SWSC Pre-Conference Meet

August 27, 2019


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

Red Teams

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 442 Jared Kreis Lincoln-Way Central 14:44.9 4:55/M SR  
2 2 369 Jacob Fritz BBCHS 15:52.8 5:17/M SR  
3 3 344 Aidan O'Leary Amos Alonzo Stagg 16:14.3 5:25/M JR  
4 4 447 Jay Parker Lincoln-Way Central 16:41.2 5:34/M JR  
5 5 362 Boston Brooks BBCHS 16:48.7 5:36/M SR  
6 6 966 Jack Ballard Victor J. Andrew 16:58.8 5:39/M SR  
7 7 440 Erik Johnson Lincoln-Way Central 17:02.2 5:41/M SR  
8 8 983 Jacob Malinoff Victor J. Andrew 17:08.0 5:43/M SR  
9 9 548 Bobby Ryan Lincoln-Way West 17:11.5 5:44/M SO  
10 10 431 Lucas Dion Lincoln-Way Central 17:14.1 5:45/M SR  
11 11 996 Luke Snedden Victor J. Andrew 17:23.3 5:48/M JR  
12 12 370 Grayson Gonski BBCHS 17:35.4 5:52/M SR  
13 13 537 Nolan Krol Lincoln-Way West 17:39.7 5:53/M JR  
14 14 525 Jack Auchstetter Lincoln-Way West 17:40.6 5:53/M SO  
15 15 332 Colin Hobart Amos Alonzo Stagg 17:56.7 5:59/M JR  
16 16 333 Calen Howley Amos Alonzo Stagg 18:03.0 6:01/M JR  
17 17 360 Matt Anderson BBCHS 18:07.0 6:02/M JR  
18 18 547 Nicholas Reyes Lincoln-Way West 18:11.2 6:04/M SO  
19 19 346 Manav Patel Amos Alonzo Stagg 18:19.6 6:06/M JR  
20 20 973 James Duffy Victor J. Andrew 18:43.3 6:14/M SR  
21 21 976 Nathan Haynie Victor J. Andrew 18:44.8 6:15/M JR  
22 22 526 Francis Balquin Lincoln-Way West 18:44.9 6:15/M JR  
23 23 981 Collin Landers Victor J. Andrew 18:46.9 6:15/M JR  
24 24 374 Cal Mulder BBCHS 19:01.3 6:20/M JR  
25 25 371 Brendan Dalcanton BBCHS 19:03.3 6:21/M JR  
26 26 329 Gabe Duda Amos Alonzo Stagg 19:07.4 6:22/M SO  
27 27 358 Nick Tsiones Amos Alonzo Stagg 19:22.5 6:27/M JR  
28 28 539 Robert MacIe Lincoln-Way West 19:36.2 6:32/M SO  
29 29 433 Jake Draper Lincoln-Way Central 19:39.5 6:33/M JR  
30 30 335 Luisse Iringan Amos Alonzo Stagg 19:40.3 6:33/M SO  
31 31 535 Nathaniel Knutson Lincoln-Way West 19:40.8 6:33/M SO  
32 (> 7) 532 Daniel Fish Lincoln-Way West 19:46.2 6:35/M SO  
33 (> 7) 339 Bart Kolosa Amos Alonzo Stagg 19:47.1 6:36/M SO  
34 32 989 Brady Moore Victor J. Andrew 19:47.9 6:36/M SR  
35 (> 7) 542 Noah Mize Lincoln-Way West 19:52.3 6:37/M JR  
36 33 449 Sarthak Shah Lincoln-Way Central 19:55.4 6:38/M JR  
37 (> 7) 994 Timmy Ryan Victor J. Andrew 19:56.3 6:39/M JR  
38 (> 7) 350 Nick Schab Amos Alonzo Stagg 20:15.1 6:45/M JR  
39 34 435 Matthew Flais Lincoln-Way Central 20:24.8 6:48/M SR  
40 (> 7) 967 Aidan Bressanelli Victor J. Andrew 20:26.1 6:49/M JR  
41 (> 7) 550 John Scheer Lincoln-Way West 20:31.7 6:50/M SO  
42 (> 7) 999 Drew Vranicar Victor J. Andrew 20:44.9 6:55/M JR  
43 (> 7) 968 Anthony Castillo Victor J. Andrew 20:54.3 6:58/M JR  
44 (> 7) 543 William Nash Lincoln-Way West 21:05.6 7:02/M JR  
45 35 377 Zach Randazzo BBCHS 21:11.9 7:04/M SR  
46 (> 7) 361 Ranulfo Bernadit BBCHS 21:46.2 7:15/M JR  
47 (> 7) 378 Alex Sample BBCHS 21:46.6 7:15/M SR  
48 (> 7) 974 Matt Garcia Victor J. Andrew 21:56.3 7:19/M JR  
49 (> 7) 969 Sean Cuba Victor J. Andrew 22:31.0 7:30/M JR  
50 (> 7) 342 Jacob Lawson Amos Alonzo Stagg 22:40.7 7:33/M SO  
51 (> 7) 334 Manny Ibarra Amos Alonzo Stagg 22:48.5 7:36/M JR  
52 (> 7) 383 Trevor Way BBCHS 22:53.4 7:38/M SR  
53 (> 7) 997 Josh Subang Victor J. Andrew 22:54.2 7:38/M JR  
54 (> 7) 972 Luke Devereux Victor J. Andrew 22:59.8 7:40/M JR  
55 (> 7) 363 David Chen BBCHS 23:09.4 7:43/M SR  
56 (> 7) 524 Diego Acuna Lincoln-Way West 23:40.4 7:53/M JR  
57 (> 7) 982 Matt Makowski Victor J. Andrew 23:55.1 7:58/M SR  
58 (> 7) 356 Devin Thielmann Amos Alonzo Stagg 24:11.7 8:04/M SO  
59 (> 7) 527 Michael Bay Lincoln-Way West 24:28.8 8:09/M SR  
60 (> 7) 437 Adrian Garcia Lincoln-Way Central 25:14.4 8:25/M JR  
61 (> 7) 553 Ryan Stripeik Lincoln-Way West 25:15.7 8:25/M SO  
62 (> 7) 372 Kyle Lovell BBCHS 25:26.1 8:29/M JR  
63 (> 7) 351 Grant Schuntz Amos Alonzo Stagg 25:41.1 8:34/M SO  
64 (> 7) 366 Maguire Domanszky BBCHS 27:02.1 9:01/M SR  
65 (> 7) 365 Carson Chisum BBCHS 27:44.5 9:15/M JR  
66 (> 7) 980 Dave Laird Victor J. Andrew 28:01.9 9:20/M SR  
67 (> 7) 664 Malik Aldabbagh Victor J. Andrew 29:59.6 10:00/M JR  
68 (> 7) 340 Marcin Kowalik Amos Alonzo Stagg 32:42.0 10:54/M JR  

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

Blue Teams

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 622 Ben Giblin Sandburg HS 15:14.6 5:05/M JR  
2 2 623 Will Giblin Sandburg HS 15:15.2 5:05/M JR  
3 3 658 Ismail Tineh Sandburg HS 15:17.5 5:06/M SO  
4 4 389 Tyler Cushing Bolingbrook HS 15:34.8 5:11/M SR  
5 5 479 Brett Gardner Lincoln-Way East 15:45.2 5:15/M SR  
6 6 650 Sam Rodriguez Sandburg HS 15:46.9 5:15/M JR  
7 7 637 Griffin Lehnhardt Sandburg HS 15:49.5 5:16/M SO  
8 8 580 Will Kiley Lockport Township 15:53.5 5:18/M JR  
9 9 588 Timothy Nielson Lockport Township 16:07.9 5:22/M JR  
10 10 617 Tj Cosler Sandburg HS 16:17.1 5:26/M JR  
11 11 653 Tommy Sieczkowski Sandburg HS 16:18.6 5:26/M SO  
12 12 575 Jacob Hinchley Lockport Township 16:20.9 5:27/M SR  
13 13 564 Devan Callahan Lockport Township 16:31.5 5:30/M JR  
14 14 566 Ross Crohnholm Lockport Township 16:36.6 5:32/M SR  
15 (> 7) 642 Alex Miller Sandburg HS 16:45.9 5:35/M JR  
16 15 511 Nolan Rogers Lincoln-Way East 16:47.3 5:36/M SO  
17 16 587 Austin Molitor Lockport Township 16:48.1 5:36/M JR  
18 (> 7) 605 Ahmad Alhayek Sandburg HS 17:04.2 5:41/M SO  
19 (> 7) 640 Ian McGrath Sandburg HS 17:05.4 5:42/M JR  
20 (> 7) 644 Michael Molloy Sandburg HS 17:06.1 5:42/M SO  
21 (> 7) 616 Jacob Coleman Sandburg HS 17:13.9 5:44/M SO  
22 (> 7) 626 Diego Hernandez Sandburg HS 17:21.8 5:47/M JR  
23 17 592 Aidan Pajeau Lockport Township 17:25.0 5:48/M SR  
24 (> 7) 625 Indiana Hauter Sandburg HS 17:28.0 5:49/M SO  
25 (> 7) 596 Josh Scholl Lockport Township 17:33.4 5:51/M SR  
26 (< 5) 403 Ian Borrow Homewood Flossmoor 18:00.4 6:00/M JR  
27 18 472 Nolan Enrigjt Lincoln-Way East 18:05.2 6:02/M JR  
28 19 387 Jakob Cozzi Bolingbrook HS 18:06.8 6:02/M SR  
29 20 523 Ben Zinsky Lincoln-Way East 18:09.2 6:03/M SR  
30 (> 7) 615 Naail Chaudhry Sandburg HS 18:17.8 6:06/M SO  
31 21 493 Ryan McEldowney Lincoln-Way East 18:21.1 6:07/M SR  
32 22 485 Cam Kavanaugh Lincoln-Way East 18:27.1 6:09/M SR  
33 23 508 Steven Roberts Lincoln-Way East 18:39.5 6:13/M JR  
34 (> 7) 502 Joe Pasyk Lincoln-Way East 18:49.2 6:16/M SR  
35 24 399 Kendall Scott Bolingbrook HS 18:53.7 6:18/M SR  
36 (> 7) 487 Ethan Lewandowski Lincoln-Way East 18:56.0 6:19/M SR  
37 (> 7) 500 Ryan O'Connor Lincoln-Way East 19:01.4 6:20/M JR  
38 (> 7) 568 Dylan Dizonno Lockport Township 19:04.2 6:21/M JR  
39 (> 7) 582 Collin Lippe Lockport Township 19:08.4 6:23/M JR  
40 (> 7) 510 Kyle Rodriguez Lincoln-Way East 19:17.7 6:26/M SR  
41 (> 7) 576 Thomas Jesse Lockport Township 19:22.0 6:27/M SR  
42 (> 7) 599 Jonathon Sulich Lockport Township 19:24.0 6:28/M SR  
43 (> 7) 468 Jack Dejulius Lincoln-Way East 19:35.7 6:32/M SR  
44 (> 7) 462 Rohan Chaudhary Lincoln-Way East 19:50.0 6:37/M JR  
45 (> 7) 519 Robert Trainor Lincoln-Way East 19:54.5 6:38/M JR  
46 (< 5) 411 Adam Kramer Homewood Flossmoor 19:57.7 6:39/M JR  
47 (> 7) 504 Luke Pomes Lincoln-Way East 20:10.3 6:43/M JR  
48 (> 7) 610 Brian Bush Sandburg HS 20:14.4 6:45/M JR  
49 (> 7) 498 Noah Mize Lincoln-Way East 20:27.7 6:49/M JR  
50 (> 7) 490 Jake Mandernach Lincoln-Way East 20:31.5 6:50/M SR  
51 25 390 Angel Gonzalez Bolingbrook HS 20:39.9 6:53/M SR  
52 (> 7) 509 Ben Rodriguez Lincoln-Way East 20:41.5 6:54/M SR  
53 (> 7) 469 Henry Dilger Lincoln-Way East 20:51.9 6:57/M SR  
54 26 386 Micah Booth Bolingbrook HS 21:11.4 7:04/M JR  
55 27 393 Charles McIntyre Bolingbrook HS 21:17.1 7:06/M JR  
56 (> 7) 563 Joshua Boyd Lockport Township 21:26.1 7:09/M SR  
57 (> 7) 475 Ben Evanoff Lincoln-Way East 22:02.6 7:21/M SR  
58 (> 7) 481 Chris Hahn Lincoln-Way East 22:13.3 7:24/M SR  
59 (> 7) 503 Rishi Patel Lincoln-Way East 22:14.9 7:25/M SR  
60 (< 5) 405 Antonio Chambers Homewood Flossmoor 22:16.6 7:25/M JR  
61 (> 7) 458 Payton Blanchard Lincoln-Way East 22:42.6 7:34/M JR  
62 (> 7) 477 Anthony Flores Lincoln-Way East 22:44.1 7:35/M JR  
63 (> 7) 474 Andrew Ernst Lincoln-Way East 23:11.5 7:44/M JR  
64 (> 7) 480 Tyler Gill Lincoln-Way East 23:35.8 7:52/M SR  
65 (> 7) 484 Seamus Hughes Lincoln-Way East 23:47.3 7:56/M FR  
66 (> 7) 491 Zach Martino Lincoln-Way East 24:00.6 8:00/M JR  
67 (> 7) 456 Matt Akin Lincoln-Way East 24:30.4 8:10/M JR  
68 (> 7) 471 Sawyer Eaton Lincoln-Way East 24:50.3 8:17/M JR  
69 (> 7) 521 Trevor Vuillaume Lincoln-Way East 25:10.7 8:23/M JR  
70 (> 7) 516 Abed Shukair Lincoln-Way East 25:58.8 8:39/M JR  
71 (> 7) 496 Weston McMann Lincoln-Way East 29:18.5 9:46/M SR  
72 (> 7) 515 Jacob Shalabi Lincoln-Way East 30:31.1 10:10/M JR  
73 (> 7) 467 Mitchell Dahlstrom Lincoln-Way East 30:32.3 10:11/M JR