Lisle Mane Invitational

September 29, 2018


Online Results at http://raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

Frosh/Soph Boys

All Runners

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 669 Kamden Lockwood Herscher 13:51.1 5:32/M SO  
2 2 869 Brock O'Neill Providence Catholic High School 13:57.2 5:35/M SO  
3 3 731 Nolan Enright Lincoln-Way East 14:13.2 5:41/M SO  
4 4 523 Christian Azar Dundee Crown High School 14:17.0 5:43/M FR  
5 5 672 Trevor Stutz Herscher 14:22.5 5:45/M SO  
6 6 619 Liam Saluski Elk Grove High School 14:32.0 5:49/M SO  
7 7 541 Conner Mogge Dundee Crown High School 14:33.0 5:49/M FR  
8 8 542 Daniel Montoya Dundee Crown High School 14:35.1 5:50/M SO  
9 9 586 Martin Mata East Aurora High School 14:35.6 5:50/M SO  
10 10 540 Kevin Miller Dundee Crown High School 14:40.7 5:52/M FR  
11 11 768 Ryan O'Conner Lincoln-Way East 14:45.4 5:54/M SO  
12 12 729 Adam Drumheller Lincoln-Way East 14:48.1 5:55/M FR  
13 13 562 Tyler Toms Dundee Crown High School 14:48.9 5:55/M FR  
14 14 974 Clayton Merker St. Francis 14:49.6 5:56/M SO  
15 15 786 Hayden Stairs Lincoln-Way East 14:50.4 5:56/M FR  
16 16 551 Dylan Reilly Dundee Crown High School 14:51.6 5:56/M SO  
17 17 588 Alejandro Nino East Aurora High School 14:52.6 5:57/M FR  
18 18 528 Luis Castro Dundee Crown High School 14:52.8 5:57/M FR  
19 19 980 Preston Schuster St. Francis 14:55.0 5:58/M FR  
20 20 657 Jason Schmidt Hampshire 15:06.7 6:02/M FR  
21 21 963 Tom England St. Francis 15:09.9 6:04/M SO  
22 22 581 Dario Lopez East Aurora High School 15:10.9 6:04/M SO  
23 23 775 Steve Roberts Lincoln-Way East 15:11.2 6:04/M SO  
24 24 822 Roy Nunez nazareth academy 15:12.7 6:05/M SO  
25 25 819 Colin Lukas nazareth academy 15:16.6 6:06/M FR  
26 26 967 Sam King St. Francis 15:17.6 6:07/M SO  
27 27 966 Nate Keough St. Francis 15:19.4 6:08/M SO  
28 28 824 Jack O'Brien nazareth academy 15:20.0 6:08/M SO  
29 29 667 Connor Joffe Herscher 15:20.9 6:08/M SO  
30 30 738 Richard Flores Lincoln-Way East 15:22.4 6:09/M FR  
31 31 823 Brendan O'Brien nazareth academy 15:26.7 6:10/M SO  
32 32 664 Blaine Dodds Herscher 15:28.3 6:11/M FR  
33 33 1030 Ryan Nguyen West Chicago Community High School 15:31.0 6:12/M SO  
34 34 607 Abigail Garcia Elk Grove High School 15:37.1 6:15/M SO  
35 35 618 Roderick Sacdalan Elk Grove High School 15:37.6 6:15/M FR  
36 36 978 Nate Rodriquez St. Francis 15:38.5 6:15/M FR  
37 37 721 Blake Carlson Lincoln-Way East 15:39.1 6:16/M FR  
38 38 613 Jimmy McNamara Elk Grove High School 15:43.9 6:17/M FR  
39 39 1018 Coen Garling West Chicago Community High School 15:46.0 6:18/M SO  
40 40 1039 Joe Williamson West Chicago Community High School 15:46.1 6:18/M SO  
41 41 873 Gabe Spesia Providence Catholic High School 15:56.0 6:22/M SO  
42 42 1038 Caleb Shade West Chicago Community High School 15:59.8 6:24/M SO  
43 43 863 Brian Matton Providence Catholic High School 16:00.3 6:24/M FR  
44 44 813 Jacob Castenda nazareth academy 16:15.1 6:30/M FR  
45 45 654 Ishmael Paniagua Hampshire 16:16.8 6:30/M FR  
46 (< 5) 520 Kaleb Van Drunen Chicago Christian 16:17.1 6:31/M FR  
47 (< 5) 1044 Gavin Greaney Westmont 16:17.4 6:31/M SO  
48 (< 5) 950 Anthony Sparti Sandwich CUSD #430 16:17.5 6:31/M FR  
49 46 1010 James Bloss West Chicago Community High School 16:17.8 6:31/M FR  
50 47 623 Gerick Valera Elk Grove High School 16:18.1 6:31/M SO  
51 (< 5) 1049 Max Windisch Westmont 16:20.2 6:32/M SO  
52 (< 5) 512 Cristian Contreras Chicago Christian 16:25.4 6:34/M FR  
53 (< 5) 945 Zaid Rodriguez Romeoville High School 16:26.0 6:34/M FR  
54 48 583 Christian Malagon East Aurora High School 16:31.2 6:36/M FR  
55 49 1014 Jared Diaz West Chicago Community High School 16:31.6 6:36/M FR  
56 50 884 Ian Csoke Reavis High School 16:34.3 6:38/M FR  
57 (< 5) 933 Nathan Florendo Romeoville High School 16:38.0 6:39/M FR  
58 51 577 Max Garcia East Aurora High School 16:38.2 6:39/M SO  
59 52 610 Raphael Lausa Elk Grove High School 16:47.1 6:43/M FR  
60 53 636 Sebastian Abreu Hampshire 16:50.5 6:44/M FR  
61 54 587 Abdiel Morales East Aurora High School 16:51.9 6:44/M FR  
62 55 1017 Larson Gallian West Chicago Community High School 16:52.0 6:45/M FR  
63 56 961 Henry Davis St. Francis 16:54.8 6:46/M SO  
64 57 589 Leonardo Rodrigez East Aurora High School 16:58.0 6:47/M FR  
65 58 649 Aiden MacDonald Hampshire 17:04.4 6:50/M FR  
66 (< 5) 801 Abe Orozco-Munoz Lisle High School 17:06.4 6:50/M SO  
67 59 871 Alex Piet Providence Catholic High School 17:23.7 6:57/M FR  
68 60 861 Brett Laird Providence Catholic High School 17:33.4 7:01/M SO  
69 61 815 Jack Flynn nazareth academy 17:33.6 7:01/M FR  
70 62 883 Isaac Casas Reavis High School 17:38.5 7:03/M FR  
71 63 909 Oscar Rodriguez Reavis High School 17:59.6 7:12/M SO  
72 64 859 Mike Kirchner Providence Catholic High School 18:05.3 7:14/M FR  
73 65 662 Brock Altenberger Herscher 18:09.5 7:16/M FR  
74 66 903 Antonio Obregon Reavis High School 18:11.7 7:16/M FR  
75 (< 5) 673 Ryan Sarau-Young Holy Trinity High School 18:15.9 7:18/M SO  
76 67 643 Luke Davis Hampshire 18:18.9 7:19/M FR  
77 (< 5) 102 Jerry Pan Holy Trinity High School 18:21.9 7:20/M FR  
78 68 910 Brian Sanchez Reavis High School 18:33.8 7:25/M FR  
79 69 668 Tyler Latty Herscher 18:38.8 7:27/M FR  
80 70 888 Daniel Enriquez Reavis High School 18:39.3 7:28/M SO  
81 (< 5) 515 Aaron Kamp Chicago Christian 18:40.6 7:28/M SO  
82 71 877 Ivan Anaya Reavis High School 18:40.8 7:28/M SO  
83 72 624 Bernard Waters Elk Grove High School 18:42.0 7:29/M FR  
84 73 660 Josh Van Gheem Hampshire 19:13.7 7:41/M FR  
85 74 825 Kevin Parham nazareth academy 19:33.5 7:49/M FR  
86 (< 5) 847 Austin East Plano High School 20:13.9 8:05/M FR  
87 (< 5) 919 Langley Forte Rich South 20:29.0 8:12/M FR  
88 (< 5) 802 Noah Remes Lisle High School 20:32.5 8:13/M FR  
89 (< 5) 922 Jerrell King Rich South 22:54.9 9:10/M JR  
90 75 646 Tyler Kwaitek Hampshire 22:59.8 9:12/M FR