Decatur Festival

October 05, 2019


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Final Team Results - Girls

Girls Elementary

Team - Garfield

Finish Position - 1

Team Score (places): 24

Team Score (times): 46:08.3

Ave Time:9:13.6

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 76 Maia Cook 3rd 1 1 7:34.7 7:34.7 0:31.0
2 83 Symone Mabry 3rd 2 3 8:51.4 16:26.1 1:47.7
3 81 Jordan Keck 3rd 5 8 9:31.3 25:57.4 2:27.6
4 87 Kristal Weibull 3rd 7 15 9:49.4 35:46.9 2:45.7
5 84 Shomiah Page 3rd 9 24 10:21.4 46:08.3 3:17.7
6 78 Kynzington Eckhart 3rd (10) (34) 10:33.3 56:41.6 3:29.6
7 73 Addison Andes 3rd (11) (45) 10:40.4 1:07:22.0 3:36.7

Team - Muffley Elementary

Finish Position - 2

Team Score (places): 33

Team Score (times): 49:28.6

Ave Time:9:53.7

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 188 Charisma Badman 3rd 3 3 8:55.8 8:55.8 1:52.1
2 199 Katie Power 3rd 4 7 9:17.0 18:12.9 2:13.3
3 187 Tah'Nijah Allston 3rd 6 13 9:40.7 27:53.6 2:37.0
4 194 Cearnell Harris 3rd 8 21 9:53.4 37:47.1 2:49.7
5 201 Ava Snyder 3rd 12 33 11:41.5 49:28.6 4:37.7

Team - Benjamin Franklin Elementary

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2 Sophia Martin 3rd Less Than 5   10:25.5 10:25.5 3:21.8

Team - Dennis

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 21 Rayne Dees 3rd Less Than 5   8:02.8 8:02.8 0:59.0
2 22 Adell Gregurich 3rd Less Than 5   9:36.9 17:39.7 2:33.2
3 23 Karis Grove 3rd Less Than 5   10:12.7 27:52.4 3:08.9

Team - Hope Academy

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 102 La'Kiyah Norwood 3rd Less Than 5   8:47.7 8:47.7 1:44.0
2 95 Isabell Hurebrink 3rd Less Than 5   12:55.4 21:43.1 5:51.6

Team - Micheal E Baum elementary

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 179 Khloie Powers 3rd Less Than 5   11:44.5 11:44.5 4:40.8
2 174 Brooklyn McCarroll Smith 3rd Less Than 5   14:38.8 26:23.3 7:35.0
3 176 Karmen Musick 3rd Less Than 5   14:39.0 41:02.4 7:35.3

Team - Oak Grove

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 223 Kylie Reynolds 3rd Less Than 5   10:12.2 10:12.2 3:08.4
2 225 Iyana Smith 3rd Less Than 5   13:50.6 24:02.8 6:46.9

Team - Parsons

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 251 Brooklyn Wilson 3rd Less Than 5   10:14.6 10:14.6 3:10.9
2 244 Danika Green 3rd Less Than 5   13:53.8 24:08.5 6:50.1

Team - South Shores Elementary

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 254 Ali Dillman 3rd Less Than 5   8:50.5 8:50.5 1:46.8
2 259 Samya Mack 3rd Less Than 5   10:17.0 19:07.5 3:13.3
3 258 Broklyn Justice 3rd Less Than 5   10:43.8 29:51.4 3:40.1
4 263 Madison Warnick 3rd Less Than 5   10:49.1 40:40.5 3:45.4

Team - Trinity Lutheran Stewardson

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 308 Kalia Friese 3rd Less Than 5   7:03.7 7:03.7 0:00.0