SWSC (Lockport)

October 13, 2018


Results @ www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

Open

Red Division

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 576 Kyle Pearce Lincoln-Way West 17:57.5 5:59/M    
2 2 557 Francis Balquin Lincoln-Way West 18:13.4 6:04/M    
3 3 476 Daniel Warren Lincoln-Way Central HS 18:49.8 6:16/M    
4 4 460 Charlie Gillund Lincoln-Way Central HS 19:17.8 6:26/M    
5 5 458 Matthew Flais Lincoln-Way Central HS 19:29.5 6:30/M    
6 6 743 James Duffy Victor J. Andrew 19:38.4 6:33/M    
7 7 471 Kyle Roecker Lincoln-Way Central HS 19:39.1 6:33/M    
8 8 566 Jake Gryga Lincoln-Way West 19:46.3 6:35/M    
9 9 590 Dylan Williams Lincoln-Way West 19:51.6 6:37/M    
10 10 586 Ethan Trost Lincoln-Way West 19:52.3 6:37/M    
11 11 567 Nathaniel Knutson Lincoln-Way West 19:58.3 6:39/M    
12 12 750 Nick Jreisat Victor J. Andrew 20:06.5 6:42/M    
13 13 572 Joey Martin Lincoln-Way West 20:14.8 6:45/M    
14 (> 7) 591 Ryan Willis Lincoln-Way West 20:21.6 6:47/M    
15 14 751 Brian Karstensen Victor J. Andrew 20:22.7 6:47/M    
16 15 467 Tyler McMahon Lincoln-Way Central HS 20:31.5 6:50/M    
17 (> 7) 588 Cade Vetor Lincoln-Way West 20:33.8 6:51/M    
18 16 470 Luke Pearson Lincoln-Way Central HS 20:37.0 6:52/M    
19 (> 7) 584 Ryan Stripeik Lincoln-Way West 20:40.2 6:53/M    
20 17 742 Sean Cuba Victor J. Andrew 20:41.0 6:54/M    
21 18 754 Matt Makowski Victor J. Andrew 20:54.1 6:58/M    
22 19 763 Ben Morrey Victor J. Andrew 21:02.3 7:01/M    
23 20 762 Brady Moore Victor J. Andrew 21:03.0 7:01/M    
24 (> 7) 759 Brandyn Maza Victor J. Andrew 21:05.7 7:02/M    
25 (> 7) 761 Ethan Mikulec Victor J. Andrew 21:13.2 7:04/M    
26 (> 7) 747 Ronnie Hamad Victor J. Andrew 21:13.5 7:04/M    
27 (> 7) 765 Connor Owsianiak Victor J. Andrew 21:19.5 7:06/M    
28 (> 7) 581 Jake Ryan Lincoln-Way West 21:31.1 7:10/M    
29 (> 7) 773 Michael Teneyuque Victor J. Andrew 21:32.4 7:11/M    
30 (> 7) 563 Nolan Dynia Lincoln-Way West 21:39.3 7:13/M    
31 (> 7) 570 Andrew Kwak Lincoln-Way West 21:45.4 7:15/M    
32 (> 7) 764 Anthony Mulder Victor J. Andrew 21:52.6 7:17/M    
33 21 477 Christian Woerner Lincoln-Way Central HS 21:55.4 7:18/M    
34 (< 5) 424 David Chen Bradley 22:12.6 7:24/M    
35 (> 7) 746 Jack Greaney Victor J. Andrew 22:13.6 7:24/M    
36 (> 7) 558 Joshua Boswell Lincoln-Way West 22:22.2 7:27/M    
37 (> 7) 752 Dave Laird Victor J. Andrew 22:52.7 7:37/M    
38 (> 7) 774 Emmanuel Villalobos Victor J. Andrew 22:52.7 7:37/M    
39 (> 7) 556 Kyle Auchstetter Lincoln-Way West 23:27.1 7:49/M    
40 (< 5) 737 George Marshbanks Thornwood 24:04.0 8:01/M    
41 (> 7) 472 Nathan Schickel Lincoln-Way Central HS 24:16.0 8:05/M    
42 (< 5) 736 Jeremiah Ball Thornwood 24:19.3 8:06/M    
43 (> 7) 573 Myles McClelland Lincoln-Way West 24:43.6 8:14/M    
44 (< 5) 437 Ayden Schroeder Bradley 25:25.8 8:28/M    
45 (> 7) 465 Chris Martinez Lincoln-Way Central HS 26:09.5 8:43/M    
46 (> 7) 468 Zack Oostema Lincoln-Way Central HS 26:59.2 9:00/M    

Overall Finish List - Girls

Open

Red Division

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 186 Hannah Hospodar Lincoln-Way West 20:45.2 6:55/M    
2 2 183 Emma Fox Lincoln-Way West 21:25.3 7:08/M    
3 3 105 Beth Rafferty Lincoln-Way Central 21:36.1 7:12/M    
4 4 96 Mary Farhat Lincoln-Way Central 21:48.6 7:16/M    
5 5 347 Angelina Lopez Victor J. Andrew High School 22:02.2 7:21/M    
6 6 194 Marie Moore Lincoln-Way West 22:02.3 7:21/M    
7 7 114 Kylie White Lincoln-Way Central 22:11.6 7:24/M    
8 8 97 Cassidy Farrell Lincoln-Way Central 22:36.5 7:32/M    
9 9 192 Kara Lotz Lincoln-Way West 22:49.6 7:36/M    
10 10 180 Emma Doyle Lincoln-Way West 22:51.7 7:37/M    
11 11 178 Abby Daletski Lincoln-Way West 23:02.1 7:41/M    
12 12 196 Gretchen Nenn Lincoln-Way West 23:05.3 7:42/M    
13 13 338 Irina Clausius Victor J. Andrew High School 23:47.1 7:56/M    
14 14 107 Kelly Robbins Lincoln-Way Central 23:55.4 7:58/M    
15 (> 7) 173 Karleigh Baran Lincoln-Way West 24:01.7 8:00/M    
16 (< 5) 56 Madelyn Longtin Bradley 24:14.9 8:05/M    
17 (> 7) 179 Ellie Degroot Lincoln-Way West 24:16.4 8:05/M    
18 15 345 Kaylyn Knight Victor J. Andrew High School 24:32.2 8:11/M    
19 (< 5) 65 Olivia Brown Bradley 24:35.6 8:12/M    
20 (> 7) 175 Rachel Bukas Lincoln-Way West 24:44.2 8:15/M    
21 16 358 Kailey Stariha Victor J. Andrew High School 24:49.8 8:16/M    
22 17 334 Becca Babjak Victor J. Andrew High School 24:55.9 8:18/M    
23 (> 7) 188 Natalie Klosowski Lincoln-Way West 24:58.1 8:19/M    
24 (> 7) 190 Madeline Knight Lincoln-Way West 25:05.7 8:22/M    
25 18 98 Winona Hearne Lincoln-Way Central 25:15.0 8:25/M    
26 19 341 Allison Frale Victor J. Andrew High School 25:36.6 8:32/M    
27 20 101 Faith Lynn Lincoln-Way Central 25:53.1 8:38/M    
28 (> 7) 176 Emma Cecich Lincoln-Way West 25:55.5 8:38/M    
29 21 353 Grace Navickas Victor J. Andrew High School 26:14.6 8:45/M    
30 (< 5) 63 Kristina Cohoon Bradley 26:17.6 8:46/M    
31 (> 7) 199 Jessica Prince Lincoln-Way West 26:53.4 8:58/M    
32 (> 7) 189 Sophie Klosowski Lincoln-Way West 26:59.7 9:00/M    
33 (< 5) 59 Jordan Alsvig Bradley 27:34.8 9:11/M    
34 (> 7) 344 Jenan Hammoudeh Victor J. Andrew High School 27:49.8 9:16/M