St. Mary's

September 20, 2019


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

7th Grade Boys - Boys

7th 8th Boys

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 (< 3) 419 Caughnery Freese Kenosha Shockwaves 8:26.8 5:38/M    
2 1 338 Reagan Flickinger Clinton Middle School (5-8) 8:58.8 5:59/M    
3 2 301 Owen Geiger Blackhawk Running Club 9:02.5 6:02/M    
4 3 295 Caleb Enger Blackhawk Running Club 9:04.2 6:03/M    
5 4 612 Aiden Slama St. Paul's Lutheran 9:34.6 6:23/M    
6 5 391 Aidan Greenlee Fran Fruzen Intermediate 9:41.4 6:28/M    
7 6 389 Diego Gama Fran Fruzen Intermediate 9:44.9 6:30/M    
8 7 365 Jamason Gray Evansville - JC McKenna 9:46.7 6:31/M    
9 8 286 Jett Alexander Blackhawk Running Club 9:55.8 6:37/M    
10 9 381 William Stuart Evansville - JC McKenna 9:56.7 6:38/M    
11 10 347 Dylan Yurs Clinton Middle School (5-8) 10:17.1 6:51/M    
12 11 404 Cooper Nimmo Home School EAGLES 10:22.9 6:55/M    
13 12 366 Robert Herro Evansville - JC McKenna 10:25.7 6:57/M    
14 13 398 Luke Grinvalds Home School EAGLES 10:29.1 6:59/M    
15 14 616 Olin Zellmer St. Paul's Lutheran 10:33.6 7:02/M    
16 (> 3) 361 Brock Elliott Evansville - JC McKenna 10:35.2 7:03/M    
17 15 343 Oliver Melson Clinton Middle School (5-8) 10:40.9 7:07/M    
18 16 598 Jack Dostal St. Paul's Lutheran 10:43.4 7:09/M    
19 (> 3) 375 Colton Richards Evansville - JC McKenna 10:44.1 7:09/M    
20 (> 3) 329 Jake Sukow Blackhawk Running Club 11:08.9 7:26/M    
21 (> 3) 382 Gavin Vale Evansville - JC McKenna 11:09.4 7:26/M    
22 (< 3) 533 Vito Gabriele Our Lady of the Assumption 11:16.3 7:31/M    
23 (> 3) 377 Austin Ross Evansville - JC McKenna 11:35.8 7:44/M    
24 17 525 Jack Smith Milton Middle School 11:42.4 7:48/M    
25 18 554 Jack Kruser St William 11:46.4 7:51/M    
26 (> 3) 367 Klyne Johnson Evansville - JC McKenna 11:53.4 7:56/M    
27 (> 3) 293 Drew Draeger Blackhawk Running Club 11:55.5 7:57/M    
28 19 401 Judson Henkel Home School EAGLES 11:57.3 7:58/M    
29 20 518 Nathan Birkhimer Milton Middle School 12:00.9 8:01/M    
30 (> 3) 413 Isaac Steurer Home School EAGLES 12:07.6 8:05/M    
31 21 383 Alan Cardoza Fran Fruzen Intermediate 12:10.8 8:07/M    
32 (> 3) 600 Miles Johns St. Paul's Lutheran 12:17.1 8:11/M    
33 (< 3) 282 Devlin Champion Aldrich Intermediate School 12:23.2 8:15/M    
34 22 452 Roman Koch Marshall Middle School 12:29.6 8:20/M    
35 23 521 Franklin Lund Milton Middle School 12:30.5 8:20/M    
36 24 479 Gage Romack Marshall Middle School 12:33.4 8:22/M    
37 (> 3) 321 Zachary Potter Blackhawk Running Club 12:34.8 8:23/M    
38 (> 3) 303 Peyton Godfrey Blackhawk Running Club 12:40.6 8:27/M    
39 25 552 Mike Healy St William 12:45.5 8:30/M    
40 (< 3) 352 Connor Ludlum Cunningham Intermediate 12:54.2 8:36/M    
41 26 498 Nathan Walter Marshall Middle School 13:02.9 8:42/M    
42 (> 3) 336 Ty Fieble Clinton Middle School (5-8) 13:07.1 8:45/M    
43 (> 3) 599 Nolan Hanel St. Paul's Lutheran 13:27.7 8:58/M    
44 27 556 Jakob Martin St William 13:29.6 9:00/M    
45 (> 3) 380 Carter Stroik Evansville - JC McKenna 13:34.2 9:03/M    
46 (> 3) 560 Paddy Murphy St William 13:39.2 9:06/M    
47 (> 3) 417 Michael Williams Home School EAGLES 13:44.2 9:09/M    
48 (> 3) 371 Braeden Koenecke Evansville - JC McKenna 13:46.3 9:11/M    
49 (< 3) 350 Kendrick Ingram Cunningham Intermediate 14:10.8 9:27/M    
50 (> 3) 468 Henry Moore Marshall Middle School 14:26.1 9:37/M    
51 (> 3) 473 Sam Phiffer Marshall Middle School 14:53.1 9:55/M    
52 (> 3) 603 Miles McBride St. Paul's Lutheran 14:55.9 9:57/M    
53 (> 3) 494 Cade Valet Marshall Middle School 15:03.9 10:03/M    
54 (> 3) 441 Aidan Gorman Marshall Middle School 17:27.3 11:38/M    
55 (> 3) 395 Alexander Rougvie Fran Fruzen Intermediate 18:13.8 12:09/M    
56 (> 3) 466 Owen Millis Marshall Middle School 18:22.5 12:15/M