St. Joseph's Cross Country Invitational

October 17, 2019


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

5th Grade Boys - Boys

4 5 Grade Boys

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 1 181 Graeson Geiger Blackhawk Running Club 6:05.6 6:06/M 5th  
2 2 347 Mathias Schmidt Trinity-St. Luke's Lutheran 6:10.6 6:11/M 5th  
3 (< 5) 317 Micah Robinson St. Paul 6:25.5 6:26/M 5th  
4 3 193 Connor Luebke Blackhawk Running Club 6:25.7 6:26/M 5th  
5 (< 5) 290 Jameson Stafford St. Joseph's 6:33.0 6:33/M 5th  
6 (< 5) 324 Grant Lindau St. Paul's Lutheran 6:42.9 6:43/M 5th  
7 (< 5) 249 Eli Davis St William 6:52.2 6:52/M 5th  
8 4 208 Vincent Sitkiewitz Blackhawk Running Club 6:57.4 6:57/M 5th  
9 (< 5) 309 Matthew Hartwig St. Paul 6:59.6 7:00/M 5th  
10 (< 5) 272 Dryden Jones St. John Vianney 7:05.3 7:05/M 5th  
11 5 177 Ian Engstrom Blackhawk Running Club 7:07.7 7:08/M 5th  
12 (< 5) 255 Max Kruser St William 7:09.1 7:09/M 5th  
13 6 354 Braeden Zastrow Trinity-St. Luke's Lutheran 7:12.1 7:12/M 5th  
14 7 212 Benjamin Torrenga Blackhawk Running Club 7:12.5 7:13/M 5th  
15 8 342 Donny Genz Trinity-St. Luke's Lutheran 7:14.7 7:15/M 5th  
16 9 178 Grayson Eske Blackhawk Running Club 7:27.6 7:28/M 5th  
17 (< 5) 299 Alex Villalpando St. Mary 7:31.6 7:32/M 5th  
18 (< 5) 248 Dailey Conkle St William 7:31.8 7:32/M 5th  
19 (< 5) 234 Nik Howard Our Lady of the Assumption 7:40.3 7:40/M 5th  
20 (< 5) 329 Jagger Oas St. Paul's Lutheran 7:42.7 7:43/M 5th  
21 (< 5) 242 Isaac Kamps Our Redeemer Lutheran Church with School 7:45.3 7:45/M 5th  
22 10 348 Eli Schroeder Trinity-St. Luke's Lutheran 7:45.7 7:46/M 5th  
23 11 353 Matthias Yahnke Trinity-St. Luke's Lutheran 7:46.2 7:46/M 5th  
24 (< 5) 318 Graiden Schwarze St. Paul 7:46.6 7:47/M 5th  
25 (< 5) 245 Jonah Wehmeier Our Redeemer Lutheran Church with School 7:57.6 7:58/M 5th  
26 (< 5) 327 Nicholas Mullen St. Paul's Lutheran 8:00.3 8:00/M 5th  
27 (< 5) 302 Nico Caminata St. Matthew Lutheran, Janesville 8:01.1 8:01/M 5th  
28 (< 5) 312 Jonathan Koenig St. Paul 8:01.1 8:01/M 5th  
29 12 205 Carter Schroeder Blackhawk Running Club 8:03.5 8:04/M 5th  
30 (< 5) 328 Wraith O'Connell St. Paul's Lutheran 8:04.6 8:05/M 5th  
31 (> 7) 173 Logan Crossman Blackhawk Running Club 8:10.9 8:11/M 5th  
32 (> 7) 187 Elijah Jones Blackhawk Running Club 8:19.1 8:19/M 5th  
33 (> 7) 203 Logan Pulgarin Blackhawk Running Club 8:22.7 8:23/M 5th  
34 (< 5) 257 Emmet McCue St William 8:26.0 8:26/M 5th  
35 (< 5) 289 Gavin Nsibirwa St. Joseph's 8:27.1 8:27/M 5th  
36 (< 5) 286 Daniel Lewis St. Joseph's 8:31.6 8:32/M 5th  
37 (< 5) 301 Brayden Becker St. Matthew Lutheran, Janesville 8:33.3 8:33/M 5th  
38 13 351 Huck Wendorff Trinity-St. Luke's Lutheran 8:37.9 8:38/M 5th  
39 (< 5) 276 Louie Lyons St. John Vianney 8:46.8 8:47/M 5th  
40 (< 5) 244 Xander Schuknecht Our Redeemer Lutheran Church with School 9:04.8 9:05/M 5th  
41 (< 5) 291 Elliot Wirth St. Joseph's 9:07.2 9:07/M 5th  
42 (< 5) 270 Samuel Johnson St. John Vianney 9:09.2 9:09/M 5th  
43 (< 5) 305 Alex Schmitt St. Matthew Lutheran, Janesville 9:17.9 9:18/M 5th  
44 (> 7) 215 Nicholas Wipperfurth Blackhawk Running Club 9:21.7 9:22/M 5th  
45 (> 7) 197 Drew McDonough Blackhawk Running Club 9:49.4 9:49/M 5th  
46 (> 7) 183 Jackson Godfrey Blackhawk Running Club 9:58.3 9:58/M 5th  
47 (> 7) 169 Aiden Barr Blackhawk Running Club 10:02.1 10:02/M 5th  
48 (< 5) 278 Michael Sikich St. John Vianney 10:03.0 10:03/M 5th  
49 (< 5) 239 Charlie Hage Our Redeemer Lutheran Church with School 10:32.9 10:33/M 5th