SWSC (Lockport)

October 13, 2018


Results @ www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

Boys F/S

Blue Division

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 690 Ismail Tineh Sandburg 16:05.9 5:22/M    
2 2 668 Griffin Lehnhardt Sandburg 16:19.7 5:26/M    
3 3 637 Ahmad Alhayek Sandburg 16:27.5 5:29/M    
4 4 621 Timothy Nielsen Lockport Twp. High School 16:28.5 5:29/M    
5 5 536 Nolan Rodgers Lincoln-Way East 16:38.1 5:33/M    
6 6 619 Austin Molitor Lockport Twp. High School 16:43.0 5:34/M    
7 7 683 Tommy Sieczkowski Sandburg 16:57.8 5:39/M    
8 8 600 Devan Callahan Lockport Twp. High School 17:05.7 5:42/M    
9 9 633 John Szwab Lockport Twp. High School 17:18.3 5:46/M    
10 10 669 Sean Marquardt Sandburg 17:30.1 5:50/M    
11 11 439 Ian Borrow Homewood FLossmoor 17:34.4 5:51/M    
12 12 496 Nolan Enright Lincoln-Way East 17:41.0 5:54/M    
13 13 659 Indiana Hauter Sandburg 17:49.4 5:56/M    
14 14 441 Jeron Burns Homewood FLossmoor 17:54.1 5:58/M    
15 15 673 Michael Molloy Sandburg 17:59.3 6:00/M    
16 16 605 Dylan Dizonno Lockport Twp. High School 18:00.1 6:00/M    
17 17 494 Adam Drumheller Lincoln-Way East 18:02.1 6:01/M    
18 18 440 William Brooks Homewood FLossmoor 18:10.2 6:03/M    
19 19 544 Hayden Stairs Lincoln-Way East 18:12.9 6:04/M    
20 20 376 Gabe Duda Amos Alonzo Stagg 18:15.3 6:05/M    
21 21 401 Joshua Beechler Bolingbrook High School 18:25.1 6:08/M    
22 22 528 Ryan O'Conner Lincoln-Way East 18:26.1 6:09/M    
23 23 385 Luisse Iringan Amos Alonzo Stagg 18:44.0 6:15/M    
24 24 535 Steve Roberts Lincoln-Way East 18:48.0 6:16/M    
25 25 410 Arturo Rodriguez Bolingbrook High School 18:53.6 6:18/M    
26 26 377 John Farley Amos Alonzo Stagg 19:11.9 6:24/M    
27 27 502 Richard Flores Lincoln-Way East 19:18.2 6:26/M    
28 28 607 Joel Gonzalez Lockport Twp. High School 19:27.0 6:29/M    
29 29 408 Charles McIntyre Bolingbrook High School 19:27.5 6:29/M    
30 30 367 Aidan Baker Amos Alonzo Stagg 19:57.4 6:39/M    
31 31 613 John Kajmowicz Lockport Twp. High School 20:05.5 6:42/M    
32 32 409 Patrick Mugg Bolingbrook High School 20:06.0 6:42/M    
33 33 449 Umar Ryan Homewood FLossmoor 20:06.5 6:42/M    
34 34 450 Michael Shelley Homewood FLossmoor 20:09.9 6:43/M    
35 35 380 Connor Gedmin Amos Alonzo Stagg 20:18.8 6:46/M    
36 36 402 Micah Booth Bolingbrook High School 20:30.6 6:50/M    
37 37 387 Bart Kolosa Amos Alonzo Stagg 20:56.9 6:59/M    
38 38 393 Curtis Roberts Amos Alonzo Stagg 21:21.4 7:07/M    
39 39 446 Harrison Ogunbote Homewood FLossmoor 22:18.2 7:26/M    
40 40 442 Antonio Chambers Homewood FLossmoor 24:30.2 8:10/M    

Final Team Results - Boys

Boys F/S

Blue Division

Team - Sandburg

Finish Position - 1

Team Score (places): 23

Team Score (times): 1:23:21.2

Ave Time:16:40.2

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 690 Ismail Tineh   1 1 16:05.9 16:05.9 0:00.0
2 668 Griffin Lehnhardt   2 3 16:19.7 32:25.6 0:13.8
3 637 Ahmad Alhayek   3 6 16:27.5 48:53.2 0:21.6
4 683 Tommy Sieczkowski   7 13 16:57.8 1:05:51.0 0:51.9
5 669 Sean Marquardt   10 23 17:30.1 1:23:21.2 1:24.2
6 659 Indiana Hauter   (13) (36) 17:49.4 1:41:10.6 1:43.5
7 673 Michael Molloy   (15) (51) 17:59.3 1:59:09.9 1:53.4

Team - Lockport Twp. High School

Finish Position - 2

Team Score (places): 43

Team Score (times): 1:25:35.7

Ave Time:17:07.1

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 621 Timothy Nielsen   4 4 16:28.5 16:28.5 0:22.6
2 619 Austin Molitor   6 10 16:43.0 33:11.5 0:37.1
3 600 Devan Callahan   8 18 17:05.7 50:17.3 0:59.8
4 633 John Szwab   9 27 17:18.3 1:07:35.6 1:12.4
5 605 Dylan Dizonno   16 43 18:00.1 1:25:35.7 1:54.2
6 607 Joel Gonzalez   (28) (71) 19:27.0 1:45:02.8 3:21.1
7 613 John Kajmowicz   (31) (102) 20:05.5 2:05:08.3 3:59.6

Team - Lincoln-Way East

Finish Position - 3

Team Score (places): 75

Team Score (times): 1:29:00.4

Ave Time:17:48.0

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 536 Nolan Rodgers   5 5 16:38.1 16:38.1 0:32.2
2 496 Nolan Enright   12 17 17:41.0 34:19.2 1:35.1
3 494 Adam Drumheller   17 34 18:02.1 52:21.3 1:56.2
4 544 Hayden Stairs   19 53 18:12.9 1:10:34.2 2:07.0
5 528 Ryan O'Conner   22 75 18:26.1 1:29:00.4 2:20.2
6 535 Steve Roberts   (24) (99) 18:48.0 1:47:48.5 2:42.1
7 502 Richard Flores   (27) (126) 19:18.2 2:07:06.7 3:12.3

Team - Homewood FLossmoor

Finish Position - 4

Team Score (places): 110

Team Score (times): 1:33:55.3

Ave Time:18:47.0

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 439 Ian Borrow   11 11 17:34.4 17:34.4 1:28.5
2 441 Jeron Burns   14 25 17:54.1 35:28.6 1:48.2
3 440 William Brooks   18 43 18:10.2 53:38.8 2:04.3
4 449 Umar Ryan   33 76 20:06.5 1:13:45.3 4:00.6
5 450 Michael Shelley   34 110 20:09.9 1:33:55.3 4:04.0
6 446 Harrison Ogunbote   (39) (149) 22:18.2 1:56:13.6 6:12.3
7 442 Antonio Chambers   (40) (189) 24:30.2 2:20:43.8 8:24.3

Team - Amos Alonzo Stagg

Finish Position - 5

Team Score (places): 134

Team Score (times): 1:36:27.5

Ave Time:19:17.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 376 Gabe Duda   20 20 18:15.3 18:15.3 2:09.4
2 385 Luisse Iringan   23 43 18:44.0 36:59.3 2:38.1
3 377 John Farley   26 69 19:11.9 56:11.2 3:06.0
4 367 Aidan Baker   30 99 19:57.4 1:16:08.7 3:51.5
5 380 Connor Gedmin   35 134 20:18.8 1:36:27.5 4:12.9
6 387 Bart Kolosa   (37) (171) 20:56.9 1:57:24.4 4:51.0
7 393 Curtis Roberts   (38) (209) 21:21.4 2:18:45.9 5:15.5

Team - Bolingbrook High School

Finish Position - 6

Team Score (places): 143

Team Score (times): 1:37:22.9

Ave Time:19:28.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 401 Joshua Beechler   21 21 18:25.1 18:25.1 2:19.2
2 410 Arturo Rodriguez   25 46 18:53.6 37:18.8 2:47.7
3 408 Charles McIntyre   29 75 19:27.5 56:46.3 3:21.6
4 409 Patrick Mugg   32 107 20:06.0 1:16:52.3 4:00.1
5 402 Micah Booth   36 143 20:30.6 1:37:22.9 4:24.7