Amboy Cross Country Invitational

October 14, 2019


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Open

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace YR  
1 1 334 Aurora Insko Winnebago HS 13:30.0 4:39/M jr  
2 2 101 Catherine Karn Elmwood High School 13:38.4 4:42/M so  
3 3 185 Estella Miller Monticello 13:42.8 4:44/M fr  
4 4 97 Caroline Gallagher Elmwood High School 13:43.5 4:44/M fr  
5 5 267 Tayli Hultin Rock Falls Hish School 13:47.7 4:45/M fr  
6 6 95 Allie Crisco Elmwood High School 13:48.0 4:46/M fr  
7 7 189 Cora Sowinski Monticello 13:50.5 4:46/M fr  
8 8 262 Lilian Gaulrapp Rock Falls Hish School 13:52.4 4:47/M sr  
9 9 329 Maddie Bertram Winnebago HS 13:59.9 4:50/M jr  
10 10 181 Audrey Fain Monticello 13:59.9 4:50/M jr  
11 11 98 Melody Glenn Elmwood High School 14:04.2 4:51/M fr  
12 12 275 Lilyana Spotts Rock Falls Hish School 14:19.8 4:56/M fr  
13 13 344 Taylor Ward Winnebago HS 14:22.0 4:57/M jr  
14 14 192 Rose Talbert Monticello 14:31.5 5:01/M fr  
15 15 315 Sarah Finnegan Tremont High School 14:33.7 5:01/M sr  
16 16 272 Whitney Schwindenhammer Rock Falls Hish School 14:43.0 5:04/M sr  
17 17 256 Madison Arickx Rock Falls Hish School 14:48.8 5:07/M sr  
18 18 102 Christine Karn Elmwood High School 14:56.0 5:09/M jr  
19 19 257 Kacey Estrella Rock Falls Hish School 14:58.0 5:10/M jr  
20 20 326 Grace Smalley Tremont High School 15:00.2 5:10/M so  
21 21 268 Belen Mendoza Rock Falls Hish School 15:06.5 5:13/M sr  
22 (< 5) 113 Hannah Ludy EPG 15:06.8 5:13/M sr  
23 22 28 Mary Kate O\'Hare Aurora Central Catholic HS 15:06.8 5:13/M so  
24 23 215 Cynthia Nyderek Oregon High School 15:11.5 5:14/M sr  
25 24 343 Campbell Schrank Winnebago HS 15:14.4 5:15/M fr  
26 25 325 Abby Scott Tremont High School 15:18.5 5:17/M jr  
27 26 190 Emily Steffes Monticello 15:19.2 5:17/M fr  
28 27 335 Sydney Longanecker Winnebago HS 15:35.0 5:22/M fr  
29 (> 7) 274 Emily Spooner Rock Falls Hish School 15:38.4 5:24/M so  
30 28 31 Jenna Stuck Aurora Central Catholic HS 15:39.9 5:24/M fr  
31 29 219 Britta Schneider Oregon High School 15:47.5 5:27/M sr  
32 30 211 Hadley Lutz Oregon High School 15:55.7 5:30/M fr  
33 31 184 Katie Mesplay Monticello 16:06.3 5:33/M fr  
34 (> 7) 259 Madison Fortney Rock Falls Hish School 16:06.9 5:33/M jr  
35 (< 5) 247 Lauren Anderson Ridgewood Coop 16:07.5 5:34/M jr  
36 32 94 Trinity Brandt Elmwood High School 16:13.4 5:36/M sr  
37 33 104 Katy Meyers Elmwood High School 16:15.8 5:36/M sr  
38 (> 7) 266 Abbi Hosler Rock Falls Hish School 16:18.1 5:37/M so  
39 (< 5) 89 Annie Guinan Elmhurst-IC Catholic Prep 16:23.6 5:39/M sr  
40 34 210 Bella Kortner Oregon High School 16:30.1 5:41/M so  
41 (< 5) 253 Tobi Mueller Ridgewood Coop 16:35.9 5:43/M so  
42 35 208 Elizza Easley Oregon High School 16:36.5 5:44/M so  
43 (> 7) 273 Macayleigh Smith Rock Falls Hish School 16:37.3 5:44/M sr  
44 (< 5) 252 Cassie Mayer Ridgewood Coop 16:46.1 5:47/M so  
45 (< 5) 251 Ruth Losey Ridgewood Coop 16:47.7 5:48/M fr  
46 36 293 Jaelyn Coop Seneca High School 16:48.2 5:48/M fr  
47 37 216 Valerie Nyderek Oregon High School 16:55.9 5:50/M fr  
48 38 221 Abigail Tomlinson Oregon High School 17:01.4 5:52/M jr  
49 (> 7) 276 Alexis Whiles Rock Falls Hish School 17:07.9 5:54/M sr  
50 (< 5) 235 Rachel Vanduyne Orion High School 17:09.5 5:55/M jr  
51 (> 7) 202 Megan Buttens Oregon High School 17:19.4 5:58/M sr  
52 39 327 Rebekah Ward Tremont High School 17:19.7 5:59/M jr  
53 40 17 Faith Aala Aurora Central Catholic HS 17:31.3 6:03/M fr  
54 41 317 Alice Giovanetto Tremont High School 17:31.3 6:03/M fr  
55 (< 5) 110 Molly Holt EPG 17:37.6 6:05/M sr  
56 (< 5) 241 Alexis Hamblin PORTA High School 17:45.2 6:07/M so  
57 (< 5) 55 Grace Lewis Byron 17:48.4 6:08/M so  
58 42 296 Jenna Goslin Seneca High School 17:48.6 6:09/M jr  
59 43 26 Isabella Mendieta Aurora Central Catholic HS 17:53.1 6:10/M fr  
60 (> 7) 263 Eden Glenn Rock Falls Hish School 17:57.0 6:11/M so  
61 44 300 Kyra Jenkins Seneca High School 18:03.8 6:14/M sr  
62 (> 7) 206 Ryanne Dehaan Oregon High School 18:06.0 6:15/M sr  
63 (< 5) 233 Leah Sears Orion High School 18:13.5 6:17/M so  
64 (> 7) 222 Grace Tomlinson Oregon High School 18:14.4 6:17/M fr  
65 (> 7) 220 Jesse Suter Oregon High School 18:22.0 6:20/M so  
66 (> 7) 213 Lauren Montavon Oregon High School 18:32.3 6:24/M sr  
67 (< 5) 56 Taylor Nelson Byron 18:37.0 6:25/M so  
68 (< 5) 229 Maggie Nedved Orion High School 18:45.5 6:28/M so  
69 45 295 Jessica Daggett Seneca High School 18:50.5 6:30/M so  
70 (> 7) 218 Taylar Rufer Oregon High School 18:51.7 6:30/M so  
71 46 301 Julia Kramer Seneca High School 18:52.6 6:31/M jr  
72 (< 5) 54 Rachel Kultgen Byron 18:57.3 6:32/M jr  
73 (> 7) 214 Lorena Nava-Moyotl Oregon High School 19:05.3 6:35/M sr  
74 47 25 Katie McDonnell Aurora Central Catholic HS 19:33.0 6:45/M fr  
75 (< 5) 149 Madylin Schlachter Hinckley-Big Rock High School 21:01.4 7:15/M fr  
76 48 32 Illiana Vega Aurora Central Catholic HS 22:27.6 7:45/M fr  
77 49 22 Isabella Gillette Aurora Central Catholic HS 22:50.7 7:53/M fr  

Overall Finish List - Boys

Open

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace YR  
1 (< 5) 459 Blake Rosenbohm Elmwood/Brimfield 11:40.9 4:02/M jr  
2 (< 5) 718 Shawn Derby Monticello 11:51.3 4:05/M jr  
3 1 371 Noah Herbst Aurora Central Catholic HS 12:07.9 4:11/M fr  
4 2 474 Aidan Mann EPG 12:14.7 4:13/M sr  
5 3 470 Randy Kent EPG 12:19.7 4:15/M sr  
6 4 372 Angel Lopez Aurora Central Catholic HS 12:23.6 4:16/M so  
7 5 481 Jordan Shelton EPG 12:31.0 4:19/M sr  
8 6 468 Soren Halvorsen EPG 12:33.6 4:20/M jr  
9 7 478 Isaac Orns EPG 12:36.6 4:21/M sr  
10 8 367 Nick Cassani Aurora Central Catholic HS 12:46.1 4:24/M so  
11 9 368 Ray Deleon Aurora Central Catholic HS 12:49.8 4:25/M so  
12 10 381 Nick Wan Aurora Central Catholic HS 12:59.0 4:29/M so  
13 11 365 Patrick Belskis Aurora Central Catholic HS 13:10.4 4:33/M fr  
14 12 492 Joey Lindsey Erie-Prophetstown 13:17.1 4:35/M fr  
15 (< 5) 886 Wilson Widman Seneca High School 13:20.6 4:36/M jr  
16 (< 5) 896 Joshua Gibson Sherrard High School 13:20.7 4:36/M sr  
17 13 363 Chris Alcala Aurora Central Catholic HS 13:27.2 4:38/M so  
18 (< 5) 641 Tanner White Fieldcrest 13:29.3 4:39/M so  
19 (< 5) 846 Tyler Lacroix Rock Falls Hish School 13:31.3 4:40/M sr  
20 (> 7) 377 Ben Minx Aurora Central Catholic HS 13:37.9 4:42/M so  
21 (< 5) 873 Carter Feiner Seneca High School 13:47.2 4:45/M jr  
22 14 766 Nathan Monzon Orion High School 13:56.5 4:48/M jr  
23 (< 5) 879 Isaac Marques Seneca High School 13:57.0 4:49/M jr  
24 (< 5) 918 Dakota Wilson Tremont High School 13:57.7 4:49/M sr  
25 (< 5) 895 Joshua Eberts Sherrard High School 13:58.9 4:49/M sr  
26 15 771 Eric Thorndyke Orion High School 13:59.9 4:50/M fr  
27 (< 5) 733 Jacob Wilkin Monticello 14:00.7 4:50/M sr  
28 16 809 Jack Jacobus PORTA High School 14:10.2 4:53/M jr  
29 17 764 Cullen Langley Orion High School 14:14.1 4:55/M jr  
30 18 812 Nick Rebbe PORTA High School 14:17.7 4:56/M sr  
31 (< 5) 729 Liam Sokolowski Monticello 14:32.6 5:01/M fr  
32 (< 5) 397 Jeffrey Linley Bureau Valley High School 14:34.6 5:02/M sr  
33 19 815 Noah Wiseman PORTA High School 14:37.6 5:03/M so  
34 20 803 Ayden Boensel PORTA High School 14:41.2 5:04/M fr  
35 (< 5) 828 Benny Melow Ridgewood Coop 14:42.6 5:04/M sr  
36 (< 5) 628 Nate Deblaey Fieldcrest 14:52.3 5:08/M jr  
37 (> 7) 364 Daniel Baez Aurora Central Catholic HS 15:03.3 5:11/M fr  
38 (> 7) 378 Kyle Perez Aurora Central Catholic HS 15:04.0 5:12/M fr  
39 (< 5) 400 Tyson Wagner Bureau Valley High School 15:05.8 5:12/M sr  
40 (> 7) 370 Fernando Gayton Aurora Central Catholic HS 15:11.4 5:14/M so  
41 21 499 Luke Wetzell Erie-Prophetstown 15:13.9 5:15/M sr  
42 (> 7) 362 Adan Alcala Aurora Central Catholic HS 15:15.9 5:16/M jr  
43 22 494 Lucca Sweetser Erie-Prophetstown 15:25.9 5:19/M jr  
44 23 804 Aiden Claycomb PORTA High School 15:32.1 5:21/M so  
45 (< 5) 626 Chase Whisenand Farmington Central High School 15:32.1 5:21/M sr  
46 (< 5) 914 John Love Tremont High School 15:38.2 5:24/M sr  
47 (< 5) 913 Ian Koch Tremont High School 15:40.7 5:24/M fr  
48 24 805 Aidan Dunbar PORTA High School 15:44.3 5:26/M sr  
49 25 487 Hunter Harms Erie-Prophetstown 15:47.1 5:27/M fr  
50 (< 5) 838 Lennon Allison Rock Falls Hish School 15:56.1 5:30/M sr  
51 (< 5) 845 Josh Howard Rock Falls Hish School 16:36.9 5:44/M jr  
52 26 767 Ethan Moran Orion High School 16:44.9 5:47/M jr  
53 27 498 Simon Weidel Erie-Prophetstown 17:11.6 5:56/M jr  
54 28 497 Reese Voeltz Erie-Prophetstown 17:32.3 6:03/M so  
55 (> 7) 361 Leonardo Acosta Aurora Central Catholic HS 17:53.7 6:10/M fr  
56 (< 5) 414 Conner Fritz Clifton Central 18:46.6 6:28/M sr  
57 29 768 Billy Nissen Orion High School 19:31.9 6:44/M jr  
58 (< 5) 829 Jager Samuelson Ridgewood Coop 19:38.4 6:46/M so  
59 (< 5) 823 Jay Harrell Ridgewood Coop 23:06.9 7:58/M fr