St. Joseph's Cross Country Invitational

October 17, 2019


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

4th Grade Boys - Boys

4 5 Grade Boys

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 (< 5) 251 Brady Flynn St William 5:55.1 5:55/M 4th  
2 1 332 Griffin Roth St. Paul's Lutheran 6:26.8 6:27/M 4th  
3 (< 5) 236 Dennis Nosek Our Lady of the Assumption 6:34.7 6:35/M 4th  
4 2 168 Elijah Baldry Blackhawk Running Club 6:43.5 6:44/M 4th  
5 3 201 Enrique Pibal Blackhawk Running Club 6:47.0 6:47/M 4th  
6 4 192 Alex Leslie Blackhawk Running Club 6:52.8 6:53/M 4th  
7 5 170 Tanner Bergey Blackhawk Running Club 7:02.4 7:02/M 4th  
8 6 172 William Clayton Blackhawk Running Club 7:17.8 7:18/M 4th  
9 (< 5) 265 Landon Truesdill St William 7:18.4 7:18/M 4th  
10 7 189 Carter Klopcic Blackhawk Running Club 7:22.6 7:23/M 4th  
11 (< 5) 240 George Hetzel Our Redeemer Lutheran Church with School 7:24.0 7:24/M 4th  
12 8 185 Camdyn Hansen Blackhawk Running Club 7:28.5 7:29/M 4th  
13 (> 7) 175 Zackary Durkee Blackhawk Running Club 7:31.1 7:31/M 4th  
14 (< 5) 306 Noah Schneider St. Matthew Lutheran, Janesville 7:34.2 7:34/M 4th  
15 (< 5) 316 Sully Schwarze St. Paul 7:38.6 7:39/M 4th  
16 (< 5) 352 Lucas Wiedenhoeft Trinity-St. Luke's Lutheran 7:38.8 7:39/M 4th  
17 9 330 Will Price St. Paul's Lutheran 7:41.8 7:42/M 4th  
18 (< 5) 204 Aiden Mews St. Paul 7:43.7 7:44/M 4th  
19 (< 5) 133 Miles Gusse St. Paul 7:48.3 7:48/M 4th  
20 (< 5) 258 Connor McQuillen St William 7:55.2 7:55/M 4th  
21 (< 5) 303 Mason Haney St. Matthew Lutheran, Janesville 8:02.5 8:03/M 4th  
22 10 319 Carter Denson St. Paul's Lutheran 8:04.2 8:04/M 4th  
23 (< 5) 295 Evan Hoff St. Mary 8:10.0 8:10/M 4th  
24 (> 7) 213 James Tuten Blackhawk Running Club 8:12.9 8:13/M 4th  
25 (> 7) 211 Joseph Sukow Blackhawk Running Club 8:32.8 8:33/M 4th  
26 (< 5) 238 Justin Dewitt Jr. Our Redeemer Lutheran Church with School 8:34.1 8:34/M 4th  
27 (< 5) 280 Anthony Weitzel St. John Vianney 9:23.8 9:24/M 4th  
28 (< 5) 279 Donovyn Thomas St. John Vianney 9:24.6 9:25/M 4th  
29 (> 7) 186 Cole Huber Blackhawk Running Club 9:29.6 9:30/M 4th  
30 (< 5) 298 Ryan Suiter St. Mary 9:29.6 9:30/M 4th  
31 11 333 Jaxton Roth St. Paul's Lutheran 9:35.1 9:35/M 4th  
32 (< 5) 294 Joe Dostal St. Mary 9:54.4 9:54/M 4th  
33 12 338 Kobe Winters St. Paul's Lutheran 9:57.0 9:57/M 4th