Elmwood/Brimfield Invitational

October 05, 2019


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Boys & Girls F/S

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace YEAR  
1 1 59 Sophie Bedell Elmwood High School 19:45.7 6:35/M SO  
2 2 69 Chloe Kelly Elmwood High School 20:11.1 6:44/M FR  
3 3 31 Erica Dailey Canton 20:42.4 6:54/M FR  
4 (< 5) 186 Kyra Hilsabeck Princeville High School 20:51.8 6:57/M FR  
5 4 61 Allie Crisco Elmwood High School 21:09.9 7:03/M FR  
6 5 67 Catherine Karn Elmwood High School 22:01.4 7:20/M SO  
7 6 63 Caroline Gallagher Elmwood High School 22:08.3 7:23/M FR  
8 7 71 Bre Turner Elmwood High School 22:10.9 7:24/M FR  
9 8 72 Ashley Wolcott Elmwood High School 22:11.2 7:24/M FR  
10 (< 5) 90 Sophie Kaufman Eureka High School 22:20.1 7:27/M FR  
11 9 28 Hanna Anderson-Davis Canton 22:40.7 7:34/M SO  
12 10 33 Jahni Harn Canton 23:10.6 7:44/M SO  
13 11 34 Josie Harn Canton 24:18.5 8:06/M FR  
14 (< 5) 92 Emrie Knapp Eureka High School 24:59.5 8:20/M SO  
15 12 29 Abbie Bouc Canton 25:50.6 8:37/M FR  
16 13 35 Janet Nguyen Canton 26:05.1 8:42/M FR  
17 (< 5) 112 Natalie Swartz Fieldcrest 27:43.2 9:14/M FR  
18 (< 5) 111 Cami Pucek Fieldcrest 32:20.5 10:47/M FR  

Overall Finish List - Boys

Boys & Girls F/S

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace YEAR  
1 1 319 Asa Smith EPG 16:29.3 5:30/M SO  
2 2 310 Noah Ludy EPG 16:59.7 5:40/M SO  
3 3 481 Denver Hoerr Princeville High School 17:23.6 5:48/M SO  
4 4 291 Nick Feller Elmwood/Brimfield 17:30.3 5:50/M SO  
5 5 281 Colton Knowles Dee-Mack High School CUSD 701 17:41.8 5:54/M SO  
6 6 300 Brendan Williams Elmwood/Brimfield 17:53.2 5:58/M FR  
7 (< 5) 413 Colin VanStechelman Kewanee High School 17:56.0 5:59/M SO  
8 (< 5) 245 Coy McKibbon Annawan Wethersfield 18:04.2 6:01/M FR  
9 (< 5) 464 Joe Rivera Monmouth Roseville 18:14.6 6:05/M SO  
10 7 277 Lucas Blumeyer Dee-Mack High School CUSD 701 18:19.8 6:07/M FR  
11 8 301 Sam Bushert EPG 18:21.1 6:07/M FR  
12 9 486 Hunter Stahl Princeville High School 18:31.8 6:11/M SO  
13 10 326 Dylan Geiser Eureka High School 18:39.5 6:13/M FR  
14 11 298 Dylan Sparks Elmwood/Brimfield 18:39.5 6:13/M FR  
15 (< 5) 409 Hayden Davis Kewanee High School 18:47.7 6:16/M FR  
16 (< 5) 253 Elijah House Bureau Valley High School 18:52.7 6:18/M FR  
17 12 317 Payton Romersberger EPG 18:54.6 6:18/M FR  
18 13 483 Luke Pipkins Princeville High School 18:58.5 6:20/M SO  
19 (< 5) 237 Aiden Earley Annawan Wethersfield 18:59.1 6:20/M FR  
20 14 485 JT Snyder Princeville High School 19:01.1 6:20/M FR  
21 15 308 Joe Kerner EPG 19:11.3 6:24/M SO  
22 16 282 Phoenix Mahannah Dee-Mack High School CUSD 701 19:25.8 6:29/M FR  
23 17 337 Sye VanMiddlesworth Eureka High School 19:37.4 6:32/M FR  
24 18 363 Pacey Pucek Fieldcrest 19:39.9 6:33/M SO  
25 19 280 Lucas Jones Dee-Mack High School CUSD 701 19:44.5 6:35/M SO  
26 20 367 Jacob Torres Fieldcrest 19:49.9 6:37/M SO  
27 (< 5) 260 Avery Dry Canton 19:57.2 6:39/M SO  
28 21 288 Shane Altorfer Elmwood/Brimfield 19:57.5 6:39/M SO  
29 22 361 Timmy Luckey Fieldcrest 20:02.9 6:41/M FR  
30 23 364 Michael Scott Fieldcrest 20:03.2 6:41/M FR  
31 24 341 Landon Wierenga Eureka High School 20:06.2 6:42/M FR  
32 (< 5) 501 Conner Catour Sherrard High School 20:13.7 6:45/M FR  
33 25 480 Alex Delwiche Princeville High School 20:15.8 6:45/M FR  
34 (< 5) 463 Raymundo Francisco Monmouth Roseville 20:27.6 6:49/M SO  
35 26 285 Lane Thomann Dee-Mack High School CUSD 701 20:31.0 6:50/M SO  
36 27 334 Caleb Scofield Eureka High School 20:42.6 6:54/M FR  
37 28 289 Jayden Brandt Elmwood/Brimfield 20:51.4 6:57/M FR  
38 (< 5) 466 Ben Simmons Monmouth Roseville 20:58.5 7:00/M FR  
39 29 342 Jackson Zimmer Eureka High School 21:07.2 7:02/M SO  
40 (< 5) 399 Nathen Koch IVC 21:11.3 7:04/M SO  
41 30 333 Gabe Royer Eureka High School 21:25.5 7:09/M FR  
42 (< 5) 401 Qifan(chad) Miao IVC 21:27.0 7:09/M FR  
43 (< 5) 516 Cole Powell spoon River Valley 21:50.9 7:17/M SO  
44 31 339 Ian Wells Eureka High School 21:55.4 7:18/M FR  
45 (> 7) 332 Drake Rocke Eureka High School 22:07.0 7:22/M SO  
46 32 303 Lane Dohman EPG 22:07.1 7:22/M SO  
47 (< 5) 457 Matthew Land Midwest Central High School 22:28.1 7:29/M SO  
48 33 354 Jared Connell Fieldcrest 22:30.6 7:30/M FR  
49 (< 5) 459 Marcus Runyon Midwest Central High School 22:35.5 7:32/M SO  
50 (< 5) 347 Connor Keller Farmington Central High School 22:46.4 7:35/M FR  
51 (< 5) 460 Ian Waddle Midwest Central High School 22:59.1 7:40/M FR  
52 (< 5) 246 Landon Smith Annawan Wethersfield 23:09.1 7:43/M SO  
53 (< 5) 515 Draven Leady spoon River Valley 23:10.2 7:43/M FR  
54 (< 5) 396 Vance Roberts Illini Bluffs High School 23:35.9 7:52/M FR  
55 (< 5) 343 Alex Barrett Farmington Central High School 23:39.9 7:53/M FR  
56 (< 5) 497 Kameron Allen Sherrard High School 24:00.8 8:00/M SO  
57 (< 5) 249 Trevor Cambron Bureau Valley High School 24:29.7 8:10/M FR  
58 (< 5) 412 Dylan Rainwater Kewanee High School 25:16.3 8:25/M FR  
59 (< 5) 514 Wes Cadwell spoon River Valley 25:39.3 8:33/M SO  
60 (< 5) 405 Alex Padilla IVC 27:53.0 9:18/M FR