Decatur Festival

September 29, 2018


Results By Race Management Systems, Inc.

Detail Team Results - Boys

Boys Elementary

All Runners

Dennis    Finish Position -     1

  Team Score (places):  53  Team Score (times):      38:02.4   Average Time: 7:36.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    355  Holden Wirey           4th      6            6         7:11.3       7:11.3      0:34.9
    2    357  Austin Woodward        5th      7           13         7:14.3      14:25.7      0:37.9
    3    353  Monroe Gregurich       5th     10           23         7:30.5      21:56.2      0:54.1
    4    356  Tristen Wirey          6th     12           35         7:41.4      29:37.7      1:05.0
    5    359  Alex Richard           6th     18           53         8:24.7      38:02.4      1:48.3
    6    358  Jameson England        6th     29           82         8:59.8      47:02.3      2:23.4
    7    354  Braydence Pettyjohn    4th     38          120         9:34.9      56:37.3      2:58.5
    8    352  Malachi Chalmers       5th  More Than  7           10:57.3    1:07:34.6      4:20.8

Johns Hill Magnet School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  62  Team Score (times):      38:56.6   Average Time: 7:47.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    430  Jakhylin Boatman       3rd      2            2         6:58.2       6:58.2      0:21.7
    2    447  Mauricio Valencia      5th     11           13         7:33.8      14:32.0      0:57.3
    3    431  Qayden Bond            5th     14           27         7:50.6      22:22.6      1:14.1
    4    437  Ethan Goff             5th     16           43         8:04.5      30:27.2      1:28.1
    5    442  Cayden Peters          5th     19           62         8:29.4      38:56.6      1:53.0
    6    433  Tylyn Cook             5th     22           84         8:36.9      47:33.6      2:00.5
    7    443  Landon Robinson        4th     25          109         8:54.1      56:27.7      2:17.6
    8    444  Lebron Robinson        4th  More Than  7            9:04.6    1:05:32.4      2:28.2
    9    448  Ryan Walsh             3rd  More Than  7            9:24.5    1:14:56.9      2:48.1
   10    436  Garin Gibson           3rd  More Than  7           10:12.5    1:25:09.5      3:36.1
   11    441  John Morse             4th  More Than  7           10:31.6    1:35:41.1      3:55.2
   12    440  Mohamed Mohamed        4th  More Than  7           11:48.3    1:47:29.4      5:11.9
   13    449  Jekendrick Whitley     4th  More Than  7           13:32.1    2:01:01.6      6:55.7

Michael E Baum Elementary School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  95  Team Score (times):      40:42.5   Average Time: 8:08.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    498  Brennon Bonds          4th      1            1         6:41.3       6:41.3      0:04.9
    2    514  Jermale Murphy         6th      4            5         7:04.5      13:45.8      0:28.0
    3    513  Jercorey Murphy        5th      9           14         7:27.6      21:13.4      0:51.1
    4    523  Braden Wolf            5th     34           48         9:25.3      30:38.8      2:48.8
    5    509  Jordan Lane            6th     47           95        10:03.7      40:42.5      3:27.3
    6    506  Landon Karakochos      4th     50          145        10:14.5      50:57.0      3:38.0
    7    524  Carter Woodruff        4th     51          196        10:14.8    1:01:11.9      3:38.4
    8    511  Lucas Morrell          3rd  More Than  7           10:50.1    1:12:02.0      4:13.6
    9    522  Lincoln Williams       3rd  More Than  7           11:04.3    1:23:06.3      4:27.9
   10    497  Christopher Bolt       4th  More Than  7           11:52.2    1:34:58.6      5:15.8
   11    518  Alex Stinnett          3rd  More Than  7           12:27.0    1:47:25.7      5:50.6
   12    507  Glen King III          4th  More Than  7           14:07.9    2:01:33.7      7:31.5

Parsons    Finish Position -     4

  Team Score (places): 111  Team Score (times):      42:37.7   Average Time: 8:31.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    590  Lorenzo Crayton        6th      5            5         7:11.0       7:11.0      0:34.5
    2    591  Dominick Hernandez-Brun6th      8           13         7:25.0      14:36.1      0:48.6
    3    592  Terriums Johnson       6th     31           44         9:16.7      23:52.8      2:40.3
    4    594  Morad Qattom           5th     32           76         9:19.3      33:12.2      2:42.9
    5    596  Landon Thompson        4th     35          111         9:25.5      42:37.7      2:49.1
    6    589  Luca Coffman           6th     46          157         9:55.7      52:33.4      3:19.2
    7    598  Xxander Yakush         4th     59          216        15:27.2    1:08:00.7      8:50.8

South Shores Elementary School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 134  Team Score (times):      44:26.5   Average Time: 8:53.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    629  Tione Reed             5th     15           15         7:55.7       7:55.7      1:19.3
    2    622  Jamari Calloway        3rd     21           36         8:32.4      16:28.1      1:56.0
    3    627  Chris Morrison         5th     26           62         8:55.3      25:23.5      2:18.9
    4    632  Montarious White       6th     33           95         9:23.1      34:46.6      2:46.7
    5    626  Peyton Hayes           3rd     39          134         9:39.8      44:26.5      3:03.3
    6    625  Quincy Harris          4th     41          175         9:45.4      54:11.9      3:09.0
    7    621  Jack Bush              5th     44          219         9:53.4    1:04:05.4      3:17.0
    8    631  Kaiden Warnick         4th  More Than  7           10:15.7    1:14:21.1      3:39.3
    9    634  Lucas Wilson           4th  More Than  7           10:17.4    1:24:38.5      3:40.9
   10    619  Caleb Berg             4th  More Than  7           11:39.0    1:36:17.6      5:02.6
   11    624  Ethan Crabtree         6th  More Than  7           14:00.6    1:50:18.2      7:24.2
   12    628  Caiden Rearden         3rd  More Than  7           15:55.9    2:06:14.2      9:19.5

Garfield    Finish Position -     6

  Team Score (places): 137  Team Score (times):      44:35.9   Average Time: 8:55.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    396  Alexander Mann         5th     17           17         8:13.8       8:13.8      1:37.3
    2    400  Declan Woosley         4th     20           37         8:30.5      16:44.3      1:54.1
    3    393  Jesiah Joiner          4th     24           61         8:49.4      25:33.7      2:12.9
    4    394  Luke Karunus           4th     28           89         8:57.8      34:31.6      2:21.4
    5    392  Jack Duckworth         3rd     48          137        10:04.3      44:35.9      3:27.8
    6    391  Nevin Currie           4th     53          190        10:19.3      54:55.2      3:42.8
    7    395  Stephen Kralik         5th     54          244        10:26.4    1:05:21.6      3:50.0
    8    399  Klaeborne Reed         6th  More Than  7           11:59.0    1:17:20.6      5:22.5

Oak Grove    Finish Position -     7

  Team Score (places): 180  Team Score (times):      47:21.9   Average Time: 9:28.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    568  Nicholas Waggoner      4th     23           23         8:44.3       8:44.3      2:07.9
    2    566  Jonathin Scott         4th     30           53         9:14.2      17:58.6      2:37.8
    3    563  Caleb Needham          3rd     40           93         9:42.8      27:41.4      3:06.3
    4    565  John Reynolds          5th     42          135         9:46.8      37:28.3      3:10.4
    5    564  Alexander Orme         4th     45          180         9:53.6      47:21.9      3:17.1
    6    556  Caiden Davis           3rd     49          229        10:10.6      57:32.5      3:34.2
    7    567  Landin Scott           5th     52          281        10:18.3    1:07:50.9      3:41.9
    8    555  Julius Cole            4th  More Than  7           18:19.6    1:26:10.5     11:43.1

French Stem Academy    Finish Position -     8

  Team Score (places): 188  Team Score (times):      51:17.7   Average Time: 10:15.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    389  Charles Rice           3rd      3            3         6:59.8       6:59.8      0:23.4
    2    386  Darryle Ford           5th     27           30         8:57.6      15:57.5      2:21.2
    3    385  John Quez Evans        5th     43           73         9:52.8      25:50.3      3:16.3
    4    388  Kyree Moss             3rd     57          130        11:35.2      37:25.5      4:58.8
    5    383  Tevon Beasley          5th     58          188        13:52.1      51:17.7      7:15.7

Stevenson Elementary    Finish Position -     9

  Team Score (places): 197  Team Score (times):      49:14.0   Average Time: 9:50.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    665  Jaylynn Carson         6th     13           13         7:50.6       7:50.6      1:14.1
    2    674  Shoni Shaw             3rd     36           49         9:29.0      17:19.6      2:52.6
    3    666  Keaton Embry           3rd     37           86         9:32.9      26:52.6      2:56.5
    4    669  Aarion Matthews        4th     55          141        11:02.1      37:54.7      4:25.7
    5    671  Ethan Monette          5th     56          197        11:19.3      49:14.0      4:42.9

Benjamin Franklin Elementary    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    332  Jeremy Dean            3rd  Less Than  5            9:48.6       9:48.6      3:12.2
    2    334  Gavin George           5th  Less Than  5           10:32.0      20:20.6      3:55.5
    3    336  Ryan Meiring           4th  Less Than  5           15:00.2      35:20.8      8:23.7
    4    333  Alex Garner            4th  Less Than  5           20:15.0      55:35.8     13:38.5

Hope Academy    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    410  Khymir Carson          5th  Less Than  5            6:36.4       6:36.4      0:00.0
    2    415  Nashawn Elmore         3rd  Less Than  5            7:29.4      14:05.8      0:52.9
    3    416  Giovanni Harris        4th  Less Than  5            7:30.4      21:36.2      0:54.0
    4    414  Brylyn Douglas         5th  Less Than  5           10:31.8      32:08.1      3:55.4

Limestone Walters    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    475  Ben Subbert            5th  Less Than  5            6:49.5       6:49.5      0:13.1
    2    468  William Hurst          5th  Less Than  5            8:03.3      14:52.9      1:26.9
    3    463  Jameson Curless        5th  Less Than  5           11:01.9      25:54.8      4:25.4

Muffley    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    528  Davin Cunningham       6th  Less Than  5            6:57.7       6:57.7      0:21.2
    2    526  Kwame Carter           4th  Less Than  5            7:26.8      14:24.5      0:50.4
    3    525  Austin Call            3rd  Less Than  5            9:15.0      23:39.5      2:38.6
    4    533  Jude Halsema           3rd  Less Than  5           12:36.4      36:15.9      5:59.9

Our Saviors Lutheran School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    586  Lucas Schmitt          6th  Less Than  5            6:54.8       6:54.8      0:18.4
    2    584  Mickeon Hollinshead    5th  Less Than  5            7:19.1      14:14.0      0:42.7

St. John Lutheran School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    650  Jonah Tahmahkera       4th  Less Than  5            9:08.7       9:08.7      2:32.3

Trinity Lutheran Stewardson    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    693  Jakob Gurgel           4th  Less Than  5            7:05.8       7:05.8      0:29.4
    2    689  Brody Bible            4th  Less Than  5            7:31.1      14:36.9      0:54.7
    3    688  Holden Ashmore         4th  Less Than  5            7:33.5      22:10.4      0:57.0

Enterprise    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    729  Maddon Anderson        4th  Less Than  5            9:42.8       9:42.8      3:06.4
    2    733  Gabriel Warrick        3rd  Less Than  5           10:45.1      20:28.0      4:08.7