St. John Vianney Invitational

September 13, 2018


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

7th Grade

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace YEAR  
1 1 31 Kaylee Jordan Blackhawk Running Club 6:45.8 6:45/M 7th  
2 2 159 Kaylee Harter Our Lady of the Assumption 6:47.1 6:47/M 7th  
3 3 226 Paige Pryne St. Mary 7:11.3 7:11/M 7th  
4 4 232 Sara Stanelle St. Matthew Lutheran, Janesville 7:19.0 7:19/M 7th  
5 5 149 Addison Kempf Milton 7:25.7 7:25/M 7th  
6 6 52 Annette Cortez Cunningham Intermediate School 7:30.0 7:30/M 7th  
7 7 53 Mya Barnes Edison Middle School 7:30.7 7:30/M 7th  
8 8 101 Hannah Stapelmann Home School EAGLES 7:36.6 7:36/M 7th  
9 9 200 Nora Congdon St. Joseph's 7:38.4 7:38/M 7th  
10 10 187 Ella Loveland St John Vianney 7:39.3 7:39/M 7th  
11 11 193 Tatum Richardson St John Vianney 7:39.4 7:39/M 7th  
12 12 568 Grace Brown St. Mary 7:52.1 7:52/M 7th  
13 13 228 Ava Spies St. Mary 7:55.7 7:55/M 7th  
14 14 73 Katie Kleinschmidt Fran Fruzen Intermediate 8:00.8 8:00/M 7th  
15 15 75 Vianka Lozano Fran Fruzen Intermediate 8:06.4 8:06/M 7th  
16 16 24 Ellie Christianson Blackhawk Running Club 8:13.1 8:13/M 7th  
17 17 124 Sydney Hotchkiss Marshall Middle School 8:15.2 8:15/M 7th  
18 18 12 Hannah Hanson Beloit Turner Middle School 8:15.3 8:15/M 7th  
19 19 208 Hilde Rue St. Joseph's 8:20.0 8:20/M 7th  
20 20 41 Maya Nysted Blackhawk Running Club 8:31.2 8:31/M 7th  
21 21 146 Korissa Benson Milton 8:40.7 8:40/M 7th  
22 22 150 Allison Kruse Milton 8:46.4 8:46/M 7th  
23 23 62 Elise May Edison Middle School 9:15.7 9:15/M 7th  
24 24 114 Jenna Coe Marshall Middle School 9:17.1 9:17/M 7th  
25 25 580 Lauren Adams Marshall Middle School 9:17.5 9:17/M 7th  
26 26 566 Londyn Super Home School EAGLES 9:24.7 9:24/M 7th  
27 (> 3) 112 Renee Calteux Marshall Middle School 9:26.6 9:26/M 7th  
28 27 15 Bethini Mosher Beloit Turner Middle School 9:29.1 9:29/M 7th  
29 28 94 Autumn Karampatsos Home School EAGLES 9:34.1 9:34/M 7th  
30 29 14 Harlie Lehuray Beloit Turner Middle School 9:45.1 9:45/M 7th  
31 (> 3) 145 Allura Astin Milton 9:52.3 9:52/M 7th  
32 30 74 Lauren Larsen Fran Fruzen Intermediate 9:56.4 9:56/M 7th  
33 31 58 Lily Hornung Edison Middle School 10:04.8 10:04/M 7th  
34 (> 3) 151 Madelyn Miller Milton 10:05.7 10:05/M 7th  
35 (> 3) 18 Dakota Thomas Beloit Turner Middle School 10:06.1 10:06/M 7th  
36 (> 3) 72 Carter Johnson Fran Fruzen Intermediate 10:07.8 10:07/M 7th  
37 (> 3) 93 Jessie Hein Home School EAGLES 10:09.4 10:09/M 7th  
38 (> 3) 148 Iris Fischer Milton 10:15.0 10:15/M 7th  
39 (> 3) 54 Larae Castle Edison Middle School 10:28.6 10:28/M 7th  
40 (> 3) 131 Makenna Maurer Marshall Middle School 10:43.3 10:43/M 7th  
41 (> 3) 63 Addison Sievers Edison Middle School 10:47.6 10:47/M 7th  
42 (> 3) 60 Emily Jenson Edison Middle School 10:56.3 10:56/M 6th  

Overall Finish List - Boys

7th Grade

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace YEAR  
1 1 323 Benjamin Stricker Blackhawk Running Club 5:34.6 5:34/M 7th  
2 2 533 Noah Martinson St. Paul's Lutheran 5:38.2 5:38/M 7th  
3 3 572 Preston Nelson II Marshall Middle School 5:43.7 5:43/M 7th  
4 4 445 Max Manor Milton 5:45.1 5:45/M 7th  
5 5 484 Evan Lawton St John Vianney 5:59.1 5:59/M 7th  
6 6 444 Jonathan Flowers Milton 6:09.8 6:09/M 7th  
7 7 577 Cooper Measner Marshall Middle School 6:13.6 6:13/M 7th  
8 8 492 Dylan Tyler St John Vianney 6:15.5 6:15/M 7th  
9 9 284 Will Chapman Blackhawk Running Club 6:15.9 6:15/M 7th  
10 10 338 Benjamin Reuter Edison Middle School 6:19.5 6:19/M 6th  
11 11 527 Jaxon White St. Mary 6:23.5 6:23/M 7th  
12 12 403 Carson McCormick Marshall Middle School 6:25.0 6:25/M 7th  
13 13 504 Francis Kuefler St. Joseph's 6:26.0 6:26/M 7th  
14 14 478 Charlie Claas St John Vianney 6:29.9 6:29/M 7th  
15 (> 3) 581 Toby Varela Marshall Middle School 6:30.2 6:30/M 7th  
16 15 452 Laine Twist Milton 6:37.9 6:37/M 7th  
17 (> 3) 451 Daniel Stewart Milton 6:44.6 6:44/M 7th  
18 16 513 Jackson Bertagnoli St. Mary 6:46.8 6:46/M 7th  
19 17 505 Noah Last St. Joseph's 6:47.8 6:47/M 7th  
20 (> 3) 446 Dylan McLean Milton 6:52.1 6:52/M 7th  
21 (> 3) 454 Alek Weinert Milton 6:53.0 6:53/M 7th  
22 18 514 Kyle Chrowstowski St. Mary 6:57.0 6:57/M 7th  
23 19 266 Ethan Hale Beloit Turner Middle School 7:01.2 7:01/M 7th  
24 20 541 Caleb Wier St. Paul's Lutheran 7:05.5 7:05/M 7th  
25 (> 3) 522 Tavyne Schnuck St. Mary 7:06.7 7:06/M 7th  
26 (> 3) 413 Jack Myre Marshall Middle School 7:14.9 7:14/M 7th  
27 21 345 Kevin Cardoza Fran Fruzen Intermediate 7:15.1 7:15/M 7th  
28 (> 3) 455 Brett Wieland Milton 7:17.5 7:17/M 7th  
29 22 280 Owen Blackwell Blackhawk Running Club 7:22.1 7:22/M 7th  
30 23 265 Carter Fernandez Beloit Turner Middle School 7:28.1 7:28/M 7th  
31 24 342 Maxwell Allen Fran Fruzen Intermediate 7:31.2 7:31/M 7th  
32 (> 3) 310 William Lemke Blackhawk Running Club 7:31.4 7:31/M 7th  
33 (> 3) 449 Aeoden Sinclair Milton 7:32.2 7:32/M 7th  
34 (> 3) 427 Derek Thompson Marshall Middle School 7:33.5 7:33/M 7th  
35 25 272 Carlos Ramirez Beloit Turner Middle School 7:34.1 7:34/M 7th  
36 26 347 Luc Dionne Fran Fruzen Intermediate 7:36.1 7:36/M 7th  
37 (> 3) 302 Hayden Kincaid Blackhawk Running Club 7:43.8 7:43/M 7th  
38 27 550 Noah Herbst St. William 7:57.7 7:57/M 7th  
39 (> 3) 348 Aidan Donovan Fran Fruzen Intermediate 8:13.3 8:13/M 7th  
40 28 506 Nolan Legge St. Joseph's 8:17.6 8:17/M 7th  
41 (> 3) 447 Tyler Rateike Milton 8:19.9 8:19/M 7th  
42 (> 3) 442 Reid Burton Milton 8:22.0 8:22/M 7th  
43 29 475 Ian Yadon rescalerapadilla@sdb.k12.wi.us 8:32.2 8:32/M 7th  
44 30 335 Octavio Diazleal Edison Middle School 8:33.9 8:33/M 7th  
45 (> 3) 494 Aiden Wirth St John Vianney 8:37.0 8:37/M 7th  
46 (> 3) 261 Ethian Blum Beloit Turner Middle School 8:41.4 8:41/M 7th  
47 31 542 Capp Abbott St. William 8:47.7 8:47/M 7th  
48 32 337 Darius Herrera Edison Middle School 8:51.8 8:51/M 7th  
49 (> 3) 477 Aidan Brunker St John Vianney 8:56.4 8:56/M 7th  
50 (> 3) 279 Cameron Bethard Blackhawk Running Club 9:06.6 9:06/M 7th  
51 (> 3) 432 Braden Weber Marshall Middle School 9:07.4 9:07/M 7th  
52 (> 3) 349 Connor Froeber Fran Fruzen Intermediate 9:08.5 9:08/M 7th  
53 (> 3) 429 Tobyn Tilton Marshall Middle School 9:37.2 9:37/M 7th  
54 (> 3) 268 Logan Malkow Beloit Turner Middle School 10:01.2 10:01/M 7th  
55 (> 3) 355 Grant Kiger Fran Fruzen Intermediate 10:40.1 10:40/M 7th  
56 33 Ghost Number 1 Cunningham Intermediate School 8:51.8  
57 34 Ghost Number 2 Cunningham Intermediate School 8:51.8  
58 33 Ghost Number 1 Our Lady of the Assumption 8:51.8  
59 34 Ghost Number 2 Our Lady of the Assumption 8:51.8  
60 33 Ghost Number 1 rescalerapadilla@sdb.k12.wi.us 8:51.8  
61 34 Ghost Number 2 rescalerapadilla@sdb.k12.wi.us 8:51.8  
62 33 Ghost Number 1 St. Matthew Lutheran, Janesville 8:51.8  
63 34 Ghost Number 2 St. Matthew Lutheran, Janesville 8:51.8  
64 33 Ghost Number 1 St. Paul's Lutheran 8:51.8  
65 33 Ghost Number 1 St. William 8:51.8