Amboy Cross Country Invitational

October 08, 2018


Results @ www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace YR  
1 (< 5) 182 Karlie Hey newman Central Catholic 18:06.8 6:14/M so  
2 1 219 Bailee Fortney Rock Falls Hish School 18:29.6 6:22/M jr  
3 2 49 Katie Springer Delavan Jr/Sr High School 18:59.1 6:33/M sr  
4 3 300 Natalia Martino Winnebago HS 18:59.4 6:33/M so  
5 4 168 Rachel Koon Monticello 19:14.7 6:38/M fr  
6 5 297 Katie Erb Winnebago HS 19:17.5 6:39/M fr  
7 6 135 Breena Shreeves Knoxville 19:20.6 6:40/M jr  
8 7 224 Alex Gomez Rock Falls Hish School 19:21.1 6:40/M jr  
9 8 254 Audrey Jenkins Seneca High School 19:23.0 6:41/M fr  
10 9 280 Lizzy Freidinger Tremont High School 19:40.8 6:47/M jr  
11 10 221 Bryahna Ganther Rock Falls Hish School 19:50.4 6:50/M so  
12 11 285 Tressa Scheuermann Tremont High School 19:51.2 6:51/M jr  
13 12 83 Ruby Slightom EPG 19:58.2 6:53/M fr  
14 13 75 Sophi Allen EPG 20:02.1 6:54/M sr  
15 14 132 Bailey Harris Knoxville 20:02.5 6:54/M fr  
16 15 72 Alexa Perrow Elmwood High School 20:11.1 6:58/M sr  
17 16 62 Sophie Bedell Elmwood High School 20:12.4 6:58/M fr  
18 (< 5) 756 Annie Person Byron 20:15.1 6:59/M jr  
19 17 229 Erin Porter Rock Falls Hish School 20:15.1 6:59/M jr  
20 18 305 Renee Rittmeyer Winnebago HS 20:15.4 6:59/M fr  
21 19 301 Sophia Martino Winnebago HS 20:16.2 6:59/M fr  
22 20 134 Mackenzie Rader Knoxville 20:17.5 7:00/M fr  
23 21 79 Charlene Hamilton EPG 20:18.9 7:00/M fr  
24 22 42 Kaleigh Ladehoff Clifton Central 20:19.0 7:00/M sr  
25 23 29 Eden Rainbolt Bishop McNamara 20:19.1 7:00/M so  
26 24 177 Kyara Welter Monticello 20:23.5 7:02/M fr  
27 (< 5) 206 Sorin Hilsabeck Princeville High School 20:24.1 7:02/M jr  
28 25 20 Lesley Viveros Aurora Central Catholic HS 20:39.8 7:07/M jr  
29 26 171 Mackenzie Murphy Monticello 20:43.9 7:09/M jr  
30 27 226 Tayler Lippens Rock Falls Hish School 20:49.8 7:11/M sr  
31 28 167 Emma Kallembach Monticello 20:50.3 7:11/M so  
32 29 165 Emma Brown Monticello 20:52.0 7:12/M so  
33 30 24 Jade Baker Bishop McNamara 20:53.9 7:12/M so  
34 (< 5) 146 Lucy Unzicker Lwrb 20:59.4 7:14/M jr  
35 31 298 Aurora Insko Winnebago HS 21:01.2 7:15/M so  
36 32 124 Sammy Knutilla Johnsburg High School 21:03.4 7:16/M  
37 33 68 Catherine Karn Elmwood High School 21:05.3 7:16/M fr  
38 34 282 Sarah Leitner Tremont High School 21:06.7 7:17/M jr  
39 35 231 Whitney Schwindenhammer Rock Falls Hish School 21:07.4 7:17/M jr  
40 36 284 Sara Scheuermann Tremont High School 21:09.7 7:18/M fr  
41 37 12 Shayley Gonzalez Aurora Central Catholic HS 21:10.4 7:18/M jr  
42 38 184 Maryn Bollinger Orion High School 21:12.1 7:19/M so  
43 39 278 Stephanie Buck Tremont High School 21:12.8 7:19/M so  
44 40 26 Madison Hamilton Bishop McNamara 21:16.8 7:20/M so  
45 (< 5) 5 Margaret Vaessen Amboy 21:21.2 7:22/M jr  
46 41 216 Xheneta Beqiri Rock Falls Hish School 21:30.6 7:25/M sr  
47 42 89 Jorden Robinson Erie-Prophetstown 21:34.3 7:26/M so  
48 43 95 Makenna Hintz Farmington Central High School 21:35.3 7:27/M so  
49 44 9 Hannah Doherty Aurora Central Catholic HS 21:36.5 7:27/M sr  
50 (< 5) 215 Lily Tackett Riverdale High School 21:41.6 7:29/M fr  
51 45 27 Anna Latham Bishop McNamara 21:42.2 7:29/M so  
52 46 188 Brooke Norberg Orion High School 21:44.6 7:30/M jr  
53 47 65 Julie Dunkel Elmwood High School 21:53.1 7:33/M jr  
54 48 261 Amber Vroman Seneca High School 21:53.1 7:33/M so  
55 (< 5) 204 Natalie Giffin Princeville High School 21:54.4 7:33/M so  
56 49 127 Sam Schmitt Johnsburg High School 21:54.6 7:33/M  
57 50 179 Samantha Zocher Monticello 21:55.4 7:33/M jr  
58 51 108 Sadie White Fieldcrest 21:55.9 7:33/M sr  
59 (< 5) 114 Alexis Brooke Gardner/Dwight coop 21:57.4 7:34/M jr  
60 (< 5) 276 Haley Brudi Stockton 21:59.4 7:35/M  
61 52 174 Cora Sowinski Monticello 22:02.2 7:36/M fr  
62 53 66 Sydney Hartwig Elmwood High School 22:04.2 7:37/M jr  
63 54 47 Mady Harper Delavan Jr/Sr High School 22:07.2 7:38/M jr  
64 55 86 Makayla Dornbush Erie-Prophetstown 22:08.4 7:38/M jr  
65 56 279 Sarah Finnegan Tremont High School 22:12.4 7:39/M jr  
66 (< 5) 148 Sarah Lechtenberg Marquette Academy 22:13.0 7:40/M sr  
67 57 18 Jenna Stuck Aurora Central Catholic HS 22:14.9 7:40/M fr  
68 58 136 Kynlee Stearns Knoxville 22:21.4 7:42/M fr  
69 (< 5) 147 Victoria Wiggin Lwrb 22:23.9 7:43/M so  
70 59 249 Natalie Carajohn Seneca High School 22:26.0 7:44/M sr  
71 (< 5) 2 Kelynn Boyle Amboy 22:26.5 7:44/M sr  
72 60 73 Sadie Rumbold Elmwood High School 22:31.4 7:46/M sr  
73 (< 5) 61 Mara Schmeider Eastland 22:36.2 7:48/M so  
74 (< 5) 197 Noelle Wiseman Petersburg (PORTA) 22:38.6 7:48/M sr  
75 61 119 Hannah Anderson Johnsburg High School 22:39.5 7:49/M  
76 (< 5) 246 Peyton Rogers Sandwich CUSD #430 22:41.1 7:49/M so  
77 62 299 Ella Maher Winnebago HS 22:41.3 7:49/M so  
78 (< 5) 21 Yissel Hernandez Aurora Christian School 22:50.0 7:52/M so  
79 63 78 Mya Gramm EPG 22:51.4 7:53/M jr  
80 64 45 Alexis Ward Clifton Central 22:53.2 7:53/M fr  
81 65 291 Jaidyn Sisler West Carroll 22:55.7 7:54/M jr  
82 66 48 Zen Lawrence Delavan Jr/Sr High School 22:56.7 7:54/M fr  
83 67 126 Allysa Peete Johnsburg High School 22:57.0 7:55/M  
84 68 19 Liliana Velasquez Aurora Central Catholic HS 22:57.5 7:55/M jr  
85 (< 5) 210 Lauren Anderson Ridgewood Coop 23:01.5 7:56/M so  
86 69 262 Delany Welsh Seneca High School 23:01.7 7:56/M so  
87 70 286 Abby Burns West Carroll 23:04.7 7:57/M jr  
88 (< 5) 212 Lauren Curry Ridgewood Coop 23:11.4 8:00/M sr  
89 71 268 Addison Knox Sherrard High School 23:14.2 8:01/M fr  
90 72 131 Olivia Hall Knoxville 23:16.6 8:01/M sr  
91 73 273 Lexi Shields Sherrard High School 23:17.1 8:02/M sr  
92 74 283 Ava Pflederer Tremont High School 23:19.4 8:02/M so  
93 (< 5) 150 Kathryn Siena Marquette Academy 23:23.3 8:04/M jr  
94 (< 5) 118 Riley Rueter Henry-Senachwine/Midland 23:24.1 8:04/M jr  
95 75 191 Hayley Vanduyne Orion High School 23:28.3 8:06/M fr  
96 (< 5) 110 Bethany Bergschneider fRANKLIN H.S. 23:30.3 8:06/M so  
97 (< 5) 3 Kaitlyn Ortgiesen Amboy 23:32.2 8:07/M sr  
98 76 39 Kendall Antons Clifton Central 23:34.8 8:08/M so  
99 77 17 Viviana Ponce Aurora Central Catholic HS 23:36.4 8:08/M jr  
100 78 100 Lily Sharum Farmington Central High School 23:38.5 8:09/M so  
O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace YR  
101 (< 5) 113 Rylie Bond Gardner/Dwight coop 23:39.7 8:09/M sr  
102 79 156 Devin Wade Mendota High School 23:40.7 8:10/M jr  
103 80 271 Isabella Pappas Sherrard High School 23:42.3 8:10/M so  
104 81 32 Alicia Backer Bureau Valley 23:46.3 8:12/M jr  
105 (< 5) 245 Molly Roberts Sandwich CUSD #430 23:46.4 8:12/M fr  
106 (< 5) 205 Carrie Gill Princeville High School 23:48.3 8:12/M so  
107 82 128 Ainsley Buster Knoxville 23:48.5 8:12/M so  
108 83 125 Denali Nett Johnsburg High School 23:52.0 8:14/M  
109 84 250 Marie Cheshareck Seneca High School 23:55.5 8:15/M so  
110 85 40 Kaitlyn Girard Clifton Central 23:56.0 8:15/M sr  
111 86 50 Jacie Squires Delavan Jr/Sr High School 23:57.8 8:16/M fr  
112 (< 5) 139 Rachel Laning Lisle High School 23:58.1 8:16/M jr  
113 87 38 Hannah Williams Bureau Valley 24:00.6 8:17/M sr  
114 88 97 Addyson Neal Farmington Central High School 24:01.7 8:17/M so  
115 89 109 Sydney White Fieldcrest 24:04.2 8:18/M sr  
116 90 238 Chey Leaich ROCKRIDGE CUSD #300 24:05.6 8:18/M fr  
117 91 46 Mady Brockhouse Delavan Jr/Sr High School 24:06.4 8:19/M jr  
118 92 88 Olivia Miniel Erie-Prophetstown 24:06.8 8:19/M jr  
119 (< 5) 196 Elinor Simmons Petersburg (PORTA) 24:07.0 8:19/M so  
120 93 94 Abby Ferrell Farmington Central High School 24:10.4 8:20/M sr  
121 94 248 Savanah Bland Seneca High School 24:14.5 8:21/M jr  
122 95 33 Brianna Broers Bureau Valley 24:17.6 8:22/M so  
123 96 30 Kaylee Woolman Bishop McNamara 24:19.1 8:23/M so  
124 97 240 Jessica Patch ROCKRIDGE CUSD #300 24:19.3 8:23/M sr  
125 98 266 Joelle Gaullaugher Sherrard High School 24:19.5 8:23/M sr  
126 99 8 Kaitlin Dineen Aurora Central Catholic HS 24:20.3 8:23/M fr  
127 (< 5) 143 Claire Hartman Lwrb 24:25.8 8:25/M jr  
128 100 81 Allison Kelly EPG 24:32.6 8:28/M jr  
129 101 270 Jasmine Mathis Sherrard High School 24:35.9 8:29/M jr  
130 (< 5) 202 Marina Mercado Plano High School 24:37.2 8:29/M jr  
131 (< 5) 180 Claire Coons Morrison High School 24:41.3 8:31/M sr  
132 102 186 Lily Moen Orion High School 24:44.2 8:32/M so  
133 103 85 Dylan Chandler Erie-Prophetstown 24:52.7 8:34/M fr  
134 (< 5) 60 Natalie Reifsteck Eastland 24:52.8 8:34/M fr  
135 104 31 Jade Aber Bureau Valley 24:53.4 8:35/M so  
136 105 129 Brooke Carlson Knoxville 24:57.9 8:36/M sr  
137 106 258 Lauren Silvola Seneca High School 25:03.1 8:38/M jr  
138 (< 5) 192 Maggie Gibbs Petersburg (PORTA) 25:03.9 8:38/M so  
139 107 36 Carolina Sass Bureau Valley 25:14.0 8:42/M sr  
140 (< 5) 116 Nadia Kessling Henry-Senachwine/Midland 25:15.3 8:42/M so  
141 108 121 Saida Blount Johnsburg High School 25:20.6 8:44/M  
142 (< 5) 199 Natalie Flores Plano High School 25:21.2 8:44/M so  
143 109 160 Olivia Hucke Mercer County High School 25:34.9 8:49/M fr  
144 110 162 Jillian Sabel Mercer County High School 25:38.7 8:50/M so  
145 111 189 Izzy Nordstrom Orion High School 25:40.1 8:51/M fr  
146 (< 5) 244 Claire Roberts Sandwich CUSD #430 25:50.7 8:54/M so  
147 (< 5) 275 Taylor Broshous Stockton 25:58.0 8:57/M  
148 112 235 Destiny Chard ROCKRIDGE CUSD #300 25:59.3 8:58/M jr  
149 113 74 Ali Wagner Elmwood High School 26:04.1 8:59/M sr  
150 114 163 Tori Speer Mercer County High School 26:10.5 9:01/M sr  
151 (< 5) 214 Anna Paul Ridgewood Coop 26:18.1 9:04/M so  
152 (< 5) 1 Bailey Bickett Amboy 26:41.9 9:12/M jr  
153 115 44 Alexis Waller Clifton Central 26:44.3 9:13/M sr  
154 116 153 Gabbi Brown Mendota High School 26:49.0 9:15/M sr  
155 117 25 Shelby Corbett Bishop McNamara 27:10.4 9:22/M fr  
156 118 152 Jesenya Avila Mendota High School 27:12.4 9:23/M so  
157 119 287 Deni Davis West Carroll 27:31.9 9:29/M so  
158 120 158 Meg Fowler Mercer County High School 27:35.4 9:31/M so  
159 121 93 Annabelle Easley Farmington Central High School 27:42.0 9:33/M so  
160 (< 5) 208 Annie Sabotta Putnam County High School 27:46.1 9:34/M sr  
161 (< 5) 203 Zenaida Puga Plano High School 28:09.5 9:42/M so  
162 122 151 Piper Artman Mendota High School 28:16.9 9:45/M so  
163 123 161 Kristina Partain Mercer County High School 28:17.2 9:45/M so  
164 (< 5) 22 Mckenzie Lux Aurora Christian School 28:23.0 9:47/M sr  
165 (< 5) 137 Hailey Armalis Lisle High School 28:24.6 9:48/M jr  
166 124 236 Peyton Heisch ROCKRIDGE CUSD #300 28:54.3 9:58/M sr  
167 (< 5) 201 Payton Hieden Plano High School 28:55.4 9:58/M so  
168 125 90 Lauren Sibley Erie-Prophetstown 29:08.7 10:03/M sr  
169 126 106 Natalie Swartz Fieldcrest 29:08.8 10:03/M fr  
170 127 87 Kaitlin Hanrahan Erie-Prophetstown 29:43.6 10:15/M jr  
171 128 35 Allison Larkin Bureau Valley 30:31.6 10:31/M fr  
172 129 107 Leah White Fieldcrest 31:39.0 10:55/M sr  
173 130 101 Kaitlyn Hakes Fieldcrest 31:54.4 11:00/M so  
174 131 289 Celia Hartman West Carroll 32:13.7 11:07/M jr  
175 132 155 Jacquelyn Keeton Mendota High School 32:30.8 11:12/M sr  
176 (< 5) 111 Lainey Bergschneider fRANKLIN H.S. 32:34.1 11:14/M jr  
177 133 187 Maggie Nedved Orion High School 33:06.7 11:25/M fr  
178 134 288 Olivia Grant West Carroll 33:06.7 11:25/M fr  
179 (< 5) 59 Macy Misiewicz Eastland 33:34.3 11:34/M jr  
180 (< 5) 207 Becky Ramey Putnam County High School 34:41.9 11:58/M sr  
181 135 239 Taylor Murley ROCKRIDGE CUSD #300 35:01.0 12:04/M fr  
182 136 241 Sarah Rogers ROCKRIDGE CUSD #300 38:31.6 13:17/M fr