SWSC (Lockport)

October 13, 2018


Results @ www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity

Blue Division

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 212 Josephine Bober Lockport Township High School 19:17.0 6:26/M    
2 2 232 Anna Kozak Lockport Township High School 19:24.6 6:28/M    
3 3 135 Makenna Hamilton Lincoln-Way East 19:25.3 6:28/M    
4 4 251 Kate Wojcikiewicz Lockport Township High School 19:26.1 6:29/M    
5 5 276 Brielle Morris Sandburg 19:26.2 6:29/M    
6 6 246 Alexandra Skibicki Lockport Township High School 19:30.1 6:30/M    
7 7 152 Ashley Mills Lincoln-Way East 19:36.7 6:32/M    
8 8 123 Jenna Couwenhoven Lincoln-Way East 19:42.5 6:34/M    
9 9 250 Samantha Weisner Lockport Township High School 19:45.1 6:35/M    
10 10 231 Abbey Kozak Lockport Township High School 19:48.8 6:36/M    
11 11 140 Jordan Jacobucci Lincoln-Way East 20:02.2 6:41/M    
12 12 44 Kaylee Pannek Bolingbrook High School 20:06.2 6:42/M    
13 13 22 Camille Cabas Bolingbrook High School 20:13.2 6:44/M    
14 14 139 Olivia Jacobs Lincoln-Way East 20:22.5 6:47/M    
15 15 225 Abby Hagan Lockport Township High School 20:35.9 6:52/M    
16 16 52 Michelle Villagran Bolingbrook High School 20:38.0 6:53/M    
17 17 35 Yaneli Izaguirre Bolingbrook High School 21:05.1 7:02/M    
18 18 126 Tori Entwistle Lincoln-Way East 21:10.5 7:03/M    
19 19 11 Kylie O'Connor-fry Amos Alonzo Stagg High School 21:32.2 7:11/M    
20 20 81 Shallon Malfeo Homewood-Flossmoor High School 21:35.7 7:12/M    
21 21 25 Gianna Capp Bolingbrook High School 21:46.7 7:15/M    
22 22 281 Cassandra Pichardo Sandburg 21:54.1 7:18/M    
23 23 292 Grace Wille Sandburg 22:28.7 7:29/M    
24 24 285 Tina Siebenaler Sandburg 22:38.1 7:33/M    
25 25 24 Lizbeth Camacho Bolingbrook High School 22:41.2 7:34/M    
26 26 280 Erin Penzenik Sandburg 22:42.7 7:34/M    
27 27 38 Jordyn Lenard Bolingbrook High School 22:43.8 7:34/M    
28 28 289 Stephanie Tuscher Sandburg 23:09.6 7:43/M    
29 29 5 Tala Dissi Amos Alonzo Stagg High School 23:20.8 7:47/M    
30 30 278 Nicole Nelligan Sandburg 23:36.3 7:52/M    
31 31 13 Leah Renner Amos Alonzo Stagg High School 23:38.4 7:53/M    
32 32 82 Morgan Murphy Homewood-Flossmoor High School 23:45.2 7:55/M    
33 33 86 Paige Williams Homewood-Flossmoor High School 23:47.1 7:56/M    
34 34 6 Kylie Gaeta Amos Alonzo Stagg High School 24:16.1 8:05/M    
35 35 9 Kathie Lough Amos Alonzo Stagg High School 24:28.8 8:09/M    
36 36 18 Nicole Vacha Amos Alonzo Stagg High School 24:30.2 8:10/M    
37 37 16 Maria Thurman Amos Alonzo Stagg High School 24:37.3 8:12/M    
38 38 83 Haley Rampage Homewood-Flossmoor High School 24:49.6 8:16/M    
39 39 78 Gloria Ikoh Homewood-Flossmoor High School 26:44.1 8:55/M    

Final Team Results - Girls

Girls Varsity

Blue Division

Team - Lockport Township High School

Finish Position - 1

Team Score (places): 22

Team Score (times): 1:37:23.2

Ave Time:19:28.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 212 Josephine Bober   1 1 19:17.0 19:17.0 0:23.7
2 232 Anna Kozak   2 3 19:24.6 38:41.7 0:31.3
3 251 Kate Wojcikiewicz   4 7 19:26.1 58:07.9 0:32.7
4 246 Alexandra Skibicki   6 13 19:30.1 1:17:38.0 0:36.7
5 250 Samantha Weisner   9 22 19:45.1 1:37:23.2 0:51.8
6 231 Abbey Kozak   (10) (32) 19:48.8 1:57:12.0 0:55.5
7 225 Abby Hagan   (15) (47) 20:35.9 2:17:47.9 1:42.5

Team - Lincoln-Way East

Finish Position - 2

Team Score (places): 43

Team Score (times): 1:39:09.4

Ave Time:19:49.8

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 135 Makenna Hamilton   3 3 19:25.3 19:25.3 0:32.0
2 152 Ashley Mills   7 10 19:36.7 39:02.1 0:43.4
3 123 Jenna Couwenhoven   8 18 19:42.5 58:44.6 0:49.2
4 140 Jordan Jacobucci   11 29 20:02.2 1:18:46.9 1:08.8
5 139 Olivia Jacobs   14 43 20:22.5 1:39:09.4 1:29.2
6 126 Tori Entwistle   (18) (61) 21:10.5 2:00:20.0 2:17.2

Team - Bolingbrook High School

Finish Position - 3

Team Score (places): 79

Team Score (times): 1:43:49.4

Ave Time:20:45.8

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 44 Kaylee Pannek   12 12 20:06.2 20:06.2 1:12.8
2 22 Camille Cabas   13 25 20:13.2 40:19.5 1:19.9
3 52 Michelle Villagran   16 41 20:38.0 1:00:57.5 1:44.7
4 35 Yaneli Izaguirre   17 58 21:05.1 1:22:02.6 2:11.7
5 25 Gianna Capp   21 79 21:46.7 1:43:49.4 2:53.4
6 24 Lizbeth Camacho   (25) (104) 22:41.2 2:06:30.6 3:47.9
7 38 Jordyn Lenard   (27) (131) 22:43.8 2:29:14.4 3:50.4

Team - Sandburg

Finish Position - 4

Team Score (places): 100

Team Score (times): 1:49:10.0

Ave Time:21:50.0

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 276 Brielle Morris   5 5 19:26.2 19:26.2 0:32.9
2 281 Cassandra Pichardo   22 27 21:54.1 41:20.4 3:00.8
3 292 Grace Wille   23 50 22:28.7 1:03:49.2 3:35.4
4 285 Tina Siebenaler   24 74 22:38.1 1:26:27.3 3:44.7
5 280 Erin Penzenik   26 100 22:42.7 1:49:10.0 3:49.4
6 289 Stephanie Tuscher   (28) (128) 23:09.6 2:12:19.7 4:16.2
7 278 Nicole Nelligan   (30) (158) 23:36.3 2:35:56.0 4:42.9

Team - Amos Alonzo Stagg High School

Finish Position - 5

Team Score (places): 148

Team Score (times): 1:57:16.5

Ave Time:23:27.3

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 11 Kylie O'Connor-fry   19 19 21:32.2 21:32.2 2:38.9
2 5 Tala Dissi   29 48 23:20.8 44:53.0 4:27.4
3 13 Leah Renner   31 79 23:38.4 1:08:31.5 4:45.1
4 6 Kylie Gaeta   34 113 24:16.1 1:32:47.7 5:22.8
5 9 Kathie Lough   35 148 24:28.8 1:57:16.5 5:35.5
6 18 Nicole Vacha   (36) (184) 24:30.2 2:21:46.8 5:36.9
7 16 Maria Thurman   (37) (221) 24:37.3 2:46:24.1 5:44.0

Team - Homewood-Flossmoor High School

Finish Position - 6

Team Score (places): 162

Team Score (times): 2:00:41.9

Ave Time:24:08.3

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 81 Shallon Malfeo   20 20 21:35.7 21:35.7 2:42.4
2 82 Morgan Murphy   32 52 23:45.2 45:21.0 4:51.9
3 86 Paige Williams   33 85 23:47.1 1:09:08.1 4:53.7
4 83 Haley Rampage   38 123 24:49.6 1:33:57.8 5:56.3
5 78 Gloria Ikoh   39 162 26:44.1 2:00:41.9 7:50.7