St. John Vianney Invitational

September 13, 2018


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

6th Grade

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace YEAR  
1 1 215 Mary Worden St. Joseph's 6:18.4 6:18/M 6th  
2 2 61 Kylie Lachance Edison Middle School 7:15.6 7:15/M 6th  
3 3 242 Kenna Wojcik St. Paul's Lutheran 7:16.0 7:16/M 6th  
4 4 154 Katie Breiten Our Lady of the Assumption 7:16.2 7:16/M 6th  
5 5 234 Addison Fagan St. Paul's Lutheran 7:16.4 7:16/M 6th  
6 6 182 Sophia Garcia St John Vianney 7:31.2 7:31/M 6th  
7 7 141 Josie Thomsen Marshall Middle School 7:32.2 7:32/M 6th  
8 8 51 Berlin Zorn Blackhawk Running Club 7:44.2 7:44/M 6th  
9 9 25 Moriah Cooper Blackhawk Running Club 7:46.2 7:46/M 6th  
10 10 239 Jordyn Ronde St. Paul's Lutheran 7:51.3 7:51/M 6th  
11 11 33 Claire Kucken Blackhawk Running Club 7:53.7 7:53/M 6th  
12 12 166 Jackie Mullens Our Lady of the Assumption 7:54.8 7:54/M 6th  
13 13 55 Julia Gravert Edison Middle School 7:57.2 7:57/M 6th  
14 (> 3) 32 Emily Krapfl Blackhawk Running Club 8:00.5 8:00/M 6th  
15 14 204 Ella Last St. Joseph's 8:01.8 8:01/M 6th  
16 15 185 Liz Huml St John Vianney 8:03.0 8:03/M 6th  
17 16 56 Ella Hale Edison Middle School 8:05.7 8:05/M 6th  
18 17 209 Liv Rue St. Joseph's 8:07.8 8:07/M 6th  
19 18 246 Leah Kuelz St. William 8:11.7 8:11/M 6th  
20 19 196 Ivy Rosinski St John Vianney 8:18.1 8:18/M 6th  
21 (> 3) 30 Zoe Janecek Blackhawk Running Club 8:18.6 8:18/M 6th  
22 20 128 Ellie Klein Marshall Middle School 8:22.6 8:22/M 6th  
23 21 175 Alexis Thomas rescalerapadilla@sdb.k12.wi.us 8:24.7 8:24/M 6th  
24 22 248 Violet McCue St. William 8:26.0 8:26/M 6th  
25 (> 3) 198 Brynn Sikich St John Vianney 8:27.7 8:27/M 6th  
26 (> 3) 36 Korynne Kutz Blackhawk Running Club 8:38.7 8:38/M 6th  
27 23 225 Kenedi Pryne St. Mary 8:54.3 8:54/M 6th  
28 (> 3) 39 Megan Maas Blackhawk Running Club 8:57.3 8:57/M 6th  
29 (> 3) 21 Analisa Boshart Blackhawk Running Club 8:58.6 8:58/M 6th  
30 24 164 Katie McKearn Our Lady of the Assumption 9:02.9 9:02/M 6th  
31 (> 3) 569 Maddie Schieve St John Vianney 9:03.5 9:03/M 6  
32 25 227 Madi Sanovich St. Mary 9:04.6 9:04/M 6th  
33 26 68 Alyvia Hartwig Fran Fruzen Intermediate 9:09.7 9:09/M 6th  
34 27 111 Elizabeth Burke Marshall Middle School 9:16.2 9:16/M 6th  
35 (> 3) 27 Lillian Granec Blackhawk Running Club 9:21.0 9:21/M 6th  
36 (> 3) 20 Sara Betchey Blackhawk Running Club 9:21.1 9:21/M 6th  
37 28 67 Araceli Gonzlez Fran Fruzen Intermediate 9:34.2 9:34/M 6th  
38 (> 3) 199 Kate Wixom St John Vianney 9:35.2 9:35/M 6th  
39 29 65 Kyana Avila Fran Fruzen Intermediate 9:37.3 9:37/M 6th  
40 (> 3) 86 Lillian Stadelman Fran Fruzen Intermediate 9:38.8 9:38/M 6th  
41 30 170 Lanasia Dubois rescalerapadilla@sdb.k12.wi.us 9:41.5 9:41/M 6th  
42 (> 3) 76 Audrey Millsbrown Fran Fruzen Intermediate 9:45.7 9:45/M 6th  
43 (> 3) 110 Jasmine Braker Marshall Middle School 9:47.9 9:47/M 6th  
44 (> 3) 88 Ava Wehrli Fran Fruzen Intermediate 9:53.5 9:53/M 6th  
45 (> 3) 85 Caroline Severson Fran Fruzen Intermediate 9:53.6 9:53/M 6th  
46 (> 3) 192 Kamryn Rezin St John Vianney 9:53.9 9:53/M 6th  
47 (> 3) 188 Grace Mannion St John Vianney 10:01.7 10:01/M 6th  
48 (> 3) 46 Ava Rohloff Blackhawk Running Club 10:26.3 10:26/M 6th  
49 31 230 Emma Syverson St. Mary 10:39.5 10:39/M 6th  
50 (> 3) 229 Ella Spies St. Mary 10:39.9 10:39/M 6th  
51 32 1 Kayla Beasley Aldrich Intermediate School 10:44.7 10:44/M 6th  
52 33 4 Sydney Nash Aldrich Intermediate School 10:53.9 10:53/M 6th  
53 (> 3) 134 Sophia Myhrvold Marshall Middle School 11:07.3 11:07/M 6th  
54 (> 3) 130 Citlaly Mandujano-Casique Marshall Middle School 11:15.1 11:15/M 6th  
55 (> 3) 120 Madeline Gomez Marshall Middle School 11:19.9 11:19/M 6th  
56 (> 3) 219 Leci Gunn St. Mary 11:53.6 11:53/M 6th  
57 34 168 Andrea Carera rescalerapadilla@sdb.k12.wi.us 12:51.1 12:51/M 6th  
58 (> 3) 57 Emily Hanekamp Edison Middle School 13:54.4 13:54/M 6th  
59 35 Ghost Number 1 Aldrich Intermediate School 12:51.1  

Overall Finish List - Boys

6th Grade

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace YEAR  
1 1 294 Owen Geiger Blackhawk Running Club 5:56.3 5:56/M 6th  
2 2 275 Jett Alexander Blackhawk Running Club 6:09.4 6:09/M 6th  
3 3 317 Michael Molthen Blackhawk Running Club 6:15.7 6:15/M 6th  
4 (> 3) 288 Caleb Enger Blackhawk Running Club 6:27.9 6:27/M 6th  
5 4 539 Aiden Slama St. Paul's Lutheran 6:31.6 6:31/M 6th  
6 5 371 Cooper Nimmo Home School EAGLES 6:33.2 6:33/M 6th  
7 (> 3) 311 Ethan Leslie Blackhawk Running Club 6:40.2 6:40/M 6th  
8 6 367 Luke Grinvalds Home School EAGLES 6:41.5 6:41/M 6th  
9 7 463 Ahn Ha Our Lady of the Assumption 6:49.2 6:49/M 6th  
10 8 352 Aidan Greenlee Fran Fruzen Intermediate 6:51.9 6:51/M 6th  
11 (> 3) 324 Jake Sukow Blackhawk Running Club 6:56.0 6:56/M 6th  
12 9 350 Diego Gama Fran Fruzen Intermediate 6:59.5 6:59/M 6th  
13 10 515 Alex Currie St. Mary 7:07.5 7:07/M 6th  
14 11 561 Carson Truesdill St. William 7:12.3 7:12/M 6th  
15 12 472 Alex Thiering rescalerapadilla@sdb.k12.wi.us 7:19.3 7:19/M 6th  
16 13 461 Vito Gabriel Our Lady of the Assumption 7:25.7 7:25/M 6th  
17 14 552 Jack Kruser St. William 7:26.0 7:26/M 6th  
18 15 565 Jonah Miller Home School EAGLES 7:32.7 7:32/M 6th  
19 (> 3) 287 Drew Draeger Blackhawk Running Club 7:37.3 7:37/M 6th  
20 (> 3) 379 Isaac Steurer Home School EAGLES 7:39.6 7:39/M 6th  
21 (> 3) 282 Mason Burke Blackhawk Running Club 7:53.0 7:53/M 6th  
22 16 412 Rafael Murphy Marshall Middle School 8:01.0 8:01/M 6th  
23 17 573 Kaden Dutcher Marshall Middle School 8:04.7 8:04/M 6th  
24 18 583 Gage Romack Marshall Middle School 8:05.5 8:05/M 6th  
25 (> 3) 401 Roman Koch Marshall Middle School 8:08.2 8:08/M 6th  
26 19 344 Alan Cardoza Fran Fruzen Intermediate 8:08.3 8:08/M 6th  
27 20 332 Jose Luna Cunningham Intermediate School 8:14.7 8:14/M 6th  
28 21 493 Reid Washkoviak St John Vianney 8:15.8 8:15/M 6th  
29 (> 3) 402 Ryan Lemm Marshall Middle School 8:18.4 8:18/M 6th  
30 22 554 Jakob Martin St. William 8:25.9 8:25/M 6th  
31 23 532 Miles Johns St. Paul's Lutheran 8:31.5 8:31/M 6th  
32 (> 3) 549 Mike Healy St. William 8:36.5 8:36/M 6th  
33 (> 3) 557 Padraig Murphy St. William 8:37.1 8:37/M 6th  
34 24 331 Connor Ludlum Cunningham Intermediate School 8:43.8 8:43/M 6th  
35 25 495 Conor Wirth St John Vianney 8:46.3 8:46/M 6th  
36 (> 3) 289 Ben Evans Blackhawk Running Club 8:46.3 8:46/M 6th  
37 (> 3) 297 Peyton Godfrey Blackhawk Running Club 8:46.8 8:46/M 6th  
38 (> 3) 377 August Sorbe Home School EAGLES 8:59.4 8:59/M 6th  
39 26 328 Elisha Evans Cunningham Intermediate School 9:01.5 9:01/M 6th  
40 (> 3) 382 Dante Albrecht Marshall Middle School 9:01.9 9:01/M 6th  
41 (> 3) 329 Alex Funk Cunningham Intermediate School 9:08.2 9:08/M 6th  
42 27 340 Gavin Twist Edison Middle School 9:12.4 9:12/M 6th  
43 (> 3) 418 Theo Schilling Marshall Middle School 9:13.0 9:13/M 6th  
44 (> 3) 582 Nathan Walter Marshall Middle School 9:15.3 9:15/M 6th  
45 (> 3) 574 Jacob McCloskey Marshall Middle School 9:25.3 9:25/M 6th  
46 (> 3) 390 Noah Cowart Marshall Middle School 9:26.4 9:26/M 6th  
47 (> 3) 301 Gavin Kanters Blackhawk Running Club 9:27.1 9:27/M 6th  
48 (> 3) 576 Landen Kurth Marshall Middle School 9:41.9 9:41/M 6th  
49 (> 3) 304 Isaiah Kittle-Phillips Blackhawk Running Club 9:53.1 9:53/M 6th  
50 28 519 Miles McBride St. Mary 10:24.5 10:24/M 6th  
51 (> 3) 410 Henry Moore Marshall Middle School 10:34.6 10:34/M 6th  
52 (> 3) 359 Alexander Rougvie Fran Fruzen Intermediate 10:35.9 10:35/M 6th  
53 (> 3) 430 Cade Valet Marshall Middle School 11:06.6 11:06/M 6th  
54 (> 3) 361 Nasir Walker Fran Fruzen Intermediate 11:10.8 11:10/M 6th  
55 29 537 Grayson Roth St. Paul's Lutheran 11:32.8 11:32/M 6th  
56 (> 3) 408 Owen Millis Marshall Middle School 11:35.0 11:35/M 6th  
57 (> 3) 414 Aiden Nightengale Marshall Middle School 11:37.4 11:37/M 6th  
58 (> 3) 397 Aidan Gorman Marshall Middle School 11:42.1 11:42/M 6th