Amboy Cross Country Invitational

October 14, 2019


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

F/S Boys

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace YR  
1 1 482 Asa Smith EPG 12:47.7 4:25/M so  
2 2 455 Thomas Harmon Elmwood/Brimfield 13:15.5 4:34/M so  
3 3 356 Brock Loftus Amboy 13:30.9 4:40/M so  
4 4 454 Nick Feller Elmwood/Brimfield 13:31.4 4:40/M so  
5 5 354 Ian Eller Amboy 13:34.5 4:41/M so  
6 6 358 Kyler McNinch Amboy 13:37.4 4:42/M fr  
7 7 463 Brendan Williams Elmwood/Brimfield 13:45.4 4:45/M fr  
8 8 473 Noah Ludy EPG 13:48.5 4:46/M so  
9 (< 5) 866 Wyatt Miller Sandwich CUSD #430 13:51.3 4:47/M fr  
10 (< 5) 908 Connor Vincent Stockton 13:51.7 4:47/M fr  
11 (< 5) 737 Brady Wolf Morrison High School 13:55.5 4:48/M so  
12 (< 5) 412 Hunter Davis Clifton Central 13:55.5 4:48/M so  
13 9 464 Sam Bushert EPG 13:56.7 4:49/M fr  
14 (< 5) 685 Colin Vanstechelman Kewanee High School 14:00.0 4:50/M so  
15 10 471 Joe Kerner EPG 14:03.9 4:51/M so  
16 (< 5) 864 Dayton Beatty Sandwich CUSD #430 14:06.2 4:52/M fr  
17 11 480 Payton Romersberger EPG 14:08.2 4:53/M fr  
18 (< 5) 418 Carter Swanson Clifton Central 14:10.4 4:53/M fr  
19 12 423 Braden Houston Delavan 14:11.3 4:54/M so  
20 13 711 Derek Coulter Mercer County 14:12.6 4:54/M fr  
21 14 461 Dylan Sparks Elmwood/Brimfield 14:13.7 4:54/M fr  
22 (< 5) 708 Andrew Stamberger Mendota High School 14:27.3 4:59/M so  
23 (< 5) 868 Hudson Wills Sandwich CUSD #430 14:29.5 5:00/M fr  
24 15 728 Logan Sikorski Monticello 14:36.2 5:02/M fr  
25 16 355 Andruw Jones Amboy 14:45.4 5:05/M so  
26 (< 5) 668 James Simpkins Hinckley-Big Rock High School 14:51.6 5:07/M so  
27 17 353 Ryan Dickinson Amboy 14:55.3 5:09/M fr  
28 (< 5) 915 Caleb Steiner Tremont High School 14:55.4 5:09/M so  
29 18 636 Pacey Pucek Fieldcrest 14:56.7 5:09/M so  
30 (< 5) 827 Lukas Maness Ridgewood Coop 15:10.1 5:14/M so  
31 19 710 Lucas Arnold Mercer County 15:11.2 5:14/M fr  
32 20 634 Timmy Luckey Fieldcrest 15:17.6 5:16/M fr  
33 (< 5) 867 Jaedon Thompson Sandwich CUSD #430 15:18.8 5:17/M fr  
34 21 428 Sam Yontz Delavan 15:19.7 5:17/M fr  
35 (< 5) 907 Kayden Schubert Stockton 15:26.2 5:19/M fr  
36 22 715 Blair Wilkerson Mercer County 15:27.8 5:20/M fr  
37 (< 5) 645 Carson Bowman fRANKLIN H.S. 15:28.0 5:20/M fr  
38 23 713 Zach Larue Mercer County 15:28.6 5:20/M fr  
39 24 882 Chris Poyner Seneca High School 15:35.9 5:23/M fr  
40 25 640 Jacob Torres Fieldcrest 15:37.5 5:23/M so  
41 26 749 Kaden Welty newman Central Catholic 15:38.3 5:24/M so  
42 27 451 Shane Altorfer Elmwood/Brimfield 15:38.4 5:24/M so  
43 28 425 Josh Lake Delavan 15:41.4 5:25/M so  
44 (< 5) 902 Hayden Steagall Sherrard High School 15:42.0 5:25/M so  
45 29 726 Alex Murphy Monticello 15:42.9 5:25/M fr  
46 30 426 Abrien Sundell Delavan 15:44.0 5:26/M fr  
47 31 637 Michael Scott Fieldcrest 15:46.8 5:26/M fr  
48 (< 5) 892 Conner Catour Sherrard High School 15:51.9 5:28/M fr  
49 32 727 Ethan Robson Monticello 15:54.3 5:29/M so  
50 33 466 Lane Dohman EPG 15:55.8 5:30/M so  
51 (< 5) 905 Parker Luke Stockton 15:56.6 5:30/M fr  
52 34 357 Wyatt Lundquist Amboy 15:56.9 5:30/M so  
53 35 874 Owen Feiner Seneca High School 15:59.5 5:31/M so  
54 36 420 Macarthur Briggs Delavan 16:01.8 5:32/M so  
55 (< 5) 859 Christian Kilcoin Rockridge 16:05.0 5:33/M fr  
56 (< 5) 926 Brady Schaller Winnebago HS 16:05.1 5:33/M fr  
57 37 716 Eli Bailey Monticello 16:07.7 5:34/M so  
58 38 720 Jacob Elston Monticello 16:09.8 5:34/M fr  
59 39 714 Dylan Sproston Mercer County 16:11.5 5:35/M fr  
60 40 359 Garret Pertell Amboy 16:13.4 5:36/M fr  
61 41 877 Calvin Maierhofer Seneca High School 16:15.7 5:36/M fr  
62 42 427 Brett Sundell Delavan 16:26.4 5:40/M so  
63 (< 5) 904 Owen Logeman Stockton 16:30.4 5:42/M so  
64 43 743 Griffin Moran newman Central Catholic 16:30.8 5:42/M so  
65 (< 5) 924 Nate Lyons Winnebago HS 16:33.4 5:43/M fr  
66 (< 5) 704 Alex Hermosillo Mendota High School 16:34.1 5:43/M so  
67 44 876 Eli Hill Seneca High School 16:49.9 5:48/M so  
68 45 744 Navarro Oscar newman Central Catholic 16:52.4 5:49/M fr  
69 46 742 Deforest Maxwell newman Central Catholic 16:52.6 5:49/M fr  
70 47 723 Preston Kietzman Monticello 16:53.6 5:50/M so  
71 (< 5) 703 Nevin Fouke Mendota High School 17:00.6 5:52/M fr  
72 (< 5) 910 Cooper Chaney Tremont High School 17:02.7 5:53/M fr  
73 (< 5) 667 James Michalski Hinckley-Big Rock High School 17:08.1 5:55/M fr  
74 (< 5) 674 Ryan Conner Johnsburg High School 17:11.5 5:56/M fr  
75 48 452 Jayden Brandt Elmwood/Brimfield 17:12.1 5:56/M fr  
76 49 731 Jacob Wenke Monticello 17:12.3 5:56/M fr  
77 (< 5) 673 Scirys Burnell Johnsburg High School 17:17.3 5:58/M so  
78 (< 5) 439 Carter Butterbrodt Dwight 17:18.9 5:58/M so  
79 (< 5) 735 Mark Cyphers Morrison High School 17:27.2 6:01/M fr  
80 50 627 Jared Connell Fieldcrest 17:28.2 6:01/M fr  
81 (< 5) 441 Shawn Romanetto Dwight 17:28.6 6:02/M so  
82 51 745 Reyes Raul newman Central Catholic 17:34.2 6:04/M fr  
83 (< 5) 843 Diego Hernandez Rock Falls Hish School 17:52.0 6:10/M fr  
84 (< 5) 921 Gabe Ginger Winnebago HS 17:52.5 6:10/M so  
85 (< 5) 620 Connor Keller Farmington Central High School 18:15.8 6:18/M fr  
86 52 869 David Bergeson Seneca High School 18:27.8 6:22/M fr  
87 (< 5) 888 Kameron Allen Sherrard High School 18:34.8 6:24/M so  
88 (< 5) 820 Grant Beck Ridgewood Coop 18:38.8 6:26/M fr  
89 (< 5) 648 Jacob Heironimus fRANKLIN H.S. 18:45.7 6:28/M fr  
90 (< 5) 665 Marco Wernli Henry-Senachwine/Midland 18:57.7 6:32/M sr  
91 (< 5) 436 Ivan Ruiz Durand-Pecatonica Coop 19:00.5 6:33/M so  
92 (< 5) 754 Lane Halverson Oregon High School 19:09.5 6:36/M fr  
93 (< 5) 840 Solan Everly Rock Falls Hish School 19:20.6 6:40/M fr  
94 (< 5) 684 Dylan Rainwater Kewanee High School 19:27.6 6:43/M fr  
95 (< 5) 705 Liam Indigo Mendota High School 19:28.2 6:43/M fr  
96 (< 5) 653 Lake Plowman fRANKLIN H.S. 19:29.8 6:43/M so  
97 (< 5) 860 Luke Mast Rockridge 19:35.0 6:45/M fr  
98 (< 5) 500 Alex Barrett Farmington Central High School 20:14.2 6:59/M fr  
99 (< 5) 700 Michael Grady Lowpoint Washburn Roanoke Benson 21:16.3 7:20/M so  
100 (< 5) 701 Braiden Steffen Lowpoint Washburn Roanoke Benson 21:16.7 7:20/M jr  
O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace YR  
101 (< 5) 801 Ben Weyer Ottawa Marquette 21:59.4 7:35/M so  
102 (< 5) 437 Tim Sphatt Durand-Pecatonica Coop 22:37.2 7:48/M so  
103 (< 5) 661 Lane Elliott Henry-Senachwine/Midland 23:28.0 8:06/M fr  
104 (< 5) 664 Logan Serpette Henry-Senachwine/Midland 24:50.5 8:34/M fr  
105 (< 5) 660 Ethan Elliott Henry-Senachwine/Midland 26:01.1 8:58/M sr