St. John Vianney Invitational

September 13, 2018


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

4th Grade

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace YEAR  
1 1 156 Sophia Ferrera Our Lady of the Assumption 6:52.8 6:52/M 4th  
2 2 102 Charity Steurer Home School EAGLES 7:10.7 7:10/M 4th  
3 3 197 Ava Schaffner St John Vianney 7:29.0 7:29/M 4th  
4 4 179 Abbie Claas St John Vianney 7:57.9 7:57/M 4th  
5 5 97 Kate Lathers Home School EAGLES 8:11.8 8:11/M 4th  
6 6 253 Jade Risseeuw St. William 8:30.4 8:30/M 4th  
7 7 162 Natalee Lounsbury Our Lady of the Assumption 8:31.6 8:31/M 4th  
8 8 23 Olivia Chapman Blackhawk Running Club 8:38.7 8:38/M 4th  
9 9 108 Madison Blodgett Marshall Middle School 8:43.1 8:43/M 4th  
10 10 132 Baylee Miller Marshall Middle School 8:55.3 8:55/M 4th  
11 11 144 Karrington Williams Marshall Middle School 9:01.4 9:01/M 4th  
12 (> 3) 121 Alli Greco Marshall Middle School 9:03.1 9:03/M 4th  
13 12 236 Bryn Hart St. Paul's Lutheran 9:09.7 9:09/M 4th  
14 13 211 Soraya Strohbusch St. Joseph's 9:09.8 9:09/M 4th  
15 14 35 Kennedie Kutz Blackhawk Running Club 9:14.1 9:14/M 4th  
16 15 43 Carmen Pibal Blackhawk Running Club 9:19.3 9:19/M 4th  
17 (> 3) 47 Kaylee Stortz Blackhawk Running Club 9:25.9 9:25/M 4th  
18 16 100 Grace Stapelmann Home School EAGLES 9:27.6 9:27/M 4th  
19 (> 3) 42 Marlee Parrish Blackhawk Running Club 9:28.8 9:28/M 4th  
20 17 233 Laci Bonow St. Paul's Lutheran 9:29.1 9:29/M 4th  
21 (> 3) 137 Kayla Sanchez Marshall Middle School 9:30.3 9:30/M 4th  
22 18 167 Josephine Newman Our Lady of the Assumption 9:43.7 9:43/M 4th  
23 19 251 Belle Quaerna St. William 9:48.9 9:48/M 4th  
24 20 252 Olivia Richards St. William 9:53.9 9:53/M 4th  
25 21 2 Lilianna Kane-Lannon Aldrich Intermediate School 10:00.0 10:00/M 4th  
26 22 3 Lacie Klinkhammer Aldrich Intermediate School 10:01.2 10:01/M 4th  
27 23 207 Autumn Root St. Joseph's 10:12.1 10:12/M 4th  
28 (> 3) 158 Nina Ha Our Lady of the Assumption 10:12.6 10:12/M 4th  
29 (> 3) 245 Abbie Jelinik St. William 10:17.6 10:17/M 4th  
30 (> 3) 129 Madison Klemencic Marshall Middle School 10:23.7 10:23/M 4th  
31 24 213 Sophia Ulrich St. Joseph's 10:28.5 10:28/M 4th  
32 (> 3) 205 Whitney May St. Joseph's 10:43.5 10:43/M 4th  
33 25 224 Bryana Olver St. Mary 10:57.6 10:57/M 4th  
34 (> 3) 44 Rachel Purtell Blackhawk Running Club 11:00.9 11:00/M 4th  
35 (> 3) 107 Kylee Bliss Marshall Middle School 11:01.8 11:01/M 4th  
36 26 176 Suzie Vidal rescalerapadilla@sdb.k12.wi.us 11:09.2 11:09/M 4th  
37 27 5 Elizabeth Roe Aldrich Intermediate School 12:25.2 12:25/M 4th  
38 (> 3) 115 Molly Cunningham Marshall Middle School 12:28.2 12:28/M 4th  
39 28 240 Ana Samayoa St. Paul's Lutheran 13:37.8 13:37/M 4th  
40 (> 3) 241 Marley Welton St. Paul's Lutheran 13:59.5 13:59/M 4th  
41 (> 3) 6 Jayah Woods Aldrich Intermediate School 14:44.8 14:44/M 4th  
42 32 Ghost Number 1 Fran Fruzen Intermediate 12:59.1  
43 33 Ghost Number 2 Fran Fruzen Intermediate 12:59.1  
44 32 Ghost Number 1 Milton 12:59.1  
45 33 Ghost Number 2 Milton 12:59.1  
46 32 Ghost Number 1 rescalerapadilla@sdb.k12.wi.us 12:59.1  
47 33 Ghost Number 2 rescalerapadilla@sdb.k12.wi.us 12:59.1  
48 32 Ghost Number 1 St. Mary 12:59.1  

Overall Finish List - Boys

4th Grade

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace YEAR  
1 1 543 Alex Betlach St. William 6:41.6 6:41/M 4th  
2 2 313 Connor Luebke Blackhawk Running Club 6:50.4 6:50/M 4th  
3 3 428 Everette Thompson Marshall Middle School 7:08.5 7:08/M 4th  
4 4 391 Dru Degraaf Marshall Middle School 7:09.4 7:09/M 4th  
5 5 356 Sean Leavy Fran Fruzen Intermediate 7:10.0 7:10/M 4th  
6 6 546 Eli Davis St. William 7:14.8 7:14/M 4th  
7 7 482 Dryden Jones St John Vianney 7:15.4 7:15/M 4th  
8 8 553 Max Kruser St. William 7:18.0 7:18/M 4th  
9 9 511 Jameson Stafford St. Joseph's 7:22.6 7:22/M 4th  
10 10 424 Jackson Spielman Marshall Middle School 7:27.0 7:27/M 4th  
11 (> 3) 423 Grant Smith Marshall Middle School 7:28.1 7:28/M 4th  
12 (> 3) 545 Dailey Conkle St. William 7:29.4 7:29/M 4th  
13 (> 3) 417 Alijah Royster Marshall Middle School 7:32.4 7:32/M 4th  
14 11 372 Drake Nimmo Home School EAGLES 7:37.8 7:37/M 4th  
15 12 536 Jagger Oas St. Paul's Lutheran 8:02.8 8:02/M 4th  
16 (> 3) 433 Johnathon Weis Marshall Middle School 8:05.5 8:05/M 4th  
17 13 259 Leonardo Rosas Flores Aldrich Intermediate School 8:15.7 8:15/M 4th  
18 (> 3) 571 Alex Weise Marshall Middle School 8:17.4 8:17/M 4  
19 14 438 Grant Bartels Milton 8:18.8 8:18/M 4th  
20 15 538 Fin Ruthe St. Paul's Lutheran 8:20.6 8:20/M 4th  
21 16 528 Brayden Becker St. Matthew Lutheran, Janesville 8:21.3 8:21/M 4th  
22 17 534 Nicholas Mullen St. Paul's Lutheran 8:21.8 8:21/M 4th  
23 18 286 Logan Crossman Blackhawk Running Club 8:22.2 8:22/M 4th  
24 (> 3) 436 Cody Weise Marshall Middle School 8:25.7 8:25/M 4th  
25 (> 3) 559 Henry Simmons St. William 8:26.7 8:26/M 4th  
26 (> 3) 535 Wraith O'Connell St. Paul's Lutheran 8:26.8 8:26/M 4th  
27 19 464 Gabriel Kirsch Our Lady of the Assumption 8:29.0 8:29/M 4th  
28 (> 3) 422 Aidan Siegel Marshall Middle School 8:32.2 8:32/M 4th  
29 20 497 Evan Zastrow St John Vianney 8:33.2 8:33/M 4th  
30 21 375 Nathaniel Pfarr Home School EAGLES 8:45.8 8:45/M 4th  
31 22 510 Gavin Nsibirwa St. Joseph's 8:46.4 8:46/M 4th  
32 23 326 Nicolas Wipperfurth Blackhawk Running Club 8:47.9 8:47/M 4th  
33 (> 3) 555 Emmet McCue St. William 8:55.0 8:55/M 4th  
34 (> 3) 295 Peyton Gilson Blackhawk Running Club 8:56.7 8:56/M 4th  
35 (> 3) 409 Cooper Mitchell Marshall Middle School 8:59.6 8:59/M 4th  
36 (> 3) 426 Braden Stecker Marshall Middle School 9:00.1 9:00/M 4th  
37 (> 3) 398 Tyler Hagen Marshall Middle School 9:06.2 9:06/M 4th  
38 24 529 Nico Caminata St. Matthew Lutheran, Janesville 9:18.4 9:18/M 4th  
39 (> 3) 315 Drew McDonough Blackhawk Running Club 9:21.7 9:21/M 4th  
40 (> 3) 406 Marcus McOtis Marshall Middle School 9:21.9 9:21/M 4th  
41 25 485 Louie Lyons St John Vianney 9:26.1 9:26/M 4th  
42 26 507 Daniel Lewis St. Joseph's 9:45.9 9:45/M 4th  
43 27 521 Rowan Sanovich St. Mary 9:47.9 9:47/M 4th  
44 (> 3) 322 Carter Schroeder Blackhawk Running Club 9:58.6 9:58/M 4th  
45 28 378 Owen Sorde Home School EAGLES 10:22.5 10:22/M 4th  
46 (> 3) 496 Elliot Wirth St John Vianney 10:30.7 10:30/M 4th  
47 (> 3) 570 Sam Johnson St John Vianney 10:34.1 10:34/M 4  
48 (> 3) 296 Jackson Godfrey Blackhawk Running Club 10:39.6 10:39/M 4th  
49 (> 3) 320 Zach Rottmann Blackhawk Running Club 10:41.5 10:41/M 4th  
50 (> 3) 277 Aiden Barr Blackhawk Running Club 10:56.8 10:56/M 4th  
51 29 524 Russel Suiter St. Mary 10:59.5 10:59/M 4th  
52 30 468 Noah Dorr rescalerapadilla@sdb.k12.wi.us 11:01.0 11:01/M 4th  
53 (> 3) 411 Landon Moore Marshall Middle School 11:05.4 11:05/M 4th  
54 (> 3) 420 Thomas Schuler Marshall Middle School 11:20.2 11:20/M 4th  
55 31 531 Ethan Stout St. Matthew Lutheran, Janesville 12:59.1 12:59/M 4th  
56 (> 3) 368 Jackson Hein Home School EAGLES 13:14.4 13:14/M 4th  
57 (> 3) 419 Lucas Schork Marshall Middle School 15:27.7 15:27/M 4th  
58 (> 3) 374 Charlie Pfarr Home School EAGLES 18:43.1 18:43/M 4th