Decatur Festival

October 05, 2019


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Final Team Results - Boys

Boys Elementary

Team - Dennis

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 356 Monroe Gregurich 6th Less Than 5   7:05.9 7:05.9 0:56.6
2 367 Austin Woodward 6th Less Than 5   7:09.2 14:15.2 0:59.8
3 358 Nathaniel Hassinger 6th Less Than 5   10:45.8 25:01.0 4:36.5

Team - Enterprise

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 379 Cameron Crossby 6th Less Than 5   10:34.7 10:34.7 4:25.4
2 381 Kymarius Hardy 6th Less Than 5   11:06.1 21:40.9 4:56.8

Team - French STEM Academy

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 390 Matthew Jackson 6th Less Than 5   8:18.5 8:18.5 2:09.2
2 388 Johnquez Evans 6th Less Than 5   8:21.9 16:40.5 2:12.6
3 394 Jihad Young 6th Less Than 5   8:33.5 25:14.0 2:24.1
4 385 Elijah Curry 6th Less Than 5   10:59.5 36:13.5 4:50.1

Team - Garfield

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 400 Alexander Mann 6th Less Than 5   8:04.6 8:04.6 1:55.3
2 395 Jack Bush 6th Less Than 5   10:18.3 18:22.9 4:08.9
3 405 Aaron Woolsey 6th Less Than 5   11:59.6 30:22.6 5:50.3

Team - Hope Academy

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 414 Jayden Groves 6th Less Than 5   8:13.1 8:13.1 2:03.7

Team - Limestone Walters

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 468 Landon Henry 6th Less Than 5   6:09.3 6:09.3 0:00.0
2 459 William Hurst 6th Less Than 5   8:51.9 15:01.2 2:42.6

Team - Micheal E Baum elementary

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 495 Tione Reed 6th Less Than 5   6:42.5 6:42.5 0:33.2
2 500 Braden Wolf 6th Less Than 5   9:12.1 15:54.7 3:02.8

Team - Muffley Elementary

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 508 Damion Snoke 6th Less Than 5   8:14.4 8:14.4 2:05.0

Team - Oak Grove

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 536 Alexander Orme 6th Less Than 5   9:29.7 9:29.7 3:20.4
2 540 Landin Scott 6th Less Than 5   10:25.3 19:55.0 4:16.0

Team - Our Savior's Lutheran School

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 560 Zach Graham 6th Less Than 5   6:38.1 6:38.1 0:28.8

Team - South Shores Elementary

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 583 Kemani Scott 6th Less Than 5   6:50.1 6:50.1 0:40.8
2 582 Chris Morrison 6th Less Than 5   8:37.7 15:27.9 2:28.4
3 577 Keegan Harter 6th Less Than 5   8:56.1 24:24.0 2:46.8

Team - Trinity Lutheran Stewardson

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 655 Carter Verdeyen 6th Less Than 5   6:50.1 6:50.1 0:40.8
2 658 Oliver Wascher 6th Less Than 5   7:56.8 14:46.9 1:47.4
3 652 Auston Rahn 6th Less Than 5   7:59.0 22:45.9 1:49.7