SWSC Pre-Conference Meet

August 27, 2019


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

Boys F/S

Red Teams

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 450 Caden Simone Lincoln-Way Central 16:39.4 5:33/M SO  
2 2 444 Connor Lebeau Lincoln-Way Central 16:58.8 5:39/M FR  
3 3 443 Kurt Kreis Lincoln-Way Central 17:36.3 5:52/M FR  
4 4 434 Andrew Flais Lincoln-Way Central 18:06.1 6:02/M SO  
5 5 529 Jackson Cogan Lincoln-Way West 18:16.5 6:05/M FR  
6 6 438 Ethan Hoff Lincoln-Way Central 18:45.9 6:15/M FR  
7 7 368 Grant Fouts BBCHS 18:54.6 6:18/M SO  
8 8 436 Ryan Flais Lincoln-Way Central 18:55.1 6:18/M SO  
9 9 452 Jack Starklauf Lincoln-Way Central 19:07.1 6:22/M SO  
10 10 546 Caden Pearl Lincoln-Way West 19:07.4 6:22/M FR  
11 11 376 Kyler Pralle BBCHS 19:07.6 6:22/M FR  
12 (> 7) 439 Ross Horn Lincoln-Way Central 19:27.9 6:29/M FR  
13 12 534 Jake Gryga Lincoln-Way West 19:28.3 6:29/M FR  
14 (> 7) 451 Devin Smith Lincoln-Way Central 19:28.7 6:29/M FR  
15 13 985 Ryan Marynowski Victor J. Andrew 19:32.5 6:31/M SO  
16 14 330 John Farley Amos Alonzo Stagg 19:32.5 6:31/M FR  
17 15 321 Aidan Baker Amos Alonzo Stagg 19:44.9 6:35/M FR  
18 16 556 Ryan Willis Lincoln-Way West 19:49.9 6:36/M FR  
19 17 544 Clay Noland Lincoln-Way West 19:57.9 6:39/M FR  
20 18 663 Carlos Abrego Victor J. Andrew 19:58.1 6:39/M SO  
21 19 349 Kamil Rusnak Amos Alonzo Stagg 20:03.2 6:41/M SO  
22 20 373 Andrew Mann BBCHS 20:23.2 6:48/M SO  
23 21 977 Nick Jreisat Victor J. Andrew 20:25.5 6:48/M SO  
24 22 541 Myles McClelland Lincoln-Way West 20:38.1 6:53/M FR  
25 23 326 Aidan Conroy Amos Alonzo Stagg 20:38.8 6:53/M FR  
26 24 540 Joey Martin Lincoln-Way West 20:52.7 6:57/M FR  
27 (> 7) 545 Mason Pacyga Lincoln-Way West 20:56.5 6:59/M FR  
28 25 367 Anthony Embry BBCHS 21:17.6 7:06/M FR  
29 (> 7) 536 Michael Korpitz Lincoln-Way West 21:30.2 7:10/M FR  
30 26 990 Ben Morrey Victor J. Andrew 21:35.8 7:12/M SO  
31 27 328 Ivan Dorado Amos Alonzo Stagg 21:42.2 7:14/M SO  
32 28 343 Malachy Mohan Amos Alonzo Stagg 21:43.2 7:14/M FR  
33 29 381 Alex Sheely BBCHS 22:04.8 7:21/M FR  
34 30 991 Connor Owsianiak Victor J. Andrew 22:06.5 7:22/M SO  
35 31 998 Michael Teneyuque Victor J. Andrew 22:46.1 7:35/M SO  
36 (> 7) 549 Jake Ryan Lincoln-Way West 22:52.8 7:37/M FR  
37 (> 7) 430 Taylor Didrickson Lincoln-Way Central 22:56.9 7:39/M FR  
38 32 965 Joe Arrigo Victor J. Andrew 23:14.3 7:45/M FR  
39 33 375 Bryan Page BBCHS 23:23.0 7:48/M FR  
40 (> 7) 445 Connor McMahon Lincoln-Way Central 23:24.8 7:48/M FR  
41 (> 7) 979 Ryan Kolacki Victor J. Andrew 23:33.9 7:51/M FR  
42 (> 7) 970 Michael Culich Victor J. Andrew 23:37.6 7:52/M SO  
43 (> 7) 528 Joshua Boswell Lincoln-Way West 23:47.5 7:56/M FR  
44 (> 7) 995 Declan Schatz Victor J. Andrew 23:51.4 7:57/M FR  
45 (> 7) 538 Matthew Lee Lincoln-Way West 23:52.4 7:57/M SO  
46 (> 7) 432 Liam Doorhy Lincoln-Way Central 23:59.1 8:00/M FR  
47 34 327 Devin Conroy Amos Alonzo Stagg 24:01.7 8:00/M FR  
48 35 379 Ayden Schroeder BBCHS 24:08.1 8:03/M SO  
49 (> 7) 320 Trevor Alcala Amos Alonzo Stagg 24:09.7 8:03/M FR  
50 (> 7) 348 Noah Rigoni Amos Alonzo Stagg 24:14.7 8:05/M FR  
51 (> 7) 336 Christian Jennings Amos Alonzo Stagg 24:16.0 8:05/M FR  
52 (> 7) 454 Joseph Vollmer Lincoln-Way Central 24:24.4 8:08/M SO  
53 (> 7) 429 Justin Bowers Lincoln-Way Central 24:25.5 8:08/M SO  
54 (> 7) 345 Sadri Ozgul Amos Alonzo Stagg 24:35.7 8:12/M FR  
55 (> 7) 971 Josh Danca Victor J. Andrew 24:51.4 8:17/M FR  
56 (> 7) 987 Arthur Mikrut Victor J. Andrew 26:12.9 8:44/M FR  
57 (> 7) 322 Malek Benchehida Amos Alonzo Stagg 26:19.1 8:46/M FR  
58 (> 7) 453 Ethan Ushijima Lincoln-Way Central 26:22.1 8:47/M FR  
59 (> 7) 359 Carlos Zavala Amos Alonzo Stagg 26:30.7 8:50/M FR  
60 (> 7) 552 Jacob Stachyra Lincoln-Way West 26:49.6 8:56/M FR  
61 (> 7) 337 Lucas Kalata Amos Alonzo Stagg 27:23.1 9:08/M FR  
62 (> 7) 353 Damian Sojka Amos Alonzo Stagg 28:17.0 9:26/M FR  
63 (> 7) 323 Peter Bizub Amos Alonzo Stagg 28:17.7 9:26/M SO  
64 (> 7) 325 Max Coman Amos Alonzo Stagg 32:21.7 10:47/M FR  
65 (> 7) 364 Dylyn Chen BBCHS 33:47.1 11:16/M FR  
66 (> 7) 354 Lucas Swatowski Amos Alonzo Stagg 33:53.4 11:18/M FR  
67 (> 7) 446 Zachary Oostema Lincoln-Way Central 36:09.5 12:03/M SO  

Overall Finish List - Boys

Boys F/S

Blue Teams

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 649 Brock Rice Sandburg HS 16:41.9 5:34/M FR  
2 2 639 Sean Marquardt Sandburg HS 17:06.0 5:42/M FR  
3 3 402 Connor Wasick Bolingbrook HS 17:06.6 5:42/M SO  
4 4 659 Declan Tunney Sandburg HS 17:10.4 5:43/M FR  
5 5 606 Trent Anderson Sandburg HS 17:42.8 5:54/M FR  
6 6 385 Joshua Beechler Bolingbrook HS 17:45.9 5:55/M SO  
7 7 507 Jack Roberts Lincoln-Way East 17:53.2 5:58/M FR  
8 8 466 Gerry Cushing Lincoln-Way East 17:55.5 5:58/M FR  
9 9 404 William Brooks Homewood Flossmoor 18:10.2 6:03/M SO  
10 10 624 Owen Harty Sandburg HS 18:14.5 6:05/M FR  
11 11 408 Dane Ivancevic Homewood Flossmoor 18:15.1 6:05/M FR  
12 12 562 Rocco Biamonte Lockport Township 18:26.1 6:09/M FR  
13 13 579 John Kajmowicz Lockport Township 18:28.8 6:09/M SO  
14 14 470 Adam Drumheller Lincoln-Way East 18:44.7 6:15/M SO  
15 15 620 Jackson Fornek Sandburg HS 18:49.5 6:16/M FR  
16 16 593 Noah Peake Lockport Township 18:51.8 6:17/M SO  
17 17 412 John Lampley Homewood Flossmoor 18:52.3 6:17/M FR  
18 18 572 Jaxson Gauthier Lockport Township 18:56.1 6:19/M FR  
19 19 657 Ibrahim Tineh Sandburg HS 19:04.1 6:21/M FR  
20 (> 7) 618 Oliver Durkin Sandburg HS 19:04.3 6:21/M FR  
21 (> 7) 647 Buster Olney Sandburg HS 19:07.7 6:22/M FR  
22 20 400 Logan Sourile Bolingbrook HS 19:17.8 6:26/M FR  
23 21 476 Justin Faleczyk Lincoln-Way East 19:18.1 6:26/M FR  
24 (> 7) 656 Jack Strolia Sandburg HS 19:24.1 6:28/M FR  
25 (> 7) 631 Tim Kircher Sandburg HS 19:25.2 6:28/M FR  
26 22 574 Noah Groenenda Lockport Township 19:34.8 6:31/M FR  
27 23 520 Manny Tsoukatos Lincoln-Way East 19:38.7 6:33/M SO  
28 24 603 Michael Welcome Lockport Township 19:41.8 6:34/M FR  
29 25 416 Joshua Moore Homewood Flossmoor 19:42.7 6:34/M FR  
30 26 557 Chris Adamski Lockport Township 19:43.6 6:34/M FR  
31 (> 7) 634 Will Kupczyk Sandburg HS 19:51.8 6:37/M FR  
32 27 397 Aidan Rybialek Bolingbrook HS 19:52.4 6:37/M FR  
33 28 396 Sean O'Donnell Bolingbrook HS 19:53.5 6:38/M FR  
34 (> 7) 595 Hernan Sanchez Lockport Township 19:58.7 6:39/M SO  
35 (> 7) 660 Jonathan Vales Sandburg HS 20:00.9 6:40/M FR  
36 29 461 Blake Carlson Lincoln-Way East 20:01.7 6:40/M SO  
37 30 522 Nate Wall Lincoln-Way East 20:10.5 6:43/M SO  
38 (> 7) 478 Miguel Garcia Lincoln-Way East 20:14.8 6:45/M FR  
39 31 388 Cameron Crosier Bolingbrook HS 20:27.5 6:49/M FR  
40 (> 7) 608 Farris Askar Sandburg HS 20:35.5 6:52/M FR  
41 32 425 Tyson Sutherland Homewood Flossmoor 20:41.9 6:54/M FR  
42 (> 7) 570 Caden Gallagher Lockport Township 20:43.1 6:54/M SO  
43 (> 7) 590 Aidan O'Conner Lockport Township 20:44.0 6:55/M SO  
44 (> 7) 586 Matas Mikuckas Lockport Township 20:57.4 6:59/M SO  
45 (> 7) 632 Adam Kronenberger Sandburg HS 21:01.0 7:00/M FR  
46 (> 7) 636 Nick Kut Sandburg HS 21:20.3 7:07/M SO  
47 (> 7) 585 Robert Meyers Lockport Township 21:29.7 7:10/M FR  
48 (> 7) 577 Alex Johnson Lockport Township 21:40.8 7:13/M FR  
49 (> 7) 583 Matt Martinez Lockport Township 21:44.8 7:15/M SO  
50 (> 7) 513 Joe Rusinak Lincoln-Way East 21:46.2 7:15/M SO  
51 (> 7) 578 Chris Johson Lockport Township 21:52.6 7:17/M FR  
52 33 421 Umar Ryan Homewood Flossmoor 21:52.6 7:17/M SO  
53 (> 7) 455 Tioluwalase Adelakun Lincoln-Way East 21:55.5 7:18/M SO  
54 34 395 Exavier Munoz Bolingbrook HS 22:08.0 7:23/M FR  
55 (> 7) 611 Sebastian Caballero Sandburg HS 22:12.6 7:24/M FR  
56 35 428 Andrew Wettstein Homewood Flossmoor 22:12.6 7:24/M FR  
57 (> 7) 652 Arvind Sandhu Sandburg HS 22:15.6 7:25/M SO  
58 (> 7) 569 Ben Fluder Lockport Township 22:41.7 7:34/M FR  
59 (> 7) 407 Randall Gray Homewood Flossmoor 23:04.2 7:41/M SO  
60 (> 7) 418 Tyler Moore Homewood Flossmoor 23:04.9 7:41/M FR  
61 (> 7) 648 Nate Peters Sandburg HS 23:06.8 7:42/M SO  
62 (> 7) 384 Ariyo Akinyemi Bolingbrook HS 23:10.1 7:43/M FR  
63 (> 7) 486 Caden Kilpatrick Lincoln-Way East 23:33.6 7:51/M FR  
64 (> 7) 459 Chester Bumaa Lincoln-Way East 23:37.3 7:52/M FR  
65 (> 7) 499 Jud Muhsen Lincoln-Way East 23:43.0 7:54/M FR  
66 (> 7) 391 Jalen Johnson Bolingbrook HS 23:50.8 7:57/M SO  
67 (> 7) 392 Pierre Martin Bolingbrook HS 23:56.9 7:59/M SO  
68 (> 7) 505 Marv Quinones Lincoln-Way East 24:00.8 8:00/M SO  
69 (> 7) 643 Mohammed Mohammed Sandburg HS 24:14.2 8:05/M FR  
70 (> 7) 417 Kameron Moore Homewood Flossmoor 24:30.5 8:10/M FR  
71 (> 7) 489 Max Malinis Lincoln-Way East 24:32.9 8:11/M SO  
72 (> 7) 638 Matteo Lugo Sandburg HS 24:34.7 8:11/M FR  
73 (> 7) 415 Mickey McGrory Homewood Flossmoor 24:45.9 8:15/M FR  
74 (> 7) 488 Jackson Lewandowski Lincoln-Way East 24:46.4 8:15/M FR  
75 (> 7) 621 Peter Gammons Sandburg HS 24:55.5 8:18/M FR  
76 (> 7) 591 Colin O'Hare Lockport Township 25:03.3 8:21/M SO  
77 (> 7) 483 Logan Heffelmire Lincoln-Way East 25:40.0 8:33/M FR  
78 (> 7) 457 Ryan Ball Lincoln-Way East 25:45.6 8:35/M SO  
79 (> 7) 512 Jackson Rudnick Lincoln-Way East 25:53.2 8:38/M FR  
80 (> 7) 584 Juan Mendoza Lockport Township 26:32.0 8:51/M FR  
81 (> 7) 514 Michael Sales Lincoln-Way East 26:40.1 8:53/M FR  
82 (> 7) 420 Alexander Pease Homewood Flossmoor 27:05.8 9:02/M FR  
83 (> 7) 629 Dan Jarosz Sandburg HS 27:06.2 9:02/M FR  
84 (> 7) 597 Kaden Shea Lockport Township 27:52.3 9:17/M FR  
85 (> 7) 460 Cole Butterfield Lincoln-Way East 28:52.4 9:37/M SO  
86 (> 7) 565 Thomas Cipiti Lockport Township 32:23.6 10:48/M SO  
87 (> 7) 495 Aiden McMahon Lincoln-Way East 35:06.7 11:42/M FR  
88 (> 7) 517 Ishqair Shukair Lincoln-Way East 35:27.7 11:49/M SO