Amboy Cross Country Invitational

October 09, 2017


Results @ www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

F/S Boys

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace YR  
1 (< 5) 556 Koby Brackemeyer Morrison High School 13:21.4 4:36/M SO  
2 1 542 Morgan Dixon Monticello 13:37.4 4:42/M FR  
3 (< 5) 529 Lucas Hoffman Marquette Academy 13:40.0 4:43/M FR  
4 2 439 Matt Ingalsbe EPG 13:47.7 4:45/M SO  
5 3 446 Mason Ringger EPG 13:50.6 4:46/M FR  
6 4 434 Nathan Demarb EPG 13:50.8 4:46/M FR  
7 5 468 Andrew Gochanour Fieldcrest 13:53.4 4:47/M SO  
8 6 428 Eli McKinty Elmwood/Brimfield 13:54.3 4:48/M SO  
9 (< 5) 661 Steve Aguilar Sandwich 13:55.7 4:48/M FR  
10 (< 5) 503 Ben Guzick Johnsburg High School 14:00.8 4:50/M SO  
11 7 474 Christian Skaggs Fieldcrest 14:04.0 4:51/M FR  
12 8 430 Tyler Sheridan Elmwood/Brimfield 14:11.1 4:53/M FR  
13 9 429 Blake Rosenbohm Elmwood/Brimfield 14:13.1 4:54/M FR  
14 (< 5) 664 Mason Kellogg Sandwich 14:14.3 4:54/M SO  
15 10 466 Victor Echeveste Fieldcrest 14:14.4 4:54/M FR  
16 (< 5) 694 James Getz Tremont High School 14:16.2 4:55/M FR  
17 11 444 Sebastian Meyer EPG 14:17.7 4:56/M FR  
18 12 597 Cole Daily Princeville High School 14:24.5 4:58/M FR  
19 13 683 Jacob Belha Sherrard High School 14:29.0 5:00/M FR  
20 14 470 Ryan Gochanour Fieldcrest 14:29.2 5:00/M SO  
21 15 385 Wes Provost Bishop McNamara 14:29.8 5:00/M SO  
22 (< 5) 527 Angelo Bayno Marquette Academy 14:32.4 5:01/M SO  
23 16 535 Josh Baysore Monticello 14:33.0 5:01/M FR  
24 17 684 Peyton Bradarich Sherrard High School 14:33.0 5:01/M SO  
25 18 551 Joey Wenke Monticello 14:36.8 5:02/M FR  
26 19 366 Max Meyers Aurora Central Catholic HS 14:41.2 5:04/M FR  
27 20 718 Davy Lyons Winnebago HS 14:42.8 5:04/M FR  
28 21 469 Connor Gochanour Fieldcrest 14:54.8 5:08/M SO  
29 (< 5) 530 Ben McGrath Marquette Academy 14:55.8 5:09/M SO  
30 22 572 Connor Harshman Oregon 14:56.6 5:09/M FR  
31 23 410 Joey Alongi Durand-Pecatonica Coop 15:07.3 5:13/M SO  
32 24 420 Thomas Adkins Elmwood/Brimfield 15:09.0 5:13/M SO  
33 (< 5) 481 Joey Fedele Gardner South Wilmington 15:11.8 5:14/M SO  
34 25 688 Dayton Hauger Sherrard High School 15:14.4 5:15/M FR  
35 26 517 Gabe Johnson Kewanee High School 15:18.2 5:17/M FR  
36 27 519 Bryan Sanchez Kewanee High School 15:18.3 5:17/M SO  
37 28 445 Zac Nelson EPG 15:19.8 5:17/M SO  
38 29 359 Jared Horsfall Aurora Central Catholic HS 15:22.4 5:18/M SO  
39 30 512 Calvin Desplinter Kewanee High School 15:27.9 5:20/M FR  
40 (< 5) 679 Trey Thorsen Seneca High School 15:28.4 5:20/M SO  
41 31 372 Sam Woody Aurora Central Catholic HS 15:29.5 5:20/M SO  
42 32 713 Brady Doyle Winnebago HS 15:31.1 5:21/M SO  
43 33 357 Patrick Englehardt Aurora Central Catholic HS 15:33.2 5:22/M FR  
44 (< 5) 482 Jack James Gardner South Wilmington 15:34.1 5:22/M SO  
45 (< 5) 502 Grady Germann Johnsburg High School 15:36.8 5:23/M FR  
46 34 611 Luke Deneve Prophetstown/Erie 15:37.0 5:23/M FR  
47 35 574 Ryan Hussung Oregon 15:38.4 5:23/M FR  
48 36 540 Shawn Derby Monticello 15:39.4 5:24/M FR  
49 37 441 Aidan Killian EPG 15:39.7 5:24/M SO  
50 38 412 Tyler Deckard Durand-Pecatonica Coop 15:50.5 5:28/M SO  
51 39 413 Aaron Folk Durand-Pecatonica Coop 15:50.8 5:28/M SO  
52 (< 5) 648 Bud Hilliard Rock Falls Hish School 15:52.5 5:28/M FR  
53 40 714 Ethan Hendrickson Winnebago HS 15:52.9 5:28/M FR  
54 41 371 Nick Wan Aurora Central Catholic HS 15:53.7 5:29/M SO  
55 42 511 Connor Bryan Kewanee High School 15:54.3 5:29/M FR  
56 (< 5) 638 Benny Melow Ridgewood Coop 15:58.8 5:30/M SO  
57 43 602 Nicholas Miller Princeville High School 16:00.5 5:31/M SO  
58 44 436 Brett Endress EPG 16:02.1 5:32/M SO  
59 45 378 Jack Baud Bishop McNamara 16:05.6 5:33/M FR  
60 46 411 Toby Craft Durand-Pecatonica Coop 16:06.9 5:33/M FR  
61 (< 5) 557 Evan Wiebenga Morrison High School 16:07.1 5:33/M SO  
62 (< 5) 407 Prescott Jeckel Delavan Jr/Sr High School 16:08.1 5:34/M SO  
63 (< 5) 650 Lane Near Rock Falls Hish School 16:09.0 5:34/M FR  
64 47 571 Andrew Harshman Oregon 16:11.6 5:35/M FR  
65 48 353 Ray Deleon Aurora Central Catholic HS 16:15.3 5:36/M FR  
66 (< 5) 674 Levi Maierhofer Seneca High School 16:16.5 5:37/M FR  
67 49 421 Cory Alcaraz Elmwood/Brimfield 16:17.3 5:37/M FR  
68 50 619 Darrien Voeltz Prophetstown/Erie 16:26.3 5:40/M SO  
69 (< 5) 581 Nathan Monzon Orion 16:37.7 5:44/M FR  
70 (< 5) 630 Caden Bowers Ridgewood Coop 16:37.9 5:44/M SO  
71 (< 5) 500 Martin Astter Johnsburg High School 16:43.6 5:46/M FR  
72 51 362 Jose Lopez Aurora Central Catholic HS 16:49.6 5:48/M FR  
73 (< 5) 484 Bryce Lucus Gardner South Wilmington 16:57.7 5:51/M FR  
74 52 380 Connor Curtis Bishop McNamara 17:01.1 5:52/M SO  
75 (< 5) 579 Cullen Langley Orion 17:03.5 5:53/M FR  
76 53 382 Matthew Lampley Bishop McNamara 17:04.1 5:53/M FR  
77 54 516 Diego Jackson Kewanee High School 17:04.3 5:53/M SO  
78 55 605 Jayden Roberts Princeville High School 17:06.0 5:54/M FR  
79 56 595 Jaxson Benningfield Princeville High School 17:06.1 5:54/M FR  
80 (< 5) 488 Jaxson Tarnowski Gardner South Wilmington 17:08.6 5:54/M SO  
81 57 712 Andrew McGee Winnebago HS 17:09.4 5:55/M SO  
82 58 575 Brandon Hyde-Jones Oregon 17:12.6 5:56/M FR  
83 (< 5) 559 Antonio Gassman newman Central Catholic 17:13.4 5:56/M FR  
84 (< 5) 525 Brendan White Lisle 17:14.7 5:57/M SO  
85 59 598 Evan Glenzinski Princeville High School 17:17.7 5:58/M FR  
86 (< 5) 668 Tommy Cahill Seneca High School 17:20.3 5:59/M SO  
87 60 606 Eli Streitmatter Princeville High School 17:20.8 5:59/M FR  
88 (< 5) 532 Ty Connelly Mendota High School 17:28.2 6:01/M FR  
89 (< 5) 528 Albert Gutierrez Marquette Academy 17:38.9 6:05/M FR  
90 (< 5) 344 Calvin Deering Amboy 17:42.8 6:06/M FR  
91 (< 5) 392 Zander Glaski Bureau Valley 17:48.0 6:08/M SO  
92 61 465 Nate Deblaey Fieldcrest 17:51.5 6:09/M SO  
93 (< 5) 637 Joe Keever Ridgewood Coop 17:52.0 6:10/M FR  
94 62 547 Holden Miller Monticello 17:52.1 6:10/M FR  
95 (< 5) 635 Nick Janson Ridgewood Coop 17:54.4 6:10/M FR  
96 63 383 Jaiden Peters Bishop McNamara 18:04.7 6:14/M SO  
97 64 554 Jacob Wilkin Monticello 18:11.7 6:16/M SO  
98 65 685 Joshua Eberts Sherrard High School 18:15.8 6:18/M SO  
99 66 686 Mike Gorey Sherrard High School 18:25.7 6:21/M FR  
100 67 568 Kenny Bower Oregon 18:25.8 6:21/M FR  
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace YR  
101 68 520 Kevin Vanwassenhove Kewanee High School 18:37.3 6:25/M FR  
102 69 717 Logan Kast Winnebago HS 18:40.0 6:26/M SO  
103 70 546 John Koopman Monticello 18:44.1 6:28/M SO  
104 71 719 Andrew Marshall Winnebago HS 18:50.4 6:30/M FR  
105 (< 5) 578 Elijah Kayser Orion 18:56.0 6:32/M FR  
106 (< 5) 398 Tyson Wagner Bureau Valley 19:02.9 6:34/M SO  
107 72 612 Alex Gustaf Prophetstown/Erie 19:04.8 6:34/M FR  
108 73 415 Jace Lapp Durand-Pecatonica Coop 20:02.0 6:54/M FR  
109 (< 5) 663 Josh Gordon Sandwich 20:51.4 7:11/M SO  
110 (< 5) 676 Austin Schaibley Seneca High School 21:19.2 7:21/M SO  
111 74 618 Brayton Snow Prophetstown/Erie 22:09.8 7:38/M FR  
112 75 510 Jasper Brokaw Kewanee High School 22:33.1 7:47/M FR  
113 76 616 Zak Pritchard Prophetstown/Erie 23:45.3 8:11/M SO  
114 77 622 Luke Wetzell Prophetstown/Erie 24:11.3 8:20/M SO