Amboy Cross Country Invitational

October 08, 2018


Results @ www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

F/S Boys

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace YR  
1 1 469 Victor Echeveste Fieldcrest 13:45.4 4:44/M so  
2 2 574 Holden Miller Monticello 13:57.8 4:49/M so  
3 3 412 Tyler Sheridan Elmwood/Brimfield 13:59.5 4:49/M so  
4 4 580 Joey Wenke Monticello 14:01.6 4:50/M so  
5 5 575 Edward Mitchell Monticello 14:13.7 4:54/M fr  
6 6 569 Jackson Grambart Monticello 14:17.8 4:56/M fr  
7 7 636 Mason Rinkel Princeville High School 14:24.3 4:58/M fr  
8 8 314 Mateo Ramis Amboy 14:28.5 4:59/M so  
9 9 311 Ian Eller Amboy 14:34.2 5:01/M fr  
10 (< 5) 731 Zach Voss Tremont High School 14:36.6 5:02/M so  
11 10 565 Shawn Derby Monticello 14:40.7 5:03/M so  
12 11 476 Christian Skaggs Fieldcrest 14:48.5 5:06/M so  
13 12 427 Noah Ludy EPG 14:49.7 5:07/M fr  
14 13 410 Jakobyf McKown Elmwood/Brimfield 14:52.4 5:08/M fr  
15 (< 5) 383 Braden Houston Delavan Jr/Sr High School 15:01.7 5:11/M fr  
16 14 339 Max Meyers Aurora Central Catholic HS 15:05.3 5:12/M so  
17 (< 5) 728 Caleb Steiner Tremont High School 15:12.3 5:14/M fr  
18 15 335 Jose Lopez Aurora Central Catholic HS 15:15.0 5:16/M so  
19 16 650 Nick Janson Ridgewood Coop 15:15.7 5:16/M so  
20 (< 5) 672 Lucas Nunez Rockford Keith Country Day 15:18.6 5:17/M fr  
21 (< 5) 370 Hunter Davis Clifton Central 15:19.3 5:17/M fr  
22 17 313 Brock Loftus Amboy 15:24.8 5:19/M fr  
23 (< 5) 719 Connor Vincent Stockton 15:25.2 5:19/M fr  
24 18 426 Adrian Landrus EPG 15:29.5 5:20/M fr  
25 (< 5) 689 Spencer Degraaf Seneca High School 15:37.1 5:23/M so  
26 19 408 Victor Lampe Elmwood/Brimfield 15:40.0 5:24/M so  
27 20 430 Sebastian Meyer EPG 15:42.4 5:25/M so  
28 21 512 Gabe Johnson Kewanee High School 15:42.9 5:25/M so  
29 22 510 Calvin Desplinter Kewanee High School 15:50.0 5:28/M so  
30 (< 5) 550 Andrew Stamberger Mendota High School 15:52.8 5:28/M fr  
31 23 649 Keagan Hixson Ridgewood Coop 15:54.0 5:29/M fr  
32 24 334 Angel Lopez Aurora Central Catholic HS 15:58.3 5:30/M so  
33 (< 5) 695 Noah Petty Seneca High School 16:00.4 5:31/M so  
34 25 652 Lukas Maness Ridgewood Coop 16:01.1 5:31/M fr  
35 (< 5) 667 Dillon Schueler Rock Falls Hish School 16:03.1 5:32/M fr  
36 26 322 Nick Cassani Aurora Central Catholic HS 16:04.1 5:32/M so  
37 27 638 Caden Snyder Princeville High School 16:17.2 5:37/M fr  
38 28 321 Patrick Belskis Aurora Central Catholic HS 16:18.1 5:37/M fr  
39 (< 5) 706 Caden Colbrese Sherrard High School 16:18.6 5:37/M fr  
40 29 513 Colin Vanstechelman Kewanee High School 16:20.9 5:38/M fr  
41 30 326 Ray Deleon Aurora Central Catholic HS 16:24.1 5:39/M so  
42 31 403 Nick Feller Elmwood/Brimfield 16:27.3 5:40/M fr  
43 (< 5) 356 Gavin Phillips Bishop McNamara 16:27.5 5:40/M fr  
44 32 635 Luke Pipkins Princeville High School 16:29.1 5:41/M fr  
45 33 312 Andruw Jones Amboy 16:30.3 5:41/M fr  
46 34 509 Connor Bryan Kewanee High School 16:34.2 5:43/M so  
47 35 310 Calvin Deering Amboy 16:37.0 5:44/M so  
48 (< 5) 546 Ty Connelly Mendota High School 16:40.5 5:45/M so  
49 (< 5) 589 Griffin Moran newman Central Catholic 16:41.0 5:45/M fr  
50 (< 5) 718 Kayden Schubert Stockton 16:46.2 5:47/M fr  
51 (< 5) 355 Matthew Lampley Bishop McNamara 16:48.8 5:48/M so  
52 36 422 Soren Halvorsen EPG 16:49.0 5:48/M so  
53 37 417 Kayden Dewispeleare EPG 16:49.1 5:48/M so  
54 38 477 Tanner White Fieldcrest 16:53.2 5:49/M so  
55 (< 5) 592 Kaden Welty newman Central Catholic 16:57.2 5:51/M fr  
56 39 473 Timmy Luckey Fieldcrest 16:57.3 5:51/M fr  
57 40 441 Luke Deneve Erie-Prophetstown 16:59.3 5:51/M so  
58 41 741 Tony Dierks Winnebago HS 17:02.1 5:52/M so  
59 (< 5) 395 Ethan Dertz Eastland 17:03.3 5:53/M fr  
60 (< 5) 600 Nathan Monzon Orion High School 17:04.9 5:53/M so  
61 (< 5) 683 Anthony Sparti Sandwich CUSD #430 17:07.0 5:54/M fr  
62 (< 5) 597 Cullen Langley Orion High School 17:08.0 5:54/M so  
63 (< 5) 709 Mike Gorey Sherrard High School 17:12.1 5:56/M so  
64 42 328 Patrick Englehardt Aurora Central Catholic HS 17:16.7 5:57/M so  
65 (< 5) 353 Ben Grzelak Bishop McNamara 17:18.4 5:58/M fr  
66 (< 5) 529 Abe Orozco-Munoz Lisle High School 17:18.6 5:58/M so  
67 43 572 Preston Kietzman Monticello 17:21.7 5:59/M fr  
68 (< 5) 385 Josh Lake Delavan Jr/Sr High School 17:23.8 6:00/M fr  
69 (< 5) 602 Kade Scharpman Orion High School 17:29.5 6:02/M fr  
70 (< 5) 669 Massine Habibeddine Rockford Keith Country Day 17:35.0 6:04/M so  
71 44 514 Kevin Vanwassenhove Kewanee High School 17:37.1 6:04/M so  
72 45 750 Andy Marshall Winnebago HS 17:39.0 6:05/M so  
73 (< 5) 551 Trent Stamberger Mendota High School 17:53.4 6:10/M so  
74 (< 5) 485 Kyle Roodhouse fRANKLIN H.S. 17:53.9 6:10/M so  
75 46 563 Evan Brown Monticello 18:02.4 6:13/M so  
76 (< 5) 380 Sam Dejesus Delavan Jr/Sr High School 18:07.3 6:15/M so  
77 47 400 Shane Altorfer Elmwood/Brimfield 18:12.1 6:17/M fr  
78 (< 5) 705 Adam Brimeyer Sherrard High School 18:12.2 6:17/M fr  
79 48 475 Michael Scott Fieldcrest 18:12.8 6:17/M fr  
80 (< 5) 660 Josue Delatorre Rock Falls Hish School 18:16.2 6:18/M fr  
81 (< 5) 379 Mac Briggs Delavan Jr/Sr High School 18:17.0 6:18/M fr  
82 (< 5) 459 Aidan Foshay Farmington Central High School 18:27.4 6:22/M fr  
83 (< 5) 354 Kyle Lampley Bishop McNamara 18:35.2 6:24/M so  
84 49 404 Scott Gore Elmwood/Brimfield 18:47.5 6:29/M fr  
85 50 639 Eli Streitmatter Princeville High School 19:08.3 6:36/M so  
86 51 637 Jayden Roberts Princeville High School 19:11.7 6:37/M so  
87 52 449 Lucca Sweetser Erie-Prophetstown 19:15.2 6:38/M so  
88 (< 5) 491 Shawn Romanetto Gardner/Dwight coop 19:31.5 6:44/M fr  
89 (< 5) 460 Will Lesones Farmington Central High School 19:37.6 6:46/M so  
90 53 655 Matt Vanhyfte Ridgewood Coop 19:38.1 6:46/M fr  
91 (< 5) 462 David Pepple Farmington Central High School 19:45.9 6:49/M so  
92 54 651 Joe Keever Ridgewood Coop 19:55.4 6:52/M so  
93 55 429 Patrick McNamara EPG 20:08.1 6:57/M so  
94 56 453 Simon Weidel Erie-Prophetstown 20:42.5 7:08/M so  
95 57 451 Reese Voeltz Erie-Prophetstown 21:06.5 7:17/M fr  
96 58 751 Riley McCammond Winnebago HS 21:16.1 7:20/M fr  
97 59 743 Marcos Elias Winnebago HS 21:16.3 7:20/M fr  
98 60 448 Brayton Snow Erie-Prophetstown 21:25.5 7:23/M so  
99 (< 5) 507 Nate Wetzel Johnsburg High School 21:30.9 7:25/M so  
100 (< 5) 549 Hunter Siebert Mendota High School 22:07.8 7:38/M so  
O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace YR  
101 61 631 Treyton Graham Princeville High School 22:34.6 7:47/M fr  
102 62 744 Gabe Ginger Winnebago HS 22:43.6 7:50/M fr  
103 (< 5) 699 Kameron Allen Sherrard High School 23:04.9 7:57/M fr  
104 (< 5) 365 Jonathon Peters Bureau Valley 23:36.3 8:08/M so