Decatur Festival

October 05, 2019


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

3rd Grade Boys - Boys

Boys Elementary

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Year  
1 (< 5) 326 Mareck Farmwald Benjamin Franklin Elementary 6:41.5 6:42/M 3rd  
2 (< 5) 413 Urijah Ford Hope Academy 7:22.0 7:22/M 3rd  
3 (< 5) 578 Tristan Hill South Shores Elementary 7:32.2 7:32/M 3rd  
4 (< 5) 534 Jeremiah McDowell Oak Grove 7:43.3 7:43/M 3rd  
5 (< 5) 575 Deandre Fonville South Shores Elementary 7:44.0 7:44/M 3rd  
6 1 498 Camden Thomas Ceroni Micheal E Baum elementary 7:48.7 7:49/M 3rd  
7 (< 5) 330 Zytavion Shelby Benjamin Franklin Elementary 7:53.7 7:54/M 3rd  
8 (< 5) 380 Dwaine Goforth Enterprise 8:00.6 8:01/M 3rd  
9 (< 5) 656 Noah Vonderheide Trinity Lutheran Stewardson 8:03.2 8:03/M 3rd  
10 (< 5) 428 Guthrie Hughes Johns Hill Magnet School 8:03.2 8:03/M 3rd  
11 (< 5) 425 Garrison Cannon Johns Hill Magnet School 8:05.7 8:06/M 3rd  
12 2 506 Armoni Jackson Muffley Elementary 8:06.8 8:07/M 3rd  
13 (< 5) 398 Holden Good Garfield 8:08.7 8:09/M 3rd  
14 (< 5) 430 Aaron Loud Johns Hill Magnet School 8:13.9 8:14/M 3rd  
15 (< 5) 362 Zeek Mann Dennis 8:14.9 8:15/M 3rd  
16 (< 5) 571 Lucas Zumwalt Parsons 8:47.4 8:47/M 3rd  
17 (< 5) 653 Ty Smith Trinity Lutheran Stewardson 8:49.2 8:49/M 3rd  
18 3 502 Aiden Cummings Muffley Elementary 8:50.0 8:50/M 3rd  
19 4 487 Jeremiah Hays Micheal E Baum elementary 9:11.9 9:12/M 3rd  
20 (< 5) 572 Bryson Ahers South Shores Elementary 9:14.1 9:14/M 3rd  
21 5 503 Zaikey Dawson Muffley Elementary 9:19.0 9:19/M 3rd  
22 (< 5) 542 Tracin Thompson Oak Grove 9:20.2 9:20/M 3rd  
23 6 480 William Banning Micheal E Baum elementary 9:20.7 9:21/M 3rd  
24 7 484 Kellan Cyrulik Micheal E Baum elementary 9:23.2 9:23/M 3rd  
25 (< 5) 328 J.c. Lowery Benjamin Franklin Elementary 9:43.0 9:43/M 3rd  
26 8 485 Micah Garrison Micheal E Baum elementary 9:44.5 9:45/M 3rd  
27 9 504 Bradley Hastings Muffley Elementary 10:01.6 10:02/M 3rd  
28 (< 5) 411 Keagan Binkley Hope Academy 10:09.6 10:10/M 3rd  
29 (< 5) 538 Dale Schlosser Oak Grove 10:31.9 10:32/M 3rd  
30 (< 5) 386 Noah Curry French STEM Academy 10:37.8 10:38/M 3rd  
31 (< 5) 418 Josiah Tarver Hope Academy 10:45.2 10:45/M 3rd  
32 (< 5) 353 Oliver Broderick Dennis 10:51.1 10:51/M 3rd  
33 (< 5) 401 Aaron McCrory Garfield 10:59.4 10:59/M 3rd  
34 10 505 Montez Hentz Muffley Elementary 11:03.4 11:03/M 3rd  
35 (< 5) 637 Cj Sims Stevenson Eelementary 11:04.1 11:04/M 3rd  
36 (< 5) 365 Issac Sloan Dennis 11:07.4 11:07/M 3rd  
37 (< 5) 416 Gage Hurebrink Hope Academy 11:13.4 11:13/M 3rd  
38 (< 5) 393 Jayden Windfield French STEM Academy 11:26.8 11:27/M 3rd  
39 (< 5) 657 Atticus Wascher Trinity Lutheran Stewardson 11:26.8 11:27/M 3rd  
40 (< 5) 402 Liam Weibull Garfield 11:36.5 11:37/M 3rd