Minooka XC Flight Invitational Open

September 15, 2018


Results @ www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

Boys

All Runners

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 1344 Thomas Diamond Downers Grove North 16:31.00 5:30/M JR  
2 2 2169 Sean McDermott Lyons Township 16:50.00 5:36/M SR  
3 3 2241 Matt Schilling Maine South 16:57.00 5:39/M SR  
4 4 2298 Cole Senders Minooka 16:59.00 5:39/M SR  
5 5 1337 Eric Bican Downers Grove North 16:59.00 5:39/M JR  
6 6 1389 Andrew Thompson Downers Grove North 17:09.00 5:43/M JR  
7 7 1271 Josh Newburn Batavia High School 17:12.00 5:44/M JR  
8 8 2382 Tommy Tracey Plainfield North 17:13.00 5:44/M SR  
9 9 2254 Nicolas Beck Minooka 17:16.00 5:45/M SR  
10 10 2258 Nathaniel Chaidez Minooka 17:18.00 5:46/M JR  
11 11 1428 Anthony Navarrete Hoffman Estates High School 17:19.00 5:46/M SR  
12 12 2309 Jared Zacek Minooka 17:21.00 5:47/M JR  
13 13 2091 Luke Armstrong Lyons Township 17:24.00 5:48/M JR  
14 14 2044 Michael Barber Lockport Township 17:27.00 5:49/M JR  
15 15 2224 Ian Dempsey Maine South 17:29.00 5:49/M SR  
16 16 2201 Jackson Siegel Lyons Township 17:39.00 5:53/M JR  
17 17 1460 Dylan Nicosia Huntley High School 17:40.00 5:53/M SR  
18 18 2259 Nicholas Chaidez Minooka 17:41.00 5:53/M JR  
19 19 2217 Brad Altman Maine South 17:43.00 5:54/M JR  
20 20 1245 Matthew Ashe Batavia High School 17:44.00 5:54/M JR  
21 21 1392 Isaac Wagreich Downers Grove North 17:49.00 5:56/M JR  
22 22 1454 Shane Hochmuth Huntley High School 17:51.00 5:57/M SR  
23 23 2373 Jake Rutkowski Plainfield North 17:52.00 5:57/M JR  
24 24 2156 Henry Lange Lyons Township 17:53.00 5:57/M JR  
25 25 2302 Luke Talbot Minooka 17:53.00 5:57/M SR  
26 26 2260 Cameron Cimino Minooka 17:53.00 5:57/M JR  
27 27 2366 Jack Patton Plainfield North 17:56.00 5:58/M JR  
28 28 2210 Joey Trutenko Lyons Township 17:57.00 5:59/M SR  
29 29 2103 Hayden Constas Lyons Township 17:57.00 5:59/M FR  
30 30 2090 Jack Alnright Lyons Township 17:58.00 5:59/M FR  
31 31 2572 Austin Popplewell YHS 17:58.00 5:59/M SO  
32 32 2026 Erik Johnson Lincoln-Way Central HS 17:58.00 5:59/M JR  
33 33 2384 Connor Wells Plainfield North 18:03.00 6:01/M SR  
34 34 1467 Matt Saldivar Huntley High School 18:06.00 6:02/M JR  
35 (> 7) 2133 Christian Hagn Lyons Township 18:07.00 6:02/M JR  
36 35 1350 Jackson Flynn Downers Grove North 18:07.00 6:02/M SO  
37 36 1387 Dan Sumida Downers Grove North 18:07.00 6:02/M JR  
38 37 2077 Josh Scholl Lockport Township 18:09.00 6:03/M JR  
39 38 1259 Max Kirchhoff Batavia High School 18:14.00 6:04/M SR  
40 39 2231 Adam Hauser Maine South 18:18.00 6:06/M SR  
41 40 2226 Danilo Dobrilovic Maine South 18:18.00 6:06/M SR  
42 (> 7) 2165 Ben Mathis Lyons Township 18:19.00 6:06/M JR  
43 41 1360 Myles Laffey Downers Grove North 18:22.00 6:07/M JR  
44 (> 7) 2161 Teddy Lynch Lyons Township 18:22.00 6:07/M SO  
45 (> 7) 1352 Matt Ghanayem Downers Grove North 18:23.00 6:07/M SR  
46 42 2342 Connor Al-Ashkar Plainfield North 18:23.00 6:07/M SR  
47 (> 7) 2160 Matt Lynch Lyons Township 18:24.00 6:08/M FR  
48 (> 7) 2256 Christian Carbajal Minooka 18:26.00 6:08/M SR  
49 (> 7) 1348 Jack Flavin Downers Grove North 18:26.00 6:08/M JR  
50 43 2376 Cooper Shelton Plainfield North 18:28.00 6:09/M FR  
51 (> 7) 1391 Jackson Travers Downers Grove North 18:29.00 6:09/M SO  
52 (> 7) 2186 Robert Pawlowski Lyons Township 18:32.00 6:10/M FR  
53 44 2442 Jacob Tukker Waubonsie Valley HS Boys 18:33.00 6:11/M FR  
54 (> 7) 2139 William Hess Lyons Township 18:36.00 6:12/M SR  
55 45 2043 Kaelum Alvarez Lockport Township 18:36.00 6:12/M JR  
56 46 2433 Cameron Schiro Waubonsie Valley HS Boys 18:38.00 6:12/M SR  
57 47 2380 Suchir Sumant Plainfield North 18:40.00 6:13/M FR  
58 48 2431 Bhavin Patel Waubonsie Valley HS Boys 18:41.00 6:13/M SR  
59 (> 7) 2106 Michael Dahl Lyons Township 18:42.00 6:14/M JR  
60 49 1280 Kevin Silbernagel Batavia High School 18:43.00 6:14/M SO  
61 50 2310 Sam Adams Moline High School 18:45.00 6:15/M SR  
62 51 1416 Omar Arroyo Hoffman Estates High School 18:47.00 6:15/M JR  
63 52 1453 Marcus Herrington Huntley High School 18:47.00 6:15/M SR  
64 (> 7) 1376 Tristan Rios Downers Grove North 18:48.00 6:16/M FR  
65 53 2462 Mateus Jobes Whitney Young H.S 18:50.00 6:16/M JR  
66 (> 7) 1345 Andrew Ellstrom Downers Grove North 18:50.00 6:16/M SR  
67 (> 7) 1365 Connor Lynch Downers Grove North 18:51.00 6:17/M FR  
68 (> 7) 1355 Craig Johnson Downers Grove North 18:51.00 6:17/M FR  
69 54 2574 Hunter Reyes YHS 18:53.00 6:17/M SO  
70 55 1446 Dillon Cherwin Huntley High School 18:53.00 6:17/M SR  
71 56 2561 Josiah Gulbro YHS 18:55.00 6:18/M FR  
72 (> 7) 2265 Ryan Drysch Minooka 18:57.00 6:19/M JR  
73 (> 7) 2196 Sam Schaefer Lyons Township 18:58.00 6:19/M JR  
74 (> 7) 2190 Andrew Rentz Lyons Township 18:59.00 6:19/M JR  
75 (> 7) 2194 Adam Rudofski Lyons Township 19:02.00 6:20/M SO  
76 57 2445 David Zdravev Waubonsie Valley HS Boys 19:03.00 6:21/M SO  
77 58 2573 Hayden Reyes YHS 19:04.00 6:21/M FR  
78 (> 7) 2377 Nick Simpson Plainfield North 19:04.00 6:21/M FR  
79 (> 7) 1388 Conor Sutton Downers Grove North 19:05.00 6:21/M JR  
80 59 1283 Nicholas Watson Batavia High School 19:05.00 6:21/M JR  
81 60 1436 Alan Wagner Hoffman Estates High School 19:06.00 6:22/M SR  
82 61 2063 Thomas Jesse Lockport Township 19:06.00 6:22/M JR  
83 62 2555 Tyler Deutsch YHS 19:07.00 6:22/M SO  
84 (> 7) 1358 Quinn Kelly Downers Grove North 19:08.00 6:22/M FR  
85 (> 7) 2303 Richard Undesser IV Minooka 19:09.00 6:23/M JR  
86 63 2420 Lee Costello Waubonsie Valley HS Boys 19:09.00 6:23/M JR  
87 64 2248 Jack Walsh Maine South 19:10.00 6:23/M JR  
88 (> 7) 2251 Luke Balkema Minooka 19:11.00 6:23/M SO  
89 65 2337 Barak Rowell Moline High School 19:12.00 6:24/M SR  
90 (> 7) 1336 Jack Benge Downers Grove North 19:13.00 6:24/M FR  
91 (> 7) 1356 Gabe Johnson Downers Grove North 19:14.00 6:24/M FR  
92 (> 7) 2118 Alex Fergestad Lyons Township 19:15.00 6:25/M SO  
93 66 2575 Zack Rice YHS 19:15.00 6:25/M SR  
94 (> 7) 2374 Matt Schmauderer Plainfield North 19:16.00 6:25/M FR  
95 (> 7) 2289 James Motsch Minooka 19:16.00 6:25/M FR  
96 (> 7) 1385 Will Stanicek Downers Grove North 19:17.00 6:25/M SO  
97 (> 7) 1368 Kyle McNally Downers Grove North 19:18.00 6:26/M FR  
98 (> 7) 1375 Max Polaski Downers Grove North 19:19.00 6:26/M SO  
99 67 2014 Timothy Smith Lakes Community High School 19:21.00 6:27/M JR  
100 (> 7) 2354 Daniel Gaull Plainfield North 19:21.00 6:27/M SO  
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
101 68 1439 Jacob Behm Huntley High School 19:21.00 6:27/M JR  
102 (> 7) 2117 Jack Ehlert Lyons Township 19:23.00 6:27/M JR  
103 (> 7) 2257 Andres Ceballos Minooka 19:24.00 6:28/M JR  
104 (> 7) 2285 Jake Manning Minooka 19:26.00 6:28/M SO  
105 (> 7) 1380 Ed Rybowiak Downers Grove North 19:27.00 6:29/M SR  
106 69 2533 Jake Jagiello Willowbrook 19:27.00 6:29/M JR  
107 70 2471 William McClendon Whitney Young H.S 19:27.00 6:29/M JR  
108 71 1255 Tyler Haworth Batavia High School 19:29.00 6:29/M FR  
109 (> 7) 2216 August Woywod Lyons Township 19:29.00 6:29/M SR  
110 72 2427 Samyang Madrecha Waubonsie Valley HS Boys 19:30.00 6:30/M SR  
111 73 2488 Demari Stacker Whitney Young H.S 19:31.00 6:30/M JR  
112 (> 7) 1361 Collin Lally Downers Grove North 19:33.00 6:31/M SO  
113 (> 7) 2183 Brandon Ng Lyons Township 19:35.00 6:31/M JR  
114 (> 7) 2297 Amer Sehwail Minooka 19:36.00 6:32/M JR  
115 (> 7) 2173 Nathan Melby Lyons Township 19:37.00 6:32/M SO  
116 (> 7) 2180 Sean Mulcrone Lyons Township 19:38.00 6:32/M SO  
117 (> 7) 2095 Clayton Borges Lyons Township 19:39.00 6:33/M SR  
118 74 2080 Jonathan Sulich Lockport Township 19:39.00 6:33/M JR  
119 75 1443 Nate Black Huntley High School 19:40.00 6:33/M SO  
120 (> 7) 2144 Luke Kelly Lyons Township 19:41.00 6:33/M JR  
121 (> 7) 2185 Joe O'Connell Lyons Township 19:42.00 6:34/M SO  
122 (> 7) 2191 Xavier Rios Lyons Township 19:45.00 6:35/M SO  
123 (> 7) 2264 Ozzie Doumanian Minooka 19:45.00 6:35/M JR  
124 76 2419 David Chen Waubonsie Valley HS Boys 19:47.00 6:35/M SR  
125 (> 7) 1379 Will Ruddy Downers Grove North 19:48.00 6:36/M FR  
126 77 1267 Xander Lundblad Batavia High School 19:49.00 6:36/M JR  
127 78 2470 Zachary Majca Whitney Young H.S 19:49.00 6:36/M JR  
128 79 2057 Dylan Dizonno Lockport Township 19:54.00 6:38/M SO  
129 80 1434 Emmanuel Valencia Hoffman Estates High School 19:57.00 6:39/M JR  
130 (> 7) 2274 Robert Hajduk Minooka 19:57.00 6:39/M FR  
131 (> 7) 1252 Cameron Gruel Batavia High School 19:57.00 6:39/M FR  
132 81 1409 Zac Nelson EPG 19:59.00 6:39/M JR  
133 (> 7) 2093 Matthew Blouin Lyons Township 20:00.00 6:40/M JR  
134 (> 7) 2131 Keith Hager Lyons Township 20:00.00 6:40/M JR  
135 (> 7) 2143 Aidan Kelly Lyons Township 20:01.00 6:40/M JR  
136 (> 7) 2360 Nathaniel Lenning Plainfield North 20:01.00 6:40/M SO  
137 (> 7) 2295 Ryan Rushing Minooka 20:01.00 6:40/M JR  
138 (> 7) 1261 Dylan Knanishu Batavia High School 20:02.00 6:40/M SO  
139 (> 7) 2426 Pat Kearney Waubonsie Valley HS Boys 20:02.00 6:40/M SO  
140 82 2218 Armando Alvarado Maine South 20:03.00 6:41/M JR  
141 (> 7) 1277 Owen Rudek Batavia High School 20:03.00 6:41/M SO  
142 83 2334 Emilio Perez Moline High School 20:05.00 6:41/M JR  
143 (> 7) 1284 Hayden Zuza Batavia High School 20:06.00 6:42/M SO  
144 84 2060 Aleksai Herrera Lockport Township 20:06.00 6:42/M JR  
145 (> 7) 2166 Aiden McBride Lyons Township 20:07.00 6:42/M SR  
146 85 2454 Jeremy Cho Whitney Young H.S 20:09.00 6:43/M JR  
147 (> 7) 1351 Peter Gartlan Downers Grove North 20:09.00 6:43/M JR  
148 86 2461 Nathan Halvorsen Whitney Young H.S 20:10.00 6:43/M SO  
149 (> 7) 2278 John Horvat Minooka 20:10.00 6:43/M JR  
150 (> 7) 2116 Brendan Dunne Lyons Township 20:13.00 6:44/M JR  
151 (> 7) 2089 Victor Aletich Lyons Township 20:13.00 6:44/M JR  
152 (> 7) 2111 Max Dike Lyons Township 20:13.00 6:44/M SO  
153 (> 7) 2083 Alex Worachek Lockport Township 20:14.00 6:44/M FR  
154 (> 7) 1349 Michael Flavin Downers Grove North 20:16.00 6:45/M SO  
155 (> 7) 2101 Lex Cleveland Lyons Township 20:16.00 6:45/M FR  
156 87 2551 August Bruck YHS 20:16.00 6:45/M FR  
157 (> 7) 2283 Jordan Kush Minooka 20:17.00 6:45/M SO  
158 88 2530 Joe Garner Willowbrook 20:18.00 6:46/M SR  
159 (> 7) 1473 Malakhi Zalud Huntley High School 20:19.00 6:46/M FR  
160 (> 7) 2275 Bryce Harris Minooka 20:19.00 6:46/M SO  
161 (> 7) 2197 Owen Schaufelberger Lyons Township 20:19.00 6:46/M SR  
162 89 1425 Zachary Makrounis Hoffman Estates High School 20:19.00 6:46/M SR  
163 (> 7) 2570 Matt Paige YHS 20:20.00 6:46/M FR  
164 90 2041 Daniel Warren Lincoln-Way Central HS 20:21.00 6:47/M SR  
165 (> 7) 2356 Ajahmoy Guthrie Plainfield North 20:22.00 6:47/M JR  
166 (> 7) 1445 Andrew Burkey Huntley High School 20:22.00 6:47/M SO  
167 91 2450 Adrian Cedillo Whitney Young H.S 20:23.00 6:47/M SR  
168 (> 7) 2269 Xavier Fernandez Minooka 20:23.00 6:47/M SO  
169 (> 7) 2368 Sawyer Presson Plainfield North 20:24.00 6:48/M FR  
170 92 1492 Jacob Jarvis Lakes Community High School 20:24.00 6:48/M JR  
171 (> 7) 1450 Jake Fitt Huntley High School 20:24.00 6:48/M SO  
172 (> 7) 1447 Nick Chung Huntley High School 20:25.00 6:48/M SR  
173 (> 7) 1273 Elias Ramirez Batavia High School 20:25.00 6:48/M SO  
174 (> 7) 2477 David Pavleti Whitney Young H.S 20:26.00 6:48/M JR  
175 (> 7) 1362 Noah LaMantia Downers Grove North 20:27.00 6:49/M SO  
176 (> 7) 2119 Justin Fergestad Lyons Township 20:28.00 6:49/M SO  
177 (> 7) 1474 Owen Zimmerman Huntley High School 20:29.00 6:49/M FR  
178 (> 7) 2263 Aidan DelaRosa Minooka 20:29.00 6:49/M FR  
179 (> 7) 2261 Jack Cunningham Minooka 20:30.00 6:50/M SO  
180 (> 7) 2308 Elam Yost Minooka 20:32.00 6:50/M SR  
181 (> 7) 1364 Matt Lupescu Downers Grove North 20:33.00 6:51/M SO  
182 (> 7) 2064 John Kajmowicz Lockport Township 20:33.00 6:51/M FR  
183 93 1304 Brendan Burke Conant High School 20:33.00 6:51/M JR  
184 94 2006 Jay Patel Lakes Community High School 20:33.00 6:51/M SR  
185 (> 7) 1456 Ben Keaty Huntley High School 20:33.00 6:51/M FR  
186 (> 7) 2253 Josh Beck Minooka 20:34.00 6:51/M SO  
187 95 2318 Tristan Edwards Moline High School 20:35.00 6:51/M JR  
188 (> 7) 2132 John Haggerty Lyons Township 20:36.00 6:52/M SR  
189 (> 7) 2211 Daniel Tuohy Lyons Township 20:36.00 6:52/M JR  
190 96 1427 Kennon Moy Hoffman Estates High School 20:36.00 6:52/M SO  
191 (> 7) 2379 Chris Suarez Plainfield North 20:37.00 6:52/M FR  
192 (> 7) 2301 Nicolas Strange Minooka 20:37.00 6:52/M FR  
193 (> 7) 2288 Kaden McManus Minooka 20:39.00 6:53/M SO  
194 (> 7) 2145 Tiernan Kelly Lyons Township 20:40.00 6:53/M FR  
195 97 1406 Aidan Mann EPG 20:41.00 6:53/M JR  
196 (> 7) 2170 Xavier McDonald Lyons Township 20:43.00 6:54/M FR  
197 (> 7) 2282 Aidan Kozlowski Minooka 20:45.00 6:55/M SO  
198 98 1325 Charlie Plettau Conant High School 20:47.00 6:55/M JR  
199 99 1426 Marcos McNamara Hoffman Estates High School 20:52.00 6:57/M FR  
200 (> 7) 2124 Jackson Friedman Lyons Township 20:52.00 6:57/M SO  
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
201 100 2023 Charlie Gillund Lincoln-Way Central HS 20:53.00 6:57/M JR  
202 (> 7) 2480 Tyler Reed Whitney Young H.S 20:53.00 6:57/M FR  
203 (> 7) 2088 Chris Aldridge Lyons Township 20:54.00 6:58/M SO  
204 (> 7) 2423 Cameron Garayev Waubonsie Valley HS Boys 20:54.00 6:58/M JR  
205 (> 7) 2136 Carson Hart Lyons Township 20:56.00 6:58/M JR  
206 101 1403 Aidan Killian EPG 20:58.00 6:59/M JR  
207 (> 7) 2121 Ryan Fitzpatrick Lyons Township 20:59.00 6:59/M SR  
208 (> 7) 2371 Trevor Rich Plainfield North 21:02.00 7:00/M SO  
209 (> 7) 1367 Parker Matheu Downers Grove North 21:02.00 7:00/M JR  
210 (< 5) 1290 Angel Gonzalez Bolingbrook High School 21:04.00 7:01/M JR  
211 (> 7) 2458 Jack Fleck Whitney Young H.S 21:04.00 7:01/M FR  
212 (> 7) 2455 Andrew Eylsee Whitney Young H.S 21:04.00 7:01/M SO  
213 (> 7) 2188 Ben Rademaker Lyons Township 21:04.00 7:01/M SO  
214 102 2499 Raymond Brisbois Willowbrook 21:05.00 7:01/M JR  
215 (> 7) 2151 Emilijah Kosic Lyons Township 21:05.00 7:01/M SO  
216 (> 7) 2345 Alessandro Cabrera Plainfield North 21:08.00 7:02/M FR  
217 103 1402 Randy Kent EPG 21:09.00 7:03/M JR  
218 (> 7) 1247 Milan Dave Batavia High School 21:11.00 7:03/M JR  
219 104 2032 Tyler McMahon Lincoln-Way Central HS 21:11.00 7:03/M SR  
220 (> 7) 2359 Jefferson Kemoue Plainfield North 21:11.00 7:03/M JR  
221 (< 5) 1291 Higinio Hernandez Bolingbrook High School 21:12.00 7:04/M JR  
222 (> 7) 2479 Alexis Rameriez Whitney Young H.S 21:13.00 7:04/M SR  
223 (> 7) 2135 Sam Harders Lyons Township 21:13.00 7:04/M SO  
224 (> 7) 1441 Blake Bird Huntley High School 21:14.00 7:04/M JR  
225 (> 7) 2150 David Kopp Lyons Township 21:14.00 7:04/M JR  
226 (> 7) 1423 Rudolph La\'Fave Hoffman Estates High School 21:15.00 7:05/M SO  
227 (> 7) 2484 Omar Saleh Whitney Young H.S 21:15.00 7:05/M FR  
228 105 2311 Mohtadi Ali Moline High School 21:15.00 7:05/M SR  
229 (> 7) 2425 Gabe Jacob Waubonsie Valley HS Boys 21:15.00 7:05/M SO  
230 (> 7) 2171 Ryan McGuire Lyons Township 21:15.00 7:05/M JR  
231 (> 7) 2146 Will Killian Lyons Township 21:17.00 7:05/M SO  
232 (> 7) 1419 Jonathon Garcia Hoffman Estates High School 21:17.00 7:05/M SR  
233 (> 7) 2252 Patrick Cunningham Minooka 21:17.00 7:05/M SR  
234 (> 7) 1270 Aaron Moore Batavia High School 21:18.00 7:06/M SO  
235 (> 7) 1272 Anders Nyland Batavia High School 21:18.00 7:06/M FR  
236 (> 7) 1253 Alex Gruener Batavia High School 21:20.00 7:06/M JR  
237 (> 7) 1282 Trevor Tousana Batavia High School 21:20.00 7:06/M SR  
238 (> 7) 2280 Nickolas Jordan Minooka 21:21.00 7:07/M SR  
239 (> 7) 1335 Jacob Baldwim Downers Grove North 21:22.00 7:07/M FR  
240 (> 7) 2300 Josh Stevenson Minooka 21:24.00 7:08/M SO  
241 106 2394 Jonathan Knuth Rock Island High School 21:25.00 7:08/M SO  
242 (> 7) 2198 Nathan Scriba Lyons Township 21:26.00 7:08/M SO  
243 (< 5) 1288 Michael Crespo Bolingbrook High School 21:26.00 7:08/M JR  
244 (> 7) 2363 Liam McEvilly Plainfield North 21:27.00 7:09/M FR  
245 (> 7) 2558 Nick Gerakais YHS 21:30.00 7:10/M SR  
246 107 2329 Steven Klumb Moline High School 21:31.00 7:10/M JR  
247 (> 7) 2307 Nate Wolcott Minooka 21:31.00 7:10/M JR  
248 (> 7) 1469 Sebastian Segura Huntley High School 21:33.00 7:11/M SR  
249 108 2313 Jonathan Cambell Moline High School 21:35.00 7:11/M FR  
250 (> 7) 2452 Dylan Chhay Whitney Young H.S 21:35.00 7:11/M FR  
251 109 2406 Luke Vandewalle Rock Island High School 21:35.00 7:11/M FR  
252 (> 7) 2460 Grant Halvorsen Whitney Young H.S 21:35.00 7:11/M SO  
253 (> 7) 2469 Salvador Madera Whitney Young H.S 21:36.00 7:12/M SR  
254 110 1398 Monte Gregory EPG 21:36.00 7:12/M SR  
255 (> 7) 2272 Jacob Fuhrman Minooka 21:37.00 7:12/M FR  
256 111 1331 Dan Stevanovic Conant High School 21:39.00 7:13/M FR  
257 112 1306 Andy Davidson Conant High School 21:43.00 7:14/M FR  
258 (> 7) 2306 Andrew Witte Minooka 21:43.00 7:14/M SO  
259 (> 7) 2048 Joshua Boyd Lockport Township 21:44.00 7:14/M JR  
260 (> 7) 2141 Will Houston Lyons Township 21:45.00 7:15/M SO  
261 (> 7) 2087 James Aldrich Lyons Township 21:50.00 7:17/M FR  
262 (> 7) 1265 Brandon Liao Batavia High School 21:52.00 7:17/M FR  
263 (> 7) 2328 Adam Klumb Moline High School 21:54.00 7:18/M JR  
264 (> 7) 2344 Evan Badali Plainfield North 21:56.00 7:18/M FR  
265 113 1324 Bart Piotrzkowski Conant High School 21:56.00 7:18/M FR  
266 114 1397 Brett Endrses EPG 21:57.00 7:19/M JR  
267 (> 7) 2493 Kendall West Whitney Young H.S 21:57.00 7:19/M SO  
268 (> 7) 2175 RJ Mikulecky Lyons Township 21:58.00 7:19/M FR  
269 115 1327 Victor Santaella Conant High School 21:58.00 7:19/M JR  
270 (> 7) 2324 Chance Hummel Moline High School 21:58.00 7:19/M SR  
271 (> 7) 1279 Nathan Schulhof Batavia High School 21:59.00 7:19/M JR  
272 (> 7) 2176 Mike Miller Lyons Township 22:01.00 7:20/M FR  
273 116 1487 Ethan Goode Lakes Community High School 22:01.00 7:20/M SO  
274 (> 7) 2286 Brodie Martin Minooka 22:03.00 7:21/M SO  
275 (> 7) 2276 Anthony Harrison Minooka 22:09.00 7:23/M FR  
276 (> 7) 2453 Jackson Chin Whitney Young H.S 22:13.00 7:24/M FR  
277 (> 7) 1339 Liam Boor Downers Grove North 22:17.00 7:25/M SO  
278 (> 7) 2331 Chase Kwinski Moline High School 22:18.00 7:26/M SO  
279 (> 7) 2123 Spencer French Lyons Township 22:19.00 7:26/M SO  
280 (> 7) 2187 Dante Plata Lyons Township 22:19.00 7:26/M JR  
281 (> 7) 2267 Tyler Falls Minooka 22:19.00 7:26/M JR  
282 117 1483 Matthew Espinosa Lakes Community High School 22:22.00 7:27/M SR  
283 (> 7) 2291 Ryan Patino Minooka 22:23.00 7:27/M FR  
284 (> 7) 2202 Justin Soltis Lyons Township 22:24.00 7:28/M SR  
285 (> 7) 2199 George Scrodo Lyons Township 22:27.00 7:29/M FR  
286 (> 7) 1263 Steven Koif Batavia High School 22:29.00 7:29/M JR  
287 118 1302 Nate Alfajora Conant High School 22:30.00 7:30/M SO  
288 (> 7) 2152 Kristian Kosic Lyons Township 22:34.00 7:31/M SO  
289 (> 7) 2096 Anthony Bray Lyons Township 22:35.00 7:31/M SO  
290 (> 7) 2465 Richard Kim Whitney Young H.S 22:37.00 7:32/M FR  
291 (> 7) 2489 Gabriel Stonor-Saunders Whitney Young H.S 22:37.00 7:32/M FR  
292 (> 7) 2346 Michael Carlson Plainfield North 22:37.00 7:32/M SO  
293 (> 7) 2358 Lucas Kaducak Plainfield North 22:40.00 7:33/M FR  
294 119 2547 Justin Williams Willowbrook 22:42.00 7:34/M JR  
295 120 1476 Mitchell Cappel Lakes Community High School 22:44.00 7:34/M FR  
296 (> 7) 2178 Kyle Mora Lyons Township 22:45.00 7:35/M FR  
297 (> 7) 2126 Stephen Gallo Lyons Township 22:49.00 7:36/M JR  
298 (> 7) 2207 Quinn Tischler Lyons Township 22:50.00 7:36/M JR  
299 121 2002 Lawson Miller Lakes Community High School 22:50.00 7:36/M FR  
300 (> 7) 1495 Drew Knuettel Lakes Community High School 22:51.00 7:37/M SO  
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
301 (> 7) 2355 Josh Gimotea Plainfield North 22:51.00 7:37/M JR  
302 (> 7) 2100 Yoonhor Cho Lyons Township 22:52.00 7:37/M FR  
303 (> 7) 1257 Connor Keiken Batavia High School 22:53.00 7:37/M SR  
304 122 2405 Roland Ullrick Rock Island High School 22:54.00 7:38/M FR  
305 (> 7) 2459 Leo Furr Whitney Young H.S 22:59.00 7:39/M FR  
306 (> 7) 2154 Konrad Kulat Lyons Township 23:00.00 7:40/M FR  
307 (> 7) 1268 Connor Macauley Batavia High School 23:01.00 7:40/M FR  
308 (> 7) 2155 Zach Labuda Lyons Township 23:10.00 7:43/M FR  
309 (> 7) 2200 Andrew Sher Lyons Township 23:11.00 7:43/M FR  
310 (> 7) 2128 Ethan Garcia Lyons Township 23:15.00 7:45/M FR  
311 (> 7) 1444 Tom Braaten Huntley High School 23:16.00 7:45/M JR  
312 (> 7) 2476 Johnathan Norber Whitney Young H.S 23:17.00 7:45/M FR  
313 (> 7) 1346 Syed Farhan Downers Grove North 23:18.00 7:46/M SO  
314 (> 7) 1484 Liam Faustino Lakes Community High School 23:21.00 7:47/M JR  
315 (> 7) 2569 Bobby Page YHS 23:22.00 7:47/M SO  
316 (> 7) 2464 Ryder Kern Whitney Young H.S 23:24.00 7:48/M FR  
317 (> 7) 2113 TJ Disessa Lyons Township 23:25.00 7:48/M FR  
318 (> 7) 2130 Aiden Gorman Lyons Township 23:30.00 7:50/M FR  
319 (> 7) 1480 Cade Empen Lakes Community High School 23:33.00 7:51/M SO  
320 (> 7) 2208 Jack Townsend Lyons Township 23:42.00 7:54/M FR  
321 (> 7) 2174 Ryan Middendorf Lyons Township 23:48.00 7:56/M JR  
322 (> 7) 1359 Luke Kucera Downers Grove North 23:52.00 7:57/M FR  
323 (> 7) 2007 Ramon Perez Lakes Community High School 23:57.00 7:59/M FR  
324 (> 7) 2353 Ashton Earlywine Plainfield North 23:59.00 7:59/M FR  
325 (> 7) 2045 Ryan Bennett Lockport Township 24:02.00 8:00/M SO  
326 (> 7) 1464 Gabe Risner Huntley High School 24:04.00 8:01/M FR  
327 (> 7) 2122 Lucas Flanagan Lyons Township 24:06.00 8:02/M FR  
328 (> 7) 2092 Ben Barney Lyons Township 24:12.00 8:04/M SO  
329 (> 7) 1451 Jake Galloway Huntley High School 24:12.00 8:04/M FR  
330 123 2404 Nay Moo Soe Rock Island High School 24:14.00 8:04/M SO  
331 (> 7) 2215 Connor Wolosewic Lyons Township 24:14.00 8:04/M FR  
332 124 2398 Hser Moo Rock Island High School 24:14.00 8:04/M SO  
333 125 2408 Jacob Voigt Rock Island High School 24:16.00 8:05/M SO  
334 (> 7) 2566 Daniel Konopelski YHS 24:17.00 8:05/M SO  
335 (> 7) 1485 Daniel Gfesser Lakes Community High School 24:18.00 8:06/M SO  
336 (> 7) 1477 Ethan Carr Lakes Community High School 24:21.00 8:07/M FR  
337 (> 7) 2229 Aidan Gaughan Maine South 24:23.00 8:07/M FR  
338 (> 7) 2255 Evan Bihler Minooka 24:23.00 8:07/M SR  
339 126 2393 Isaiah Horice Rock Island High School 24:25.00 8:08/M FR  
340 (> 7) 2159 Matt Luxem Lyons Township 24:27.00 8:09/M JR  
341 (> 7) 1498 Riley Menges Lakes Community High School 24:28.00 8:09/M SR  
342 (> 7) 1384 Grant Sioukas Downers Grove North 24:30.00 8:10/M SO  
343 (> 7) 2195 Guillermo Sanchez Lyons Township 24:31.00 8:10/M FR  
344 (> 7) 1330 Dylan Steklac Conant High School 24:34.00 8:11/M FR  
345 (> 7) 1489 Ian Halterman Lakes Community High School 24:35.00 8:11/M SO  
346 (> 7) 2378 Shane Smith Plainfield North 24:39.00 8:13/M JR  
347 (> 7) 2549 Brody Brant YHS 24:41.00 8:13/M FR  
348 (> 7) 2120 John Fitzpatrick Lyons Township 24:43.00 8:14/M SO  
349 (> 7) 2072 Colin O'Hare Lockport Township 24:45.00 8:15/M FR  
350 (> 7) 2177 Dominic Mini Lyons Township 24:47.00 8:15/M FR  
351 127 2538 Cayden Loth Willowbrook 24:47.00 8:15/M FR  
352 (> 7) 1497 Jack Lindner Lakes Community High School 24:52.00 8:17/M SO  
353 128 2539 Zayd Mujahid Willowbrook 25:00.00 8:20/M SR  
354 (> 7) 2115 Bobby Dunne Lyons Township 25:01.00 8:20/M FR  
355 (> 7) 2483 Armaan Sahni Whitney Young H.S 25:04.00 8:21/M FR  
356 (> 7) 1311 Hassan Iqbal Conant High School 25:06.00 8:22/M SO  
357 (> 7) 2134 Michael Halon Lyons Township 25:15.00 8:25/M JR  
358 (> 7) 2478 Kevin Perez Whitney Young H.S 25:21.00 8:27/M FR  
359 (> 7) 2153 Alex Kuehnle Lyons Township 25:24.00 8:28/M FR  
360 (> 7) 2109 Gavin Dempsy Lyons Township 25:27.00 8:29/M FR  
361 (> 7) 2339 Alex Wandrey Moline High School 25:29.00 8:29/M SO  
362 (> 7) 2435 Noah Smith Waubonsie Valley HS Boys 25:36.00 8:32/M FR  
363 (> 7) 2410 Hadi Ahmed Waubonsie Valley HS Boys 25:37.00 8:32/M SR  
364 (> 7) 2053 Noah Colon Lockport Township 25:45.00 8:35/M JR  
365 (> 7) 2193 Andrew Rojas Lyons Township 25:45.00 8:35/M SR  
366 (> 7) 2108 Mike Delarosa Lyons Township 25:49.00 8:36/M FR  
367 (> 7) 2009 Jackson Sayre Lakes Community High School 25:52.00 8:37/M FR  
368 (> 7) 2232 Nathan Hernandez Maine South 25:53.00 8:37/M FR  
369 (> 7) 2341 Rohale Ahmad Plainfield North 25:53.00 8:37/M SR  
370 (> 7) 2247 William Von staats Maine South 26:00.00 8:40/M FR  
371 (> 7) 2110 Jason Di Braccio Lyons Township 26:07.00 8:42/M FR  
372 (> 7) 2114 John Dold Lyons Township 26:08.00 8:42/M SO  
373 (> 7) 2239 Axle Nocon Maine South 26:24.00 8:48/M FR  
374 (> 7) 2102 Richie Collins Lyons Township 26:24.00 8:48/M SO  
375 (> 7) 2402 NiHae Shee Rock Island High School 26:26.00 8:48/M SO  
376 (> 7) 2189 Jack Rademaker Lyons Township 26:33.00 8:51/M SR  
377 129 2030 Chris Martinez Lincoln-Way Central HS 26:36.00 8:52/M SR  
378 (> 7) 2447 Andrew Bui Whitney Young H.S 26:57.00 8:59/M SO  
379 (> 7) 2213 Colin Walsh Lyons Township 27:09.00 9:03/M JR  
380 (> 7) 2212 Michael Uremovic Lyons Township 27:09.00 9:03/M FR  
381 (> 7) 2246 Kevin Thavis Maine South 27:23.00 9:07/M FR  
382 (> 7) 2451 Deen Chaudri Whitney Young H.S 27:26.00 9:08/M FR  
383 (> 7) 2491 Alec Thomas Whitney Young H.S 27:57.00 9:19/M SR  
384 (> 7) 2349 Justin Conrad Plainfield North 28:05.00 9:21/M FR  
385 (> 7) 1328 Email Siddiqui Conant High School 28:50.00 9:36/M JR  
386 (> 7) 2444 Pedro Xochitecatl Waubonsie Valley HS Boys 29:17.00 9:45/M FR  
387 (> 7) 2486 Logan Seibold Whitney Young H.S 29:51.00 9:57/M FR  
388 130 2033 Zack Oostema Lincoln-Way Central HS 30:38.00 10:12/M FR  
389 (> 7) 1308 Dominic Gomes Conant High School 30:46.00 10:15/M FR  
390 (> 7) 2571 Brian Perez YHS 31:03.00 10:21/M FR  
391 (> 7) 2487 Jeremiah Shade Whitney Young H.S 31:19.00 10:26/M SO  
392 (> 7) 2400 Brian Reed Rock Island High School 31:34.00 10:31/M FR  
393 (> 7) 2370 Ryan Rehak Plainfield North 31:36.00 10:32/M SO  
394 (> 7) 2204 John Taylor Lyons Township 33:26.00 11:08/M SO  
395 (> 7) 2448 Diego Caballero Whitney Young H.S 38:48.00 12:56/M FR