St. John Vianney Invitational

September 13, 2018


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

8th Grade

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace YEAR  
1 1 92 Lorna Greenberg Home School EAGLES 6:42.4 6:42/M 8th  
2 2 89 Kylie White Fran Fruzen Intermediate 6:50.2 6:50/M 8th  
3 3 17 Lydia Seifarth Beloit Turner Middle School 7:00.0 7:00/M 8th  
4 4 22 Kaitlyn Burke Blackhawk Running Club 7:00.5 7:00/M 8th  
5 5 9 Lacy Combs Beloit Turner Middle School 7:00.9 7:00/M 8th  
6 6 91 Isabelle Blaser Home School EAGLES 7:05.5 7:05/M 8th  
7 7 231 Jenna Shadoski St. Matthew Lutheran, Janesville 7:24.1 7:24/M 8th  
8 8 191 Elizabeth Pierson St John Vianney 7:25.5 7:25/M 8th  
9 9 194 Lilli Rick St John Vianney 7:27.7 7:27/M 8th  
10 10 13 Haley Harris Beloit Turner Middle School 7:27.9 7:27/M 8th  
11 11 238 Karalynn Pingel St. Paul's Lutheran 7:31.6 7:31/M 8th  
12 12 117 Ally Donagan Marshall Middle School 7:36.1 7:36/M 8th  
13 13 160 Allie Hendrickson Our Lady of the Assumption 7:39.1 7:39/M 8th  
14 14 195 Kera Riley St John Vianney 7:39.8 7:39/M 8th  
15 15 96 Kaitlyn Krug Home School EAGLES 7:41.8 7:41/M 8th  
16 (> 3) 11 Nadilee Fernandez Beloit Turner Middle School 7:44.7 7:44/M 8th  
17 (> 3) 16 Morgan Rasmussen Beloit Turner Middle School 7:46.7 7:46/M 8th  
18 16 206 Martha Moran St. Joseph's 7:47.3 7:47/M 8th  
19 17 48 Rachelle Trost Blackhawk Running Club 7:48.9 7:48/M 8th  
20 (> 3) 7 Clara Baertschi Beloit Turner Middle School 7:51.9 7:51/M 8th  
21 18 113 Aria Clark Marshall Middle School 7:52.7 7:52/M 8th  
22 19 38 Mariah Luebke Blackhawk Running Club 7:53.7 7:53/M 8th  
23 (> 3) 8 Kacy Clark Beloit Turner Middle School 7:53.8 7:53/M 8th  
24 (> 3) 95 Hannah Krug Home School EAGLES 8:09.4 8:09/M 8th  
25 20 237 Maysa Johns St. Paul's Lutheran 8:18.1 8:18/M 8th  
26 21 216 Caitlyn Dickman St. Mary 8:21.0 8:21/M 8th  
27 (> 3) 190 Mia Piekarski St John Vianney 8:21.1 8:21/M 8th  
28 22 64 Natalie Spicer Edison Middle School 8:29.9 8:29/M 8th  
29 (> 3) 49 Ellie Tuten Blackhawk Running Club 8:32.3 8:32/M 8th  
30 23 138 Brielle Schram Marshall Middle School 8:42.2 8:42/M 8th  
31 (> 3) 118 Gabrielle Galvan Marshall Middle School 8:42.3 8:42/M 8th  
32 (> 3) 567 Kaitlyn Engel Home School EAGLES 8:46.2 8:46/M 8th  
33 (> 3) 34 Kara Kutz Blackhawk Running Club 9:40.4 9:40/M 8th  
34 24 210 Ruth Stiemke St. Joseph's 10:09.2 10:09/M 8th  
35 (> 3) 98 Caroline Otto Home School EAGLES 11:03.2 11:03/M 8th  
36 (> 3) 10 Kyiara Fassel Beloit Turner Middle School 13:27.3 13:27/M 8th  

Overall Finish List - Boys

8th Grade

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace YEAR  
1 1 512 Aiden Worden St. Joseph's 5:23.6 5:23/M 8th  
2 2 364 Izzy Beiber Home School EAGLES 5:32.6 5:32/M 8th  
3 3 381 D'Angelo Walsh Home School EAGLES 5:33.2 5:33/M 8th  
4 4 299 Nathan Hartwig Blackhawk Running Club 5:54.1 5:54/M 8th  
5 5 300 Anthony Henrichon Blackhawk Running Club 5:57.0 5:57/M 8th  
6 6 298 Brandon Haas Blackhawk Running Club 6:00.1 6:00/M 8th  
7 7 370 Cal Lathers Home School EAGLES 6:04.2 6:04/M 8th  
8 8 500 Gregory Fixmer St. Joseph's 6:06.1 6:06/M 8th  
9 (> 3) 365 Leighton Greenberg Home School EAGLES 6:11.6 6:11/M 8th  
10 (> 3) 307 Josh Larson Blackhawk Running Club 6:14.1 6:14/M 8th  
11 9 263 Elijah Dever Beloit Turner Middle School 6:15.0 6:15/M 8th  
12 10 441 Braden Borgerding Milton 6:17.6 6:17/M 8th  
13 (> 3) 380 Joshua Steurer Home School EAGLES 6:22.4 6:22/M 8th  
14 (> 3) 278 Spencer Betchey Blackhawk Running Club 6:25.5 6:25/M 8th  
15 (> 3) 563 Andrew Hegle Home School EAGLES 6:30.8 6:30/M 8th  
16 11 437 Gavin Bartels Milton 6:31.1 6:31/M 8th  
17 12 267 Connor Jacobson Beloit Turner Middle School 6:39.6 6:39/M 8th  
18 13 264 Mike Erickson Beloit Turner Middle School 6:40.4 6:40/M 8th  
19 (> 3) 376 Steven Pfarr Home School EAGLES 6:41.3 6:41/M 8th  
20 14 551 Griffin Knilans St. William 6:42.7 6:42/M 8th  
21 15 525 Nolan Sullivan St. Mary 6:44.8 6:44/M 8th  
22 (> 3) 285 Joseph Cooper Blackhawk Running Club 6:45.7 6:45/M 8th  
23 16 489 Sam Ryan St John Vianney 6:48.6 6:48/M 8th  
24 17 465 George Mulenga Our Lady of the Assumption 6:53.6 6:53/M 8th  
25 (> 3) 270 Darren Niedfeldt Beloit Turner Middle School 6:57.0 6:57/M 8th  
26 18 480 Justin Dahlberg St John Vianney 6:59.5 6:59/M 8th  
27 19 260 Victor Sandoval Aldrich Intermediate School 6:59.6 6:59/M 8th  
28 20 386 Aiden Brossard Marshall Middle School 7:01.3 7:01/M 8th  
29 (> 3) 305 Daniel Krapfl Blackhawk Running Club 7:01.6 7:01/M 8th  
30 21 486 Gabriel Mannion St John Vianney 7:03.3 7:03/M 8th  
31 22 520 Luke Minard St. Mary 7:05.2 7:05/M 8th  
32 23 395 Evan Glissendorf Marshall Middle School 7:05.5 7:05/M 8th  
33 (> 3) 318 Remy Nelan Blackhawk Running Club 7:05.6 7:05/M 8th  
34 (> 3) 271 Matthew Proper Beloit Turner Middle School 7:08.1 7:08/M 8th  
35 (> 3) 290 Cal Fettig Blackhawk Running Club 7:11.9 7:11/M 8th  
36 (> 3) 281 Jonas Boshart Blackhawk Running Club 7:13.7 7:13/M 8th  
37 24 357 Marcos Perez-Soto Fran Fruzen Intermediate 7:19.5 7:19/M 8th  
38 25 388 Leo Burke Marshall Middle School 7:21.5 7:21/M 8th  
39 (> 3) 575 Darian Soto Marshall Middle School 7:22.1 7:22/M 8th  
40 (> 3) 488 Paul Rosinski St John Vianney 7:22.6 7:22/M 8th  
41 (> 3) 435 Ben Witt Marshall Middle School 7:30.9 7:30/M 8th  
42 26 556 Owen McCue St. William 7:31.1 7:31/M 8th  
43 (> 3) 415 Brett Oleston Marshall Middle School 7:33.5 7:33/M 8th  
44 (> 3) 269 Cole Miller Beloit Turner Middle School 7:35.2 7:35/M 8th  
45 (> 3) 316 Jack McDonough Blackhawk Running Club 7:37.1 7:37/M 8th  
46 27 499 Brogan Calvillo St. Joseph's 7:43.9 7:43/M 8th  
47 28 339 Aidan Schooff Edison Middle School 7:45.5 7:45/M 8th  
48 29 330 Tyiion Jackson Cunningham Intermediate School 7:47.8 7:47/M 8th  
49 (> 3) 564 Sam Turner Home School EAGLES 7:52.4 7:52/M 8th  
50 (> 3) 276 Tj Baldry Blackhawk Running Club 7:57.9 7:57/M 8th  
51 30 473 Haiden Wescott rescalerapadilla@sdb.k12.wi.us 8:01.4 8:01/M 8th  
52 (> 3) 490 Luke Schmaling St John Vianney 8:03.6 8:03/M 8th  
53 (> 3) 274 Jack Stelter Beloit Turner Middle School 8:05.7 8:05/M 8th  
54 (> 3) 273 Tyler Seitz-Kramer Beloit Turner Middle School 8:11.5 8:11/M 8th  
55 31 362 Ayden Wehrli Fran Fruzen Intermediate 8:16.5 8:16/M 8th  
56 (> 3) 321 J. Cameron Savage Blackhawk Running Club 8:51.5 8:51/M 8th  
57 32 333 Jack Austin Edison Middle School 9:04.7 9:04/M 8th  
58 (> 3) 498 Luke Zastrow St John Vianney 9:10.6 9:10/M 8th  
59 33 336 Joshua Hanecamp Edison Middle School 10:08.6 10:08/M 8th  
60 (> 3) 334 Jacob Behrend Edison Middle School 15:19.6 15:19/M 8th  
61 34 Ghost Number 1 Aldrich Intermediate School 10:08.6  
62 35 Ghost Number 2 Aldrich Intermediate School 10:08.6  
63 34 Ghost Number 1 Cunningham Intermediate School 10:08.6  
64 35 Ghost Number 2 Cunningham Intermediate School 10:08.6  
65 34 Ghost Number 1 Fran Fruzen Intermediate 10:08.6  
66 34 Ghost Number 1 Milton 10:08.6  
67 34 Ghost Number 1 Our Lady of the Assumption 10:08.6  
68 35 Ghost Number 2 Our Lady of the Assumption 10:08.6  
69 34 Ghost Number 1 rescalerapadilla@sdb.k12.wi.us 10:08.6  
70 35 Ghost Number 2 rescalerapadilla@sdb.k12.wi.us 10:08.6  
71 34 Ghost Number 1 St. Mary 10:08.6  
72 34 Ghost Number 1 St. Matthew Lutheran, Janesville 10:08.6  
73 35 Ghost Number 2 St. Matthew Lutheran, Janesville 10:08.6  
74 34 Ghost Number 1 St. Paul's Lutheran 10:08.6  
75 34 Ghost Number 1 St. William 10:08.6