Lisle Mane Invitational

September 29, 2018


Online Results at http://raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Frosh/Soph Girls

All Runners

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 406 Maia Italia Rosary High school 16:19.4 6:32/M SO  
2 2 414 Brooke O'Carroll Rosary High school 16:38.3 6:39/M FR  
3 3 424 Katie Ubertino Rosary High school 16:40.6 6:40/M FR  
4 4 407 Katie Lifka Rosary High school 16:51.8 6:44/M SO  
5 5 312 Emma Kulpinski Providence Catholic 16:51.8 6:44/M SO  
6 6 413 Anne Molenhouse Rosary High school 17:24.7 6:58/M SO  
7 7 24 Avery Swarthout Dundee Crown High School 17:28.3 6:59/M FR  
8 (< 5) 428 Peyton Rogers Sandwich CUSD #430 17:30.6 7:00/M SO  
9 8 17 Zoe Lind Dundee Crown High School 17:33.4 7:01/M SO  
10 9 327 Morgan Tomaselli Providence Catholic 17:33.5 7:01/M SO  
11 (< 5) 497 Lizzy Szynal Westmont 17:34.1 7:02/M FR  
12 10 18 Gabriella Myslo Dundee Crown High School 17:34.3 7:02/M FR  
13 11 26 Pundit Tetteh Dundee Crown High School 17:35.6 7:02/M FR  
14 (< 5) 1071 Sophia Perry Peotone 17:47.0 7:07/M  
15 (< 5) 491 Mikayla Hickey Westmont 17:49.0 7:08/M FR  
16 12 83 Jillian Cotter Herscher 17:54.5 7:10/M SO  
17 13 307 Maura Houlihan Providence Catholic 17:54.7 7:10/M SO  
18 14 385 Tatiana Lenior Romeoville High School 18:01.8 7:12/M FR  
19 (< 5) 494 Evelyn Kostal Westmont 18:07.1 7:15/M SO  
20 (< 5) 1074 Amelia Kuypers Peotone 18:11.3 7:16/M  
21 (< 5) 427 Molly Roberts Sandwich CUSD #430 18:14.6 7:18/M FR  
22 15 22 Lily Reyes Dundee Crown High School 18:25.5 7:22/M SO  
23 16 270 Sadie Hartmann Oak Lawn Community HS 18:30.1 7:24/M SO  
24 (< 5) 426 Claire Roberts Sandwich CUSD #430 18:33.3 7:25/M SO  
25 17 391 Angelina Ramirez Romeoville High School 18:34.8 7:26/M SO  
26 18 336 Alyssa Carrillo Reavis 18:34.9 7:26/M FR  
27 19 306 Madison Healy Providence Catholic 18:45.5 7:30/M FR  
28 20 96 Bailey Rolando Herscher 18:46.6 7:30/M FR  
29 21 288 Veronika Stelter Oak Lawn Community HS 18:47.5 7:31/M SO  
30 (< 5) 2 Eb Friesen Chicago Christian 18:47.8 7:31/M FR  
31 22 382 Stephanie Barban Romeoville High School 18:48.0 7:31/M FR  
32 (< 5) 1075 Maggie Kuypers Peotone 18:49.8 7:32/M  
33 23 304 Abbey Duggan Providence Catholic 18:58.1 7:35/M FR  
34 24 359 Pam Sanchez Reavis 19:01.2 7:36/M SO  
35 25 356 Aylin Rojas Reavis 19:01.2 7:36/M SO  
36 26 332 Nadia Alpuche Reavis 19:01.2 7:36/M SO  
37 27 31 Deedee Colon East Aurora High School 19:12.0 7:41/M JR  
38 28 220 Megan Henehan nazareth academy 19:12.8 7:41/M SO  
39 29 41 Sandy Nino East Aurora High School 19:23.4 7:45/M SO  
40 30 40 Arianna Montellano East Aurora High School 19:24.4 7:46/M FR  
41 31 84 Kaylee Jefferson Herscher 19:24.8 7:46/M SO  
42 32 346 Cordy Gulczynski Reavis 19:25.0 7:46/M SO  
43 33 363 Anna Tumiel Reavis 19:28.4 7:47/M SO  
44 (< 5) 441 Ella Davis St. Francis 19:31.4 7:48/M FR  
45 34 81 Emily Allen Herscher 19:33.2 7:49/M SO  
46 35 365 Daria Ziomek Reavis 19:37.8 7:51/M FR  
47 36 330 Nicolina Zambrzycki Providence Catholic 19:47.8 7:55/M FR  
48 37 225 Erin Howard nazareth academy 19:57.1 7:59/M FR  
49 (< 5) 455 Savannah Rolston St. Francis 20:05.4 8:02/M FR  
50 38 89 Lucy Martinson Herscher 20:08.7 8:03/M SO  
51 39 396 Britzely Tabizon Romeoville High School 20:10.4 8:04/M SO  
52 (< 5) 489 Makenzie Blaine Westmont 20:12.3 8:05/M FR  
53 40 422 Mary Tork Rosary High school 20:16.3 8:06/M SO  
54 41 87 Kirsten Leonard Herscher 20:26.2 8:10/M SO  
55 (< 5) 452 Mary Faith Murray St. Francis 20:28.1 8:11/M SO  
56 42 260 Chloe Artus Oak Lawn Community HS 20:55.5 8:22/M SO  
57 43 233 Caitlin McGarry nazareth academy 20:57.5 8:23/M SO  
58 (< 5) 442 Catherine Decraene St. Francis 20:57.5 8:23/M FR  
59 44 301 Mary Block Providence Catholic 20:58.5 8:23/M SO  
60 45 28 Saniya Berry East Aurora High School 21:00.0 8:24/M SO  
61 46 37 Ruby Hernandez East Aurora High School 21:02.2 8:25/M SO  
62 47 423 Olivia Townsend Rosary High school 21:02.7 8:25/M FR  
63 48 42 Elizabeth Prieto East Aurora High School 21:03.7 8:25/M FR  
64 49 292 Lillian Zeiadah Oak Lawn Community HS 21:06.5 8:26/M SO  
65 50 281 Jianna Nizifi Oak Lawn Community HS 21:19.4 8:32/M FR  
66 51 205 Elaina Beczkiewicz nazareth academy 21:28.4 8:35/M FR  
67 52 241 Isabella Plescia nazareth academy 21:46.1 8:42/M FR  
68 53 244 Natalie Rozmus nazareth academy 22:03.7 8:49/M FR  
69 (< 5) 79 Anayeli Torres Hampshire 22:07.4 8:51/M FR  
70 54 165 Samantha Amaro Larkin High School 22:07.4 8:51/M SO  
71 55 271 Alivia Jackson Oak Lawn Community HS 22:18.9 8:55/M FR  
72 56 243 Fiona Roach nazareth academy 22:25.8 8:58/M SO  
73 57 280 Aya Najmeh Oak Lawn Community HS 22:34.6 9:02/M SO  
74 (< 5) 64 Erin Sowl Glenbard South High School 22:38.7 9:03/M SO  
75 (< 5) 3 Kelsey Janowiak Chicago Christian 23:13.0 9:17/M SO  
76 (< 5) 200 Samantha Sonneveld Manteno 23:54.2 9:34/M JR  
77 58 383 Lizbeth Gonzalez Romeoville High School 23:55.6 9:34/M SO  
78 59 36 Julianna Hernandez East Aurora High School 24:12.0 9:41/M FR  
79 60 182 Joana Hernandez Larkin High School 24:36.1 9:50/M FR  
80 (< 5) 425 Catrina Mitchell Sandwich CUSD #430 25:45.0 10:18/M SO  
81 61 171 Julissa Carmona Larkin High School 26:30.8 10:36/M FR  
82 (< 5) 4 Mae Lopez Chicago Christian 26:41.3 10:40/M SO  
83 62 180 Katie Guzman Larkin High School 28:22.1 11:21/M FR  
84 63 183 Eliza Juarez Larkin High School 29:16.1 11:42/M SO  
85 64 177 Anayeli Flores Larkin High School 29:44.8 11:54/M FR