IHSA Regional - Liberty

October 20, 2018


Results @ www.raceresultsplus.com River City Race Management

Final Team Results - Boys

Boys

Team - Athens

Finish Position - 1

Team Score (places): 44

Team Score (times): 1:24:39.22

Ave Time:16:55.84

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 890 Noah McIntyre Jr 2 2 16:06.02 16:06.02 0:00.17
2 891 Ryan Nordsiek Sr 8 10 16:51.38 32:57.40 0:45.53
3 888 Joseph Goodenow Jr 10 20 16:55.45 49:52.85 0:49.60
4 887 James Goodenow Jr 11 31 17:16.00 1:07:08.85 1:10.15
5 889 Will Hill Jr 13 44 17:30.37 1:24:39.22 1:24.52
6 892 Kyle Sholtis Jr (38) (82) 18:56.45 1:43:35.67 2:50.60
7 893 Hayden Thomas So (49) (131) 19:14.36 2:02:50.03 3:08.51

Team - Pleasant Plains

Finish Position - 2

Team Score (places): 72

Team Score (times): 1:25:53.46

Ave Time:17:10.69

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 948 Steven Melin Sr 1 1 16:05.85 16:05.85 0:00.00
2 949 Braden Moore Jr 3 4 16:31.73 32:37.58 0:25.88
3 950 Otis Sanders Sr 6 10 16:33.00 49:10.58 0:27.15
4 951 Michael Scott Sr 12 22 17:25.49 1:06:36.07 1:19.64
5 952 Michael Benning Jr 50 72 19:17.39 1:25:53.46 3:11.54
6 953 Brandon Daugherty Fr (60) (132) 20:52.48 1:46:45.94 4:46.63
7 954 Zeke Frappier So (69) (201) 21:54.72 2:08:40.66 5:48.87

Team - Williamsville

Finish Position - 3

Team Score (places): 99

Team Score (times): 1:29:08.49

Ave Time:17:49.70

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 982 Evan Horn Jr 5 5 16:32.12 16:32.12 0:26.27
2 983 Keaton Hill Jr 17 22 17:45.79 34:17.91 1:39.94
3 984 Nathan Clack Jr 19 41 17:54.24 52:12.15 1:48.39
4 985 Chase Law Sr 22 63 18:01.38 1:10:13.53 1:55.53
5 986 Quentin Smith Sr 36 99 18:54.96 1:29:08.49 2:49.11
6 987 Logan Giacomini Fr (42) (141) 19:03.13 1:48:11.62 2:57.28
7 989 Jack Stender Jr (43) (184) 19:05.43 2:07:17.05 2:59.58

Team - Riverton

Finish Position - 4

Team Score (places): 99

Team Score (times): 1:29:43.55

Ave Time:17:56.71

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 975 Shane Yamco Sr 4 4 16:32.10 16:32.10 0:26.25
2 969 Isaac Gaddis So 18 22 17:49.68 34:21.78 1:43.83
3 968 Dayton Durham So 23 45 18:07.11 52:28.89 2:01.26
4 974 Evan Wilson Jr 26 71 18:34.55 1:11:03.44 2:28.70
5 972 Tristan Hodson Jr 28 99 18:40.11 1:29:43.55 2:34.26
6 971 Gavin Hartlaub Fr (54) (153) 19:33.42 1:49:16.97 3:27.57
7 973 Drake Tudor Fr (57) (210) 19:45.47 2:09:02.44 3:39.62

Team - Franklin

Finish Position - 5

Team Score (places): 122

Team Score (times): 1:31:00.68

Ave Time:18:12.14

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 908 Grant Marshall So 9 9 16:52.94 16:52.94 0:47.09
2 911 Jake Gutzman Fr 14 23 17:39.07 34:32.01 1:33.22
3 907 Andrew McGath Jr 30 53 18:41.76 53:13.77 2:35.91
4 912 Tyler Kanganis Fr 34 87 18:53.34 1:12:07.11 2:47.49
5 910 Codey Smith So 35 122 18:53.57 1:31:00.68 2:47.72
6 906 Tayson Neely Jr (55) (177) 19:36.61 1:50:37.29 3:30.76
7 904 Kallen Watson Sr (63) (240) 21:23.97 2:12:01.26 5:18.12

Team - Quincy (Notre Dame)

Finish Position - 6

Team Score (places): 123

Team Score (times): 1:31:16.86

Ave Time:18:15.37

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 957 Nathan Haxel Sr 15 15 17:39.70 17:39.70 1:33.85
2 964 Sam Schlegl Jr 20 35 17:54.69 35:34.39 1:48.84
3 956 Hayden Donaldson Sr 24 59 18:07.47 53:41.86 2:01.62
4 962 Alex Mast Sr 31 90 18:42.66 1:12:24.52 2:36.81
5 960 Owen Ley Sr 33 123 18:52.34 1:31:16.86 2:46.49
6 961 Steven Liao Sr (41) (164) 19:02.13 1:50:18.99 2:56.28
7 966 Dalton Steinkamp Sr (46) (210) 19:09.43 2:09:28.42 3:03.58

Team - Pittsfield

Finish Position - 7

Team Score (places): 151

Team Score (times): 1:32:29.72

Ave Time:18:29.94

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 946 Bryan Piper Jr 16 16 17:41.13 17:41.13 1:35.28
2 945 Jj Petty Fr 21 37 17:59.51 35:40.64 1:53.66
3 943 Colin James Sr 27 64 18:39.02 54:19.66 2:33.17
4 947 Eli Smithers So 40 104 18:59.29 1:13:18.95 2:53.44
5 942 Max Couch So 47 151 19:10.77 1:32:29.72 3:04.92
6 944 Forest Mangham Fr (64) (215) 21:25.32 1:53:55.04 5:19.47

Team - Liberty

Finish Position - 8

Team Score (places): 201

Team Score (times): 1:35:37.68

Ave Time:19:07.54

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 918 Cannen Wolf Fr 7 7 16:50.12 16:50.12 0:44.27
2 917 Mason Tate Sr 25 32 18:23.06 35:13.18 2:17.21
3 914 Carter Holt Fr 51 83 19:24.53 54:37.71 3:18.68
4 915 Lucas Obert Fr 53 136 19:33.13 1:14:10.84 3:27.28
5 916 Lowell Sparrow Jr 65 201 21:26.84 1:35:37.68 5:20.99

Team - Petersburg (PORTA)

Finish Position - 9

Team Score (places): 213

Team Score (times): 1:35:29.77

Ave Time:19:05.95

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 940 Parker Fox Fr 29 29 18:40.62 18:40.62 2:34.77
2 929 Jack Pickerill Jr 39 68 18:57.13 37:37.75 2:51.28
3 938 Jacob Brant Fr 45 113 19:07.47 56:45.22 3:01.62
4 939 Aden Mathis Fr 48 161 19:14.24 1:15:59.46 3:08.39
5 935 Jonah Sinclair Jr 52 213 19:30.31 1:35:29.77 3:24.46
6 930 Cannon Anderson Jr (56) (269) 19:36.88 1:55:06.65 3:31.03
7 941 Conner Peterson Fr (58) (327) 20:05.91 2:15:12.56 4:00.06

Team - Beardstown

Finish Position - 10

Team Score (places): 261

Team Score (times): 1:41:35.87

Ave Time:20:19.17

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 902 Kole Tate Sr 32 32 18:45.96 18:45.96 2:40.11
2 900 Godman Sodjedo So 37 69 18:55.05 37:41.01 2:49.20
3 901 Godwin Sodjedo So 59 128 20:31.89 58:12.90 4:26.04
4 899 Mamadou Sambou So 66 194 21:37.23 1:19:50.13 5:31.38
5 898 Lamine Sambou So 67 261 21:45.74 1:41:35.87 5:39.89
6 895 Maxwell Avosse So (71) (332) 23:34.92 2:05:10.79 7:29.07
7 896 Denmark Mahilom So (73) (405) 24:00.75 2:29:11.54 7:54.90

Team - Mendon (Unity)

Finish Position - 11

Team Score (places): 305

Team Score (times): 1:45:49.83

Ave Time:21:09.97

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 920 Daine Meyer Sr 44 44 19:06.71 19:06.71 3:00.86
2 925 Clayton Tallcott Fr 61 105 21:03.37 40:10.08 4:57.52
3 927 Vincent Maglioacchetti Fr 62 167 21:22.25 1:01:32.33 5:16.40
4 926 Zach Steinkamp Fr 68 235 21:49.85 1:23:22.18 5:44.00
5 928 Johnathan Wilke Fr 70 305 22:27.65 1:45:49.83 6:21.80
6 919 Logan Woodruff Sr (72) (377) 23:51.58 2:09:41.41 7:45.73

Team - Springfield (Lutheran)

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 977 Justin Kerwin Fr Less Than 5   18:51.84 18:51.84 2:45.99
2 981 Christian Schoeffel Fr Less Than 5   19:46.87 38:38.71 3:41.02
3 980 Jay McAfee Sr Less Than 5   21:10.38 59:49.09 5:04.53
4 979 David Ludwig Sr Less Than 5   24:19.61 1:24:08.70 8:13.76