Amboy Cross Country Invitational

October 14, 2019


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace YR  
1 1 180 Mabry Bruhn Monticello 17:09.1 5:55/M fr  
2 2 258 Bailee Fortney Rock Falls Hish School 17:19.5 5:58/M sr  
3 3 183 Rachel Koon Monticello 17:37.6 6:05/M fr  
4 4 92 Carly Manchester Elmhurst-IC Catholic Prep 17:40.4 6:06/M so  
5 5 316 Lizzy Freidinger Tremont High School 17:40.8 6:06/M sr  
6 (< 5) 162 Breena Shreeves Knoxville 17:41.4 6:06/M sr  
7 6 332 Grace Erb Winnebago HS 17:54.8 6:11/M fr  
8 7 340 Marissa Roggensack Winnebago HS 17:59.2 6:12/M fr  
9 8 333 Katie Erb Winnebago HS 18:03.7 6:14/M so  
10 9 345 Kaylee Woolery Winnebago HS 18:19.8 6:19/M fr  
11 10 193 Kyara Welter Monticello 18:26.9 6:22/M fr  
12 11 298 Audrey Jenkins Seneca High School 18:27.1 6:22/M so  
13 12 191 Grace Talbert Monticello 18:27.9 6:22/M jr  
14 13 179 Emma Brown Monticello 18:30.0 6:23/M so  
15 14 339 Renee Rittmeyer Winnebago HS 18:34.1 6:24/M so  
16 15 269 Erin Porter Rock Falls Hish School 18:48.4 6:29/M sr  
17 16 93 Sophie Bedell Elmwood High School 18:49.0 6:29/M so  
18 17 260 Bryahna Ganther Rock Falls Hish School 18:49.6 6:30/M jr  
19 18 34 Lesley Viveros Aurora Central Catholic HS 18:50.5 6:30/M sr  
20 19 85 Kennedy Calcagno Elmhurst-IC Catholic Prep 18:51.4 6:30/M so  
21 20 9 Margaret Vaessen Amboy 18:52.2 6:30/M sr  
22 (< 5) 62 Sidney Marquie Clifton Central 18:57.8 6:32/M fr  
23 21 337 Sophia Martino Winnebago HS 18:59.5 6:33/M so  
24 22 261 Calin Gaulrapp Rock Falls Hish School 19:00.3 6:33/M so  
25 23 271 Gracie Rippy Rock Falls Hish School 19:03.3 6:34/M fr  
26 24 86 Frankie Chaidez Elmhurst-IC Catholic Prep 19:15.5 6:38/M jr  
27 25 103 Chloe Kelly Elmwood High School 19:17.3 6:39/M fr  
28 26 186 Mackenzie Murphy Monticello 19:19.8 6:40/M jr  
29 (< 5) 199 Karlie Hey newman Central Catholic 19:24.5 6:42/M jr  
30 (< 5) 161 Mackenzie Rader Knoxville 19:26.7 6:42/M so  
31 27 27 Isabella Orozco Aurora Central Catholic HS 19:28.4 6:43/M fr  
32 28 264 Alexandra Gomez Rock Falls Hish School 19:28.5 6:43/M sr  
33 29 91 Alia Johnson Elmhurst-IC Catholic Prep 19:30.2 6:44/M jr  
34 30 38 Tori Fasano Beecher High School 19:42.8 6:48/M sr  
35 31 324 Tresa Scheuermann Tremont High School 19:42.9 6:48/M sr  
36 32 322 Alida Proehl Tremont High School 19:49.0 6:50/M fr  
37 (< 5) 61 Madison Marquie Clifton Central 19:55.5 6:52/M fr  
38 33 226 Maryn Bollinger Orion High School 19:56.8 6:53/M jr  
39 34 96 Julie Dunkel Elmwood High School 20:02.1 6:55/M sr  
40 35 99 Sydney Hartwig Elmwood High School 20:02.4 6:55/M sr  
41 (< 5) 249 Kendra Downing Ridgewood Coop 20:06.9 6:56/M fr  
42 36 270 Sydney Reyes Rock Falls Hish School 20:17.2 7:00/M jr  
43 37 305 Amber Vroman Seneca High School 20:18.2 7:00/M jr  
44 38 231 Brooke Norberg Orion High School 20:22.0 7:01/M sr  
45 39 87 Mimi Ciepiela Elmhurst-IC Catholic Prep 20:23.3 7:02/M sr  
46 40 106 Ashley Wolcott Elmwood High School 20:23.7 7:02/M fr  
47 41 157 Sam Schmitt Johnsburg High School 20:24.3 7:02/M sr  
48 42 100 Greta Inskeep Elmwood High School 20:27.0 7:03/M sr  
49 43 243 Jenna Kesselring PORTA High School 20:27.5 7:03/M jr  
50 44 319 Sarah Leitner Tremont High School 20:27.7 7:03/M sr  
51 45 23 Shayley Gonzalez Aurora Central Catholic HS 20:28.3 7:04/M jr  
52 (< 5) 312 Haley Brudi Stockton 20:30.5 7:04/M sr  
53 46 19 Maggie Dervis Aurora Central Catholic HS 20:30.9 7:04/M jr  
54 47 142 Caroline Peters fRANKLIN H.S. 20:31.8 7:05/M fr  
55 48 321 Ava Pflederer Tremont High School 20:34.2 7:06/M sr  
56 49 225 Leah Watters Oregon High School 20:34.6 7:06/M jr  
57 (< 5) 63 Luscentia Smolinski Clifton Central 20:36.3 7:06/M jr  
58 50 232 Izzy Nordstrom Orion High School 20:42.0 7:08/M so  
59 51 323 Sara Scheuermann Tremont High School 20:42.1 7:08/M so  
60 (< 5) 308 Addison Knox Sherrard High School 20:42.8 7:09/M so  
61 52 43 Christina Wang Beecher High School 20:47.3 7:10/M sr  
62 53 129 Makenna Hintz Farmington Central High School 20:48.0 7:10/M jr  
63 (< 5) 165 Rachel Laning Lisle High School 20:49.2 7:11/M sr  
64 54 188 Clara Rudolph Monticello 20:53.9 7:12/M fr  
65 55 209 Ellen Hodson Oregon High School 20:57.4 7:14/M fr  
66 56 84 Delaney Wilhelms Eastland 20:58.8 7:14/M fr  
67 57 212 Faith Marquardt Oregon High School 21:00.3 7:15/M so  
68 58 131 Addyson Neal Farmington Central High School 21:03.0 7:16/M jr  
69 59 36 Sydney Bonham Beecher High School 21:04.7 7:16/M fr  
70 60 314 Stephanie Buck Tremont High School 21:04.8 7:16/M jr  
71 61 37 Trinity Bonham Beecher High School 21:05.4 7:16/M fr  
72 62 143 Samantha Shaver fRANKLIN H.S. 21:05.9 7:17/M fr  
73 63 105 Bre Turner Elmwood High School 21:06.4 7:17/M fr  
74 64 114 Julia Reid EPG 21:07.1 7:17/M sr  
75 65 139 Bethany Bergschneider fRANKLIN H.S. 21:09.7 7:18/M jr  
76 66 58 Rebekah Starwalt Byron 21:10.5 7:18/M so  
77 67 132 Krystal Schade Farmington Central High School 21:11.7 7:19/M jr  
78 68 124 Jorden Robinson Erie-Prophetstown 21:13.0 7:19/M jr  
79 (< 5) 255 Kelsey Doty Riverdale 21:13.2 7:19/M sr  
80 69 156 Sammy Knutilla Johnsburg High School 21:14.4 7:19/M sr  
81 (< 5) 307 Sarah Gibson Sherrard High School 21:16.9 7:20/M fr  
82 70 224 Natalie Tremble Oregon High School 21:21.2 7:22/M fr  
83 71 4 Lauren Althaus Amboy 21:22.0 7:22/M so  
84 72 141 Mallory Newberry fRANKLIN H.S. 21:22.5 7:22/M sr  
85 73 151 Ellie Bauer Johnsburg High School 21:23.6 7:23/M fr  
86 74 237 Emma Baker PORTA High School 21:31.9 7:26/M fr  
87 75 20 Kaitlin Dineen Aurora Central Catholic HS 21:32.9 7:26/M so  
88 76 33 Liliana Velasquez Aurora Central Catholic HS 21:32.9 7:26/M sr  
89 (< 5) 286 Claire Roberts Sandwich CUSD #430 21:33.2 7:26/M jr  
90 (< 5) 158 Haley Heeren Kewanee High School 21:33.6 7:26/M sr  
91 (< 5) 198 Widolff Gianna newman Central Catholic 21:34.2 7:26/M fr  
92 77 280 Chey Leaich Rockridge 21:34.5 7:26/M so  
93 (< 5) 194 Lindsey Houldson Morrison High School 21:37.1 7:27/M sr  
94 (< 5) 147 Maddie Oltman Henry-Senachwine/Midland 21:39.5 7:28/M jr  
95 78 155 Morgan Klos Johnsburg High School 21:41.1 7:29/M so  
96 79 29 Anna Laura Ponce Aurora Central Catholic HS 21:42.8 7:29/M fr  
97 80 16 Gwen Stovall Aquin 21:42.8 7:29/M jr  
98 81 289 Ashley Alsvig Seneca High School 21:43.8 7:30/M fr  
99 (< 5) 76 Alexis Brooke Dwight 21:44.0 7:30/M sr  
100 82 71 Angela Meiners Durand-Pecatonica Coop 21:44.5 7:30/M so  
O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace YR  
101 83 292 Marie Cheshareck Seneca High School 21:45.4 7:30/M jr  
102 84 119 Dylan Chandler Erie-Prophetstown 21:50.3 7:32/M so  
103 85 42 Kasey Swanson Beecher High School 21:56.3 7:34/M sr  
104 (< 5) 197 Crisham Claire newman Central Catholic 21:57.8 7:34/M fr  
105 (< 5) 287 Molly Roberts Sandwich CUSD #430 22:08.0 7:38/M so  
106 86 133 Lily Sharum Farmington Central High School 22:12.6 7:40/M jr  
107 87 205 Bre Dehaan Oregon High School 22:15.8 7:41/M sr  
108 88 204 Lydia Cermak Oregon High School 22:18.5 7:42/M jr  
109 89 13 Ashley Lamm Aquin 22:23.4 7:43/M jr  
110 90 234 Hayley Vanduyne Orion High School 22:24.5 7:44/M so  
111 (< 5) 2 Natalee Kern Abingdon-Avon High 22:26.0 7:44/M jr  
112 91 7 Emma Lundquist Amboy 22:30.0 7:46/M sr  
113 (< 5) 163 Kynlee Stearns Knoxville 22:30.6 7:46/M so  
114 (< 5) 160 Ainsley Buster Knoxville 22:30.7 7:46/M jr  
115 92 108 Mya Gramm EPG 22:30.9 7:46/M sr  
116 93 82 Natalie Reifsteck Eastland 22:32.5 7:46/M so  
117 94 107 Hillary Gramm EPG 22:36.0 7:48/M fr  
118 (< 5) 64 Alexis Ward Clifton Central 22:36.4 7:48/M so  
119 95 5 Sidney Corcoran Amboy 22:40.9 7:49/M sr  
120 96 173 Bailey Hardin Mercer County 22:43.7 7:50/M so  
121 97 203 Madi Byerley Oregon High School 22:46.9 7:51/M jr  
122 98 12 Alyssa Hunziker Aquin 22:47.5 7:52/M so  
123 99 239 Mackenzie Coffey PORTA High School 22:50.6 7:53/M sr  
124 100 136 Ellen Hood Fieldcrest 22:53.6 7:54/M sr  
125 (< 5) 313 Katherine Crome Stockton 22:57.3 7:55/M fr  
126 (< 5) 168 Jamie Dooley Mendota High School 22:58.5 7:55/M fr  
127 101 227 Melaina Meisenburg Orion High School 22:58.6 7:55/M fr  
128 (< 5) 288 Peyton Rogers Sandwich CUSD #430 22:58.6 7:55/M jr  
129 102 39 Emilee Huenerberg Beecher High School 22:59.9 7:56/M so  
130 103 244 Andrea Sexton PORTA High School 23:00.4 7:56/M fr  
131 104 306 Delany Welsh Seneca High School 23:01.7 7:56/M jr  
132 105 174 Olivia Hucke Mercer County 23:05.0 7:58/M so  
133 106 120 Makayla Dornbush Erie-Prophetstown 23:08.3 7:59/M sr  
134 107 118 Annabelle Younse EPG 23:11.7 8:00/M fr  
135 108 111 Allison Kelly EPG 23:14.8 8:01/M sr  
136 109 152 Traci Bennett Johnsburg High School 23:15.7 8:01/M jr  
137 110 154 Carissa Clark Johnsburg High School 23:17.3 8:02/M sr  
138 111 123 Olivia Miniel Erie-Prophetstown 23:17.5 8:02/M sr  
139 112 67 Annah Dulaney Durand-Pecatonica Coop 23:19.6 8:03/M jr  
140 113 57 Sydney Smith Byron 23:20.2 8:03/M fr  
141 114 178 Cora Whitenack Mercer County 23:21.1 8:03/M fr  
142 115 127 Annabelle Easley Farmington Central High School 23:28.3 8:06/M jr  
143 (< 5) 236 Kathryn Siena Ottawa Marquette 23:39.6 8:10/M sr  
144 116 10 Hailey Golackson Aquin 23:45.3 8:11/M fr  
145 (< 5) 200 Healy Monica newman Central Catholic 23:46.7 8:12/M fr  
146 117 245 Elinor Simmons PORTA High School 23:47.2 8:12/M jr  
147 118 291 Savanah Bland Seneca High School 23:48.9 8:13/M sr  
148 119 228 Lily Moen Orion High School 23:50.6 8:13/M jr  
149 (< 5) 46 Jillian Hulsing Bureau Valley High School 23:53.0 8:14/M fr  
150 120 8 Lauren Tarr Amboy 23:54.2 8:15/M so  
151 121 121 Kaitlin Hanrahan Erie-Prophetstown 23:54.5 8:15/M sr  
152 122 40 Aniya Killis Beecher High School 24:06.3 8:19/M so  
153 123 53 Kaitlyn Kuehn Byron 24:07.2 8:19/M jr  
154 (< 5) 169 Lily Linden Mendota High School 24:08.6 8:20/M jr  
155 124 278 Destiny Chard Rockridge 24:21.1 8:24/M sr  
156 125 240 Maggie Gibbs PORTA High School 24:25.4 8:25/M jr  
157 (< 5) 146 Nadia Kessling Henry-Senachwine/Midland 24:25.7 8:25/M jr  
158 (< 5) 148 Riley Rueter Henry-Senachwine/Midland 24:27.1 8:26/M sr  
159 (< 5) 311 Taylor Broshous Stockton 24:32.2 8:28/M jr  
160 126 74 Jada Stocker Durand-Pecatonica Coop 24:37.1 8:29/M jr  
161 127 51 Lauren Carlson Byron 24:38.2 8:30/M fr  
162 (< 5) 50 Paige Wagner Bureau Valley High School 24:38.9 8:30/M jr  
163 (< 5) 44 Alicia Backer Bureau Valley High School 24:39.4 8:30/M sr  
164 (< 5) 254 Anna Paul Ridgewood Coop 24:46.2 8:32/M jr  
165 128 279 Mckensie Chard Rockridge 24:46.2 8:33/M jr  
166 129 69 Alayna Koehler Durand-Pecatonica Coop 24:46.8 8:33/M jr  
167 130 77 Ella Burkholder Eastland 24:50.5 8:34/M so  
168 (< 5) 166 Gaby Wagoner Lisle High School 24:52.4 8:35/M sr  
169 (< 5) 250 Brooklyn Humphrey Ridgewood Coop 24:58.4 8:37/M fr  
170 131 172 Meg Fowler Mercer County 25:09.7 8:41/M jr  
171 132 238 Caidy Bell PORTA High School 25:10.2 8:41/M fr  
172 133 52 Anika Johnson Byron 25:10.5 8:41/M so  
173 134 230 Avery Noble Orion High School 25:10.6 8:41/M jr  
174 135 177 Jillian Sabel Mercer County 25:12.3 8:41/M jr  
175 136 72 Kristina Meiners Durand-Pecatonica Coop 25:21.8 8:45/M so  
176 137 59 Kennedy Turner Byron 25:23.2 8:45/M sr  
177 (< 5) 310 Anna Taylor Sherrard High School 25:38.4 8:51/M fr  
178 (< 5) 195 Sophie Prombo Morrison High School 25:41.9 8:52/M sr  
179 138 68 Emma Gocken Durand-Pecatonica Coop 25:53.6 8:56/M jr  
180 139 15 Chloe Smith Aquin 25:56.1 8:57/M jr  
181 (< 5) 159 Alex Henderson Kewanee High School 25:57.3 8:57/M jr  
182 140 297 Emily Hess Seneca High School 26:10.4 9:02/M jr  
183 (< 5) 164 Hailey Armalis Lisle High School 26:11.1 9:02/M sr  
184 141 128 Violet Easley Farmington Central High School 26:15.2 9:03/M fr  
185 142 134 Kaitlyn Hakes Fieldcrest 26:19.5 9:05/M jr  
186 143 11 Emma Holder Aquin 26:42.8 9:13/M jr  
187 144 79 Mia Knebel Eastland 26:52.1 9:16/M fr  
188 (< 5) 49 Cassidy Peterson Bureau Valley High School 26:55.3 9:17/M fr  
189 145 81 Mallory Misiewicz Eastland 27:00.0 9:19/M fr  
190 (< 5) 346 Saniya Berry Yorkville Christian High School 27:00.3 9:19/M jr  
191 146 284 Melody Smith Rockridge 27:04.1 9:20/M fr  
192 147 140 Lainey Bergschneider fRANKLIN H.S. 27:16.2 9:24/M sr  
193 148 144 Corren Watson fRANKLIN H.S. 27:52.9 9:37/M fr  
194 149 281 Taylor Murley Rockridge 28:08.3 9:42/M so  
195 150 135 Grace Haszler Fieldcrest 28:27.2 9:49/M sr  
196 151 138 Samantha Vazquez Fieldcrest 28:28.5 9:49/M jr  
197 152 80 Macy Misiewicz Eastland 28:44.6 9:55/M sr  
198 (< 5) 196 Bailey Williams Morrison High School 29:10.8 10:04/M so  
199 153 137 Cami Pucek Fieldcrest 29:34.6 10:12/M fr  
200 154 176 Kristina Partain Mercer County 29:49.1 10:17/M jr  
O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace YR  
201 155 70 Alish McGuinness Durand-Pecatonica Coop 29:51.3 10:18/M jr  
202 156 277 Emma Bahen Rockridge 29:54.3 10:19/M fr  
203 157 283 Sarah Rogers Rockridge 35:06.3 12:06/M so