IESA Sectional - Liberty MS

October 12, 2019


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

Boys

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 939 Isaiah Hill Brimfield 11:23.3 5:42/M    
2 2 996 Sam Springer Delavan 11:36.0 5:48/M    
3 3 2240 J Hampton Elmwood 11:42.8 5:51/M    
4 4 992 Maddox Dare Delavan 11:44.8 5:52/M    
5 5 991 Micah Brockhouse Delavan 11:56.7 5:58/M    
6 6 942 Ezra Pacheco Brimfield 12:00.2 6:00/M    
7 7 938 L.J. Higgs Brimfield 12:12.2 6:06/M    
8 (< 5) 2318 Lucas Glesne Pekin St. Joseph 12:20.8 6:10/M    
9 8 2302 Gavin Fessler Liberty 12:22.8 6:11/M    
10 9 997 Ben Yontz Delavan 12:24.0 6:12/M    
11 10 935 Luke Estes Brimfield 12:24.2 6:12/M    
12 11 2303 Devon Funk Liberty 12:26.4 6:13/M    
13 12 2239 Matthew Glenn Elmwood 12:28.4 6:14/M    
14 13 941 Mika Nelson Brimfield 12:28.5 6:14/M    
15 14 964 Thomas Chandler Carthage 12:33.2 6:17/M    
16 15 2309 Keegan Sunde Liberty 12:36.7 6:18/M    
17 16 2305 Noah Klauser Liberty 12:37.0 6:19/M    
18 17 2307 Carter Krutmeier Liberty 12:39.3 6:20/M    
19 18 2304 Dylan Hocking Liberty 12:42.4 6:21/M    
20 19 2301 Blaine Deege Liberty 12:46.9 6:23/M    
21 20 2237 Kevin Dunkel Elmwood 12:48.5 6:24/M    
22 21 994 Cole Noreuil Delavan 12:52.5 6:26/M    
23 22 2242 Maddux Provence Elmwood 13:01.0 6:31/M    
24 23 2238 Aiden Faulkner Elmwood 13:01.8 6:31/M    
25 24 2268 Eli Bryant Jacksonville Our Saviour 13:02.1 6:31/M    
26 (< 5) 2329 Josh Holloway South Pekin 13:05.0 6:33/M    
27 25 998 Paul Yontz Delavan 13:06.9 6:33/M    
28 26 2256 Trevor Colwell Franklin 13:12.4 6:36/M    
29 27 2241 Darwin Herman Elmwood 13:13.5 6:37/M    
30 28 2245 Garrett Webster Elmwood 13:17.1 6:39/M    
31 29 2284 Brennan Grove Lewistown JHS 13:21.1 6:41/M    
32 (< 5) 2332 Jj Williams South Pekin 13:26.9 6:43/M    
33 30 944 Mason Siegel Brimfield 13:28.4 6:44/M    
34 31 940 Jackson Kraft Brimfield 13:32.4 6:46/M    
35 32 2265 Charlie Alan Jacksonville Our Saviour 13:37.2 6:49/M    
36 (< 5) 2320 Owen Sivori Pekin St. Joseph 13:39.4 6:50/M    
37 33 958 Caleb Howard Carrollton St. John 13:41.4 6:51/M    
38 (< 5) 2330 Hayden Riley South Pekin 13:42.1 6:51/M    
39 34 993 Will Lafary Delavan 13:42.6 6:51/M    
40 35 2271 Korbin Kluge Jacksonville Our Saviour 13:46.1 6:53/M    
41 36 2261 Dylan Walkington Franklin 13:58.8 6:59/M    
42 37 2287 Blake Mason Lewistown JHS 14:01.5 7:01/M    
43 38 968 Chase Mudd Carthage 14:02.9 7:01/M    
44 39 974 Kayden Little Dallas City 14:03.2 7:02/M    
45 40 977 Reed Schaefer Dallas City 14:03.3 7:02/M    
46 41 2254 Mason Clayton Franklin 14:04.8 7:02/M    
47 42 2253 Marshall Bowman Franklin 14:08.5 7:04/M    
48 43 963 Nick Bruns Carthage 14:12.7 7:06/M    
49 44 950 Tanner Klinedinst Bushnell-Prairie City 14:13.6 7:07/M    
50 45 2270 Dawson Dillard Jacksonville Our Saviour 14:18.4 7:09/M    
51 46 2266 Alek Brackett Jacksonville Our Saviour 14:20.3 7:10/M    
52 47 954 Liam Albrecht Carrollton St. John 14:23.7 7:12/M    
53 48 2285 Declan Kotewa Lewistown JHS 14:24.1 7:12/M    
54 49 2286 Liam Larson Lewistown JHS 14:25.7 7:13/M    
55 50 2260 Owen Paluska Franklin 14:36.3 7:18/M    
56 51 2252 James Adkins Franklin 14:36.4 7:18/M    
57 52 2288 Carter Sours Lewistown JHS 14:45.1 7:23/M    
58 53 951 Connor Palm Bushnell-Prairie City 14:51.5 7:26/M    
59 54 2283 Paul Connolly Lewistown JHS 15:01.9 7:31/M    
60 55 969 Niles Parn Carthage 15:06.7 7:33/M    
61 56 2257 Owen Evans Franklin 15:13.1 7:37/M    
62 57 975 Oscar Newton Dallas City 15:17.1 7:39/M    
63 58 2269 Walt Copper Jacksonville Our Saviour 15:19.4 7:40/M    
64 59 965 Sam Gillett Carthage 15:21.0 7:41/M    
65 60 952 Ross Stehl Bushnell-Prairie City 15:22.1 7:41/M    
66 61 949 Alexander Hood Bushnell-Prairie City 15:25.5 7:43/M    
67 (< 5) 2319 Colby Sivori Pekin St. Joseph 15:30.3 7:45/M    
68 62 966 Carson Moore Carthage 15:48.7 7:54/M    
69 63 955 Carson Grafford Carrollton St. John 15:55.9 7:58/M    
70 64 948 Mason Havens Bushnell-Prairie City 15:58.4 7:59/M    
71 65 2264 Adam Abell Jacksonville Our Saviour 16:25.9 8:13/M    
72 (< 5) 2331 Spencer Sitter South Pekin 16:56.6 8:28/M    
73 66 956 Landon Grafford Carrollton St. John 17:44.1 8:52/M    
74 67 972 Aaron Greenhalge Dallas City 18:13.4 9:07/M    
75 68 967 Paxton Morehouse Carthage 18:23.5 9:12/M    
76 69 971 Grant Combites Dallas City 18:33.4 9:17/M    
77 (< 5) 2315 Collin Johnson Mendon Unity 19:51.9 9:56/M    
78 70 957 Henry Gramelspacher Carrollton St. John 19:55.7 9:58/M    
79 (< 5) 2312 Aden Cannell Mendon Unity 20:22.3 10:11/M    
80 71 947 Brett Havens Bushnell-Prairie City 22:04.8 11:02/M    
81 72 976 Colton Schaefer Dallas City 22:43.2 11:22/M    
82 (< 5) 2316 Jerren Parrick Mendon Unity 29:20.2 14:40/M