Amboy Cross Country Invitational

October 08, 2018


Results @ www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Open

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace YR  
1 1 222 Calin Gaulrapp Rock Falls Hish School 14:04.7 4:51/M fr  
2 2 53 Angela Meiners Durand High School 14:39.5 5:03/M fr  
3 3 308 Taylor Ward Winnebago HS 14:46.9 5:06/M so  
4 4 218 Kacey Estrella Rock Falls Hish School 14:55.4 5:09/M so  
5 5 164 Shelby Bowsher Monticello 15:04.0 5:12/M so  
6 6 227 Belen Mendoza Rock Falls Hish School 15:04.9 5:12/M jr  
7 7 169 Caroline Maxwell Monticello 15:15.1 5:16/M so  
8 8 63 Julia Bledsoe Elmwood High School 15:20.3 5:17/M sr  
9 9 302 Averi Pavlak Winnebago HS 15:29.4 5:20/M jr  
10 10 166 Audrey Fain Monticello 15:35.2 5:22/M jr  
11 11 67 Greta Inskeep Elmwood High School 15:48.1 5:27/M jr  
12 12 51 Annah Dulaney Durand High School 15:48.3 5:27/M so  
13 13 69 Christine Karn Elmwood High School 15:49.9 5:27/M so  
14 14 223 Lilian Gaulrapp Rock Falls Hish School 15:53.7 5:29/M jr  
15 (< 5) 16 Anna Laura Ponce Aurora Central Catholic HS 16:06.5 5:33/M fr  
16 15 295 Maddie Bertram Winnebago HS 16:09.0 5:34/M so  
17 16 306 Flynne Sargent Winnebago HS 16:09.9 5:34/M jr  
18 17 232 Macayleigh Smith Rock Falls Hish School 16:12.8 5:35/M jr  
19 18 64 Trinity Brandt Elmwood High School 16:15.2 5:36/M jr  
20 19 175 Emily Steffes Monticello 16:34.3 5:43/M fr  
21 (< 5) 15 Mary Kate O\'Hare Aurora Central Catholic HS 16:37.2 5:44/M so  
22 20 296 Ari Binicewicz Winnebago HS 16:48.7 5:48/M jr  
23 21 230 Sydney Reyes Rock Falls Hish School 16:49.8 5:48/M so  
24 22 307 Lauren Spain Winnebago HS 16:51.8 5:49/M jr  
25 23 253 Lizzie Hess Seneca High School 16:51.8 5:49/M sr  
26 (< 5) 130 Amy Dar Khuah Knoxville 17:08.3 5:54/M sr  
27 24 309 Victoria Watson Winnebago HS 17:08.6 5:54/M jr  
28 (< 5) 13 Amber Lopez Aurora Central Catholic HS 17:13.7 5:56/M so  
29 25 173 Clara Rudolph Monticello 17:14.3 5:57/M fr  
30 (< 5) 272 Lexi Ryan Sherrard High School 17:15.9 5:57/M sr  
31 (< 5) 183 Annie Rude newman Central Catholic 17:17.7 5:58/M fr  
32 26 220 Madison Fortney Rock Falls Hish School 17:37.5 6:04/M so  
33 (< 5) 267 Jenny Keener Sherrard High School 17:44.7 6:07/M so  
34 (> 7) 234 Abby Workman Rock Falls Hish School 17:51.7 6:09/M jr  
35 27 172 Katelynn Reeder Monticello 17:52.9 6:10/M fr  
36 28 178 Natalie Wilkin Monticello 17:58.3 6:12/M sr  
37 (< 5) 142 Tessa Feazel Lwrb 18:06.6 6:14/M fr  
38 (< 5) 269 Kassidy Litton Sherrard High School 18:14.1 6:17/M sr  
39 (< 5) 281 Marissa Leitner Tremont High School 18:15.0 6:18/M jr  
40 29 56 Celia Rothermel Durand High School 18:25.1 6:21/M sr  
41 (> 7) 176 Hope Tenhouse Monticello 18:28.2 6:22/M fr  
42 30 55 Jocie Noud Durand High School 19:30.1 6:43/M so  
43 31 70 Becca Kempf Elmwood High School 19:41.7 6:47/M sr  
44 (< 5) 144 Sydney Heston Lwrb 20:20.2 7:01/M sr  
45 32 259 Carissa Simon Seneca High School 20:43.0 7:09/M sr  
46 33 52 Alish McGuiniess Durand High School 21:20.8 7:21/M so  
47 (> 7) 304 Zoe Reuter Winnebago HS 21:21.0 7:22/M so  
48 (< 5) 149 Sara Reed Marquette Academy 21:26.7 7:23/M fr  
49 34 255 Kyra Jenkins Seneca High School 21:29.5 7:24/M jr  
50 (< 5) 99 Trista Nichols Farmington Central High School 21:47.3 7:31/M so  
51 35 260 Madison Tondini Seneca High School 21:51.9 7:32/M sr  
52 (> 7) 233 Maria Uribe Rock Falls Hish School 21:55.8 7:33/M jr  
53 36 247 Ellie Bland Seneca High School 22:35.8 7:47/M sr  
54 37 256 Julia Kramer Seneca High School 22:56.7 7:54/M so  
55 (< 5) 243 Catrina Mitchell Sandwich CUSD #430 23:33.4 8:07/M so  
56 (< 5) 98 Shelbey Nichols Farmington Central High School 24:11.4 8:20/M sr  
57 (< 5) 293 Geneva Zach West Carroll 24:12.3 8:21/M fr  
58 38 257 Jada Krueger Seneca High School 24:45.7 8:32/M jr  
59 (> 7) 228 Mia Molina Rock Falls Hish School 26:06.7 9:00/M jr  
60 (> 7) 252 Emily Hess Seneca High School 27:30.1 9:29/M so  

Overall Finish List - Boys

Open

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace YR  
1 1 583 Nick Wilkin Monticello 12:00.9 4:08/M sr  
2 2 560 Justin Baysore Monticello 12:24.6 4:17/M sr  
3 3 564 Keegan Davis Monticello 12:30.7 4:19/M sr  
4 4 558 David Alexander Monticello 12:30.9 4:19/M sr  
5 5 320 Damon Becker Aurora Central Catholic HS 13:06.4 4:31/M sr  
6 (< 5) 420 Monte Gregory EPG 13:14.0 4:34/M sr  
7 (< 5) 662 Lonnie Gribbons Rock Falls Hish School 13:17.0 4:35/M sr  
8 (< 5) 710 Jacob Hanson Sherrard High School 13:21.4 4:36/M sr  
9 6 568 Nick Flowers Monticello 13:25.5 4:38/M sr  
10 (< 5) 720 Nathan Booker Tremont High School 13:30.5 4:39/M so  
11 (< 5) 521 Evan Link Knoxville 13:38.9 4:42/M sr  
12 (< 5) 607 Jacob Brant Petersburg (PORTA) 13:42.3 4:43/M fr  
13 (< 5) 391 Aaron Folk Durand High School 13:42.4 4:43/M jr  
14 (< 5) 450 Darrien Voeltz Erie-Prophetstown 13:49.3 4:46/M jr  
15 7 581 Skylar Wileaver Monticello 13:51.9 4:47/M sr  
16 (< 5) 658 Ethan Cravatta Rock Falls Hish School 13:59.5 4:49/M jr  
17 8 318 Marc Apigo Aurora Central Catholic HS 14:10.0 4:53/M fr  
18 (< 5) 708 Rhett Frere Sherrard High School 14:15.6 4:55/M jr  
19 (< 5) 714 Zach Slavish Sherrard High School 14:16.8 4:55/M sr  
20 (< 5) 696 Joey Thomas Seneca High School 14:20.4 4:57/M sr  
21 9 343 Nick Wan Aurora Central Catholic HS 14:21.4 4:57/M so  
22 10 325 Kennedy Cross Aurora Central Catholic HS 14:32.0 5:01/M sr  
23 11 571 Collin Jones Monticello 14:32.4 5:01/M jr  
24 12 317 Chris Alcala Aurora Central Catholic HS 14:42.9 5:04/M so  
25 (< 5) 388 Joey Alongi Durand High School 14:43.0 5:04/M jr  
26 (< 5) 392 Tyler Kormoczy Durand High School 14:51.4 5:07/M so  
27 13 332 Justin Kish Aurora Central Catholic HS 14:52.2 5:08/M fr  
28 (< 5) 656 Lennon Allison Rock Falls Hish School 14:53.7 5:08/M jr  
29 (< 5) 443 Trevor Henry Erie-Prophetstown 14:57.8 5:09/M jr  
30 (> 7) 582 Jacob Wilkin Monticello 14:58.2 5:10/M jr  
31 (< 5) 610 Luke Gallina Petersburg (PORTA) 15:00.0 5:10/M jr  
32 (< 5) 707 Joshua Eberts Sherrard High School 15:03.6 5:11/M jr  
33 14 333 Kevin Knapp Aurora Central Catholic HS 15:21.7 5:18/M sr  
34 (< 5) 617 Nicholas Rebbe Petersburg (PORTA) 15:27.5 5:20/M jr  
35 (> 7) 340 Ben Minx Aurora Central Catholic HS 15:36.5 5:23/M so  
36 (< 5) 724 John Love Tremont High School 15:37.1 5:23/M jr  
37 (< 5) 540 Aaron Thierer Lwrb 15:39.4 5:24/M so  
38 (> 7) 573 John Koopman Monticello 15:52.2 5:28/M jr  
39 (< 5) 614 John O'Brien Petersburg (PORTA) 15:52.5 5:28/M jr  
40 (< 5) 732 Dakota Wilson Tremont High School 15:55.3 5:29/M jr  
41 (< 5) 523 Sam Wilder Knoxville 16:02.6 5:32/M jr  
42 (< 5) 753 Andrew McGee Winnebago HS 16:08.8 5:34/M jr  
43 (> 7) 329 Fernando Gayton Aurora Central Catholic HS 16:27.1 5:40/M so  
44 (< 5) 389 Jesse Biesemeier Durand High School 16:52.8 5:49/M fr  
45 (> 7) 323 Enrique Castaneda Aurora Central Catholic HS 17:13.3 5:56/M sr  
46 (< 5) 527 Josh Mena Lisle High School 17:30.0 6:02/M jr  
47 (< 5) 454 Luke Wetzell Erie-Prophetstown 18:09.8 6:16/M jr  
48 (< 5) 466 Chase Whisenand Farmington Central High School 19:20.5 6:40/M jr  
49 (< 5) 461 Austin Marinich Farmington Central High School 19:42.4 6:48/M jr  
50 (< 5) 548 Malte Hein Mendota High School 21:29.7 7:24/M jr