St. Joseph's Cross Country Invitational

October 11, 2018


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

7th Grade Girls - Girls

6th 7th 8th Girls

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 (< 5) 14 Kaylee Jordan Blackhawk Running Club 6:55.2 6:55/M 7th  
2 1 92 Olivia Klubertanz Lake Mills Middle School 6:56.1 6:56/M 7th  
3 2 132 Ava Vesperman Lake Mills Middle School 6:59.5 6:59/M 7th  
4 (< 5) 219 Kaylee Harter Our Lady of the Assumption 7:00.0 7:00/M 7th  
5 3 48 Mya Barnes Edison Middle School 7:04.6 7:04/M 7th  
6 4 60 Sophia Guerrero Lake Mills Middle School 7:25.3 7:25/M 7th  
7 5 42 Paige Krahn Eastside Lutheran School 7:25.5 7:25/M 7th  
8 6 169 Addison Kempf Milton 7:26.8 7:26/M 7th  
9 7 43 Kieghtan Rank Eastside Lutheran School 7:30.5 7:30/M 7th  
10 (< 5) 331 Nora Congdon St. Joseph's 7:31.9 7:31/M 7th  
11 (< 5) 370 Natalie Grulke St. Paul 7:32.8 7:32/M 7th  
12 8 41 Mia Krahn Eastside Lutheran School 7:37.1 7:37/M 7th  
13 (< 5) 363 Sara Stanelle St. Matthew Lutheran, Janesville 7:41.4 7:41/M 7th  
14 (< 5) 366 Hannah Buss St. Paul 7:41.6 7:41/M 7th  
15 9 44 Wed Schulz Eastside Lutheran School 7:48.7 7:48/M 7th  
16 (< 5) 435 Abby Meis Trinity-St. Luke's Lutheran 7:49.1 7:49/M 7th  
17 (< 5) 316 Ella Loveland St John Vianney 7:54.3 7:54/M 7th  
18 (< 5) 357 Paige Pryne St. Mary 7:55.1 7:55/M 7th  
19 (< 5) 359 Ava Spies St. Mary 7:58.1 7:58/M 7th  
20 (< 5) 442 Emerson Milbrath Trinity-St. Luke's Lutheran 8:01.7 8:01/M 7th  
21 10 119 Sophia Skudlarcyk Lake Mills Middle School 8:02.8 8:02/M 7th  
22 11 110 Havana Kopp Lake Mills Middle School 8:04.6 8:04/M 7th  
23 12 165 Korissa Benson Milton 8:23.3 8:23/M 7th  
24 13 158 Allura Astin Milton 8:25.1 8:25/M 7th  
25 14 173 Allison Kruse Milton 8:29.5 8:29/M 7th  
26 (< 5) 323 Tatum Richardson St John Vianney 8:32.6 8:32/M 7th  
27 (< 5) 416 Katie Degalley Trinity-St. Luke's Lutheran 8:33.4 8:33/M 7th  
28 15 46 Ava Wilson Eastside Lutheran School 8:35.4 8:35/M 7th  
29 16 45 Heidi Schwertfeger Eastside Lutheran School 8:38.2 8:38/M 7th  
30 (< 5) 345 Sofia Unate St. Joseph's 8:41.9 8:41/M 7th  
31 17 179 Clara Yohanek Milton 8:43.1 8:43/M 7th  
32 18 176 Madelyn Miller Milton 8:44.2 8:44/M 7th  
33 19 139 Riley Willie Lake Mills Middle School 9:16.2 9:16/M 7th  
34 20 56 Elise May Edison Middle School 9:18.7 9:18/M 7th  
35 21 53 Lily Hornung Edison Middle School 10:11.3 10:11/M 7th  
36 22 57 Addison Sievers Edison Middle School 10:18.2 10:18/M 7th  
37 23 49 Larae Castle Edison Middle School 10:27.4 10:27/M 7th  
38 (< 5) 365 Maddie Brock St. Paul 11:01.9 11:01/M 7th