Schuyler Industry MS Invitational

September 09, 2021


Results By River City Race Management, LLC

Overall Finish List - Boys

Boys

All Runners

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Year
1 1 2836 Dylan Hocking Liberty School 11:43.8 5:52/M 7
2 2 2840 Lane Obert Liberty School 11:50.6 5:55/M 7
3 3 2492 Dax Ulm Farmington Central Jr. High School 12:05.0 6:03/M 8
4 4 2918 Eli Bryant Our Saviours Grade School 12:20.9 6:10/M 8
5 5 2816 Blake Mason Lewistown Community Schools District 97 12:34.9 6:17/M 8
6 6 2547 Troy Defrates Jacksonville Middle School 12:37.9 6:19/M 8
7 7 2489 Ethan Martin Farmington Central Jr. High School 12:38.2 6:19/M 8
8 8 2835 Blaine Deege Liberty School 12:47.5 6:24/M 6
9 9 2550 Jack Hudson Jacksonville Middle School 12:49.3 6:25/M 8
10 10 2847 Jack Dunseth Macomb Junior High 12:52.8 6:26/M 8
11 11 2502 Marshall Bowman Franklin Jr. High 12:54.1 6:27/M 7
12 12 2556 Evan Thrasher Jacksonville Middle School 12:58.5 6:29/M 7
13 13 2506 Collin Johnson Franklin Jr. High 13:02.8 6:31/M 8
14 14 2503 Caden Colwell Franklin Jr. High 13:08.9 6:34/M 8
15 15 2851 Grant Jennette Macomb Junior High 13:12.4 6:36/M 8
16 16 2512 Owen Paluska Franklin Jr. High 13:13.3 6:37/M 8
17 17 2531 Owen Smith Havana 13:16.7 6:38/M 8
18 18 2501 Leo Bergschneider Franklin Jr. High 13:21.7 6:41/M 8
19 19 2415 Martin Pineda Beardstown Middle / High School 13:28.8 6:44/M 7
20 20 2555 Andrew Schumacher Jacksonville Middle School 13:34.4 6:47/M 7
21 21 2891 Nathan Matlick Mercer County Jr High 13:35.4 6:48/M 7
22 22 2852 Collin Knupp Macomb Junior High 13:36.5 6:48/M 6
23 23 2514 Isaac Willman Franklin Jr. High 13:38.0 6:49/M 6
24 24 2815 Liam Larson Lewistown Community Schools District 97 13:39.5 6:50/M 7
25 (< 5) 2465 Chase Mudd Carthage MS 13:40.4 6:50/M 8
26 25 2525 Pj Dietsch Havana 13:51.3 6:56/M 8
27 26 2919 Korbin Kluge Our Saviours Grade School 13:52.7 6:56/M 8
28 27 2554 Austin Roth Jacksonville Middle School 13:54.7 6:57/M 8
29 28 2818 Carter Sours Lewistown Community Schools District 97 14:02.4 7:01/M 8
30 29 2895 Noah Nelson Mercer County Jr High 14:03.6 7:02/M 6
31 30 2487 Ryan Helle Farmington Central Jr. High School 14:05.2 7:03/M 8
32 31 2886 Tobey Finley Mercer County Jr High 14:07.0 7:04/M 7
33 32 2917 Alek Brackett Our Saviours Grade School 14:08.7 7:04/M 8
34 33 2549 Eli Helmich Jacksonville Middle School 14:10.2 7:05/M 8
35 34 2543 Bryce Brogdon Jacksonville Middle School 14:10.5 7:05/M 8
36 (> 7) 2553 Jet Morrisey Jacksonville Middle School 14:11.6 7:06/M 6
37 (< 5) 2399 Hill Sawyer Athens Junior High School 14:12.3 7:06/M 7
38 35 2814 Declan Kotewa Lewistown Community Schools District 97 14:13.8 7:07/M 7
39 (< 5) 2470 Ian Carroll Carthage MS 14:23.3 7:12/M 6
40 36 2527 Korey Hurst Havana 14:26.6 7:13/M 8
41 37 2899 Payton Thirtyacre Mercer County Jr High 14:31.4 7:16/M 7
42 38 2898 Logan Schreurs Mercer County Jr High 14:32.0 7:16/M 7
43 39 2510 Luke Lyons Franklin Jr. High 14:32.1 7:16/M 6
44 40 2523 Bryson Bell Havana 14:33.5 7:17/M 8
45 41 2524 Zayne Collins Havana 14:35.8 7:18/M 6
46 (> 7) 2548 Charlie English Jacksonville Middle School 14:36.5 7:18/M 7
47 (> 7) 2551 Kieran Kelly Jacksonville Middle School 14:36.9 7:18/M 8
48 42 2939 Royce Boyd Quincy - St. Peter 14:37.1 7:19/M 8
49 (< 5) 2970 Bryan Parker V.I.T. Jr/Sr High 14:37.1 7:19/M 8
50 (< 5) 2863 Kasen Humke Mendon Unity 14:43.9 7:22/M 7
51 43 2978 Ephraim Newton Illini Central 14:46.4 7:23/M
52 44 2486 Gage Galyean Farmington Central Jr. High School 14:47.0 7:24/M 6
53 45 2575 Paul Connolly Lewistown Community Schools District 97 14:47.1 7:24/M 7
54 46 2897 John Robert Reed Mercer County Jr High 14:50.0 7:25/M 6
55 47 2946 Austin Shull Quincy - St. Peter 14:50.6 7:25/M 8
56 48 2834 Hudson Bradshaw Liberty School 14:52.3 7:26/M 6
57 (< 5) 2969 Logan Joiner V.I.T. Jr/Sr High 14:53.0 7:27/M 7
58 49 2849 Ryder Helling Macomb Junior High 14:55.5 7:28/M 8
59 50 2458 Nick Wheeler Canton Ingersoll 14:59.5 7:30/M 5
60 (> 7) 2509 Jacob Long Franklin Jr. High 14:59.5 7:30/M 6
61 51 2463 Jaxsun Owens Canton Ingersoll 14:59.7 7:30/M 7
62 52 2976 Jace Toland Illini Central 15:01.1 7:31/M
63 (> 7) 2544 Mathias Bruere Jacksonville Middle School 15:02.3 7:31/M 8
64 53 2532 Aiden Southwood Havana 15:04.7 7:32/M 6
65 (< 5) 2469 Parker Walker Carthage MS 15:07.5 7:34/M 6
66 54 2528 Oscar Jones Havana 15:08.6 7:34/M 6
67 55 2889 Dayton Hardin Mercer County Jr High 15:10.3 7:35/M 6
68 56 2848 Jaydn Glaue Macomb Junior High 15:10.8 7:35/M 7
69 57 2460 Dane Grzanich Canton Ingersoll 15:13.5 7:37/M 6
70 58 2428 Parker Groutage Bushnell-Prairie City 15:14.2 7:37/M 6
71 (> 7) 2500 Clark Bergschneider Franklin Jr. High 15:14.3 7:37/M 7
72 (> 7) 2511 Eli Paluska Franklin Jr. High 15:14.3 7:37/M 6
73 59 2485 Elliott Black Farmington Central Jr. High School 15:18.5 7:39/M 8
74 (< 5) 2865 Anthony Lopez Mendon Unity 15:20.0 7:40/M 8
75 60 2941 Sean Dighe Quincy - St. Peter 15:20.5 7:40/M 6
76 (> 7) 2545 Britton Clay Jacksonville Middle School 15:21.9 7:41/M 7
77 61 2412 Junior Gil Beardstown Middle / High School 15:22.4 7:41/M 8
78 (< 5) 2467 Gavin Fitch Carthage MS 15:24.3 7:42/M 8
79 (< 5) 2968 Ethan France V.I.T. Jr/Sr High 15:27.6 7:44/M 8
80 (> 7) 2529 Jason Mendenhall Havana 15:33.0 7:47/M 6
81 (> 7) 2499 Logan Allen Franklin Jr. High 15:33.2 7:47/M 6
82 (> 7) 2552 Peyton Long Jacksonville Middle School 15:34.0 7:47/M 7
83 62 2417 Gerardo Ruiz Beardstown Middle / High School 15:35.0 7:48/M 8
84 63 2972 Conner Korte Illini Central 15:39.1 7:50/M
85 64 2490 Max Sharum Farmington Central Jr. High School 15:41.8 7:51/M 8
86 65 2491 Noah Shelby Farmington Central Jr. High School 15:42.8 7:51/M 7
87 66 2411 Jack Dewitt Beardstown Middle / High School 15:46.5 7:53/M 6
88 67 2853 Kaden Knupp Macomb Junior High 15:50.1 7:55/M 7
89 68 2461 Caleb Jochums Canton Ingersoll 15:50.3 7:55/M 6
90 69 2837 Bradyn Klauser Liberty School 15:50.8 7:55/M 6
91 70 2413 Liam Hymes Beardstown Middle / High School 15:56.2 7:58/M 6
92 71 2956 Markus Schneider Schuyler-Industry Middle School 15:56.4 7:58/M 8
93 72 2942 Liam Johnson Quincy - St. Peter 15:56.4 7:58/M 6
94 73 2431 Conner Palm Bushnell-Prairie City 15:58.6 7:59/M 8
95 (< 5) 2397 Miller Aidan Athens Junior High School 16:06.2 8:03/M 7
96 74 2973 Evan Lemme Illini Central 16:09.9 8:05/M
97 75 2838 Kade Koch Liberty School 16:15.5 8:08/M 6
98 76 2817 Mason Robinson Lewistown Community Schools District 97 16:15.6 8:08/M 6
99 77 2459 Dean Bruketta Canton Ingersoll 16:19.6 8:10/M 6
100 (> 7) 2526 Elliot Gilreath Havana 16:23.8 8:12/M 7
O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Year
101 78 2855 Eymen Tasdan Macomb Junior High 16:23.9 8:12/M 7
102 (> 7) 2900 Tatum Wilkerson Mercer County Jr High 16:29.7 8:15/M 7
103 79 2975 Drew Toland Illini Central 16:30.7 8:15/M
104 (> 7) 2885 Braxten Blaser Mercer County Jr High 16:31.0 8:16/M 6
105 (> 7) 2846 Maksim Daytner Macomb Junior High 16:35.0 8:18/M 7
106 80 2429 Brett Havens Bushnell-Prairie City 16:38.4 8:19/M 8
107 (> 7) 2533 Dawson Stone Havana 16:41.2 8:21/M 6
108 81 2410 Oscar Cortes Beardstown Middle / High School 16:42.9 8:21/M 6
109 82 2974 Jax Nissen Illini Central 16:48.4 8:24/M
110 (> 7) 2508 Rex Little Franklin Jr. High 16:54.3 8:27/M 6
111 (> 7) 2850 Sam Helling Macomb Junior High 16:54.9 8:27/M 6
112 (> 7) 2887 Collier Fisher Mercer County Jr High 16:59.6 8:30/M 7
113 83 2454 Nikolai Horton Canton Ingersoll 17:02.6 8:31/M 5
114 84 2955 Nolan Ingles Schuyler-Industry Middle School 17:13.2 8:37/M 7
115 85 2953 Christian Cunningham Schuyler-Industry Middle School 17:17.3 8:39/M 6
116 (> 7) 2890 Zade Long Mercer County Jr High 17:33.2 8:47/M 6
117 86 2464 Carter MacVean Canton Ingersoll 17:47.6 8:54/M 8
118 (< 5) 2398 Gleason Kade Athens Junior High School 17:51.0 8:56/M 6
119 (> 7) 2462 Evan Robinson Canton Ingersoll 17:57.2 8:59/M 6
120 (> 7) 2888 Dawson Hardin Mercer County Jr High 18:17.1 9:09/M 7
121 (> 7) 2854 Braylon Oden Macomb Junior High 18:23.7 9:12/M 7
122 (> 7) 2558 Alex Trace Jacksonville Middle School 18:40.6 9:20/M 6
123 (> 7) 2453 Charlie Grzanich Canton Ingersoll 18:49.3 9:25/M 5
124 (< 5) 2864 Collin Johnson Mendon Unity 18:52.1 9:26/M 8
125 87 2944 Jacob Mays Quincy - St. Peter 18:52.8 9:26/M 6
126 88 2418 Ryan Shaw Beardstown Middle / High School 19:00.7 9:30/M 7
127 89 2427 Domonic Faught Bushnell-Prairie City 19:07.3 9:34/M 7
128 (< 5) 2390 Benton Janssen Abingdon Avon MS 19:08.1 9:34/M 8
129 90 2426 Thomas Anderson Bushnell-Prairie City 19:08.1 9:34/M 6
130 91 2947 Lucas Spears Quincy - St. Peter 19:18.3 9:39/M 6
131 92 2839 Caleb Nall Liberty School 19:35.9 9:48/M 6
132 (> 7) 2530 Cayson Reed Havana 19:37.1 9:49/M 6
133 (> 7) 2894 Carson Mitchell Mercer County Jr High 20:12.7 10:06/M 7
134 93 2957 Eli Westwater Schuyler-Industry Middle School 20:15.3 10:08/M 6
135 (> 7) 2456 Elijah Piper Canton Ingersoll 20:21.0 10:11/M 5
136 94 2921 Chase White Our Saviours Grade School 20:31.7 10:16/M 7
137 (> 7) 2414 Jared Montoya Beardstown Middle / High School 20:42.5 10:21/M 6
138 (> 7) 2493 Will Uptmor Farmington Central Jr. High School 20:51.7 10:26/M 7
139 95 2954 Matthew Hardy Schuyler-Industry Middle School 20:51.7 10:26/M 8
140 (> 7) 2455 Simon Humphrey Canton Ingersoll 21:15.3 10:38/M 5
141 (< 5) 2862 Aden Cannell Mendon Unity 21:29.6 10:45/M 8
142 96 2943 William Mast Quincy - St. Peter 22:01.0 11:01/M 6
143 97 2920 Burke White Our Saviours Grade School 22:41.1 11:21/M 6
144 98 2916 Max Beard Our Saviours Grade School 23:47.7 11:54/M 6
145 99 2430 Jaren Kruse Bushnell-Prairie City 24:44.0 12:22/M 6
146 (> 7) 2896 Grady Norton Mercer County Jr High 26:34.7 13:17/M 7