Lisle Mane Invitational

September 29, 2018


Online Results at http://raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

All Runners

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 457 Hope Clark Timothy Christian High School 19:57.8 6:26/M JR  
2 2 90 Josie Mendell Herscher 20:07.4 6:29/M SO  
3 3 454 Minnie Rolston St. Francis 20:07.6 6:29/M SO  
4 4 439 Madeline Andelbradt St. Francis 20:09.1 6:30/M FR  
5 (< 5) 1072 Grace Battiato Peotone 20:10.6 6:30/M  
6 5 93 Molly Raymond Herscher 20:13.1 6:31/M JR  
7 6 51 Kylie Denardo Glenbard South High School 20:15.3 6:32/M FR  
8 7 92 Jillian Milton Herscher 20:25.0 6:35/M SR  
9 8 448 Gabby Hernandez St. Francis 20:34.6 6:38/M SO  
10 9 504 Lily Lebo Wheaton Academy 20:37.1 6:39/M FR  
11 (< 5) 6 Julie O'Sullivan Chicago Christian 20:37.5 6:39/M SR  
12 10 480 Caroline Pacer West Chicago High School 20:41.9 6:40/M JR  
13 11 114 Monika Narain Illinois Mathematics and Science Academy 20:45.1 6:42/M SO  
14 12 472 Lillian Buzani West Chicago High School 20:47.2 6:42/M SO  
15 13 222 Ailee Hogan nazareth academy 20:48.0 6:43/M JR  
16 14 342 Michele Gal Reavis 20:48.9 6:43/M FR  
17 15 509 Mia Rynbrandt Wheaton Academy 21:00.9 6:46/M SR  
18 16 445 Leah Gaul St. Francis 21:05.6 6:48/M FR  
19 17 88 Kylie Lockwood Herscher 21:07.5 6:49/M SR  
20 18 421 Allison Tippett Rosary High school 21:07.9 6:49/M SR  
21 19 76 Paige Kern Hampshire 21:13.2 6:51/M SR  
22 20 440 Liz Brouch St. Francis 21:15.3 6:51/M SR  
23 21 128 Leticia Castillo Joliet West 21:17.7 6:52/M SR  
24 22 94 Natalie Rink Herscher 21:18.5 6:52/M SO  
25 23 499 Mary Frost Wheaton Academy 21:19.7 6:53/M SR  
26 24 149 Yesenia Suarez Joliet West 21:21.2 6:53/M JR  
27 25 137 Ashley Lang Joliet West 21:22.8 6:54/M JR  
28 26 95 Mady Rogers Herscher 21:27.8 6:55/M JR  
29 27 78 Stella Oury Hampshire 21:29.7 6:56/M JR  
30 28 72 Lindsey Baron Hampshire 21:30.8 6:56/M SO  
31 29 133 Danielle Durak Joliet West 21:34.2 6:57/M SR  
32 30 503 Anna Jerdee Wheaton Academy 21:35.1 6:58/M JR  
33 31 341 Alyssa Froylan Reavis 21:37.7 6:58/M JR  
34 32 487 Katelyn Sutherland West Chicago High School 21:43.3 7:00/M JR  
35 33 152 Ava Vaccarella Joliet West 21:45.3 7:01/M SO  
36 34 430 Katie Ellsworth St Edwards 21:50.8 7:03/M SR  
37 35 91 Gwen Meyer Herscher 21:51.6 7:03/M JR  
38 36 488 Jocelyn Velazquez West Chicago High School 21:51.8 7:03/M JR  
39 37 447 Katie Harvey St. Francis 21:52.8 7:03/M SR  
40 38 450 Kral Leila St. Francis 21:55.4 7:04/M SR  
41 39 146 Tracey Renteria Joliet West 21:55.5 7:04/M FR  
42 40 65 Elnora Stewart Glenbard South High School 21:57.0 7:05/M SO  
43 41 219 Melissa Harris nazareth academy 21:58.0 7:05/M JR  
44 42 398 Julie Bottarini Rosary High school 21:59.3 7:05/M SR  
45 43 75 Emma Johnson Hampshire 21:59.7 7:05/M FR  
46 44 80 Magdalena Vonic Hampshire 22:05.8 7:07/M JR  
47 45 169 Brittany Burgos Larkin High School 22:06.4 7:08/M SO  
48 46 484 Sofia Schumann West Chicago High School 22:06.5 7:08/M FR  
49 47 335 Johnna Baniwiecz Reavis 22:07.6 7:08/M JR  
50 48 498 Yesica Brown Wheaton Academy 22:08.1 7:08/M SR  
51 49 16 Jessica Kolros Dundee Crown High School 22:10.0 7:09/M SR  
52 50 466 Elise Terpstra Timothy Christian High School 22:19.7 7:12/M JR  
53 51 53 Ania Gniatczyk Glenbard South High School 22:20.2 7:12/M SR  
54 52 210 Erin Degnan nazareth academy 22:22.6 7:13/M SR  
55 53 129 Viviana Cortes Joliet West 22:23.0 7:13/M FR  
56 (< 5) 387 Malak Mahlaoui Romeoville High School 22:24.3 7:14/M JR  
57 54 176 Alyssa Durrant Larkin High School 22:28.7 7:15/M JR  
58 55 77 Cortney Kriens Hampshire 22:29.8 7:15/M FR  
59 56 12 Angie Delgado Dundee Crown High School 22:32.8 7:16/M JR  
60 57 253 Caroline Hagerty North Shore Country Day 22:33.1 7:16/M SO  
61 58 229 Sabina Llernas nazareth academy 22:35.0 7:17/M SO  
62 59 63 Alison Salt Glenbard South High School 22:35.5 7:17/M JR  
63 60 13 Mary Florance Dundee Crown High School 22:39.0 7:18/M JR  
64 61 438 Emily Wagh St Edwards 22:39.0 7:18/M SR  
65 62 23 Andrea Sanchez Dundee Crown High School 22:45.8 7:20/M JR  
66 63 357 Ashley Rueda Reavis 22:47.5 7:21/M FR  
67 64 435 Jase Leonard St Edwards 22:57.0 7:24/M SO  
68 65 431 Maddie Ellsworth St Edwards 22:58.9 7:25/M JR  
69 66 397 Andie Baker Rosary High school 23:00.5 7:25/M JR  
70 (< 5) 158 Madeline Gall Kankakee 111 23:08.3 7:28/M JR  
71 67 47 Kelly Anderson Glenbard South High School 23:10.4 7:28/M SO  
72 68 73 Veronica Evitts Hampshire 23:11.6 7:29/M SO  
73 69 57 Alyssa Kain Glenbard South High School 23:11.7 7:29/M FR  
74 (< 5) 202 Sam Tamblyn Manteno 23:15.9 7:30/M JR  
75 70 294 Natalie Flores Plano High School 23:17.8 7:31/M SO  
76 71 275 Tala Liqyanah Oak Lawn Community HS 23:18.8 7:31/M SR  
77 72 344 Haley Garza Reavis 23:21.1 7:32/M JR  
78 73 224 Abby Hosek nazareth academy 23:22.3 7:32/M SR  
79 (< 5) 196 Rachel Laning Lisle High School 23:23.4 7:33/M JR  
80 74 206 Maddie Bent nazareth academy 23:29.9 7:35/M FR  
81 (< 5) 203 Maddie Willis Manteno 23:31.9 7:35/M SO  
82 75 295 Rachelle Gomez Plano High School 23:35.8 7:36/M SR  
83 (< 5) 492 Makayla Johnson Westmont 23:38.5 7:37/M JR  
84 76 361 Corrin Smith Reavis 23:39.7 7:38/M FR  
85 (< 5) 390 Jessica Munoz Romeoville High School 23:42.9 7:39/M SR  
86 (< 5) 309 Bridget Jeffries Providence Catholic 23:44.3 7:39/M JR  
87 77 458 Jill Forgac Timothy Christian High School 23:48.8 7:41/M SR  
88 78 462 Paige Hoving Timothy Christian High School 23:49.2 7:41/M FR  
89 79 460 Tegan Gunn Timothy Christian High School 23:53.4 7:42/M FR  
90 80 272 Amira Jackson Oak Lawn Community HS 23:57.3 7:44/M JR  
91 81 21 Eli Paniagua Dundee Crown High School 23:59.9 7:44/M JR  
92 82 463 Grace Lindemulder Timothy Christian High School 24:00.2 7:45/M FR  
93 (< 5) 381 Briana Alcantar Romeoville High School 24:01.2 7:45/M JR  
94 83 56 Mikayla Jacoby Glenbard South High School 24:02.2 7:45/M SR  
95 84 255 Oliva Theodosakis North Shore Country Day 24:05.5 7:46/M SO  
96 85 355 Ale Rodriguez Reavis 24:08.3 7:47/M SR  
97 86 461 Morgan Hoving Timothy Christian High School 24:15.4 7:49/M SR  
98 87 478 Valeria Medina West Chicago High School 24:21.8 7:51/M SO  
99 88 263 Abby Cafagna Oak Lawn Community HS 24:22.8 7:52/M JR  
100 89 400 Bridgette Buckley Rosary High school 24:22.8 7:52/M SR  
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
101 90 111 Diana Gonzales Illinois Mathematics and Science Academy 24:38.0 7:57/M JR  
102 91 273 Frankie Liberti Oak Lawn Community HS 24:40.4 7:57/M JR  
103 (< 5) 329 Kailey Voltz Providence Catholic 24:41.7 7:58/M JR  
104 (< 5) 324 Maycen Pirc Providence Catholic 24:43.6 7:58/M SR  
105 (< 5) 66 Amanda Arroyo Guerin Preparatory High School 24:49.0 8:00/M SR  
106 92 415 Taylor Obbish Rosary High school 24:51.1 8:01/M SR  
107 93 475 Ximena Duran West Chicago High School 24:54.2 8:02/M JR  
108 (< 5) 305 Allison Gardella Providence Catholic 25:05.1 8:05/M SR  
109 94 410 Anna Michel Rosary High school 25:11.5 8:07/M JR  
110 95 420 Louisa Surtz Rosary High school 25:11.9 8:07/M SR  
111 (< 5) 159 Isabel Haut Kankakee 111 25:13.4 8:08/M FR  
112 96 293 Yali Chavez Plano High School 25:19.6 8:10/M JR  
113 97 173 Kailey Cronin Larkin High School 25:31.4 8:14/M FR  
114 98 289 Matelda Sweis Oak Lawn Community HS 25:37.7 8:16/M SR  
115 (< 5) 493 Mollie Johnson Westmont 25:45.9 8:18/M SR  
116 (< 5) 384 Brianna Holm Romeoville High School 25:50.8 8:20/M SR  
117 99 178 Noa Greenfeld Larkin High School 25:56.4 8:22/M SR  
118 (< 5) 198 Madi O'Dell Manteno 26:06.2 8:25/M JR  
119 100 367 Kimirah Hanson Rich South 26:11.6 8:27/M SR  
120 101 20 Monica Ortiz Dundee Crown High School 26:14.9 8:28/M JR  
121 102 189 Miranda Preuss Larkin High School 26:16.7 8:28/M JR  
122 103 236 Monserrat Morales nazareth academy 26:26.0 8:32/M SR  
123 (< 5) 201 Allison Tamblyn Manteno 26:37.4 8:35/M FR  
124 104 117 Savannah Pagan Illinois Mathematics and Science Academy 26:41.2 8:36/M JR  
125 105 185 Destiny Meza Larkin High School 26:43.0 8:37/M JR  
126 106 433 Julia Heffelfinger St Edwards 26:48.5 8:39/M SO  
127 107 166 Fatima Arias Larkin High School 26:59.4 8:42/M SO  
128 108 256 Ana Umpleby North Shore Country Day 27:04.7 8:44/M FR  
129 109 251 Alex Carrigan North Shore Country Day 27:30.9 8:52/M JR  
130 (< 5) 194 Hailey Armalis Lisle High School 27:32.4 8:53/M JR  
131 110 296 Payton Hieden Plano High School 27:45.8 8:57/M SO  
132 111 298 Zenaida Puga Plano High School 27:49.2 8:58/M SO  
133 112 297 Marina Mercado Plano High School 27:51.3 8:59/M JR  
134 113 369 Jayla Hawkins Rich South 28:06.7 9:04/M JR  
135 114 105 Emily Atkinson Illinois Mathematics and Science Academy 28:07.9 9:04/M SO  
136 115 372 Raven Jones Rich South 29:35.6 9:33/M JR  
137 (< 5) 197 Jzasmeen Lochrie Lisle High School 30:11.7 9:44/M JR  
138 116 257 Claire Umpleby North Shore Country Day 30:26.1 9:49/M JR  
139 (< 5) 162 Kayla Slajchert Kankakee 111 30:32.4 9:51/M SO  
140 (< 5) 161 Rianna Skinner Kankakee 111 30:37.6 9:53/M JR  
141 117 366 Ngulumun Dagba Rich South 30:40.4 9:54/M SR  
142 118 379 Monique Wade Rich South 30:41.8 9:54/M JR  
143 (< 5) 46 Arleigh Nesbit Elgin Academy 31:31.6 10:10/M SR  
144 119 113 Zoe Kurzweil Illinois Mathematics and Science Academy 32:05.7 10:21/M JR  
145 120 376 Alayna Sholar Rich South 32:31.1 10:29/M JR  
146 121 373 Tenaya Mitchell Rich South 36:05.7 11:38/M JR