Minooka XC Flight Invitational F/S

September 15, 2018


Results @ www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

F/S Boys

All Runners

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 2415 Zach Benziger Waubonsie Valley HS Boys 16:18.00 5:26/M SO  
2 2 1378 Matt Rowley Downers Grove North 16:20.00 5:26/M SO  
3 3 2536 Tyler King Willowbrook 16:25.00 5:28/M SO  
4 4 2556 Jackson Edwards YHS 16:26.00 5:28/M SO  
5 5 1382 Karan Shetty Downers Grove North 16:27.00 5:29/M FR  
6 6 1340 Niall Brennan Downers Grove North 16:29.00 5:29/M SO  
7 7 1432 Ken Winston Hoffman Estates High School 16:34.00 5:31/M SO  
8 8 1390 Phillip Tipton Downers Grove North 16:38.00 5:32/M SO  
9 9 2214 Ryan Whelton Lyons Township 16:39.00 5:33/M FR  
10 10 1269 Ryan Mansour Batavia High School 16:43.00 5:34/M SO  
11 11 2578 Jack Stillmunkes YHS 16:43.00 5:34/M FR  
12 12 2362 Ryan Maseman Plainfield North 16:45.00 5:35/M SO  
13 13 2070 Austin Molitor Lockport Township 16:47.00 5:35/M SO  
14 14 1363 Roy Llewellyn Downers Grove North 16:49.00 5:36/M FR  
15 15 2182 Caden Nelson Lyons Township 16:49.00 5:36/M SO  
16 16 1334 Chris Allen Downers Grove North 17:01.00 5:40/M SO  
17 17 2172 Charlie McLawhorn Lyons Township 17:05.00 5:41/M FR  
18 18 2168 Michael McDermott Lyons Township 17:05.00 5:41/M SO  
19 19 1353 Vidhur Gunda Downers Grove North 17:11.00 5:43/M SO  
20 20 2184 Sam Nowak Lyons Township 17:13.00 5:44/M SO  
21 21 2369 Andrew Radulovich Plainfield North 17:15.00 5:45/M SO  
22 22 2449 Seth Carlson Whitney Young H.S 17:20.00 5:46/M SO  
23 23 2223 Matt Coyle Maine South 17:21.00 5:47/M SO  
24 24 2439 Joey Sweeney Waubonsie Valley HS Boys 17:22.00 5:47/M SO  
25 25 2347 Ryan Casey Plainfield North 17:24.00 5:48/M SO  
26 26 2553 Nick Clever YHS 17:25.00 5:48/M FR  
27 27 2557 Brody Ferko YHS 17:26.00 5:49/M FR  
28 28 2430 Aidan Oster Waubonsie Valley HS Boys 17:27.00 5:49/M FR  
29 29 2046 Frank Biamonte Lockport Township 17:30.00 5:50/M SO  
30 30 2560 Aiden Goodwin YHS 17:30.00 5:50/M SO  
31 31 2432 Andres Perez-Delgadillo Waubonsie Valley HS Boys 17:31.00 5:50/M FR  
32 32 2192 Quinn Rivera Lyons Township 17:33.00 5:51/M FR  
33 33 2266 Mason Engler Minooka 17:33.00 5:51/M SO  
34 34 2299 Adam Shaw Minooka 17:35.00 5:51/M SO  
35 35 2107 George Daker Lyons Township 17:37.00 5:52/M SO  
36 36 1462 Thomas Patel Huntley High School 17:39.00 5:53/M SO  
37 37 2497 Parker Yanez Whitney Young H.S 17:40.00 5:53/M SO  
38 38 1422 Ahmar Khan Hoffman Estates High School 17:42.00 5:54/M SO  
39 39 2436 Angel Solis Waubonsie Valley HS Boys 17:44.00 5:54/M FR  
40 40 2437 Dan Sprout Waubonsie Valley HS Boys 17:45.00 5:55/M SO  
41 41 2472 Carlos Moreno Whitney Young H.S 17:46.00 5:55/M SO  
42 42 1260 Brody Kmoch Batavia High School 17:46.00 5:55/M SO  
43 43 2294 Jason Riley Minooka 17:47.00 5:55/M FR  
44 44 2365 Ian Morrison Plainfield North 17:47.00 5:55/M SO  
45 45 2428 Ethan Marshall Waubonsie Valley HS Boys 17:48.00 5:56/M FR  
46 46 1458 Charlie Kucz Huntley High School 17:49.00 5:56/M FR  
47 47 1438 Amari Ahmad Huntley High School 17:50.00 5:56/M FR  
48 48 2071 Timothy Nielsen Lockport Township 17:52.00 5:57/M SO  
49 49 2352 Jeremy Drag Plainfield North 17:53.00 5:57/M SO  
50 50 2051 Devan Callahan Lockport Township 17:54.00 5:58/M SO  
51 51 2550 Jack Brucher YHS 17:55.00 5:58/M SO  
52 52 2473 Daniel Murphy Whitney Young H.S 17:55.00 5:58/M SO  
53 53 2495 Bryce Wolf Whitney Young H.S 17:57.00 5:59/M SO  
54 54 2385 Dylan Young Plainfield North 17:57.00 5:59/M SO  
55 55 2537 Nick Leo Willowbrook 18:01.00 6:00/M SO  
56 56 2579 Nathan Summers YHS 18:03.00 6:01/M FR  
57 57 1421 Jerry Jimenez Hoffman Estates High School 18:03.00 6:01/M FR  
58 58 2008 Nathan Rolla Lakes Community High School 18:05.00 6:01/M FR  
59 59 1250 Jonah Fallon Batavia High School 18:06.00 6:02/M FR  
60 60 1472 Barach Yops Huntley High School 18:07.00 6:02/M FR  
61 61 1442 Brady Bird Huntley High School 18:07.00 6:02/M SO  
62 62 1276 Evan Rudek Batavia High School 18:07.00 6:02/M FR  
63 63 2372 Jon Richardson Plainfield North 18:08.00 6:02/M SO  
64 64 2268 Emerson Fayman Minooka 18:10.00 6:03/M FR  
65 65 2281 Cole Kics Minooka 18:10.00 6:03/M FR  
66 66 1435 Josue Valencia Hoffman Estates High School 18:11.00 6:03/M FR  
67 67 1405 Noah Ludy EPG 18:14.00 6:04/M FR  
68 68 2081 John Szwab Lockport Township 18:15.00 6:05/M FR  
69 69 1459 Blake Nasternak Huntley High School 18:16.00 6:05/M SO  
70 70 1281 Nathan Szuberla Batavia High School 18:18.00 6:06/M FR  
71 71 1248 Nicholas Debruycker Batavia High School 18:19.00 6:06/M SO  
72 72 2058 Joel Gonzalez Lockport Township 18:25.00 6:08/M FR  
73 73 1440 Ryan Besch Huntley High School 18:28.00 6:09/M SO  
74 74 1415 Getsemani Aguirre Hoffman Estates High School 18:31.00 6:10/M FR  
75 75 1486 Aidan Gillespie Lakes Community High School 18:32.00 6:10/M SO  
76 76 2390 Donovan Garro Rock Island High School 18:39.00 6:13/M SO  
77 77 2270 Alexander Forster Minooka 18:43.00 6:14/M FR  
78 78 2005 Gavin Murrie Lakes Community High School 18:52.00 6:17/M FR  
79 79 2457 Paxton Ferencak Whitney Young H.S 18:52.00 6:17/M SO  
80 80 1479 Ty Dwyer Lakes Community High School 18:58.00 6:19/M SO  
81 81 1275 Ian Rousseau Batavia High School 19:02.00 6:20/M SO  
82 82 2238 Danny Murges Maine South 19:04.00 6:21/M SO  
83 83 2022 Ryan Flais Lincoln-Way Central HS 19:07.00 6:22/M FR  
84 84 1319 Anthony Milas Conant High School 19:08.00 6:22/M FR  
85 85 2446 Carlos Barillas Whitney Young H.S 19:09.00 6:23/M FR  
86 86 2293 Hunter Reade Minooka 19:11.00 6:23/M SO  
87 87 2040 Jack Starklauf Lincoln-Way Central HS 19:11.00 6:23/M FR  
88 88 2527 Ben Cuneen Willowbrook 19:15.00 6:25/M SO  
89 89 2386 Joe Brune Rock Island High School 19:16.00 6:25/M FR  
90 90 1322 Riyen Patel Conant High School 19:18.00 6:26/M SO  
91 91 2403 Samson Shukuru Rock Island High School 19:19.00 6:26/M SO  
92 92 1404 Adrian Landrus EPG 19:19.00 6:26/M FR  
93 93 1408 Sebastian Meyer EPG 19:21.00 6:27/M SO  
94 94 2233 Jakub Iwanski Maine South 19:21.00 6:27/M FR  
95 95 2010 Ben Schneiderheinze Lakes Community High School 19:22.00 6:27/M SO  
96 96 2543 Damian Rocha Willowbrook 19:23.00 6:27/M FR  
97 97 2319 Aidan Fowler Moline High School 19:28.00 6:29/M SO  
98 98 1305 Tyler Burklund Conant High School 19:35.00 6:31/M SO  
99 99 1333 Thomas Yoo Conant High School 19:38.00 6:32/M SO  
100 100 1316 Evan Lee Conant High School 19:38.00 6:32/M SO  
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
101 101 2038 Sarthak Shah Lincoln-Way Central HS 19:39.00 6:33/M SO  
102 (< 5) 1295 Arturo Rodriguez Bolingbrook High School 19:51.00 6:37/M FR  
103 102 2075 Noah Peake Lockport Township 20:07.00 6:42/M FR  
104 103 2321 Austin Garmon Moline High School 20:08.00 6:42/M SO  
105 104 2031 Marcus McCarty Lincoln-Way Central HS 20:15.00 6:45/M SO  
106 105 2336 Tyler Petersen Moline High School 20:15.00 6:45/M SO  
107 106 1424 Jeffery Lindquist Hoffman Estates High School 20:16.00 6:45/M FR  
108 107 2236 Jack McInerney Maine South 20:23.00 6:47/M FR  
109 108 2228 Will Fehrman Maine South 20:23.00 6:47/M FR  
110 109 2401 Dominic Saucedo-Serra Rock Island High School 20:35.00 6:51/M SO  
111 110 2395 Mason Love Rock Island High School 20:39.00 6:53/M SO  
112 (< 5) 1286 Micah Booth Bolingbrook High School 20:39.00 6:53/M SO  
113 111 2540 Jake Murray Willowbrook 20:44.00 6:54/M SO  
114 112 2330 Thomas Knobloch Moline High School 20:47.00 6:55/M SO  
115 113 1309 Luke Henderson Conant High School 20:47.00 6:55/M FR  
116 114 2392 Jacksen Hansen Rock Island High School 20:48.00 6:56/M SO  
117 (< 5) 1293 Patrick Mugg Bolingbrook High School 20:55.00 6:58/M FR  
118 115 2242 Izaac Shank Maine South 20:55.00 6:58/M SO  
119 116 1400 Soren Halvorsen EPG 20:57.00 6:59/M SO  
120 117 2535 Saif Khan Willowbrook 20:59.00 6:59/M SO  
121 118 1323 Soham Patel Conant High School 21:14.00 7:04/M SO  
122 119 2249 Aaron Ward Maine South 21:21.00 7:07/M SO  
123 120 2317 Alex Dudek Moline High School 21:26.00 7:08/M FR  
124 121 2335 Owen Perry Moline High School 21:26.00 7:08/M FR  
125 122 1417 Colin Berg Hoffman Estates High School 21:37.00 7:12/M FR  
126 123 2320 Edwin Garcia Moline High School 21:40.00 7:13/M SO  
127 124 1396 Lane Dohman EPG 21:58.00 7:19/M FR  
128 125 2389 Mason Detert Rock Island High School 22:02.00 7:20/M SO  
129 126 2017 Nicholas Chesla Lincoln-Way Central HS 22:12.00 7:24/M SO  
130 127 2544 Mike Stout Willowbrook 22:28.00 7:29/M SO  
131 128 1395 Kayden Dewispeleare EPG 23:19.00 7:46/M SO  
132 129 2042 Christian Woerner Lincoln-Way Central HS 23:58.00 7:59/M FR  
133 130 2003 Colin Monge Lakes Community High School 24:32.00 8:10/M SO  
134 131 1407 Patrick McNamara EPG 24:42.00 8:14/M SO