JT Invite

September 28, 2019


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 860 Justin Splitt Grant 16:21.6 5:27/M sr  
2 2 1407 Diego Giron Round Lake High School 16:34.4 5:31/M jr  
3 3 959 Kaleb Whiteside Lake Forest 16:37.4 5:32/M jr  
4 4 1364 Ryan Jones Marian Central Catholic 16:39.8 5:33/M sr  
5 5 856 Colton Romig Grant 16:41.4 5:34/M jr  
6 6 1375 Peter Walsdorf Marian Central Catholic 16:43.6 5:35/M jr  
7 7 1349 Luke Chaffin Marengo Community High School 16:48.5 5:36/M jr  
8 8 1335 Rj Migas Lakes Community High School 16:56.0 5:39/M sr  
9 9 1480 Jack Hansen Woodstock High School 17:04.5 5:42/M jr  
10 10 806 Alex Picchi Crystal Lake South 17:05.5 5:42/M jr  
11 11 864 Brandt Batteau Grayslake North 17:18.2 5:46/M sr  
12 12 2958 Frank Dudzik Woodstock North HS 17:19.5 5:47/M fr  
13 13 1493 Aidan Schleutermann Woodstock High School 17:25.4 5:48/M jr  
14 14 2980 Mario Gutierrez Zion-Benton HS 17:25.7 5:49/M SR  
15 15 1391 Cody Arenas Round Lake High School 17:27.6 5:49/M jr  
16 16 1355 Zach Secor Marengo Community High School 17:28.0 5:49/M jr  
17 17 798 Christopher Davis Crystal Lake South 17:30.6 5:50/M sr  
18 (< 5) 1383 Ethan Luedke Richmond Burton High School 17:33.7 5:51/M sr  
19 18 795 Matt Brown Crystal Lake South 17:40.3 5:53/M jr  
20 19 2970 Eric Barajas Zion-Benton HS 17:40.4 5:53/M FR  
21 20 848 Charlie Hamann Grant 17:40.5 5:54/M so  
22 21 843 Ryan Bishop Grant 17:53.2 5:58/M sr  
23 22 1350 Robert Lopez Marengo Community High School 17:55.7 5:59/M sr  
24 23 918 Ethan Haller Lake Forest 17:56.1 5:59/M jr  
25 24 1471 Daniel Berkebile Woodstock High School 17:59.1 6:00/M sr  
26 25 852 Randal Holm Grant 17:59.2 6:00/M so  
27 26 1481 Dylan Hanson Woodstock High School 18:00.7 6:00/M fr  
28 27 796 Garrett Czajkowski Crystal Lake South 18:01.5 6:01/M jr  
29 28 845 Josh Delgado Grant 18:04.7 6:02/M jr  
30 29 1342 Nathan Rolla Lakes Community High School 18:05.0 6:02/M so  
31 30 1499 Jorge Aragon Woodstock North HS 18:05.0 6:02/M so  
32 31 1353 Aaron Moehrlin Marengo Community High School 18:06.5 6:02/M jr  
33 32 1447 Aiden Miller Wauconda High School 18:13.2 6:04/M so  
34 33 881 Alex Larrivee Grayslake North 18:14.2 6:05/M sr  
35 34 801 Josh Dierson Crystal Lake South 18:14.3 6:05/M jr  
36 35 1494 Clark Shulfer Woodstock High School 18:16.8 6:06/M so  
37 36 816 Michael Johnson Elk Grove High School 18:16.9 6:06/M sr  
38 37 926 Ethan Lane Lake Forest 18:17.6 6:06/M sr  
39 38 955 Nicholas Tegel Lake Forest 18:18.9 6:06/M jr  
40 39 927 Joshua Lane Lake Forest 18:21.6 6:07/M sr  
41 40 1470 Blake Zager Wilmot Union High School 18:23.9 6:08/M sr  
42 41 1479 Logan Hagmann Woodstock High School 18:26.5 6:09/M jr  
43 42 1344 Ben Schneiderheinze Lakes Community High School 18:31.9 6:11/M jr  
44 43 1326 Sean Humpa Lakes Community High School 18:32.8 6:11/M sr  
45 44 889 Andrew Ardon Johnsburg High School 18:33.5 6:11/M jr  
46 45 2989 Nathan Rivera Zion-Benton HS 18:34.7 6:12/M JR  
47 46 868 Owen Davies Grayslake North 18:35.3 6:12/M fr  
48 47 1461 Kieran Kendall Wilmot Union High School 18:35.8 6:12/M fr  
49 48 882 Jack Larson Grayslake North 18:38.2 6:13/M jr  
50 49 913 Peter Elliott Lake Forest 18:42.5 6:14/M jr  
51 50 2977 Andrew Figueroa Zion-Benton HS 18:44.6 6:15/M SR  
52 51 1468 James Raymond Wilmot Union High School 18:47.7 6:16/M sr  
53 52 1428 John Sanchez Round Lake High School 18:49.6 6:17/M sr  
54 53 1348 Preston Bailey Marengo Community High School 18:50.6 6:17/M so  
55 54 890 Jackson Batt Johnsburg High School 18:50.6 6:17/M fr  
56 55 814 Abigail Garcia Elk Grove High School 18:50.9 6:17/M jr  
57 56 1356 Patrick Signore Marengo Community High School 18:53.4 6:18/M fr  
58 57 2965 Jameson Tueber Woodstock North HS 18:59.2 6:20/M jr  
59 58 2968 Christopher Anderson Zion-Benton HS 18:59.8 6:20/M SO  
60 59 808 Gab Waz Crystal Lake South 19:07.8 6:23/M sr  
61 60 849 Hunter Harvey Grant 19:10.8 6:24/M jr  
62 61 1445 Kai Keene Wauconda High School 19:10.9 6:24/M so  
63 62 891 Ethan Berthoud Johnsburg High School 19:12.7 6:24/M fr  
64 63 1442 Matthew Jasinski Wauconda High School 19:13.9 6:25/M so  
65 64 908 Mac Chamberlain Lake Forest 19:17.1 6:26/M so  
66 65 813 Josh Castic Elk Grove High School 19:20.1 6:27/M sr  
67 66 866 Oscar Covarrubias Grayslake North 19:23.5 6:28/M jr  
68 67 807 K.t. Siversten Crystal Lake South 19:24.6 6:28/M jr  
69 68 892 Noah Boone Johnsburg High School 19:25.8 6:29/M fr  
70 (< 5) 781 Alex Miiller Carmel Catholic 19:26.0 6:29/M jr  
71 69 895 Grady Germann Johnsburg High School 19:27.1 6:29/M so  
72 70 830 Liam Saluski Elk Grove High School 19:32.1 6:31/M jr  
73 71 888 Nicholas Von Briesen Grayslake North 19:37.1 6:32/M fr  
74 72 869 Armani Diaz Grayslake North 19:37.5 6:33/M so  
75 73 1398 Jonathan Campos Round Lake High School 19:37.7 6:33/M sr  
76 74 1323 Aidan Gillespie Lakes Community High School 19:41.7 6:34/M jr  
77 75 827 Marco Perez Elk Grove High School 19:49.5 6:37/M sr  
78 76 2964 Parker Szura Woodstock North HS 19:50.3 6:37/M fr  
79 77 2987 Alex Requena Zion-Benton HS 19:50.6 6:37/M JR  
80 78 2963 Nathan Speciale Woodstock North HS 19:54.9 6:38/M fr  
81 79 1358 Jericho Tynis Marengo Community High School 20:00.5 6:40/M fr  
82 (< 5) 770 Evan Ashley Carmel Catholic 20:02.9 6:41/M jr  
83 80 1368 Andrew Pascente Marian Central Catholic 20:04.2 6:41/M sr  
84 81 1373 Jack Suarez Marian Central Catholic 20:04.6 6:42/M jr  
85 (< 5) 790 Zach Young Carmel Catholic 20:04.7 6:42/M sr  
86 82 1453 Joseph Banish Wilmot Union High School 20:08.8 6:43/M sr  
87 (< 5) 1378 Mitch Elder Richmond Burton High School 20:17.3 6:46/M sr  
88 83 985 Jake Powers Lake Forest Academy 20:19.9 6:47/M so  
89 84 1370 Ben Reuter Marian Central Catholic 20:23.5 6:48/M sr  
90 85 977 Thomas Leonetti Lake Forest Academy 20:33.0 6:51/M sr  
91 86 1413 Elyjia Jones Round Lake High School 20:38.1 6:53/M sr  
92 87 2962 Michael Rank Woodstock North HS 20:44.5 6:55/M fr  
93 88 974 Alex Kovalchuk Lake Forest Academy 20:48.0 6:56/M sr  
94 89 1465 Christian Obertin Wilmot Union High School 20:49.1 6:56/M jr  
95 90 1432 Joseph Tucker Round Lake High School 20:49.2 6:56/M jr  
96 91 897 Blake Radtke Johnsburg High School 20:50.4 6:57/M sr  
97 92 1457 Maui Cane Wilmot Union High School 20:51.8 6:57/M jr  
98 93 961 Nick Alutto Lake Forest Academy 20:57.7 6:59/M jr  
99 94 1475 Quentin Crown Woodstock High School 20:59.9 7:00/M jr  
100 (< 5) 1380 Matt Fritz Richmond Burton High School 21:03.3 7:01/M sr  
O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Year  
101 95 990 Ezzat Suhaime Lake Forest Academy 21:08.6 7:03/M so  
102 96 983 Calvin Osborne Lake Forest Academy 21:09.5 7:03/M jr  
103 97 2960 Billy Nolan Woodstock North HS 21:15.4 7:05/M fr  
104 98 2981 Erwin Gutierrez Zion-Benton HS 21:17.1 7:06/M SO  
105 99 1466 Cole Pappadakis Wilmot Union High School 21:17.5 7:06/M sr  
106 100 899 Brad Wizceb Johnsburg High School 22:02.1 7:21/M jr  
107 101 835 Gerick Valera Elk Grove High School 22:02.2 7:21/M jr  
108 102 1000 Alex Zhou Lake Forest Academy 22:42.7 7:34/M sr  
109 103 1367 Aron Olivares Marian Central Catholic 22:42.7 7:34/M jr  
110 104 1435 Nate Brown Wauconda High School 23:10.3 7:43/M jr  
111 105 832 Steven Serrano Elk Grove High School 25:25.2 8:28/M sr  
112 106 1452 Andrew Zalewski Wauconda High School 26:19.5 8:47/M jr