St. Mary's

September 20, 2019


www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

8th Grade Boys - Boys

7th 8th Boys

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 602 Noah Martinson St. Paul's Lutheran 8:17.4 5:32/M    
2 2 328 Benjamin Stricker Blackhawk Running Club 8:38.6 5:46/M    
3 3 205 Emma Kligora Milton Middle School 8:47.0 5:51/M    
4 (< 3) 574 Evan Lawton St. John Vianney 8:53.0 5:55/M    
5 4 520 Jonathan Flowers Milton Middle School 9:23.3 6:16/M    
6 5 469 Jack Myre Marshall Middle School 9:39.8 6:27/M    
7 6 463 Cooper Measner Marshall Middle School 9:40.7 6:27/M    
8 7 527 Zander Vilbrandt Milton Middle School 9:48.4 6:32/M    
9 (> 3) 529 Alek Weinert Milton Middle School 9:49.0 6:33/M    
10 (> 3) 524 Carter Smith Milton Middle School 9:52.2 6:35/M    
11 (> 3) 526 Daniel Stewart Milton Middle School 9:52.4 6:35/M    
12 8 608 Gavin Roth St. Paul's Lutheran 10:01.7 6:41/M    
13 9 614 Caleb Wier St. Paul's Lutheran 10:05.7 6:44/M    
14 10 359 Arthur Cunningham Evansville - JC McKenna 10:16.1 6:51/M    
15 11 495 Toby Varela Marshall Middle School 10:19.8 6:53/M    
16 (> 3) 522 Dylan McLean Milton Middle School 10:26.0 6:57/M    
17 12 370 Max Kaether Evansville - JC McKenna 10:29.1 6:59/M    
18 13 363 Blake Frey Evansville - JC McKenna 10:32.4 7:02/M    
19 (< 3) 416 Jason Swets Home School EAGLES 10:32.5 7:02/M    
20 (> 3) 358 Jack Burton Evansville - JC McKenna 10:39.2 7:06/M    
21 (< 3) 532 Anthony Ferrera Our Lady of the Assumption 10:54.5 7:16/M    
22 (> 3) 364 William Gallagher Evansville - JC McKenna 11:04.0 7:23/M    
23 (< 3) 541 Carter Horton Our Redeemer Lutheran Church with School 11:06.1 7:24/M    
24 14 581 Kyle Chrowstowski St. Mary 11:16.1 7:31/M    
25 (< 3) 592 Sam Schmidt St. Matthew Lutheran, Janesville 11:20.4 7:34/M    
26 15 313 Keegan Luebke Blackhawk Running Club 11:23.2 7:36/M    
27 (> 3) 491 Derek Thompson Marshall Middle School 11:24.6 7:36/M    
28 (> 3) 528 Brett Weiland Milton Middle School 11:37.2 7:45/M    
29 (< 3) 553 Noah Herbst St William 11:48.1 7:52/M    
30 16 310 William Lemke Blackhawk Running Club 11:50.7 7:54/M    
31 17 584 Tavyne Schnuck St. Mary 12:03.6 8:02/M    
32 (> 3) 523 Tyler Rateike Milton Middle School 12:09.3 8:06/M    
33 18 386 Luc Dionne Fran Fruzen Intermediate 12:10.7 8:07/M    
34 19 585 Cole Spies St. Mary 12:17.5 8:12/M    
35 (> 3) 204 Addison Kempf Milton Middle School 12:19.0 8:13/M    
36 20 387 Aidan Donovan Fran Fruzen Intermediate 12:31.7 8:21/M    
37 (> 3) 580 Jackson Bertagnoli St. Mary 13:04.1 8:43/M    
38 (< 3) 546 Cap Abbott St William 13:22.8 8:55/M    
39 21 388 Connor Froeber Fran Fruzen Intermediate 13:40.8 9:07/M    
40 (> 3) 519 Reid Burton Milton Middle School 14:44.6 9:50/M    
41 (> 3) 396 Miles Wisdom Fran Fruzen Intermediate 17:05.9 11:24/M