SWSC Pre-conference

August 24, 2021


Results at www.raceresultsplus.com

Overall Finish List - Boys

Boys FS

Blue Division

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 88 Hussein Almousawi Bolingbrook 16:20.7 5:27/M 10
2 2 95 Ignacio Escamilla Bolingbrook 16:27.4 5:29/M 9
3 3 92 Vincent Defarno Bolingbrook 17:14.0 5:45/M 10
4 4 1231 Caleb Brownlee Lockport (Twp.) 17:26.3 5:49/M 10
5 5 90 Ben Cabas Bolingbrook 17:28.8 5:50/M 10
6 6 1244 Cameron Valcich Lockport (Twp.) 17:50.9 5:57/M 10
7 7 1239 Max Maloney Lockport (Twp.) 18:17.1 6:06/M 10
8 8 623 Kevin Chomiak Frankfort (Lincoln-Way East) 18:23.9 6:08/M 10
9 9 639 Jacob Pinkston Frankfort (Lincoln-Way East) 18:54.9 6:18/M 10
10 10 1232 Jake Cruz Lockport (Twp.) 18:57.0 6:19/M 9
11 11 630 Landon Johnson Frankfort (Lincoln-Way East) 18:57.1 6:19/M 9
12 12 617 Kyle Arnold Frankfort (Lincoln-Way East) 19:03.8 6:21/M 10
13 13 89 Lucas Beechler Bolingbrook 19:08.7 6:23/M 10
14 14 749 Matt Coleman Orland Park (Sandburg) 19:14.2 6:25/M 9
15 15 635 Michael O'Brien Frankfort (Lincoln-Way East) 19:15.7 6:25/M 10
16 16 616 Drew Arnold Frankfort (Lincoln-Way East) 19:23.6 6:28/M 10
17 17 747 Luke Atzman Orland Park (Sandburg) 19:27.4 6:29/M 9
18 18 1241 Owen Miller Lockport (Twp.) 19:38.6 6:33/M 9
19 19 626 Andrew Grey Frankfort (Lincoln-Way East) 19:42.0 6:34/M 10
20 (> 7) 627 Sean Hanrahan Frankfort (Lincoln-Way East) 19:44.8 6:35/M 9
21 20 755 Damian Martinez Orland Park (Sandburg) 19:59.8 6:40/M 9
22 21 180 Ryan Castady Flossmoor (Homewood-F.) 20:10.5 6:44/M 9
23 (> 7) 643 Hunter Tabor Frankfort (Lincoln-Way East) 20:24.9 6:48/M 9
24 (> 7) 640 Dylan Robinson Frankfort (Lincoln-Way East) 20:27.7 6:49/M 9
25 22 94 Aaron Demille Bolingbrook 20:28.4 6:49/M 10
26 23 761 Connor Wholley Orland Park (Sandburg) 21:21.9 7:07/M 9
27 (> 7) 637 Daniel O'Connor Frankfort (Lincoln-Way East) 21:22.2 7:07/M 10
28 (> 7) 634 Ethan Nagy Frankfort (Lincoln-Way East) 21:33.0 7:11/M 9
29 24 1234 Glen Earnest Lockport (Twp.) 21:40.3 7:13/M 9
30 25 1242 Brent Paller Lockport (Twp.) 21:44.1 7:15/M 10
31 (> 7) 1237 Joshua Lake Lockport (Twp.) 21:45.4 7:15/M 10
32 (> 7) 1230 Ryan Bentivenga Lockport (Twp.) 21:45.6 7:15/M 10
33 (> 7) 618 Carter Bohash Frankfort (Lincoln-Way East) 21:47.1 7:16/M 10
34 (> 7) 1235 John Filipiak Lockport (Twp.) 21:47.4 7:16/M 10
35 (> 7) 614 Jacob Aguirre Frankfort (Lincoln-Way East) 21:47.5 7:16/M 10
36 26 750 James Coppinger Orland Park (Sandburg) 21:59.6 7:20/M 9
37 (> 7) 1229 Jose Arroyo Lockport (Twp.) 21:59.7 7:20/M 9
38 27 738 Jakun Pikul Orland Park (Sandburg) 22:02.0 7:21/M 10
39 (> 7) 641 Ty Rone Frankfort (Lincoln-Way East) 22:05.1 7:22/M 9
40 (> 7) 1238 Vaughn Leverich Lockport (Twp.) 22:10.0 7:23/M 9
41 (> 7) 628 Cameron Hummitsch Frankfort (Lincoln-Way East) 22:28.1 7:29/M 10
42 (> 7) 638 Tommy Otrembiak Frankfort (Lincoln-Way East) 22:33.5 7:31/M 10
43 (> 7) 1240 Davin Mikulcik Lockport (Twp.) 22:33.6 7:31/M 9
44 (> 7) 625 Aidan Eaheart Frankfort (Lincoln-Way East) 22:45.4 7:35/M 10
45 28 97 Diego Paniagua Bolingbrook 22:46.3 7:35/M 10
46 (> 7) 632 Dylan Latek Frankfort (Lincoln-Way East) 22:51.6 7:37/M 9
47 (> 7) 636 Thomas O'Brien Frankfort (Lincoln-Way East) 22:58.7 7:40/M 10
48 29 746 Tauras Alonso Orland Park (Sandburg) 23:00.5 7:40/M 10
49 (> 7) 629 Declan Hurley Frankfort (Lincoln-Way East) 23:00.7 7:40/M 10
50 (> 7) 619 Jackson Burda Frankfort (Lincoln-Way East) 23:05.8 7:42/M 10
51 (> 7) 642 Shane Sikler Frankfort (Lincoln-Way East) 23:06.9 7:42/M 9
52 (> 7) 753 Zelalem Ebert Orland Park (Sandburg) 23:10.2 7:43/M 9
53 (> 7) 760 Alex Van Alst Orland Park (Sandburg) 23:36.8 7:52/M 9
54 30 191 Tristan White Flossmoor (Homewood-F.) 24:06.6 8:02/M 10
55 (> 7) 620 Blake Butcher Frankfort (Lincoln-Way East) 24:26.1 8:09/M 9
56 (> 7) 621 Miguel Castro Frankfort (Lincoln-Way East) 24:28.4 8:09/M 9
57 (> 7) 752 Jack Easterhouse Orland Park (Sandburg) 24:49.1 8:16/M 9
58 (> 7) 91 Angelo Castro Bolingbrook 25:06.2 8:22/M 9
59 31 181 Joshua Clark Flossmoor (Homewood-F.) 25:06.8 8:22/M 9
60 (> 7) 98 Thomas Payne Bolingbrook 25:42.3 8:34/M 10
61 (> 7) 748 Isiah Binfa Orland Park (Sandburg) 25:46.9 8:36/M 10
62 32 182 Nasim Cowan Flossmoor (Homewood-F.) 25:47.0 8:36/M 9
63 33 192 Thaddeus Whorton Flossmoor (Homewood-F.) 25:53.1 8:38/M 9
64 (> 7) 758 Murphy Montalvo Orland Park (Sandburg) 26:17.9 8:46/M 9
65 34 188 Shareef Minter Flossmoor (Homewood-F.) 27:25.7 9:09/M 9
66 (> 7) 99 David Quintero Bolingbrook 27:27.1 9:09/M 9
67 35 183 Jordan Edgecombe Flossmoor (Homewood-F.) 27:32.9 9:11/M 9
68 (> 7) 100 Andrew Villagran Bolingbrook 27:48.0 9:16/M 10
69 (> 7) 87 Tayo Akinyemi Bolingbrook 27:48.5 9:16/M 9
70 (> 7) 615 Charles Amsterdam Frankfort (Lincoln-Way East) 28:32.1 9:31/M 9
71 (> 7) 756 Nate McGee Orland Park (Sandburg) 28:36.8 9:32/M 9
72 (> 7) 193 Emmanuel Wilson Flossmoor (Homewood-F.) 29:26.2 9:49/M 9
73 (> 7) 1245 Adrian Zamudio Lockport (Twp.) 29:40.7 9:54/M 10
74 (> 7) 195 Saaungkh Tarrer Flossmoor (Homewood-F.) 30:19.6 10:07/M 9
75 (> 7) 179 Ashur Carthan Flossmoor (Homewood-F.) 31:07.0 10:22/M 9
76 (> 7) 178 Zaire Bynum Flossmoor (Homewood-F.) 31:11.9 10:24/M 10
77 (> 7) 622 Rohail Chaudhary Frankfort (Lincoln-Way East) 31:16.8 10:26/M 9
78 (> 7) 1243 Chris Santiago Lockport (Twp.) 31:21.1 10:27/M 10
79 (< 5) 968 Daniel Hernandez Bolingbrook High School 32:05.0 10:42/M
80 (> 7) 751 Zachary Del-Rio Orland Park (Sandburg) 34:22.3 11:27/M 9