (< 5) 873 Jack Kammer St. Joseph's 7:23.7 7:23/M 6th  
15 10 777 Tanner Wendorf Lake Mills Middle School 7:26.1 7:26/M 6th  
16 (< 5) 758 Blake Scharrer Eastside Lutheran School 7:38.5 7:38/M 6th  
17 (< 5) 851 Tristan Johnson St John Vianney 7:44.7 7:44/M 6th  
18 11 509 Mason Burke Blackhawk Running Club 7:44.9 7:44/M 6th  
19 (< 5) 769 Gavin Twist Edison Middle School 7:45.4 7:45/M 6th  
20 (> 7) 525 Drew Draeger Blackhawk Running Club 7:52.5 7:52/M 6th  
21 12 970 Jack Kruser St. William 7:52.6 7:52/M 6th  
22 (< 5) 940 Miles Johns St. Paul's Lutheran 8:02.8 8:02/M 6th  
23 (< 5) 839 Vito Gabriel Our Lady of the Assumption 8:07.4 8:07/M 6th  
24 (< 5) 935 Joah Robinson St. Paul 8:07.9 8:07/M 6th  
25 (> 7) 568 Peyton Godfrey Blackhawk Running Club 8:12.5 8:12/M 6th  
26 (< 5) 985 Nolan Meis Trinity-St. Luke's Lutheran 8:14.4 8:14/M 6th  
27 (< 5) 863 Reid Washkoviak St John Vianney 8:14.7 8:14/M 6th  
28 13 775 Nathan Sheier Lake Mills Middle School 8:16.3 8:16/M 6th  
29 (< 5) 981 Caleb Cloute Trinity-St. Luke's Lutheran 8:20.0 8:20/M 6th  
30 14 774 Stephen Meier Lake Mills Middle School 8:22.9 8:22/M 6th  
31 15 967 Mike Healy St. William 8:26.4 8:26/M 6th  
32 16 972 Jakob Martin St. William 8:30.1 8:30/M 6th  
33 (> 7) 555 Ben Evans Blackhawk Running Club 8:33.2 8:33/M 6th  
34 17 975 Padraig Murphy St. William 8:35.2 8:35/M 6th  
35 (< 5) 887 Jimmy Hodge St. Mary 8:50.5 8:50/M 6th  
36 (< 5) 865 Conor Wirth St John Vianney 8:51.0 8:51/M 6th  
37 (> 7) 575 Gavin Kanters Blackhawk Running Club 9:03.9 9:03/M 6th  
38 (< 5) 889 Miles McBride St. Mary 9:16.9 9:16/M 6th  
39 (> 7) 581 Isaiah Kittle-Phillips Blackhawk Running Club 9:18.3 9:18/M 6th  
40 (> 7) 686 Jordan Zahn Blackhawk Running Club 9:30.8 9:30/M 6th  
41 (< 5) 945 Grayson Roth St. Paul's Lutheran 11:01.6 11:01/M 6th