IHSA Sectional - Elmwood/Brimfield

October 28, 2017


Results @ www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Girls

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace YEAR  
1 1 59 Emma Argo Eureka 17:59.43 6:00/M Jr  
2 2 165 Caroline Jachino Pleasant Plains 18:20.07 6:07/M So  
3 (< 5) 92 Kirsten Huffman Jacksonville (Routt) 18:21.00 6:07/M So  
4 3 13 Veronica Hein Decatur (St. Teresa) 18:31.59 6:10/M So  
5 4 123 Megan Adams Mendon (Unity) 18:31.94 6:10/M Sr  
6 5 109 Maya Stovall Macomb 18:40.46 6:13/M Jr  
7 (< 5) 9 Payne Turney Clinton 18:41.53 6:14/M So  
8 6 199 Lizzy Freidinger Tremont 18:43.23 6:14/M So  
9 7 102 Anna Heffren Lewistown 18:48.54 6:16/M So  
10 (< 5) 22 Katie Springer Delavan 18:50.11 6:17/M Jr  
11 8 205 Caroline Gwaltney Williamsville 18:52.26 6:17/M So  
12 9 36 Cate Atkins El Paso (E.P.-Gridley) 19:01.62 6:20/M Jr  
13 10 103 Carrie Balzer Liberty 19:01.86 6:20/M So  
14 11 207 Lexy Henrikson Williamsville 19:03.87 6:21/M So  
15 12 60 Alexi Fogo Eureka 19:05.09 6:22/M Fr  
16 (< 5) 108 Mikayla Moore Mackinaw (Deer Creek-M.) 19:06.84 6:22/M Sr  
17 13 84 Zarra Humphry Hamilton 19:13.46 6:24/M Jr  
18 14 179 Madeline Eck Springfield (Lutheran) 19:14.12 6:25/M Sr  
19 15 183 Bernadette Tournoux Springfield (Lutheran) 19:15.88 6:25/M Jr  
20 16 136 Grace Talbert Monticello 19:19.84 6:26/M Fr  
21 17 100 Mackenzie Goldring Lewistown 19:21.64 6:27/M Sr  
22 18 47 Emily McCauley Elmwood 19:25.27 6:28/M Sr  
23 19 24 Natalie Garneau Downs (Tri-Valley) 19:28.00 6:29/M Fr  
24 20 185 Payton Wille Stanford (Olympia) 19:28.43 6:29/M Jr  
25 21 206 Audra Koechle Williamsville 19:30.57 6:30/M Jr  
26 22 137 Alyssa McPike Monticello 19:32.88 6:31/M Jr  
27 23 139 Morgan Elmore Monticello 19:35.21 6:32/M Sr  
28 24 61 Tessa Wiegand Eureka 19:35.46 6:32/M Jr  
29 25 135 Hannah Offenback Monticello 19:35.80 6:32/M Sr  
30 26 35 Sophi Allen El Paso (E.P.-Gridley) 19:43.23 6:34/M Jr  
31 27 208 Grace Gudwien Williamsville 19:51.00 6:37/M Sr  
32 (< 5) 121 Holly Johnston Maroa (M.-Forsyth) 19:54.25 6:38/M Sr  
33 28 168 Madison Utterback Pleasant Plains 19:55.16 6:38/M Jr  
34 29 130 Arika Hofmann Monmouth (M.-Roseville) 19:56.06 6:39/M Sr  
35 30 204 Tressa Scheuermann Tremont 19:56.11 6:39/M So  
36 31 210 Katie Kennedy Williamsville 19:56.11 6:39/M Fr  
37 32 184 Brigid Tournoux Springfield (Lutheran) 19:56.91 6:39/M Jr  
38 33 125 Katie Conry Mendon (Unity) 19:56.91 6:39/M Sr  
39 34 82 Allison Morgan Hamilton 19:59.26 6:40/M Sr  
40 35 191 Renee Hallstein Stanford (Olympia) 20:01.51 6:40/M Jr  
41 (< 5) 91 Stephanie Brown Heyworth 20:02.84 6:41/M Sr  
42 36 138 Mackenzie Murphy Monticello 20:06.14 6:42/M So  
43 37 48 Alexa Perrow Elmwood 20:06.88 6:42/M Jr  
44 38 62 Lexi Grober Eureka 20:07.52 6:42/M Jr  
45 39 201 Sahah Leitner Tremont 20:11.06 6:44/M So  
46 40 178 Elizabeth Eck Springfield (Lutheran) 20:15.19 6:45/M Fr  
47 (< 5) 2 Morgan Penrod Athens 20:17.44 6:46/M Jr  
48 41 20 Pamela Tacud Decatur (St. Teresa) 20:21.44 6:47/M Sr  
49 42 140 Madison Mesplay Monticello 20:22.26 6:47/M Sr  
50 43 188 Ellen Springer Stanford (Olympia) 20:25.23 6:48/M Fr  
51 44 169 Ella Borrowman Quincy (Notre Dame) 20:25.28 6:48/M Jr  
52 45 187 Sydnee Usherwood Stanford (Olympia) 20:28.00 6:49/M So  
53 46 37 Julia Reid El Paso (E.P.-Gridley) 20:29.94 6:50/M So  
54 47 186 Mary Grace Cleinmark Stanford (Olympia) 20:31.62 6:50/M Jr  
55 48 50 Julianna Dunkel Elmwood 20:31.68 6:50/M So  
56 49 203 Ava Pflederer Tremont 20:33.53 6:51/M Fr  
57 50 110 Halle Evans Macomb 20:34.81 6:51/M So  
58 51 106 Katelyn Robbins Liberty 20:35.67 6:52/M Jr  
59 52 111 Emma Wohlstadter Macomb 20:36.49 6:52/M Sr  
60 53 212 Cara Buckley Williamsville 20:46.66 6:55/M Sr  
61 54 190 Savanah Beavers Stanford (Olympia) 20:46.94 6:55/M Fr  
62 55 52 Sydney Hartwig Elmwood 20:49.98 6:56/M So  
63 56 193 Gabrielle Kaeb Stanford (Olympia) 20:58.00 6:59/M Jr  
64 57 148 Jenna Kesselring Petersburg (PORTA) 20:58.84 6:59/M Fr  
65 (< 5) 3 Meridith Bradley Athens 20:59.53 7:00/M Jr  
66 (< 5) 122 Hannah Crawford Maroa (M.-Forsyth) 21:00.33 7:00/M Sr  
67 58 107 Kaela Wellman Liberty 21:01.94 7:00/M Jr  
68 59 170 Lindsey Ayo Quincy (Notre Dame) 21:06.33 7:02/M Jr  
69 60 38 Tori Witzig El Paso (E.P.-Gridley) 21:06.75 7:02/M Fr  
70 61 39 Allison Kelly El Paso (E.P.-Gridley) 21:08.44 7:03/M So  
71 62 147 Amber Stier Petersburg (PORTA) 21:08.61 7:03/M Sr  
72 63 76 Addy Neal Farmington 21:09.15 7:03/M Fr  
73 64 105 Courtney Riley Liberty 21:11.10 7:04/M Jr  
74 65 132 Kara Fisher Monmouth (M.-Roseville) 21:11.71 7:04/M Sr  
75 66 159 Analise Brewer Pleasant Plains 21:12.27 7:04/M Fr  
76 67 73 Makenna Hintz Farmington 21:13.53 7:04/M Fr  
77 68 12 Katie Dunscomb Decatur (St. Teresa) 21:14.20 7:05/M So  
78 69 113 Sophie Whitford Macomb 21:19.74 7:06/M Sr  
79 70 11 Morgan Brummer Decatur (St. Teresa) 21:19.94 7:06/M Fr  
80 71 141 Samantha Zocher Monticello 21:22.77 7:07/M So  
81 72 211 Jenna Rademachaer Williamsville 21:24.27 7:08/M Fr  
82 73 95 Olivia Hall Knoxville 21:24.53 7:08/M Jr  
83 74 40 Hannah Ludy El Paso (E.P.-Gridley) 21:24.62 7:08/M So  
84 75 67 Nora Robinson Eureka 21:24.75 7:08/M So  
85 (< 5) 157 Chloe Lemons Pittsfield 21:25.16 7:08/M Fr  
86 76 41 Molly Holt El Paso (E.P.-Gridley) 21:25.63 7:08/M So  
87 (< 5) 89 Krista Koke Havana 21:26.90 7:09/M Fr  
88 77 149 Noelle Wiseman Petersburg (PORTA) 21:26.91 7:09/M Jr  
89 78 104 Christen Balzer Liberty 21:30.98 7:10/M Sr  
90 79 15 Grace Lehmann Decatur (St. Teresa) 21:31.38 7:10/M Jr  
91 (< 5) 90 Angel Williams Havana 21:34.07 7:11/M Sr  
92 80 19 Hannah Stoneburg Decatur (St. Teresa) 21:35.86 7:12/M Jr  
93 81 29 Caitlin McCane Downs (Tri-Valley) 21:40.26 7:13/M Fr  
94 82 49 Katy Meyers Elmwood 21:45.73 7:15/M So  
95 83 198 Sarah Finnegan Tremont 21:45.92 7:15/M So  
96 84 101 Odessa Grove Lewistown 21:50.74 7:17/M Fr  
97 (< 5) 1 Natalee Kern Abingdon (A.-Avon) 21:51.77 7:17/M Fr  
98 85 26 Natalie Johnson Downs (Tri-Valley) 21:53.01 7:18/M Fr  
99 86 14 Anna Hooker Decatur (St. Teresa) 21:55.06 7:18/M Sr  
100 (< 5) 81 Tomi Sewell Glasford (Illini Bluffs) 21:55.89 7:18/M Fr  
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace YEAR  
101 87 79 Lily Sharum Farmington 21:55.98 7:18/M Fr  
102 88 131 Jordan Copeland Monmouth (M.-Roseville) 21:57.21 7:19/M Sr  
103 89 124 Kami Conry Mendon (Unity) 21:58.26 7:19/M Fr  
104 (< 5) 7 Emma West Auburn 22:06.09 7:22/M Fr  
105 90 93 Ainsley Buster Knoxville 22:10.83 7:23/M Fr  
106 (< 5) 8 Kiley Tate Beardstown 22:13.45 7:24/M Fr  
107 91 27 Abby Levingston Downs (Tri-Valley) 22:14.11 7:25/M Fr  
108 92 128 Sierra Miller Mendon (Unity) 22:15.68 7:25/M Jr  
109 93 34 Charlotte Watson Downs (Tri-Valley) 22:17.32 7:26/M Fr  
110 94 23 Hanna Christiansen Downs (Tri-Valley) 22:22.98 7:27/M Jr  
111 95 114 Sylvia Barclay Macomb 22:25.51 7:28/M Fr  
112 96 63 Hannah Walder Eureka 22:28.34 7:29/M Fr  
113 (< 5) 158 Sydney Bauer Pittsfield 22:30.06 7:30/M Jr  
114 97 164 Emily Higginson Pleasant Plains 22:30.59 7:30/M Jr  
115 98 126 Kenzie Deweese Mendon (Unity) 22:31.16 7:30/M Fr  
116 99 112 Maggie Swanson Macomb 22:32.66 7:31/M Sr  
117 100 57 Ali Wagner Elmwood 22:35.97 7:32/M Jr  
118 101 175 Katelyn Dixon Quincy (Notre Dame) 22:38.59 7:33/M Jr  
119 102 167 Emily Russel Pleasant Plains 22:39.58 7:33/M Sr  
120 (< 5) 5 Kayla Meiners Athens 22:44.81 7:35/M Fr  
121 103 87 Josi Radel Hamilton 22:48.88 7:36/M Fr  
122 104 182 Grace Henderson Springfield (Lutheran) 22:56.57 7:39/M Fr  
123 105 64 Kaitlyn Sapp Eureka 22:57.12 7:39/M So  
124 106 133 Noel Sindani Monmouth (M.-Roseville) 22:58.53 7:39/M So  
125 107 174 Samantha Strieker Quincy (Notre Dame) 23:01.53 7:40/M So  
126 108 172 Georgia Wilson Quincy (Notre Dame) 23:05.15 7:42/M Fr  
127 109 88 Jaley Huffman Hamilton 23:07.88 7:42/M Fr  
128 110 94 Brooke Carlson Knoxville 23:08.43 7:43/M Jr  
129 111 54 Natalie Meyer Elmwood 23:08.82 7:43/M Sr  
130 112 173 Siearra Harvey Quincy (Notre Dame) 23:10.56 7:43/M So  
131 113 96 Mackenzie Pruett Knoxville 23:12.12 7:44/M Jr  
132 114 99 Morgan Fulton Lewistown 23:18.71 7:46/M Sr  
133 115 202 Janie Manningham Tremont 23:20.25 7:47/M So  
134 116 86 Lydia Long Hamilton 23:22.05 7:47/M Jr  
135 (< 5) 6 Corrie Penrod Athens 23:22.59 7:47/M Fr  
136 117 150 Elinor Simmons Petersburg (PORTA) 23:26.24 7:49/M Fr  
137 118 127 Taylor Porter Mendon (Unity) 23:29.03 7:50/M So  
138 119 72 Jessamy Hintz Farmington 23:29.06 7:50/M Sr  
139 120 162 Laura Hauer Pleasant Plains 23:33.41 7:51/M Sr  
140 121 151 Kassidy Johnson Petersburg (PORTA) 23:35.12 7:52/M Jr  
141 122 134 Grace Murk Monmouth (M.-Roseville) 23:36.81 7:52/M Jr  
142 123 97 Kamryn Stearns Knoxville 23:45.53 7:55/M So  
143 124 181 Kylie Goldstein Springfield (Lutheran) 23:48.55 7:56/M Fr  
144 125 80 Masha Sushko Farmington 24:17.80 8:06/M So  
145 126 115 Sophie White Macomb 24:25.11 8:08/M Fr  
146 127 31 Layna Spratt Downs (Tri-Valley) 24:30.06 8:10/M So  
147 128 153 Cheyenne Kesselring Petersburg (PORTA) 24:30.19 8:10/M Sr  
148 129 70 Annabelle Easley Farmington 24:45.69 8:15/M Fr  
149 130 197 Clarise Booker Tremont 24:48.03 8:16/M Sr  
150 131 155 Alexis Jockisch Petersburg (PORTA) 25:04.72 8:21/M Fr  
151 132 166 Kortney Klockenga Pleasant Plains 25:21.50 8:27/M Jr  
152 133 83 Emily Lucie Hamilton 25:39.36 8:33/M Sr  
153 134 71 Marianne Haines Farmington 26:00.74 8:40/M Sr  
154 135 171 Erica Frankenhoff Quincy (Notre Dame) 26:10.15 8:43/M So  
155 136 180 Julie Elmore Springfield (Lutheran) 26:20.07 8:47/M Jr  
156 137 85 Rylie Welch Hamilton 26:37.06 8:52/M Jr  
157 138 98 Kayla Curless Lewistown 26:49.38 8:56/M Sr