IESA Sectional - Liberty MS

October 12, 2019


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Girls

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 2295 Arianna Neisen Liberty 12:53.7 6:27/M    
2 2 934 Aleah Zehr Brimfield 13:05.9 6:33/M    
3 3 1497 Olivia Stage Elmwood 13:06.6 6:33/M    
4 4 988 Grace Yontz Delavan 13:07.9 6:34/M    
5 5 984 Annabelle Lafary Delavan 13:24.5 6:42/M    
6 (< 5) 962 Emma Whitaker Carthage 13:27.7 6:44/M    
7 6 933 Addie Symonds Brimfield 13:32.3 6:46/M    
8 7 929 Anja Nelson Brimfield 13:32.9 6:46/M    
9 8 981 Kylin Brockhouse Delavan 13:36.6 6:48/M    
10 9 982 Amelia Gasper Delavan 13:48.2 6:54/M    
11 10 1493 Andrea Glenn Elmwood 13:48.4 6:54/M    
12 11 999 Brooke Allen Elmwood 13:51.8 6:56/M    
13 12 2278 Zaya Peirce Lewistown JHS 13:57.6 6:59/M    
14 13 2248 Sydne Dean Franklin 14:01.0 7:01/M    
15 14 1498 Addyson Turner Elmwood 14:03.2 7:02/M    
16 15 1000 Natalie Babcock Elmwood 14:09.5 7:05/M    
17 16 980 Addi-Grace Briggs Delavan 14:10.5 7:05/M    
18 17 2274 Abbie Johnson Lewistown JHS 14:12.8 7:06/M    
19 18 927 Kennedy Hoerr Brimfield 14:13.3 7:07/M    
20 19 987 Khloe Stockham Delavan 14:15.5 7:08/M    
21 20 932 Mya Strahm Brimfield 14:15.8 7:08/M    
22 21 1499 Kiera Williams Elmwood 14:17.6 7:09/M    
23 22 2246 Alivia Clayton Franklin 14:22.4 7:11/M    
24 23 2273 Rebecca Graham Lewistown JHS 14:28.8 7:14/M    
25 24 2280 Mylie Sours Lewistown JHS 14:32.3 7:16/M    
26 25 2325 Mackenzie Marlatt South Pekin 14:37.0 7:19/M    
27 26 985 Addy Nehmelman Delavan 14:37.5 7:19/M    
28 27 2324 Liberty Kasinger South Pekin 14:50.7 7:25/M    
29 28 2326 Audrey Rivord South Pekin 14:51.6 7:26/M    
30 29 2298 Karlie Sparrow Liberty 14:54.4 7:27/M    
31 30 1494 Bridget McFall Elmwood 14:55.4 7:28/M    
32 31 2275 Mallory Kotewa Lewistown JHS 14:56.6 7:28/M    
33 32 926 Ella Helms Brimfield 15:06.0 7:33/M    
34 33 2276 Taylor Malott Lewistown JHS 15:06.5 7:33/M    
35 34 2296 Briella Neisen Liberty 15:07.1 7:34/M    
36 35 2293 Ally Lefringhouse Liberty 15:10.4 7:35/M    
37 36 2327 Sierra Sitter South Pekin 15:15.9 7:38/M    
38 (< 5) 953 Darci Albrecht Carrollton St. John 15:31.5 7:46/M    
39 37 2282 Abby Wiegand Lewistown JHS 15:35.7 7:48/M    
40 38 2290 Caydence Ancelet Liberty 15:35.8 7:48/M    
41 39 2297 Karlee Obert Liberty 15:41.0 7:51/M    
42 40 928 Brittany McGowan Brimfield 15:48.2 7:54/M    
43 41 2247 Aliviah Colwell Franklin 15:59.2 8:00/M    
44 42 2299 Anna Wheelock Liberty 15:59.5 8:00/M    
45 43 2250 Jenna Harris Franklin 16:01.9 8:01/M    
46 44 2249 Emma Greathouse Franklin 16:02.7 8:01/M    
47 (< 5) 2334 Danica Newingham White Hall North Greene 16:15.2 8:08/M    
48 45 2322 Anicka Ash South Pekin 16:47.8 8:24/M    
49 (< 5) 2311 Rachel West Mendon Unity 16:47.8 8:24/M    
50 (< 5) 945 Lexi Gollaher Bushnell-Prairie City 17:04.0 8:32/M    
51 (< 5) 946 Olivia Malda Bushnell-Prairie City 17:06.9 8:33/M    
52 (< 5) 960 Elyse Moore Carthage 17:26.2 8:43/M    
53 (< 5) 2262 Claire Bonjean Jacksonville Our Saviour 17:49.9 8:55/M    
54 (< 5) 2263 Meaghan Marshall Jacksonville Our Saviour 18:03.2 9:02/M    
55 46 2251 Katy Wiser Franklin 18:11.4 9:06/M    
56 (< 5) 2333 Kenlee Monroe White Hall North Greene 19:24.8 9:42/M    
57 (< 5) 961 Olivia Schaller Carthage 19:30.5 9:45/M    
58 (< 5) 2317 Emily Glesne Pekin St. Joseph 20:37.0 10:19/M    
DQ DQ 2310 Sydney Foster Mendon Unity