IHSA Regional - Farmington

October 20, 2018


Online Results at http://raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Girls

All Teams

Qualifying Teams: 7 Individuals: 5

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace YEAR Qualifier
1 1 530 Emma Argo Eureka 17:07.93 5:42/M Sr TM
2 2 502 Payne Turney Clinton 17:57.00 5:59/M Jr IND
3 3 591 Lizzy Freidinger Tremont 17:59.65 6:00/M Jr TM
4 4 531 Alexi Fogo Eureka 18:12.44 6:04/M So TM
5 5 576 Savanah Beavers Stanford (Olympia) 18:32.83 6:11/M So TM
6 6 529 Sophi Allen El Paso (E.P.-Gridley) 18:37.36 6:12/M Sr TM
7 7 532 Tessa Wiegand Eureka 18:43.88 6:14/M Sr TM
8 8 596 Tressa Scheuermann Tremont 18:48.71 6:16/M Jr TM
9 9 588 Payton Wille Stanford (Olympia) 18:52.31 6:17/M Sr TM
10 10 486 Abby Lewis Bloomington (Central Cath 18:52.98 6:17/M Sr TM
11 11 521 Ruby Slightom El Paso (E.P.-Gridley) 18:56.35 6:19/M Fr TM
12 12 533 Lexi Grober Eureka 19:13.22 6:24/M Sr TM
13 13 535 Anna Perry Eureka 19:13.42 6:24/M Fr TM
14 14 534 Elle Knapp Eureka 19:15.58 6:25/M Fr TM
15 15 525 Charlene Hamilton El Paso (E.P.-Gridley) 19:29.38 6:30/M Fr TM
16 16 577 Mary Grace Cleinmark Stanford (Olympia) 19:35.74 6:32/M Sr TM
17 17 484 Kaylie Eckhoff Bloomington (Central Cath 19:38.68 6:33/M Fr TM
18 18 490 Marley Williams Chillicothe (Illinois Val 19:43.26 6:34/M Fr IND
19 19 506 Natalie Garneau Downs (Tri-Valley) 19:54.00 6:38/M So TM
20 20 587 Sydnee Usherwood Stanford (Olympia) 19:59.32 6:40/M Jr TM
21 21 595 Sara Scheuermann Tremont 20:09.26 6:43/M Fr TM
22 22 584 Maddie Litwiller Stanford (Olympia) 20:09.43 6:43/M So TM
23 23 541 Becca Conlisk Fairbury (Prairie Central 20:28.18 6:49/M Jr TM
24 24 540 Jadyn Stephens Fairbury (Prairie Central 20:32.73 6:51/M Jr TM
25 25 522 Jenna Kent El Paso (E.P.-Gridley) 20:33.94 6:51/M Fr TM
26 26 582 Hannah Lawless Stanford (Olympia) 20:34.95 6:51/M Sr TM
27 27 593 Sahah Leitner Tremont 20:36.33 6:52/M Jr TM
28 28 488 Anna Zlatic Bloomington (Central Cath 20:37.30 6:52/M Fr TM
29 29 482 Kaitlyn Dappen Bloomington (Central Cath 20:40.56 6:53/M Jr TM
30 30 553 Makenna Hintz Farmington 20:41.32 6:54/M So IND
31 31 520 Tori Witzig El Paso (E.P.-Gridley) 20:41.52 6:54/M So TM
32 32 580 Renee Hallstein Stanford (Olympia) 20:57.14 6:59/M Sr TM
33 33 555 Addy Neal Farmington 21:04.94 7:01/M So IND
34 34 565 Paige Witte Mackinaw (Deer Creek-M.) 21:10.71 7:03/M Jr IND
35 35 563 Meadow Kirby Heyworth 21:11.80 7:04/M Jr
36 36 590 Sarah Finnegan Tremont 21:20.15 7:07/M Jr TM
37 37 536 Nora Robinson Eureka 21:21.01 7:07/M Jr TM
38 38 507 Caitlin McCane Downs (Tri-Valley) 21:26.68 7:09/M So TM
39 39 558 Lily Sharum Farmington 21:27.36 7:09/M So
40 40 562 Anna Holland Heyworth 21:27.97 7:09/M Sr
41 41 508 Natalie Johnson Downs (Tri-Valley) 21:28.27 7:09/M So TM
42 42 589 Stehanie Buck Tremont 21:29.63 7:10/M So TM
43 43 543 Lexi Zimmerman Fairbury (Prairie Central 21:30.22 7:10/M So TM
44 44 564 Olivia Trask Heyworth 21:31.90 7:10/M Sr
45 45 487 Sarah Vose Bloomington (Central Cath 21:36.49 7:12/M Fr TM
46 46 480 Penny Bordewick Bloomington (Central Cath 21:37.21 7:12/M Fr TM
47 47 542 Tanya Fehr Fairbury (Prairie Central 21:40.30 7:13/M So TM
48 48 510 Emmy Tarr Downs (Tri-Valley) 21:45.07 7:15/M So TM
49 49 566 Marley Thompson Mackinaw (Deer Creek-M.) 21:50.23 7:17/M Jr
50 50 526 Mya Gramm El Paso (E.P.-Gridley) 22:14.77 7:25/M Jr TM
51 51 499 Claire Holland Clinton 22:22.57 7:27/M Fr
52 52 493 Mandy Moore Chillicothe (Illinois Val 22:26.82 7:29/M So
53 53 523 Allison Kelly El Paso (E.P.-Gridley) 22:31.33 7:30/M Jr TM
54 54 500 Olivia Petersen Clinton 22:40.30 7:33/M So
55 55 594 Ava Pflederer Tremont 22:48.28 7:36/M So TM
56 56 568 Olivia Elkin Mackinaw (Deer Creek-M.) 22:55.57 7:38/M Jr
57 57 569 Bridget Huizenga Mackinaw (Deer Creek-M.) 23:00.93 7:40/M So
58 58 491 Kayla Wolf Chillicothe (Illinois Val 23:10.93 7:43/M Jr
59 59 567 Sloane Eggenberger Mackinaw (Deer Creek-M.) 23:11.92 7:44/M Jr
60 60 483 Sophia Dappen Bloomington (Central Cath 23:20.28 7:47/M Fr TM
61 61 570 Summer Stahl Mackinaw (Deer Creek-M.) 23:34.10 7:51/M Sr
62 62 511 Svitlana McBride Downs (Tri-Valley) 23:35.30 7:52/M So TM
63 63 509 Charlotte Watson Downs (Tri-Valley) 23:36.54 7:52/M So TM
64 64 512 Jacey Goff Downs (Tri-Valley) 23:38.10 7:53/M Fr TM
65 65 551 Annabelle Easley Farmington 23:38.81 7:53/M So
66 66 544 Anna Hale Fairbury (Prairie Central 23:44.48 7:55/M Jr TM
67 67 492 Lilli Madl Chillicothe (Illinois Val 23:45.69 7:55/M So
68 68 552 Abby Ferrell Farmington 23:46.67 7:55/M Sr
69 69 505 Mackenzie Willoughby Clinton 24:04.19 8:01/M So
70 70 503 Jessica Wertz Clinton 24:06.83 8:02/M Fr
71 71 559 Melissa McVey Farmington 24:12.28 8:04/M Sr
72 72 546 Vivian Walter Fairbury (Prairie Central 24:18.93 8:06/M Sr TM
73 73 494 Katie Tiller Chillicothe (Illinois Val 24:29.24 8:10/M Sr
74 (< 5) 489 Meg Scott Bloomington (Cornerstone 25:00.64 8:20/M Jr
75 74 571 Hollie Kurland Mackinaw (Deer Creek-M.) 25:12.96 8:24/M Jr
76 75 545 Heidi Meister Fairbury (Prairie Central 25:39.39 8:33/M Jr TM
77 76 497 Autumn Brikoetter Clinton 25:57.32 8:39/M Fr
78 77 561 Tallulah Clark Heyworth 26:19.45 8:46/M Fr
79 78 560 Courtney Anderson Heyworth 26:31.68 8:50/M Jr
80 (< 5) 574 Lauren Dana Peoria Heights 26:33.73 8:51/M So
81 79 504 Hannah Williams Clinton 27:42.09 9:14/M Sr
82 80 496 Caitlin Westemyer Chillicothe (Illinois Val 27:45.29 9:15/M Fr