Decatur Festival

October 05, 2019


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

4th Grade Boys - Boys

Boys Elementary

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Year  
1 (< 5) 482 Brian Bird Micheal E Baum elementary 7:10.8 7:11/M 4th  
2 1 659 Nash Wernsing Trinity Lutheran Stewardson 7:14.7 7:15/M 4th  
3 2 645 Parker Duncan Trinity Lutheran Stewardson 7:22.0 7:22/M 4th  
4 3 531 Caiden Davis Oak Grove 7:41.6 7:42/M 4th  
5 (< 5) 354 Justin Ginger Dennis 7:43.0 7:43/M 4th  
6 4 651 Max Mueller Trinity Lutheran Stewardson 7:43.0 7:43/M 4th  
7 5 648 Eli Jones Trinity Lutheran Stewardson 7:46.6 7:47/M 4th  
8 (< 5) 351 Keaton Ballinger Dennis 7:49.5 7:50/M 4th  
9 6 644 Camdon Debolt Trinity Lutheran Stewardson 7:51.7 7:52/M 4th  
10 7 543 Nicholas Waggoner Oak Grove 8:05.3 8:05/M 4th  
11 8 650 Mason Manhart Trinity Lutheran Stewardson 8:20.4 8:20/M 4th  
12 (< 5) 363 Jonathan Muth Dennis 8:24.3 8:24/M 4th  
13 (< 5) 633 Keaton Embry Stevenson Eelementary 8:37.4 8:37/M 4th  
14 9 535 Caleb Needham Oak Grove 8:42.6 8:43/M 4th  
15 (< 5) 387 Uriah Curry French STEM Academy 8:43.7 8:44/M 4th  
16 (< 5) 579 Jae'Lyn Jackson South Shores Elementary 8:45.1 8:45/M 4th  
17 10 528 Soren Bentley Oak Grove 8:49.7 8:50/M 4th  
18 11 642 Riley Bible Trinity Lutheran Stewardson 9:10.6 9:11/M 4th  
19 (< 5) 636 Jaden Patterson Stevenson Eelementary 9:12.0 9:12/M 4th  
20 (< 5) 434 Ryan Walsh Johns Hill Magnet School 9:12.4 9:12/M 4th  
21 (< 5) 492 Kylin Morris Micheal E Baum elementary 9:23.4 9:23/M 4th  
22 12 532 Gabriel Frazier Oak Grove 9:23.8 9:24/M 4th  
23 (< 5) 426 Jamie Cunningham Johns Hill Magnet School 9:26.5 9:27/M 4th  
24 (< 5) 427 Garin Gibson Johns Hill Magnet School 9:45.2 9:45/M 4th  
25 (< 5) 573 Peyton Bennett South Shores Elementary 9:52.7 9:53/M 4th  
26 13 527 Hendrix Bentley Oak Grove 10:03.0 10:03/M 4th  
27 (< 5) 404 Lincoln Williams Garfield 10:10.4 10:10/M 4th  
28 (< 5) 491 Lucas Morrell Micheal E Baum elementary 10:12.3 10:12/M 4th  
29 (< 5) 397 Jack Duckworth Garfield 10:21.8 10:22/M 4th  
30 (< 5) 352 Cooper Broderick Dennis 10:53.2 10:53/M 4th  
31 (< 5) 407 Max Young Garfield 12:02.0 12:02/M 4th  
32 (< 5) 403 Niklas Weibull Garfield 14:37.6 14:38/M 4th  
33 (< 5) 496 Alex Stinnett Micheal E Baum elementary 14:59.8 15:00/M 4th