IESA Sectional_Sterling

October 06, 2018


Online Results at http://raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

Boys

All Runners

Qualifying Teams: 3 Individuals: 5

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year Qualifier
1 1 874 Tyler Gehl Geneseo MS 11:39.7 5:50/M 8 IND
2 2 960 Alan Nightingale Moline Wilson 11:53.9 5:57/M 8 IND
3 3 853 Aiden Brobst Freeport 11:54.3 5:57/M 7 IND
4 4 847 Jacob Gladstone Dunlap MS 11:55.8 5:58/M 6 TM
5 5 843 Samuel Blascyk Dunlap MS 11:57.8 5:59/M 7 TM
6 6 845 Braden Cox Dunlap MS 12:01.7 6:01/M 8 TM
7 7 995 Thomas Holcomb Sterling Challand 12:02.3 6:01/M 8 TM
8 8 848 Aiden Mohr Dunlap MS 12:03.7 6:02/M 8 TM
9 9 849 Colton Rekus Dunlap MS 12:05.2 6:03/M 7 TM
10 10 833 Brayden Bock Dixon Reagan 12:05.8 6:03/M 8 TM
11 11 898 Blaze Norton Moline John Deere 12:06.9 6:03/M 7
12 12 998 Benjamin Munoz-Ripley Sterling Challand 12:08.7 6:04/M 7 TM
13 13 844 Owen Button Dunlap MS 12:14.3 6:07/M 8 TM
14 14 850 Charlie Serrahn Dunlap MS 12:16.7 6:08/M 7 TM
15 15 865 Max Martinez Galesburg Churchill 12:21.0 6:11/M 8
16 16 841 Jason Zinke Dixon Reagan 12:22.7 6:11/M 8 TM
17 17 1000 Mateo Vasquez Sterling Challand 12:22.8 6:11/M 8 TM
18 (< 5) 985 Juan Del Real Rockford Flinn 12:23.9 6:12/M 8
19 18 963 Hunter Toye Moline Wilson 12:24.5 6:12/M 7
20 19 957 Diego Gomez Moline Wilson 12:29.0 6:15/M 8
21 20 832 Damien Beck Dixon Reagan 12:31.4 6:16/M 8 TM
22 21 839 Marcus Simpson Dixon Reagan 12:33.9 6:17/M 8 TM
23 22 993 Israel Grande Sterling Challand 12:34.0 6:17/M 8 TM
24 23 977 Samuel Retzer Rockford Eisenhower 12:37.4 6:19/M 8
25 24 997 Dale Johnson Sterling Challand 12:38.3 6:19/M 7 TM
26 25 961 Kalen Paquin Moline Wilson 12:41.7 6:21/M 8
27 26 999 Connor Pham Sterling Challand 12:45.3 6:23/M 8 TM
28 27 881 Cooper Schaad Geneseo MS 12:48.8 6:24/M 7
29 28 835 Owen Brooks Dixon Reagan 12:50.9 6:25/M 8 TM
30 29 975 Logan Burley Rockford Eisenhower 12:51.0 6:26/M 8
31 30 878 Samuel Mosbarger Geneseo MS 13:00.4 6:30/M 7
32 31 873 Caleb Durian Geneseo MS 13:01.5 6:31/M 8
33 32 837 Cade Hey Dixon Reagan 13:02.8 6:31/M 7 TM
34 33 876 Mason Lovig Geneseo MS 13:04.9 6:32/M 8
35 34 992 William Auwles Sterling Challand 13:07.9 6:34/M 8 TM
36 35 875 Bristol Lewis Geneseo MS 13:09.9 6:35/M 8
37 36 894 Anthony Lawrence Moline John Deere 13:10.2 6:35/M 7
38 37 867 Andrew Peterson Galesburg Churchill 13:12.2 6:36/M 7
39 38 852 Bradyn Becker Freeport 13:12.8 6:36/M 7
40 39 899 Patrick Schnell Moline John Deere 13:14.2 6:37/M 7
41 40 836 Aaron Conderman Dixon Reagan 13:14.5 6:37/M 6 TM
42 41 982 Jordan Woloszyn Rockford Eisenhower 13:16.9 6:38/M 8
43 42 974 Landon Bachta Rockford Eisenhower 13:20.5 6:40/M 6
44 43 958 Omar Gutierrez Moline Wilson 13:20.8 6:40/M 7
45 44 896 Dominik Miklebost Moline John Deere 13:20.9 6:40/M 8
46 45 976 Derek Ekstrom Rockford Eisenhower 13:22.5 6:41/M 6
47 46 956 Colin Frederiksen Moline Wilson 13:27.8 6:44/M 6
48 47 856 Will Giuffre Freeport 13:29.4 6:45/M 8
49 48 857 Colin Helm Freeport 13:39.4 6:50/M 5
50 49 983 Joseph Woloszyn Rockford Eisenhower 13:41.9 6:51/M 8
51 50 897 Mohammed Mohammad Moline John Deere 13:42.6 6:51/M 7
52 51 879 Jacob Rapps Geneseo MS 13:45.3 6:53/M 7
53 52 962 Kaleb Skeffington Moline Wilson 13:52.6 6:56/M 8
54 53 980 Micah Stanley Rockford Eisenhower 13:53.5 6:57/M 6
55 54 864 Rylee Harris Galesburg Churchill 13:55.2 6:58/M 8
56 55 869 Sam Satisky Galesburg Churchill 13:57.9 6:59/M 7
57 56 859 Ben Lincoln Freeport 14:03.8 7:02/M 8
58 57 893 Colton Iams Moline John Deere 14:09.5 7:05/M 6
59 (< 5) 984 Gavin Bernal Rockford Flinn 14:11.6 7:06/M 8
60 58 970 Samuel Niyonkuru Rock Island Washington 14:17.3 7:09/M 8
61 59 858 Owen Helm Freeport 14:27.5 7:14/M 7
62 60 854 Mathais Dale Freeport 14:39.2 7:20/M 7
63 61 887 Nick Mikos Loves Park Harlem 14:42.7 7:21/M 8
64 62 884 Solomon Klein Loves Park Harlem 14:43.6 7:22/M 8
65 63 862 Isaac Admire Galesburg Churchill 14:50.1 7:25/M 7
66 64 871 Luke Thomas Galesburg Churchill 14:57.7 7:29/M 7
67 65 870 Craig Stewart Galesburg Churchill 15:04.5 7:32/M 7
68 (< 5) 986 Alex Wilson Rockford Flinn 15:05.8 7:33/M 8
69 66 972 Albarca Salvador Rock Island Washington 15:18.9 7:39/M 7
70 (< 5) 988 Camden Taylor Rockford Lincoln 15:21.5 7:41/M 8
71 67 900 Tanner Soucinek Moline John Deere 15:22.3 7:41/M 6
72 68 965 Jordan Bowling Rock Island Washington 15:30.2 7:45/M 8
73 69 971 Ben Oliver Rock Island Washington 15:48.9 7:54/M 8
74 70 964 Braeden Baker Rock Island Washington 15:54.6 7:57/M 8
75 (< 5) 987 Gabriel Law Rockford Lincoln 16:08.1 8:04/M 7
76 71 973 Hunter St Amand Rock Island Washington 16:52.9 8:26/M 7
77 72 883 Elisha Hernandez Loves Park Harlem 17:19.5 8:40/M 8
78 73 890 Elijah Skidmore Loves Park Harlem 18:38.9 9:19/M 7
79 74 886 Elijah Klinger Loves Park Harlem 18:47.4 9:24/M 7
80 75 888 Jeremy Mueller Loves Park Harlem 19:32.1 9:46/M 8
81 76 889 John Parnello Loves Park Harlem 20:14.5 10:07/M 7