Decatur Festival

September 29, 2018


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

4th Grade Boys - Boys

Boys Elementary

All Runners


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Year

    1      1    498  Brennon Bonds         Michael E Baum Elementary School         6:41.3  6:41/M  4th 
    2  (< 5)    693  Jakob Gurgel          Trinity Lutheran Stewardson              7:05.8  7:05/M  4th 
    3  (< 5)    355  Holden Wirey          Dennis                                   7:11.3  7:11/M  4th 
    4  (< 5)    526  Kwame Carter          Muffley                                  7:26.8  7:26/M  4th 
    5  (< 5)    416  Giovanni Harris       Hope Academy                             7:30.4  7:30/M  4th 
    6  (< 5)    689  Brody Bible           Trinity Lutheran Stewardson              7:31.1  7:31/M  4th 
    7  (< 5)    688  Holden Ashmore        Trinity Lutheran Stewardson              7:33.5  7:33/M  4th 
    8  (< 5)    400  Declan Woosley        Garfield                                 8:30.5  8:30/M  4th 
    9  (< 5)    568  Nicholas Waggoner     Oak Grove                                8:44.3  8:44/M  4th 
   10  (< 5)    393  Jesiah Joiner         Garfield                                 8:49.4  8:49/M  4th 
   11      2    443  Landon Robinson       Johns Hill Magnet School                 8:54.1  8:54/M  4th 
   12  (< 5)    394  Luke Karunus          Garfield                                 8:57.8  8:57/M  4th 
   13      3    444  Lebron Robinson       Johns Hill Magnet School                 9:04.6  9:04/M  4th 
   14  (< 5)    650  Jonah Tahmahkera      St. John Lutheran School                 9:08.7  9:08/M  4th 
   15  (< 5)    566  Jonathin Scott        Oak Grove                                9:14.2  9:14/M  4th 
   16  (< 5)    596  Landon Thompson       Parsons                                  9:25.5  9:25/M  4th 
   17  (< 5)    354  Braydence Pettyjohn   Dennis                                   9:34.9  9:34/M  4th 
   18  (< 5)    729  Maddon Anderson       Enterprise                               9:42.8  9:42/M  4th 
   19  (< 5)    625  Quincy Harris         South Shores Elementary School           9:45.4  9:45/M  4th 
   20  (< 5)    564  Alexander Orme        Oak Grove                                9:53.6  9:53/M  4th 
   21      4    506  Landon Karakochos     Michael E Baum Elementary School        10:14.5 10:14/M  4th 
   22      5    524  Carter Woodruff       Michael E Baum Elementary School        10:14.8 10:14/M  4th 
   23  (< 5)    631  Kaiden Warnick        South Shores Elementary School          10:15.7 10:15/M  4th 
   24  (< 5)    634  Lucas Wilson          South Shores Elementary School          10:17.4 10:17/M  4th 
   25  (< 5)    391  Nevin Currie          Garfield                                10:19.3 10:19/M  4th 
   26      6    441  John Morse            Johns Hill Magnet School                10:31.6 10:31/M  4th 
   27  (< 5)    669  Aarion Matthews       Stevenson Elementary                    11:02.1 11:02/M  4th 
   28  (< 5)    619  Caleb Berg            South Shores Elementary School          11:39.0 11:39/M  4th 
   29      7    440  Mohamed Mohamed       Johns Hill Magnet School                11:48.3 11:48/M  4th 
   30      8    497  Christopher Bolt      Michael E Baum Elementary School        11:52.2 11:52/M  4th 
   31      9    449  Jekendrick Whitley    Johns Hill Magnet School                13:32.1 13:32/M  4th 
   32     10    507  Glen King III         Michael E Baum Elementary School        14:07.9 14:07/M  4th 
   33  (< 5)    336  Ryan Meiring          Benjamin Franklin Elementary            15:00.2 15:00/M  4th 
   34  (< 5)    598  Xxander Yakush        Parsons                                 15:27.2 15:27/M  4th 
   35  (< 5)    555  Julius Cole           Oak Grove                               18:19.6 18:19/M  4th 
   36  (< 5)    333  Alex Garner           Benjamin Franklin Elementary            20:15.0 20:15/M  4th